cum poti castiga inima unui player? :)

Long story short: eu cuminte, el bad boy, am iesit vreo luna de zile la plimbari romantice sub clar de luna, pana cand intr-o zi, probabil din cauza faptului ca eram eu disperata sa am o relatie cu el si l-am strans cu usa foarte tare, nu mi-a mai raspuns la telefon. Disperata sunt in continuare dupa el si as vrea sa-l recuperez, sa incerc sa fiu altfel de data asta, sa nu mai fac atatea nazuri, atatea fite. Cum o pot face? Ma gandeam sa-l mai sun peste vreo 2-3 saptamani, sa-i propun sa ne vedem, sa-i arat ca m-am schimbat, ca nu-mi mai doresc neapart o relatie, ci multa distractie, iar pana atunci sa nu-i mai dau niciun semn. E o idee buna?
garbo_10179
Postat pe 22 Decembrie 2012 10:53
Esti al naibii de disperata daca vrei sa-l suni colo peste vreo 2-3 saptamani....Io zic sa-l suni peste vreo 2-3 ani , poate ai norocul sa fie deja insurat si cu copii
Rotty
Postat pe 22 Decembrie 2012 11:05
daca te-ai gandi sa te opresti la un singur topic ar fi si mai bine, n-ar mai ameti lumea pe aici cu plimbatul intre doua topicuri cu acelasi subiect si ale aceleiasi persoane!
heartbit
Postat pe 22 Decembrie 2012 11:50
pai la cel de dinainte, nu prea mi-a raspuns nimeni. am zis ca-i prea lung si oriucm s-a schimbat situatia dintre noi. :)
garbo_10179
Postat pe 22 Decembrie 2012 12:20
eu ti-am rapsuns la ala.... semnat, nimeni. :-)
quasaria
Postat pe 22 Decembrie 2012 12:30
Scuze! NU am vrut sa sune asa. Tu ai fost singura care mi-a raspuns, si chiar am apreciat sfatul care mi l-ai dat. Dar cum oricum nu era de actualitate postarea, am zis sa fac alta. Vroiam doar sa vad mai multe pareri.
garbo_10179
Postat pe 22 Decembrie 2012 12:43
De la: garbo_10179, la data 2012-12-22 10:53:37Long story short: eu cuminte, el bad boy, am iesit vreo luna de zile la plimbari romantice sub clar de luna, pana cand intr-o zi, probabil din cauza faptului ca eram eu disperata sa am o relatie cu el si l-am strans cu usa foarte tare, nu mi-a mai raspuns la telefon. Disperata sunt in continuare dupa el si as vrea sa-l recuperez, sa incerc sa fiu altfel de data asta, sa nu mai fac atatea nazuri, atatea fite. Cum o pot face? Ma gandeam sa-l mai sun peste vreo 2-3 saptamani, sa-i propun sa ne vedem, sa-i arat ca m-am schimbat, ca nu-mi mai doresc neapart o relatie, ci multa distractie, iar pana atunci sa nu-i mai dau niciun semn. E o idee buna?


Pe bune iti poti schimba obiceiul asta in 2-3 saptamani??ma indoiesc...
ehh consoleaza te cu ideea ca poate asa e cel mai bine..daca este interesat sa se distreze cu tine.. te va cauta.
ps:daca l ai strans prea tare cu usa....??? si -o fi prins capul prin usa...ca picioarele sigur nu.. .
Iryna_Iry
Postat pe 25 Decembrie 2012 18:31
sfatul meu?....da-l dracu!!la propriu. de ce??...simplu....nu trebuie sa te si schimbi...imediat ce ai cunoscut un om...ptr ca el nu te accepta asa cum esti...de ce sa nu se schimbe el ptr tine???...ptr ca nu are nici un motiv si sentiment...asa rezulta din atitudinea lui...asa cum pov tu.El cauta distractia...tu nu. Asa ca nu are rost. Mai cauta!! Pe cineva care gandeste ca si tine. Stiu...tu vrei sa mai castigi cateva clipe in compania lui.Treaba nu pare a fi reciproca...el cauta doar distractia....si nu pare a conta in compania cui.
garbo171675
Postat pe 29 Decembrie 2012 11:25
Player??..hm...asta ma duce cu gandul la un ...player dupa care si.a aprins calcaiele o amica de a mea. Tipul are o realtie serioasa..e din Constanta. Si vine in Bucuresti sa se distreze...Are o cartela speciala ptr a da nr fetelor cu care vrea sa se distreze....cartela pe care o inchide atunci cand e cu tipa din relatia serioasa...deci aia habar nu are de nimic.....dar are habar amica....si se complace ...ea motiveaza ca....vezi-doamne si ea ar cauta tot numai distractia....sincer nu o prea cred....are totusi vreo 34 de ani....si ea o relatie serioasa....dar zic ca i s-au aprins calcaiele dupa el...ptr ca deja o aud vb ...si concluzionez ca deja face compromisuri...atat e de disperata dupa el...si pe el nici in c-r nu-l doare. I-am si zis....fata..nu stiu de ce ai magnet la vagabonzi...te atrag golanii si suferi dupa ei...ea e chiar indragostita de eldesi stie ca nu are nici un viitor aceasta relatie. Urat...urat...urat
garbo171675
Postat pe 29 Decembrie 2012 11:32
Off, urt de tot s te ndrgosteti de cine nu trebe. Ce s fac sracele femei iraionale?
Axl_R
Postat pe 29 Decembrie 2012 11:39

daca are 34 de ani, cum sa caute doar distractie? Ilogic, nu?
Doar orice femeie la 34 de ani, ORICE femeie la 34 de ani trebe neaparat sa aiba to do listul foarte clar: hartie roz = sot, copil, job stabil, apartament, masina si o viata de cetatean responsabil, ce mama dreak!
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2012 11:44
Sunt noua aici dar parerea mea este sa nu il mai cauti pentru ca nu are rost.Vrea doar o aventura si nu o relatie serioasa asa cum vrei tu.Este bine sa fii atenta cand cunosti pe cineva sa poti avea incredere altfel vei avea de suferit.
garbo215639
Postat pe 30 Decembrie 2012 09:04
Indiferenta doare,cel putin daca a avut sentimente fata de tine.....Lasa-l sa te sune el,prin asta arata-i ca nu mai esti atat de disperata,cel putin in aparenta.....
garbo105616
Postat pe 30 Decembrie 2012 09:19
iti spun eu ce faci daca este un joc online (de obicei astea creeaza dependenta)

te apuci sa joci jocul lui fara sa-i spui cine esti
il cauti in joc si il rogi sa te ajute sa inveti mai bine.
dupa cele 2 -3 saptamani in care "il lasi in pace" ii faci o surpriza si-i spui cine esti.
Daca nici asa nu merge inseamna ca nu-i place de tine si nu are rost.
Dragoste cu sila nu exista , doar cu fortza si aia se cheama viol.
garbo102096
Postat pe 30 Decembrie 2012 09:40
sa inteleg ca tu doar vrei sa-l faci sa creada ca e doar distractie,cand de fapt tu vrei sa il prinzi in panza ta de paianjen,deci victima e el...
venizigoldplated
Postat pe 30 Decembrie 2012 11:18
Poti spune si cum se numeste jokul?
Stiu si eu unul, chiar se intampla lucrurile astea....
MissDeea
Postat pe 30 Decembrie 2012 16:04
unde gasesc si eu o femeie care vrea o relatie serioasa?
garbo057513
Postat pe 30 Decembrie 2012 18:53
adica, care nu stie/ nu vrea sa rada?
Eugenia_
Postat pe 30 Decembrie 2012 19:20
513, mulam pt vizit. Io rar sunt serioas.
Axl_R
Postat pe 30 Decembrie 2012 20:27
m-am uitat sa vad daca ai 14-15 ani!!!

du-te la grupa mica la gradinita ca poate fetitele acelea sunt interesate de cai verzi pe pereti

adeline
Postat pe 30 Decembrie 2012 20:31
REORIENTEAZ-TE ,SIGUR O S GSEȘTI CEVA MAI BUN ȘI NU EȘTI NEVOIT S-I CȘTIGI TU INIMA NIMNUI.Viața e frumoas și ofer multe momente plcute dac știm s ne bucurm de ele și n primul rnd s le acceptm ,nu s le refuzm din start.Un an 2013 plin de bucurii și s-ți ajute Dumnezeu s-ți gsești sufletul pereche.LA MULȚI ANI!
garbo203525
Postat pe 30 Decembrie 2012 21:33
Draga mea,daca esti tanara,frumoasa,cu meserie frumoasa...cauta sa nu-ti faci de lucru..cu un player..daca vrei..o viata frumoasa..si o familie ..in viitor..!!! Oamenii de succes..sunt fermecatori,spirituali,plini de ei..dar superficiali si instabili in dragoste,caci multe femei alearga dupa ei..si n-au timpul..sa caute persoana..de suflet..ci doar aventura si..distractia..!! Bineinteles..ca la un moment dat..se vor capatui..intr-un fel..dar nici atunci..nu se vor opri din.."alergat"..si vei suferi..la infinit,nemeritat..dar suferinta..va fi sigura..!!! Poate la varsta a treia...dupa numeroase ecapade si aventuri..cu fel de fel...de" personaje"..vor ajunge la concluzia ca distractia si sexul..sunt nimic..fara iubirea din suflet,dar nici atunci nu-i sigur ca se vor schimba..!!! Asa ca...lasa-l..in pace...ca-i mai bine asa..si roaga-te la Dumnezeu..sa-ti redea linistea...si pastreaza-ti..demnitatea de femeie...!! Daca te va cauta el..inseamna ca totusi..reprezinti ceva..pentru el,daca nu...inseamna ca n-a fost sa fie..si roaga-te Domnului..pentru un om normal,cu o meserie normala..si comportament...adecvat..!!! Viata trece atat de repede...si e pacat..sa fugi dupa caruta care nu te asteapta,iar..dragostea..daca va fi sa fie..va veni..dublata de intelegere si prietenie...!!! Un om adevarat..nu-si schimba comportamentul..si principiile pentru fiecare iubire..in parte..!! Iubirea..implica respect reciproc..si afectiune..reciproca..!! Acolo unde unul fuge ..dupa celalalt...fara reciprocitate...e nefericire sigura..pe termen lung..nelimitat..!!! Nu uita..!!! Iubeste-l pe Dumnezeu,iubeste-te pe tine si familia ta...apoi..pe cei care-ti demonstreaza..prietenie neconditionata...iubire curata si de bun simt..!!! Sa nu uiti..ca un barbat..indiferent..cine ar fi...nu este Dumnezeu intruchipat...ci doar un om..cu un har..in plus...dar totusi om...iar...noi restul..nu trebuie sa ne pierdem..personalitatea si mandria...pentru nimeni...!!! Numai un om care-ti respecta gandurile,sentimentele,principiile de viata...daca le ai...merita sa-i acorzi..iubirea,daca nu vrei sa te vinzi..pe nimic..si sa-ti pierzi..stima fata de tine insati...!!! Intr-o relatie..pe termen lung...femeia e cea care duce greul...nu barbatul...!!! Numai femeile versate in amor..joaca barbatii..naivi..la fel cum fac..barbatii...versati..cu femeile sincere si credule..!!! In acest caz....poti face depresie..pe termen lung..ale carei urmari pot fi...devastatoare..pentru viata si viitorul tau..ca om...!!! Iti doresc sanatate,draga mea...si nu uita..ca sufletul..imbolnaveste trupul...si nimeni..nar absolut ..nimeni...n-are dreptul..sa-si bata joc..de sufletul..nimanui...!!! Si ,din pacate...sunt atatia indivizi..de ambe sexe...care se joaca cu sufletele sincere,credule si..nevinovate..!! Domnul fie cu tine ,mereu.!! Amin...!!!
garbo115329_camy
Postat pe 30 Decembrie 2012 22:21
dar tu iti doresti o relatie, ce rost are sa minti? crezi ca vei fi mai fericita sau ca te va aprecia mai mult daca ii spui ce vrea sa auda?
Amor_Aeternus
Postat pe 31 Decembrie 2012 00:32
cati ani ai,ca deja imi placi pentru ca esti gamer ;)
Eu sunt din Belgia deci ar mai fi si distanta.....
Mihaela_Blonde_1
Postat pe 31 Decembrie 2012 14:14
cati ani ai,ca deja imi placi pentru ca esti gamer ;)
Eu sunt din Belgia deci ar mai fi si distanta.....
Mihaela_Blonde_1
Postat pe 31 Decembrie 2012 14:16
foarte frumos sfatuiti,la fel as fi spus si eu.Foarte mult imi dorsc o prietena ca dv.E greu de gasit prietena care sa sfatuiasca atat de bine.An Nou Fericit si plin de impliniri si multa multa sanatate,Doamne Ajuta!
Mihaela_Blonde_1
Postat pe 31 Decembrie 2012 14:20
foarte frumos sfatuiti,la fel as fi spus si eu.Foarte mult imi dorsc o prietena ca dv.E greu de gasit prietena care sa sfatuiasca atat de bine.An Nou Fericit si plin de impliniri si multa multa sanatate,Doamne Ajuta!
Mihaela_Blonde_1
Postat pe 31 Decembrie 2012 14:21
De la: Mihaela_Blonde_1, la data 2012-12-31 14:14:56cati ani ai,ca deja imi placi pentru ca esti gamer ;)
Eu sunt din Belgia deci ar mai fi si distanta.....



Esti la agatat ?
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2012 14:23
glumeam,binenteles....femei serioase sunt peste tot,doar trebuie sa vezi si in interiorul lor nu doar exteriorul...si mai uita-te si la educatia sau mediul din care vine.. ocupatia pe care o are,ce prietene etc... sau intreaba un prieten intelept si el te va sfatui cum sa faci sa o recunosti....
Mihaela_Blonde_1
Postat pe 31 Decembrie 2012 14:24
De obicei barbatii astia alearga dupa una cuminte pana se culca o singura data cu ea ca sa mai aiba una la palmares si sa-si demonstreze lor insisi ca inca mai au putere de seductie deci o fac din simplu narcisism.O fata desteapta si-ar da seama ca e narcisism si nu ar pune la suflet pentru acesti indivizi sunt niste gunoaie patologice...auzi sa faci fete cuminti sa sufere din causa ca ei considera ca e dreptul lor sa incerce sa le seduca.Cu 6 ani in urma am crezut si eu unul dintr-asta ... era in divort si suferind chipurile si cauta consolare... doar ca am vazut ce gashka avea pe facebook,si cu cine era prieten printre colegii de servici si ce facea el de fapt in timpul liber..totul era acolo in poze... ce sa zic,i-am spus drept in fata ce cred despre el avand in vedere imaginea de ansamblu...el a avut reactia la care m-am asteptat si i-am spus ca nu ma tem de astitudinea lui de cockney si ca-i sparg capul cu tocul de la pantof daca are curajul sa vina prin preajma mea.
Nici nu l-am mai vazut si are serviciul in alta tara,noroc bun.
De atunci am invatat sa tin la distanta jigodiile astea pe care ii numim metaforic playeri.
Niste jeguri ordinare..dar culmea ca sunt prolifici...
Un barbat adevarat are inaltime morala,verticalitate ,integritate si mai ales protejeaza pe cei slabi si respecta pe cei curati.
Mihaela_Blonde_1
Postat pe 31 Decembrie 2012 14:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
raspuns 4 De la: Sal_a_toi 31 Octombrie 2011 10:59
Viata alaturi de Dumnezeu 247 De la: Freya_ 22 August 2010 23:33
Un sfat va rog!!! 3 De la: liviu25 26 Iunie 2011 15:51
pauza de ras.. 3 De la: Dor_marunt 19 Iunie 2010 17:21
CARE ESTE CEL MAI BUN REMEDIU IN CAZUL.......????? 21 De la: eu_geminy 23 Octombrie 2010 22:11
Setari Cookie-uri