Eu zic ca se pot intelege persoane de religii diferite. Voi?

te rog sa-mi spui EU sau floricica.

o sa apara curand si jannet ce-a adevarata si nu vreau sa-i fur numele.


la distractie eu vin prima

da alvita ai?
Eugenia_
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:16
Eu am castane coapte si tocmai am facut si un ceai de maciese cu miere... Pentru alte preferinte ,deschid usa la bar si se rezolva
Rotty
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:24
eu placinta cu dovleac
tot fac
Eugenia_
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:25
De la: Rotty, la data 2012-11-23 19:09:28 Atunci ai nimerit unde trebe Si stii....io cumpar uneori ayran de la turci ... ...si carnea de miel ,numai de acolo

mama mea, dar eu pe aici nu prea mai am comunitate...suntem imprastiati...iar eu nu am avut voie sa vorbesc pe vremea aceea mult...cotropeam tara deh...
Sunt nascuta printre straini de neamul meu. Si nu prea am contact cu ai mei, Doar am pastrat traditia. Si gasesc greu ce imi trebuie. Mai ales ca am familie mixta. Si ei mananca ce imi este interzis mie. Exact asta ma vrut sa spun ca te poti intelege cu ce de alta religie daca si tu le cunosti obiceiurile si religia. Si daca traiesti printre ei cu calm si intelegere. Fara citate ca nu au nevoie de asa ceva. Nu ii poti schimba. Ce ar fi daca le-as cita si eu din coran in araba? Ar intelege ceva? Nu!
Vreau si eu magaznul!
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:29
De la: Eugenia_, la data 2012-11-23 19:16:12te rog sa-mi spui EU sau floricica.

o sa apara curand si jannet ce-a adevarata si nu vreau sa-i fur numele.


la distractie eu vin prima

da alvita ai?

Ups, exista si o Jeanette pe aici? O sa iti spun Gl (trandafir) ca mi se pare cea mai frumoasa floare! Si mie imi place distractia. Este o vorba batraneasca, nu stiu daca si pe la voi;
Fa-ti de cap pana la cap dar cu cap!
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:31
De la: Rotty, la data 2012-11-23 19:24:15 Eu am castane coapte si tocmai am facut si un ceai de maciese cu miere... Pentru alte preferinte ,deschid usa la bar si se rezolva

frantujii mananca tot castane coapte. Sa vezi rromii nostri ce aduna de prin parcuri sa le vanda si ce bani iau pe ele...descurcareti baietii...
Cat este intrarea la barul tau?
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:33
Sari, io am 10 ani cum ai tu 72.

Trandafir e Dor. i io-s Rose. Sau Re_.
Iar Eugenia-i EU_.
Axl_R
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:33
De la: Eugenia_, la data 2012-11-23 19:25:36eu placinta cu dovleac
tot fac

Si al noi se face o placinta cu carne de miel tocata (sau de vita). Geantak. Ca o placinta de coca dar nauntru cu carne tocata. İn forma de semiluna. Este simplu de facut. Se mananca impreuna cu aurt sau compot.
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:35
accept botezul cu drag
sper ca nu se supara ceilalti trandafiri si trandafari iote ca a explicat rose=axl

Logodeste, Doamne, apetitul de munca al neamului cu cel de distractie al romnului
Eugenia_
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:36
De la: Axl_R, la data 2012-11-23 19:33:59Sari, io am 10 ani cum ai tu 72.

Trandafir e Dor. i io-s Rose. Sau Re_.
Iar Eugenia-i EU_.

Eu eram indragostita cand am scris anul nasterii, dar tu? Cum te lasa sa fii minora printre zapaciti?
nu inteleg ce legatura a tu cu Gl a mea. Esti cumva cont dublu?
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:36

eu si rose suntem surori. cum ne-ai ghicit?
Eugenia_
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:39
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 19:33:33
De la: Rotty, la data 2012-11-23 19:24:15 Eu am castane coapte si tocmai am facut si un ceai de maciese cu miere... Pentru alte preferinte ,deschid usa la bar si se rezolva

frantujii mananca tot castane coapte. Sa vezi rromii nostri ce aduna de prin parcuri sa le vanda si ce bani iau pe ele...descurcareti baietii...
Cat este intrarea la barul tau?


Ma refeream la barul personal din sufragerie...
Te rog sa nu te apuci sa citezi din Coran,ca tre sa stau pana dimineata sa caut traducerea la ce ai scris. Am si eu Coranul in biblioteca,primit cadou de la o cunostinta (probabil ca semn de prietenie )
Rotty
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:42
haidi bre! mai bine citam retete de mancare sau leacuri..
Eugenia_
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:47
Sari, citete pe forum!

Io i Eu nu suntem una, numai surori.
Despre zpceal, io-s zpcit.
Axl_R
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:51
rose e zapacita si eu cumintica
Eugenia_
Postat pe 23 Noiembrie 2012 19:55
De la: Eugenia_, la data 2012-11-23 19:36:45accept botezul cu drag
sper ca nu se supara ceilalti trandafiri si trandafari iote ca a explicat rose=axl

Logodeste, Doamne, apetitul de munca al neamului cu cel de distractie al romnului

Ah, de n-ar mai fi reclamele astea...mereu cand vreau sa scriu imi apar...nu conteaza...
Logodeste doamne roabele si robii ca de maine este vichend si trebe sa trajem o beuta zdravana dupe chinul de munca...na ca m-am prostit si eu...dar daca nu radem, cu ce ne alegem? cu suspine? Chiar ca as bea o bere cu voi! Daca ma aud "crestinele" sa vezi barfa si citate! Ca nu am voie. Dar nu este un pacat major sa ma simt bine cu prietenii mei. NU?
Vreau citate! Vreau citate! Vreau citate!
Unde sunt persoanele cu citate? Nu a aparut nici una! Rusine ca nu isi fac treaba cand o pacatoasa ca mine vrea sa bea bere cu voi .
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:05
si pentru ca is cumintica, ma retrag si va urez o seara placuta!
Eugenia_
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:05
De la: Eugenia_, la data 2012-11-23 19:39:25
eu si rose suntem surori. cum ne-ai ghicit?

Dau in Tarot de mica
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:06
De la: Rotty, la data 2012-11-23 19:42:27
De la: Sarikiz, la data 2012-11-23 19:33:33
De la: Rotty, la data 2012-11-23 19:24:15 Eu am castane coapte si tocmai am facut si un ceai de maciese cu miere... Pentru alte preferinte ,deschid usa la bar si se rezolva

frantujii mananca tot castane coapte. Sa vezi rromii nostri ce aduna de prin parcuri sa le vanda si ce bani iau pe ele...descurcareti baietii...
Cat este intrarea la barul tau?


Ma refeream la barul personal din sufragerie...
Te rog sa nu te apuci sa citezi din Coran,ca tre sa stau pana dimineata sa caut traducerea la ce ai scris. Am si eu Coranul in biblioteca,primit cadou de la o cunostinta (probabil ca semn de prietenie )

Depinde ce versiune ai. Ca sunt autori care au tradus prost. De aici si neintelegeri multe. De aceea se recomanda citirea in araba asa cum a fost scris. Stai linistita ca nici eu nu stiu araba! Si nu are rost sa "convertesc" pe nimeni. Cine doreste sa afle mai multe, citeste si singura si intelege. Poate ca de aceea ti l-a dat. Sa citesti singura. Nu a dorit "convertirea" ta. Oricum nu te poate obliga. Dar sa nu s emai spuna prostii despre İslam. Nu zic ca exisa si secte islamice care fac atentate si alte prostii. Acelea sunt doar secte desprinse si autointutilate islamice. NU au nici o legatura cu "razboiul sfant" care se poarta cu tine insuti, nu cu altii. La fel ca si la crestini. Noi respectam Biblia. Asta nu inteleg crestinii. Ne cred o "secta" cand avem aceleasi principii ca si ei. Doar ca nu avem sfinti si nu credem ca İsus (İsa) este fiul lui Dumnezeu. Ci doar ca este un profet mare si nascut dintr-o minune....din Fecioara Maria. Si pe ea o respectam mult de tot. Doar ca nu ne rugam la ea. Noi ne rugam direct la Dumnezeu.
Gata, te-am plictisit, dar am vrut sa vezi cate asemanari sunt. Si ca acea persoana nu a dorit convertirea ta. Ci doar sa cunosti ca nu suntem sectanti.
İa o bere!
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:14
De la: Eugenia_, la data 2012-11-23 19:47:34haidi bre! mai bine citam retete de mancare sau leacuri..

Leacuri de betiveala dupa cata bere am baut cu voi?
Zeama de varza ce zici?
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:16
De la: Eugenia_, la data 2012-11-23 20:05:45si pentru ca is cumintica, ma retrag si va urez o seara placuta!

Noapte buna Gl . Vise placute si multam ca ai stat la sueta cu noi.
Vezi sa nu te viziteze ingerasul..luptator ...sa te umple cu citate..
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:17
Nici nu m-am gandit la vreo converteala....A fost un cadou dragut facut familiei mele. Atat. Si e in araba.
Pupici EU_...somnic pufos
Rotty
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:25
De la: Rotty, la data 2012-11-23 20:25:43 Nici nu m-am gandit la vreo converteala....A fost un cadou dragut facut familiei mele. Atat. Si e in araba.
Pupici EU_...somnic pufos

Daca este in araba sa stii ca este dat din suflet! Poarta noroc familiei careia ii este daruit.
Deci daca este in araba, nu a dorit convertirea cu siguranta ca nu stiti sa cititi. Ci este darul lui de pret pentru voi. Ca pretuieste Coranul si il da in dar prietenilor ca semn de recunostinta si prietenie. Frumos gest. Mai ales ca nu este tradus. Adica nu este vorba de incercare d econvertire. Darul lui pe care il are de pret. Cel mai de pret. Esti o fericita ca il ai. Si ca ai asemenea prieten. Noapte buna si vise placute! Nu stiu daca maine mai pot intra, dar m-am simtit excelent cu voi in aceasta zi!
Va pup pe toti ca trebuie si eu s ama retrag!

Pup pe toti de noapte buna! Sarıkız fata blonda care este bruneta
Muahhhhhhhhhhh
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:51
Garbo draga....esti multumita? Eu da! Mi-am gasit prieteni virtuali draguti...
Dar te rog, ma omori cu reclamele.....
Mai scapa de ele ca este greu sa tot urmarim subiectele...Altfel fug inapoi pe Netlog....acolo merge mult mai usor...
Vei spune Garbo draga : "Si ce daca? Un user mai putin!"
Garbo, noapte buna si retine te rog impertinenta mea de a te ruga sa mai scoti din reclame cand ne jucam intre topicuri...ne este foarte greu...Pe Netlog este usor fara reclame. Ei si vei spune? Du-te acolo!
Un membru un minus inseamna un carcotas in minus.
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:57
Noapte buna Sari Sa ne citim cu bine si.....sa nu dispari
Rotty
Postat pe 23 Noiembrie 2012 20:59
De la: Rotty, la data 2012-11-23 20:59:48Noapte buna Sari Sa ne citim cu bine si.....sa nu dispari

Eu cam "bantui" pe Netlog de mult timp...acolo sunt Zbanghia1923...dar nici aici nu imi displace cu exceptia reclamelor care ma blocheaza...acolo merge mai usor....dar asta este...am profilul deschis...daca vrei sa mori de ras, nu ai decat sa dai cautare pe netlog fara sa fii inregistrata Zbanghia1923 si vei vedea tu foaie de internare si supraveghere mai ceva ca la nebuni....Cred ca aia de la emisiunea "Spitalul de dementa" s-au luat dupa mine. A aparut dupa contul meu si se aseamna totul. Multi mi-au zis-o. De aceea si scriu mai putine bloguri acolo...Se aseamana emisiunile lor cu ce scriu...ceva gen xerox cosmetizat...
Sarikiz
Postat pe 23 Noiembrie 2012 21:15
O sa arunc un ochi cand am timp...
Rotty
Postat pe 23 Noiembrie 2012 21:20
De la: Eugenia_, la data 2012-11-23 19:07:28bit si eu eram cotoroanta

sarikiz nici noua nu ne plac citatele alea, motiv pentru care am intervenit, fiecare dupa puterile lui ;))



n-ai cum sa fii cotoroanta, mai ales ca esti eugenie si floricica pe deasupra!
iar cartile mele nu sunt cu cotoroante!
spre exemplificare
dama de trefla
dama de carou
dama de toba
dama de pica
dama cu camelii
heartbit
Postat pe 23 Noiembrie 2012 22:38


si....

Dama s sobachkoy... (doamna cu catelul)

Dama de companie

Da mai tare nu poti sa vorbesti..... ?
barboneli
Postat pe 23 Noiembrie 2012 23:49
tamam ioc...botez cu bere sau botez in bere?
jeje2011
Postat pe 25 Noiembrie 2012 01:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire 46 De la: garbo_9458 28 Februarie 2013 11:58
tot asa 10 De la: garbo043444 25 Septembrie 2009 01:52
Incotro? 12 De la: pantera_neagra 24 Ianuarie 2010 15:21
Chiftelute din orez - lamurire 1 De la: m4monik 2 Martie 2011 09:13
Cum gandesc barbatii.Daca femeile iubesc pe barbati atunci trebuie sa le faca mancare sa le calce,,sa curete dupa ei...Asa gandesc barbatii zic te iubesc dar daca nu cureti dupa mine iti umflu ochii 34 De la: ingerasulluptator 9 August 2012 18:31
Setari Cookie-uri