Virginitatea este doar un mit sau o realitate?

barbatii nu merita femei virgine..Pt ca le agaseaza si le mint ca sa se culce cu ei,,,apoi femeile sunt naive si cred minciunile barbatilor,,prin care mint femeile ca tin la ele si ei isi urmaresc doar interesele ca sa se culce cu ele apoi sa le faca servitoare...

Si pe mine m-a agasat un timpit pt ca vroia sa se culce cu mine si pt ca ca l-am refuzat de nu m-a facut de tot rasul...

barbatii nu au femei virgine pt ca nu le merita


ingerasulluptator
Postat pe 25 Septembrie 2012 10:30
barbatii nu merita femei virgine..Pt ca le agaseaza si le mint ca sa se culce cu ei,,,apoi femeile sunt naive si cred minciunile barbatilor,,prin care mint femeile ca tin la ele si ei isi urmaresc doar interesele ca sa se culce cu ele apoi sa le faca servitoare...

Si pe mine m-a agasat un timpit pt ca vroia sa se culce cu mine si pt ca ca l-am refuzat de nu m-a facut de tot rasul...

barbatii nu au femei virgine pt ca nu le merita


ingerasulluptator
Postat pe 25 Septembrie 2012 10:30
barbatii nu merita femei virgine..Pt ca le agaseaza si le mint ca sa se culce cu ei,,,apoi femeile sunt naive si cred minciunile barbatilor,,prin care mint femeile ca tin la ele si ei isi urmaresc doar interesele ca sa se culce cu ele apoi sa le faca servitoare...

Si pe mine m-a agasat un timpit pt ca vroia sa se culce cu mine si pt ca ca l-am refuzat de nu m-a facut de tot rasul...

barbatii nu au femei virgine pt ca nu le merita


ingerasulluptator
Postat pe 25 Septembrie 2012 10:30
barbatii nu merita femei virgine..Pt ca le agaseaza si le mint ca sa se culce cu ei,,,apoi femeile sunt naive si cred minciunile barbatilor,,prin care mint femeile ca tin la ele si ei isi urmaresc doar interesele ca sa se culce cu ele apoi sa le faca servitoare...

Si pe mine m-a agasat un timpit pt ca vroia sa se culce cu mine si pt ca ca l-am refuzat de nu m-a facut de tot rasul...

barbatii nu au femei virgine pt ca nu le merita


ingerasulluptator
Postat pe 25 Septembrie 2012 10:30
barbatii nu merita femei virgine..Pt ca le agaseaza si le mint ca sa se culce cu ei,,,apoi femeile sunt naive si cred minciunile barbatilor,,prin care mint femeile ca tin la ele si ei isi urmaresc doar interesele ca sa se culce cu ele apoi sa le faca servitoare...

Si pe mine m-a agasat un timpit pt ca vroia sa se culce cu mine si pt ca ca l-am refuzat de nu m-a facut de tot rasul...

barbatii nu au femei virgine pt ca nu le merita


ingerasulluptator
Postat pe 25 Septembrie 2012 10:31
barbatii nu merita femei virgine..Pt ca le agaseaza si le mint ca sa se culce cu ei,,,apoi femeile sunt naive si cred minciunile barbatilor,,prin care mint femeile ca tin la ele si ei isi urmaresc doar interesele ca sa se culce cu ele apoi sa le faca servitoare...

Si pe mine m-a agasat un timpit pt ca vroia sa se culce cu mine si pt ca ca l-am refuzat de nu m-a facut de tot rasul...

barbatii nu au femei virgine pt ca nu le merita


ingerasulluptator
Postat pe 25 Septembrie 2012 10:31
De la: Valerio_Racu_1, la data 2012-09-21 00:32:08Am citit si comentariile la articolul original si cred ca sunt relevante.
Predomina societatea laica, si aceasta nu pune pret pe virginitate ci dimpotriva, pe experienta.
In privinta asta autorul articolului nu cred ca a studiat suficient problema. Majoritatea cuplurilor (peste 90%) au o perioada de concubinaj inainte de casatorie.
Poate ar trebui sa fii facut in prealabil un sondaj: Cati ati fost virgini in noaptea nuntii? Si cati v-ati casatorit cu primul partener sexual? Ar fii tras alte concluzii cu siguranta.
In bisericile crestine, situatia e schimbata (dar nu mult si nu pentru mult timp).
Pentru ca timpurile se schimba odata cu moda.
Si se poarta prieteniile care nu se stie precis pana unde merg. Mie mi-a fost jena sa intreb ce face un prieten crestin cu prietena lui crestina: Se saruta? Se pipaie? Au relatii sexuale? In America in unele biserici crestine relatiile sexuale premaritale nu sunt pacat daca urmeaza sa se casatoreasca.
Categoric ca nu au nunta fixata caci altfel s-ar numi logodnici, nu prieteni.
Iar in biserici care se marita primele?
Cochetelele, nurliile, gen ochi alunecosi, inima zburdalnica.
Si mai nou se poarta divortul pentru ca oricum nici divortatii nu stau mult pe tusa necasatoriti.
Virginitatea? Da, are pret. In ochii lui Dumnezeu!


Virginitatea inseamna curatenie sufleteasca, inima pura , minte limpede...Virginitatea nu are nici o legatura cu organele sexuale. Inutil e sa ai himenul intact si patul nespurcat daca mintea si inima iti sunt necurate...Trebuie facuta mereu diferenta, selectie intre materie si spirit. Toate vorbele lui Dumnezeu se refera la spirit pentru ca de acolo vin toate celelalte...
Luna_in_capricorn
Postat pe 25 Septembrie 2012 11:08
Luna ai dreptate doar partial. Virginitatea presupune atat curatenie sufleteasca cat si trupeasca. Poti sa fii curat sufleteste, dar virgin numai esti daca trupul a cunoscut relatia sexuala. Este ceva special cand in sfarsit ai cunoscut dragostea vietii tale sa fii virgina.
Ea43
Postat pe 25 Septembrie 2012 20:14
De la: iulyk_91, la data 2012-09-14 10:43:56Buna ziua .. as mai dori sa stiu care ar mai fi dorintele si opiniile baietilor in ce priveste virginitatea. Ce isi doresc domnii de la fata? Va provoc sa dezbatem cu totii acest subiect.

Pai acum sau deschis clinici,se fac virgine pe banda
http://www.youtube.com/watch?v=FVAGiB2VNM8&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 25 Septembrie 2012 23:12
De la: Ea43, la data 2012-09-25 20:14:23Luna ai dreptate doar partial. Virginitatea presupune atat curatenie sufleteasca cat si trupeasca. Poti sa fii curat sufleteste, dar virgin numai esti daca trupul a cunoscut relatia sexuala. Este ceva special cand in sfarsit ai cunoscut dragostea vietii tale sa fii virgina.
foarte putine femei sunt virgine trupesc si spiritual...Pt ca femeia din greseli invata....Dupa ce avut cateva relatii si-a dat seama cat de rai sunt oamenii apoi intelege ca nu este o cale corecta,,si apoi ia o cale mai buna cum s-ar zice se pocaieste....Pt ca cate fete primesc o educatie in familie...sa le invete lucruri spirituale sa se fereasca de oamenii rai sa nu ii lase pe barbati sa profite de ele sa le faca servitoare...Ca traim intr-o lume condusa de mintea pacatoasa a barbatilor...A bisericii pacatoase,,,care invata oamenii doar lucruri distrugatoare pt suflet...Nu ii invata pe oameni lucriuri morale..ii invata pe crestini sa fie supusi oamnilor rai sa nu aiba demnitate,,pt ca nu sunt sinceri,pt ca sunt pacatosi
ingerasulluptator
Postat pe 26 Septembrie 2012 19:19
Irinuco,te rog frumos sa iti dai silinta de a posta doar o data ce scrii,nu de 10 ori.....Oricum nu mai citim ....Multumesc anticipat.
Rotty
Postat pe 27 Septembrie 2012 13:37
anatomic este o realitate, care cand dispare devine un mit.
Sassette
Postat pe 29 Septembrie 2012 16:59
virgine nu mai exista pt ca barbatii le seduc se culca cu ele si apoi isi bat de sentimentele lor,apoi femeile isi cauta alt barbat...
poate daca barbatii ar fii cinstiti si nu ar mai seduce femeile poate ar avea fiecare barbat femei virgine.
dar si femeile vor barbati virgini si cinstiti
ingerasulluptator
Postat pe 29 Septembrie 2012 18:28
Va salut pe toti
VIRGINITATEA are foarte multe puncte de vedere.
Citeva putem sa le afisam in vazul lumii.
Primul si cel mai important :
- virginitatea este cea mai frumoasa amintire a trecerii de la o lume la alta.
-Se face printr-o experienta care ramine scrisa definitiv in memorie.
Sub apa in mijlocul vietatilor marine, unde singurii spectatori sint cei care nu cuvinta,si peisajul este mirific, tacerea exploziva, simtamintul unic, contopirea definitivo-miraculoasa,trupurile una cu unduirea apei mingiietoare-invaluitoare-ocrotitoare.
Simti intreaga viata si intreaga natura care se contopeste cu dorinta de atraii momentul miraculos pina atunci necunoscut , puterea si vibratia pe care ti-o da dorinta de a cunoaste mirificul.

- Sus pe virful muntelui unde pasarile mari roiesc in jurul tau privind spectacolul feeric al celor doua trupuri dezgolite in mijlocul naturii , ce nu mai simte temperatura ,nici raza de soare ,nici umbra ,nici adierea, cufundate definitiv in inertia procesului de penetrare a intimitatii la tempereturi ce depasesc puterea mintii.

Scuze e ceasul 2-30 continui data viitoare.

Fetelor nu va pierde-ti virginitatea pe aripile vintului, nu ca ar avea mare importanta, o sa va arat mai tirziu.

multumesc de intelegere

sintaici
Postat pe 3 Octombrie 2012 02:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virgin la 21 de ani 280 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:55
sex 11 De la: garbo333792 1 Aprilie 2015 06:39
cine vrea sa slabeasca?? 2 De la: LILO 11 August 2009 17:54
NU MAI STIU CE SA FAC SI CUM SA MA MAI COMPORT?? 5 De la: tabita 9 Mai 2010 07:32
La Ginecologie.... 9 De la: AnonimSbS 9 August 2009 02:40
Setari Cookie-uri