Declinul societatii!

Ce are presul lui bunica cu tipografia ? Am zis "razboi" de tesut nu tiparnita
Rotty
Postat pe 12 Ianuarie 2013 11:26
Ce-ai bre cu tipare/le? Nu vezi, c unii nu pot fr?
Axl_R
Postat pe 12 Ianuarie 2013 11:35
Mdaaaa.....Io nu ma conformez nici unui tipar
Rotty
Postat pe 12 Ianuarie 2013 12:16
Daca nu ne implicam sa stopam declinul societatii,ne meritam soarta.

Smbt dimineața s-a dat startul la cea de-a noua ediție a vntorii de la Balc, organizat de Ion Țiriac. La eveniment sunt prezenți oameni de afaceri, politicieni și bancheri care vor vna mistreți pe o suprafaț de 150 de hectare.

Ca și n anii anteriori, partidele de vntoare strnesc reacții dure din partea asociațiilor de protecția animalelor, asta n condițiile n care, anual se ucid n cadrul acestui eveniment peste 250 de mistreți.

Asociația VIER PFOTEN a organizat un protest pașnic, cernd interzicerea uciderii animalelor care nu se pot apra. Anul acesta, reprezentanții organizației vor nlța un balon cu are cald de care va fi agțat acel banner cu mesajul lor: "Nu mai ucideți! Jucați tenis!"

Mai mult: PROTESTE la VNTOAREA lui ION ȚIRIAC! Se cere interzicerea evenimentului - tiri interne | Libertatea.ro 12.O1.2013


STOP KILLING, PLAY TENNIS!!!
garbo_8672
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:44
""Anul trecut, 254 de mistreti au fost vanati la Balc, in timpul vanatorii traditionale. Carnea urma sa fie oferita, dupa efectuarea analizelor, unor camine pentru ingrijirea varstnicilor si a copiilor.""
Cred ca nu in asta consta declinul societatii nu?Problema este ca pe unii ii roade invidia si iti vreau raul cu orice pret ,ca pe altii ii macina faptul ca unii au cam multe in timp scurt si ocolesc si ei caile legale sa ajunga la acelasi satandard neinteresindu-i nimic altceva ,ca destul de multi vor sa ajunga in Parlament si Guvern si se trec pe lista de salariati in cadrul armatei sa obtina pensii mai mari si alte avantaje si ce este mai trist este ca celor tineri, geniilor noastre li se refuza dreptul de a trai si muncii in tara lor.Da asta este declin si cine-l poate impiedica?La revolutie am iesit din Institut cind au trecut muncitorii si ne chemau, veniti cu noi, si acum ma gindesc ce s-a intimplat bun in tara mea cu oamenii mei...Mi-am pierdut increderea ca cineva se gindeste la binele celor multi si la tarisoara lui intii, si apoi la binele lui personal.Ma intreb si eu ca altii....UNDE ESTI TU TEPES DOAMNE ???
fengari
Postat pe 12 Ianuarie 2013 19:26
Pareti cu totii foarte dezamagiti de societatea in care traim si vedeti la fel cum vad si eu ca lucrurile merg din ce in ce mai prost, dar cel mai ciudat mi se pare ca ati incetat sa mai sperati la ceva mai bun. Lumea este condusa de o mana de oameni, e necesar ca acea cardasie sa fie schimbata si sa fim atenti pe cine alegem data viitoare. Incultura este cultivata cu un anumit interes, saracia este mentinuta cu un anumit interes si la fel si dispretul care ne imbata viata de zi cu zi. Reactia de dezamagire si retragerea in nepasare cu accese de furie verbala ocazionala sunt normale cand ni se ofera dispret pe paine la tv. Dar trebuie sa fim mai bun de atat sa ne ridicam mai sus si sa reusim sa vedem ca asta se face ca sa nu avem initiativa si visul ca se poate schimba ceva. Germania dupa cel de al doilea razboi mondial avea cele mai multe datorii internationale ai acum este tara care imprumuta "fratii europeni" aflati pana peste cap in rahat. Se poate sa schimbam lucrurile , trebuie doar sa credem asta. Si sa deschidem ochii cand ne alegem conducatorii!!!
Elle2011
Postat pe 12 Ianuarie 2013 23:12
De la: Rotty, la data 2013-01-12 11:26:43 Ce are presul lui bunica cu tipografia ? Am zis "razboi" de tesut nu tiparnita



eiii... si tu acuma !!! azi "n-ai dormit bine"... se pare ! eu am glumit tu... mi-am amintit de poanta aia: "ceraceafuri pentru femei de pat"... !!!! sau: "patutz pentru copii din lemn"... !!! nu trebuia sa te infurii pe mine..... !
barboneli
Postat pe 13 Ianuarie 2013 10:24
Glumesc mai ...
Rotty
Postat pe 13 Ianuarie 2013 10:34


barboneli
Postat pe 13 Ianuarie 2013 10:45
Rotty
Postat pe 13 Ianuarie 2013 10:53
Sunt dezamagita da pentru ca desi am fost printre putinii a caror tara n-a fost transformata in pasalic turcesc , am ramas cu cele mai nenorocite metehne de la ei :ciubuc si bacsis.Sa deschidem ochii bine, e o idee daca am avea pe cine sa vedem ca ar putea sa ne conduca spre acel drum pe care sa ne fie bine tuturor.Noi am avut un pic de noroc in faptul ca serviciul era sigur iar o casa orice tinar si-o putea cumpara . Dar pentru majoritatea tinerilor din ziua de azi ca sa obtina asa ceva trebuie sa-si lase parintii, copii si sa plece pe la usile strainilor.Asta declin, cind nu mai contezi pentru tara ta, cind cei putini stapinesc mostenirile lasate de mosii si stramosii nostrii si mai ales de Bunul Dumnezeu si ne impovareaza cu datorii tot mai mari pentru ca nu mai au ce vinde.Sper sa se trezeasca spiritul romanesc si dintre noi sau mai bine zis dintre voi cei tineri sa se nasca acei tineri (dupa ce vor disparea toti conunistii) care vor ridica din nou tara asta frumoasa acolo unde-i este locul printre fruntasele Europei si lumii.
fengari
Postat pe 13 Ianuarie 2013 22:21
barbo, in aceeasi gama mai erau si "guma de mestecat copii", "sarafane pentru femei din blugi", "manusi din piele de dama"...!
heartbit
Postat pe 14 Ianuarie 2013 01:17
De la: heartbit, la data 2013-01-14 01:17:06barbo, in aceeasi gama mai erau si "guma de mestecat copii", "sarafane pentru femei din blugi", "manusi din piele de dama"...!


ciorapi pt femei de matase
garbo_10470
Postat pe 14 Ianuarie 2013 11:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire la 50 de euro 22 De la: garbo_469525 8 August 2017 08:46
CAUT PRIETENI EMO SI COLEGI EMO 52 De la: anndrreead_sexygirl 16 Decembrie 2009 20:59
De ce pocaitii il numesc pe Tatal Ceresc? Iahova? 74 De la: Laura_M 10 Octombrie 2010 17:17
Ce rol am eu in caruselul asta? 42 De la: garbo161879 28 Iulie 2010 23:02
relatia cu o alta etnie 4 De la: anakin 4 Ianuarie 2010 10:25
Setari Cookie-uri