Virginitatea este doar un mit sau o realitate?

De la: suparatu_, la data 2012-09-14 15:13:09
Ete ! ca duoamnele nu-si doresc parca?!....ce sa-ti zic?
Mai! "Irinucilor" se vede clar ca si voi aveti ciuda pi barbati si ii credeti pi tati "ametiti", .....
Ieeeee!


nu stiu daca irina are vreo forma la plural - nu cred. In rest, am uitat sa specific: ametiti sint toti. Dar unii sint si mai ametiti ca altii.
quasaria
Postat pe 15 Septembrie 2012 06:26
virginele nu papa banii la barbati da pe mamica ta ai intrebat-o?
ai grija, starea ta de "gratie" nu e vesnica si cand vei intra in randul femeilor astea pacatoase si profitoare nu vei sti ce sa-ti doresti
Eugenia_
Postat pe 15 Septembrie 2012 06:58
De la: iulyk_91, la data 2012-09-14 22:51:55nu m-ati impresionat cu nimic .. si nici cu comentariile proaste! :) oi fi eu singura .. si virgina si nu imi este rusine sa recunosc.. da decat sa fiu intr-o companie proasta .. a unui barbat ce nu stie sa aprecieze cu adevarat o femeie..
duceti-va mamica la altele.. sa va pape de bani.. sa nu va aud ca va plangeti.
fiecare isi merita soara care o are.. si eu ma bucur de a mea singura si superba.. fara nicio grija .. si fara prea multe obligatii..
multumesc
o seara buna .
Eu zic ca sa ai grija cu ce barbati te incurci,pt ca majoritatea barbatilor sunt incurajati de mici ca au voie sa faca lucruri rele pt ca sunt barbati..Asa ca foarte putini barbati stiu sa aprecieze sentimentele sincere ale unei femei si sa nu pofite de slti coreabiciunile ei.Pt ca femeia este sensibila si gandeste cu inima,barbatii profita de pe urma aceasta...Daca o femeie este hotarata are mult de castigat..in viata,numai sa fie diplomata si sa aiba grija ca sunt barbati rai si daca nu ai credinta si nu esti protejata s-ar putea sa nu stii sa te feresti de intentiile lor....
Eu zic ca o femie desteapta stie de la inceput sa puna barbatii la bucatarie si curatat,,,si sa nu il protejeze de munca,,ca daca esti prea bun esti prost si profita de slabiciuni pana nu mai faci doi bani.
barbatii nu au minte..si nu apreciaza femeile sincere si corecte,,pt ca ei considera ca daca esti corect esti prost...Nici ei nu stiu ce vor...Eu zic sa nu te lauzi ca esti virgina,,ca sunt femei rele care iti pot pune gand rau...vezati de treaba si nu te incurca cu oameni de 2 bani....
Si eu sunt de parerea ca mai bine singur decat cu cineva care nu te apreciaza si iti face doar nervi..Si apoi daca faci copiii si nu ii poti educa,,pt ca copiii de obicei copie caracterul celui rau,,pt ca este vazut ca lider,,,
daca ai un barbat rau atunci si copii tai vor fii tot la fel de rai si nu vor mai da doi bani pe tine cand nu le mai dai bani
ingerasulluptator
Postat pe 15 Septembrie 2012 19:21
Eu zic ca sa ai grija cu ce barbati te incurci,pt ca majoritatea barbatilor sunt incurajati de mici ca au voie sa faca lucruri rele pt ca sunt barbati..Asa ca foarte putini barbati stiu sa aprecieze sentimentele sincere ale unei femei si sa nu pofite de slti coreabiciunile ei.Pt ca femeia este sensibila si gandeste cu inima,barbatii profita de pe urma aceasta...Daca o femeie este hotarata are mult de castigat..in viata,numai sa fie diplomata si sa aiba grija ca sunt barbati rai si daca nu ai credinta si nu esti protejata s-ar putea sa nu stii sa te feresti de intentiile lor....
Eu zic ca o femie desteapta stie de la inceput sa puna barbatii la bucatarie si curatat,,,si sa nu il protejeze de munca,,ca daca esti prea bun esti prost si profita de slabiciuni pana nu mai faci doi bani.
barbatii nu au minte..si nu apreciaza femeile sincere si corecte,,pt ca ei considera ca daca esti corect esti prost...Nici ei nu stiu ce vor...Eu zic sa nu te lauzi ca esti virgina,,ca sunt femei rele care iti pot pune gand rau...vezati de treaba si nu te incurca cu oameni de 2 bani....
Si eu sunt de parerea ca mai bine singur decat cu cineva care nu te apreciaza si iti face doar nervi..Si apoi daca faci copiii si nu ii poti educa,,pt ca copiii de obicei copie caracterul celui rau,,pt ca este vazut ca lider,,,
daca ai un barbat rau atunci si copii tai vor fii tot la fel de rai si nu vor mai da doi bani pe tine cand nu le mai dai bani
ingerasulluptator
Postat pe 15 Septembrie 2012 19:22
Daca o femeie este hotarata atunci nu poate fii manipulata..Pt ca este impenetrabila numai ca barbatii sunt foarte diabolici si au experienta,pt ca de mici practica lucuri rele si au experienta asa ca mai bine iti vezi de treaba....
Cel mai bine sa nu te incurci cu oameni care nu sunt seriosi
de obicei barbatii sunt incurajati ca au voie sa faca lucruri rele pt ca sunt barbati,apoi cand se casatoresc ei considera ca este corect ca femeia sa mearga p[e drumul barbatului pt ca ei sunt ortodoxi si asa zice biserica....Ca nici preotii nu sunt mai breji,,,tot barbati si excroci....
si apoi femeia este greu sa se lupte cu barbatul pt ca barbatul este puternic si are multa experienta in lucruri rele pt ca de mici li se permite ca sa le faca pt ca sunt barbati.
Cum ar fii ca au voie sa incerce sa faca sex cu femeia sa o seduca daca ea pica este proasta...Ca barbatu are voie sa incerce si femeia nu are voie sa cedeze/....numai ca problema este ca barbatul incearca si femeia pica la toate...la sex,,,sa fie servitoare nu stie sa isi impuna punctul de vedere si sa fie hotarata...pt ca femeia nu are experienta barbatului in a face lucruri rele,pt ca barbatilor li sa dat voie de mici sa faca lucrri rele si repetitia te face maiestru,,si barbatii sunt maiestri in minciuni si lucruri rele pt ca le practica de mici,,si femeia nu are voie ea trebuie sa fie cuminte si sa pice la barbati,,,si de aceea femeile sunt naive pt ca ele nu practica lucruri rele pt ca nu li se da voie,, si de aceea este o prada usoara de mintit si manipulat
da sunt si femei care profita de pe barbatii dar putine,,,pt ca de pe restul profita barbatii de pe urma lor a femeilor pt ca sunt slabe si barbatii profita de slabiciunea lor
ingerasulluptator
Postat pe 15 Septembrie 2012 19:32
ce mai faci ingeras?
Eugenia_
Postat pe 15 Septembrie 2012 19:43


mai irinuco mai.... tu si ari cumva cand bati campii... sau doar ii bati... ?
barboneli
Postat pe 15 Septembrie 2012 19:58


Li, neobositule
imi place...pentru tine viu io p-aci...
imi face atat de bine sa citesc postarile tale...ma binedispun instant...
si...dai dependenta....
dor72_
Postat pe 15 Septembrie 2012 22:51
Hai sictir, aurica! stai in banca ta si te converseaza cu fatucile de nivelul tau.
Ea43
Postat pe 16 Septembrie 2012 09:26
Virginitatea este o realitate. Cand oamenii incep sa vorbeasca despre ea, o transforma in mit.
garbo_1713
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:10
De la: Eugenia_, la data 2012-09-15 19:43:41ce mai faci ingeras?
pai si eu pe aicia...Mi-a fost tare dor de voi
ingerasulluptator
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:14


da unde fushi... ? prin strainatatzuri ? ma gandeam ca daca tot fuse-i prin alte partzuri... vi si tu cu un repertoriu nou... ! ("a"-ul e ca ala de la matanii... !)
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:23
De la: garbo_1713, la data 2012-09-16 10:10:23Virginitatea este o realitate. Cand oamenii incep sa vorbeasca despre ea, o transforma in mit.
da barbatii din vremurile bunicii pt ca depindeau de barbatii material,,,barbatii au facut regulile in favoarea lor..
Ca femeia trebuie sa fie virgina in noaptea nuntii,,dar barbatul are voie sa incerce sa seduca toate femeile care ii plac si daca femeile pica tot ele sunt vinovate
Pai barbatii au o gandire imorala,,si profita de slabiciunea femeilor pt ca sunt naive si nu sunt putin smechere pt ca de mici nu li se da voie chiar de tatii lor...Pt ca isi educa fetele pt a fii servitoarea altor barbati...Si parintii nu isi invata nimic copii,,practic copiii copie rautatea liderului din familie.
Eu ma intreb ca ar fii cel mai bine ca sa discutam despre virginitatea barbatilor si ei trebuie sa se pastreze virgini pana in noaptea nuntii pt nevestele lor.
ingerasulluptator
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:25
De la: barboneli, la data 2012-09-16 10:23:39

da unde fushi... ? prin strainatatzuri ?
pai ca sa fac si eu ceva banuti ca sa am de haleala
ingerasulluptator
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:26
da barbatii din vremurile bunicii pt ca depindeau de barbatii material,,,barbatii au facut regulile in favoarea lor..
Ca femeia trebuie sa fie virgina in noaptea nuntii,,dar barbatul are voie sa incerce sa seduca toate femeile care ii plac si daca femeile pica tot ele sunt vinovate
Pai barbatii au o gandire imorala,,si profita de slabiciunea femeilor pt ca sunt naive si nu sunt putin smechere pt ca de mici nu li se da voie chiar de tatii lor...Pt ca isi educa fetele pt a fii servitoarea altor barbati...Si parintii nu isi invata nimic copii,,practic copiii copie rautatea liderului din familie.
Eu ma intreb ca ar fii cel mai bine ca sa discutam despre virginitatea barbatilor si ei trebuie sa se pastreze virgini pana in noaptea nuntii pt nevestele lor
ingerasulluptator
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:28


aaa.... !!! pai eu credeam ca tu te hranesti numaiu cu hrana... spirituala ???
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:29


"da barbatii din vremurile bunicii pt ca depindeau de barbatii material,,,barbatii au facut regulile in favoarea lor...".

maaama de cate ori ai scris cuvantul barbatii... chiar si unde nu trebuie... ! sa nu-mi spui ca au inceput sa-ti placa... ????
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:32
Eu consider ca o femeie trebuie sa se pastreze cinstita si virgina pt ea in orgoliul ei de a nu fii toaleta barbatilor pt ca practic doar asta urmaresc barbatii sa faca sex cu femeia apoi sa isi bata joc de sentimentele ei pt ca femeia se increde prea mult in barbati si parca nu ar vedea ca de peste tot suntem inconjurati de rautatea oamenilor atunci de ce femeile asteapta bunatate din partea barbatilor,,,pt ca foarte putini oameni sunt cu suflet bun,da poate ca aproape tot se comporta frumos la inceput,,dar femeia totusi trebuie sa fie stapana pe ea si sa il invete pe barbat sa o repecte si sa nu ii permita barbatului sa nu i se urce in cap.

Toti oamenii sunt rai,,,sunt saraci sufleteste toti asteapta sa li se ofere dar nu stiu sa fie recunoscatori pt ca parintii nu i-au invatat nimic acasa si copiii au copiat proastia parintilor asta s-a transmis din generatie in generatie,oameni cu caracter sunt putini si nu se expun pt ca sunt prea slabi ca sa tin piept oamenilor rai care sunt foarte multi
ingerasulluptator
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:33
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-16 10:25:11
De la: garbo_1713, la data 2012-09-16 10:10:23Virginitatea este o realitate. Cand oamenii incep sa vorbeasca despre ea, o transforma in mit.
da barbatii din vremurile bunicii pt ca depindeau de barbatii material,,,barbatii au facut regulile in favoarea lor..
Ca femeia trebuie sa fie virgina in noaptea nuntii,,dar barbatul are voie sa incerce sa seduca toate femeile care ii plac si daca femeile pica tot ele sunt vinovate
Pai barbatii au o gandire imorala,,si profita de slabiciunea femeilor pt ca sunt naive si nu sunt putin smechere pt ca de mici nu li se da voie chiar de tatii lor...Pt ca isi educa fetele pt a fii servitoarea altor barbati...Si parintii nu isi invata nimic copii,,practic copiii copie rautatea liderului din familie.
Eu ma intreb ca ar fii cel mai bine ca sa discutam despre virginitatea barbatilor si ei trebuie sa se pastreze virgini pana in noaptea nuntii pt nevestele lor.
femeile din vremea bunicii depindeau material de barbati iar barbatii au facut regulile in favoarea lor


Stii tu cu oamenii trebuie sa le spui mereu ce te deranjeaza pt ca daca nu le spui fac ce vor din tine,,,toti vor sa primeasca dar nu stiu sa fie recunloscatori
ingerasulluptator
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:37
De la: barboneli, la data 2012-09-16 10:29:50

aaa.... !!! pai eu credeam ca tu te hranesti numaiu cu hrana... spirituala ???
pai da painea spirituala este cea mai importanta pt ca datorita ei esti capabil ca sa iti poti castiga si panea materiala,,ca sa te mentiisi corpul sanatos
ingerasulluptator
Postat pe 16 Septembrie 2012 10:40


da, da... stiam eu ceva... ! "men sana in corpore sano"... ! da' sa stii ca nu e un paropo la tine.... !!!
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 11:25
De la: barboneli, la data 2012-09-16 11:25:11

da, da... stiam eu ceva... ! "men sana in corpore sano"... ! da' sa stii ca nu e un paropo la tine.... !!!


Barbo, da' ai rabdare, taty, nu gluma!
Eu ma chinui de juma' de ora sa citesc ce scrie ingerasu' si nu reusesc...
b727ana
Postat pe 16 Septembrie 2012 13:17


lasa draga... nu te "comlexa" de pomana... ca nimeni nu intelege ce scrie irinuca.... ! dar, curios... are totusi cititori !!! poate cei care le place Rebusul... dilemele.... SF.... etc. !!! eu ii scriu asaaaa... fara sa citesc... am citit o data si de atunci totul e la fel..... !!!
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 13:24
Nu, nu...te contrazic... nu seamana deloc cu'acele cuvinte'ncrucisate cu care'mi mai bat si eu capul din cand in cand

Zi buna
b727ana
Postat pe 16 Septembrie 2012 13:46
Este dovada certa ca pe langa Irinuca, luptatoarea creata, mai exista si luptatorul sontac si balaurul care il doare in coada si Alba ca zapada cu cei sapte samurai, etc.
garbo_1713
Postat pe 16 Septembrie 2012 15:16
De la: b727ana, la data 2012-09-16 13:46:39Nu, nu...te contrazic... nu seamana deloc cu'acele cuvinte'ncrucisate cu care'mi mai bat si eu capul din cand in cand

Zi buna


da, ai dreptate... am gresit ! astea-s cuvintele pe care le stiu din viatza mea... ! cred ca mai degraba, dar poate gresesc... mai degraba seamana cum fac unii simfoniile...cacofonice... dau drumul pe scari la un lighian de tabla de la et. 8... sau daca vrei de la 11... si noteaza sunetele..... ! si pe urma asculta lumea !asa mai merge ?
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 17:22

da tu n-ai plecat?
n-ai zis ca m-astepti
ti-am trimis raspuns
dor72_
Postat pe 16 Septembrie 2012 17:26
De la: b727ana, la data 2012-09-16 13:17:29
De la: barboneli, la data 2012-09-16 11:25:11

da, da... stiam eu ceva... ! "men sana in corpore sano"... ! da' sa stii ca nu e un paropo la tine.... !!!


Barbo, da' ai rabdare, taty, nu gluma!
Eu ma chinui de juma' de ora sa citesc ce scrie ingerasu' si nu reusesc...
inseamna ca esti greu de cap
ingerasulluptator
Postat pe 16 Septembrie 2012 20:56
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-14 21:13:37putini barbati vor fii sinceri in aceste discutii....Pt ca putini barbati te vor invata de bine...Ci mai degraba de vor invata ca sa faci sex ca sa aiba ei ce .....................
Eu cred ca este un lucru frumos la o femeie ca sa fie virgina,,,dar sa fie cinstita pt ea nu pt barbati..Pt ca oricum nu merita,,ei apreciaza virginitatea doar teoretic ca se simt ei mari si tari ca au fost primii dar pe femei tot servitoare o face si profita de slabiciunile ei.
Eu cred ca o femeie pt ea trebuie sa fie cinstita si sa nu se ia dupa invataturile celorlalti care te invata de rau pt ca sunt invidiosi ca ei sau ele nu mai sunt virgini si au fundul freduri.
barbatilor care au minte in cap apreciaza femeile corecte,,,,dar este bine ca o femeie sa fie corecta dar si severa si sa nu lase barbatii ca sa profite de slabiciunile ei
:sml-


confused0067: Poi, o fi "el" frumos la o "femeie" sa fie virgina da cand se duce in "Rai"si se plange ca ea o dat coltu inainte ....sa o vada, D-zeu si toti sfintii ii aminteste: "pai, ti-am dat-o ca s-o dai, nu sa vii cu ea in Rai!" ....da tu, ci o sa zaci,na!
Mai Irino, da di procreare ai auzat matali?
Fss_ssu
Postat pe 16 Septembrie 2012 21:29
De la: suparatu_, la data 2012-09-16 21:29:45
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-14 21:13:37putini barbati vor fii sinceri in aceste discutii....Pt ca putini barbati te vor invata de bine...Ci mai degraba de vor invata ca sa faci sex ca sa aiba ei ce .....................
Eu cred ca este un lucru frumos la o femeie ca sa fie virgina,,,dar sa fie cinstita pt ea nu pt barbati..Pt ca oricum nu merita,,ei apreciaza virginitatea doar teoretic ca se simt ei mari si tari ca au fost primii dar pe femei tot servitoare o face si profita de slabiciunile ei.
Eu cred ca o femeie pt ea trebuie sa fie cinstita si sa nu se ia dupa invataturile celorlalti care te invata de rau pt ca sunt invidiosi ca ei sau ele nu mai sunt virgini si au fundul freduri.
barbatilor care au minte in cap apreciaza femeile corecte,,,,dar este bine ca o femeie sa fie corecta dar si severa si sa nu lase barbatii ca sa profite de slabiciunile ei
:sml-


confused0067: Poi, o fi "el" frumos la o "femeie" sa fie virgina da cand se duce in "Rai"si se plange ca ea o dat coltu inainte ....sa o vada, D-zeu si toti sfintii ii aminteste: "pai, ti-am dat-o ca s-o dai, nu sa vii cu ea in Rai!" ....da tu, ci o sa zaci,na!
Mai Irino, da di procreare ai auzat matali?
pai da am auzit..Numai ca eu cred doar ceea ce vad..
Cum ar fii ca trebuie sa dai nastere la copii doar daca ai posibilitatti sa ii educi oameni morali...
Sa ai un barbat cinstit si cu gandire morala ca copiii sa aiba exemple bune in familie...

Pt ca decat sa faci copiii care sa creasca su sa ajunga oameni rai mai bine nu ii mai nasti pt ca oameni rai sunt destui care doar incurca
ingerasulluptator
Postat pe 17 Septembrie 2012 10:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virginitate dupa 20 de ani 23 De la: lennaria 9 Octombrie 2013 10:10
Am si eu o nedumerire!poate puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi! 15 De la: estela 15 Aprilie 2010 05:01
baieti sunt sexy ptr ca ...............................sunt destepti? 14 De la: tutankhamon 1 Noiembrie 2009 03:10
Sunt persoane care vor să aibă o relație doar pentru sex 3 De la: Alexnr1 18 Septembrie 2018 00:52
Virginitatea până la căsătorie? Ce părere aveţi? 324 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:53
Setari Cookie-uri