Virginitatea este doar un mit sau o realitate?

Ingeras, mama..... sunt tare "greu de cap"... Tu ai dreptate intotdeauna, cum le stii tu pe toate ca un om mare... Domnul fie cu tine! Chiar ai nevoie
b727ana
Postat pe 17 Septembrie 2012 10:09
pai da am auzit.de procreiere.Numai ca eu cred doar ceea ce vad..ca un barbat sa doreasca copiii mai intai trebuie sa fie in stare sa munceasca sa ii intretina nu sa lase toate responsabilitatile in grija femeilor...
Cum ar fii ca trebuie sa dai nastere la copii doar daca ai posibilitatti sa ii educi oameni morali...
Sa ai un barbat cinstit si cu gandire morala ca copiii sa aiba exemple bune in familie...

Pt ca decat sa faci copiii care sa creasca su sa ajunga oameni rai mai bine nu ii mai nasti pt ca oameni rai sunt destui care doar incurca
ingerasulluptator
Postat pe 17 Septembrie 2012 10:11
toti ne nastem virgini.. si intre picioare si in creier... tine de noi cum devenim si ce asteptari avem si de la cine
Topazz
Postat pe 17 Septembrie 2012 11:28
Irinuco.....ce "dor" mi-a fost de tine....
Rotty
Postat pe 17 Septembrie 2012 11:36
Dnu Aurel, nu vreau sa va ranesc gingasia sufleteasca dar noi aici pe Garbo-noi, femeile adica-suntem obisnuite cu flori si cuvinte frumoase si delicate din partea putinilor barbati. Deci...
Cumva inteleg dificultatea dvs de a dezvirgina o femeie (adevarata) ...caci cine e capabil sa dezvirgineze o pereche de pantofi?
Luna_in_capricorn
Postat pe 17 Septembrie 2012 12:04
De la: Topazz, la data 2012-09-17 11:28:33toti ne nastem virgini.. si intre picioare si in creier... tine de noi cum devenim si ce asteptari avem si de la cine
da dar copiii au apucaturi rele de mici numai ca apucaturile nu sunt inca mature....
copiii daca nu se roaga ala rau le distruge caracterul...prctic si parintii care ii obliga sa faca ce zic ei si ceea ce fac ei
ingerasulluptator
Postat pe 17 Septembrie 2012 17:36
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-17 10:11:11pai da am auzit.de procreiere.Numai ca eu cred doar ceea ce vad..ca un barbat sa doreasca copiii mai intai trebuie sa fie in stare sa munceasca sa ii intretina nu sa lase toate responsabilitatile in grija femeilor...
Cum ar fii ca trebuie sa dai nastere la copii doar daca ai posibilitatti sa ii educi oameni morali...
Sa ai un barbat cinstit si cu gandire morala ca copiii sa aiba exemple bune in familie...

Pt ca decat sa faci copiii care sa creasca su sa ajunga oameni rai mai bine nu ii mai nasti pt ca oameni rai sunt destui care doar incurca


... da, dar sunt si rai care se descurca( in realitate)....ei lasa asta, cu virginitatea nu cu moralitatea,cum stai?....o dai cotita ca sa pici ca pisica de fiecare data.....laaaaasa, te stiu eu pi tini :)
Irinok, n-ai vazut copii crescuti/educati bine in familie si sa ii inraiasca "societatea".....dupa ce devin majori?.....cica sunt pi cont propriu atuncea.....cine-i vinovatu, ha?
Fss_ssu
Postat pe 17 Septembrie 2012 21:29
De la: quasaria, la data 2012-09-15 06:26:09
De la: suparatu_, la data 2012-09-14 15:13:09
Ete ! ca duoamnele nu-si doresc parca?!....ce sa-ti zic?
Mai! "Irinucilor" se vede clar ca si voi aveti ciuda pi barbati si ii credeti pi tati "ametiti", .....
Ieeeee!


nu stiu daca irina are vreo forma la plural - nu cred. In rest, am uitat sa specific: ametiti sint toti. Dar unii sint si mai ametiti ca altii.



...rau cu rau, dar mai rau fara rau!
Fss_ssu
Postat pe 17 Septembrie 2012 22:14
De la: iulyk_91, la data 2012-09-14 10:43:56Buna ziua .. as mai dori sa stiu care ar mai fi dorintele si opiniile baietilor in ce priveste virginitatea. Ce isi doresc domnii de la fata? Va provoc sa dezbatem cu totii acest subiect.

A fost odata o lume,o civilizatie in care barbatul dorea la insuratoare o fata netavalita de tot satul,dar acum fetele daca au ciclu la 11 ani,se doresc femei ,intocmai ca un batrin la 98 de ani care ar vrea sa redevina prunc.Mai ales de cind cu UE fetele merg in Occident la practica si se reintorc virgine...
http://www.youtube.com/watch?v=VkJEyg4btJk
VOIAJOR
Postat pe 17 Septembrie 2012 23:15
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-17 10:07:00
De la: suparatu_, la data 2012-09-16 21:29:45
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-14 21:13:37putini barbati vor fii sinceri in aceste discutii....Pt ca putini barbati te vor invata de bine...Ci mai degraba de vor invata ca sa faci sex ca sa aiba ei ce .....................
Eu cred ca este un lucru frumos la o femeie ca sa fie virgina,,,dar sa fie cinstita pt ea nu pt barbati..Pt ca oricum nu merita,,ei apreciaza virginitatea doar teoretic ca se simt ei mari si tari ca au fost primii dar pe femei tot servitoare o face si profita de slabiciunile ei.
Eu cred ca o femeie pt ea trebuie sa fie cinstita si sa nu se ia dupa invataturile celorlalti care te invata de rau pt ca sunt invidiosi ca ei sau ele nu mai sunt virgini si au fundul freduri.
barbatilor care au minte in cap apreciaza femeile corecte,,,,dar este bine ca o femeie sa fie corecta dar si severa si sa nu lase barbatii ca sa profite de slabiciunile ei
:sml-


confused0067: Poi, o fi "el" frumos la o "femeie" sa fie virgina da cand se duce in "Rai"si se plange ca ea o dat coltu inainte ....sa o vada, D-zeu si toti sfintii ii aminteste: "pai, ti-am dat-o ca s-o dai, nu sa vii cu ea in Rai!" ....da tu, ci o sa zaci,na!
Mai Irino, da di procreare ai auzat matali?
pai da am auzit..Numai ca eu cred doar ceea ce vad..
Cum ar fii ca trebuie sa dai nastere la copii doar daca ai posibilitatti sa ii educi oameni morali...
Sa ai un barbat cinstit si cu gandire morala ca copiii sa aiba exemple bune in familie...

Pt ca decat sa faci copiii care sa creasca su sa ajunga oameni rai mai bine nu ii mai nasti pt ca oameni rai sunt destui care doar incurca


si zici ca tu crezi doar ceea ce vezi? pe bune? si ultima data cand l-ai vazut pe Domnul?
Amor_Aeternus
Postat pe 18 Septembrie 2012 00:45
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-09-17 12:04:25Dnu Aurel, nu vreau sa va ranesc gingasia sufleteasca dar noi aici pe Garbo-noi, femeile adica-suntem obisnuite cu flori si cuvinte frumoase si delicate din partea putinilor barbati. Deci...
Cumva inteleg dificultatea dvs de a dezvirgina o femeie (adevarata) ...caci cine e capabil sa dezvirgineze o pereche de pantofi?


mult stimata doamna va aduc la cunostinta profundei dv inteligenta debordanta ca nu trebuia sa face-ti greseala sa luati adliteram si la propriu raspunsul meu metaforic si putin ironic la postarea vestitei"provocatoare virgine"-------daca domnia voastra a simtit transcedentar dificultatea mea de a "dezvergina o femeie (adevarata) refuz sa va dovedesc contrariul ---------in speranta ca raspunsul meu la atentionarea dv v-a edificat profund si nu a lezat intelectul si gingasia sufleteasca a nimanui , va doresc multa sanatate si virtute..........
aurel_aurel
Postat pe 18 Septembrie 2012 01:42
Dnu Aurel, vedeti ca se poate? O picatura de eleganta in comunicare e mereu binevenita...femeile toate au nevoie ...In legatura cu pantofii, raman la parerea mea ca e cea mai proasta comparatie. Daca mai lucrati si la gramatica limbii romane...ei bine...imi puteti deveni simpatic , numai asa veti obtine sansa de a ma dezvirgina. Multumesc de flori.
Luna_in_capricorn
Postat pe 18 Septembrie 2012 10:02
"Face-m'' greeli...
Axl_R
Postat pe 18 Septembrie 2012 10:07
Luna, "Pamanteanu" o vorbit serios si foarte elegant ;)
....acu' ti 'ntreb io' pi tini Luna: cate virgine incaltate ai vazut matali, cand le-o venit sorocu si cata carte ii trebe' ca sa se ....produca "efectu' " ;))

...si eu gresesc...ii in firea oricarui Pamantean ...di fapt, virginitatea isi spune cuvantu'! :(

Zi fr. si cu spoR!
Fss_ssu
Postat pe 18 Septembrie 2012 12:16
Supy, efectul respectiv e legat de inteligenta ca si gramatica...Chestia cu pantofii e deranjanta pentru ca pantofii sunt un obiect in timp ce femeia e fiinta si ce fiinta!
Luna_in_capricorn
Postat pe 18 Septembrie 2012 13:06
Mno Luna, matali esti prea pretentioasa, vrei si calitate si eficienta?....nu se poate aici pi Pamant....s-o auzit numa di Q nu de IQ ;))

...te,te,te...filozoafo

..mai, ghini ca nu si-o bagat picioarele X pantofu', na! ....ieeeee ma :(
Fss_ssu
Postat pe 18 Septembrie 2012 13:25
je?
Np, stalkeri... fara numar. Am un talent personal de a obseda primate.
quasaria
Postat pe 18 Septembrie 2012 13:46
Erata! "primate involuate" ;)

coincidentza





Fss_ssu
Postat pe 18 Septembrie 2012 13:52
... Ma rog, unele nu au involuat chiar de tot, da' nu despre alea ne virginizam noi aici
quasaria
Postat pe 18 Septembrie 2012 14:14
De la: aurel_aurel, la data 2012-09-18 01:42:23
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-09-17 12:04:25Dnu Aurel, nu vreau sa va ranesc gingasia sufleteasca dar noi aici pe Garbo-noi, femeile adica-suntem obisnuite cu flori si cuvinte frumoase si delicate din partea putinilor barbati. Deci...
Cumva inteleg dificultatea dvs de a dezvirgina o femeie (adevarata) ...caci cine e capabil sa dezvirgineze o pereche de pantofi?


mult stimata doamna va aduc la cunostinta profundei dv inteligenta debordanta ca nu trebuia sa face-ti greseala sa luati adliteram si la propriu raspunsul meu metaforic si putin ironic la postarea vestitei"provocatoare virgine"-------daca domnia voastra a simtit transcedentar dificultatea mea de a "dezvergina o femeie (adevarata) refuz sa va dovedesc contrariul ---------in speranta ca raspunsul meu la atentionarea dv v-a edificat profund si nu a lezat intelectul si gingasia sufleteasca a nimanui , va doresc multa sanatate si virtute..........


b727ana
Postat pe 18 Septembrie 2012 14:19
Sfantul Pavel spune:
Cstoria s fie inut n toat cinstea, i patul s fie nespurcat, cci Dumnezeu va judeca pe curvari i pe preacurvari.
Valerio_Racu_1
Postat pe 19 Septembrie 2012 00:45
Am citit si comentariile la articolul original si cred ca sunt relevante.
Predomina societatea laica, si aceasta nu pune pret pe virginitate ci dimpotriva, pe experienta.
In privinta asta autorul articolului nu cred ca a studiat suficient problema. Majoritatea cuplurilor (peste 90%) au o perioada de concubinaj inainte de casatorie.
Poate ar trebui sa fii facut in prealabil un sondaj: Cati ati fost virgini in noaptea nuntii? Si cati v-ati casatorit cu primul partener sexual? Ar fii tras alte concluzii cu siguranta.
In bisericile crestine, situatia e schimbata (dar nu mult si nu pentru mult timp).
Pentru ca timpurile se schimba odata cu moda.
Si se poarta prieteniile care nu se stie precis pana unde merg. Mie mi-a fost jena sa intreb ce face un prieten crestin cu prietena lui crestina: Se saruta? Se pipaie? Au relatii sexuale? In America in unele biserici crestine relatiile sexuale premaritale nu sunt pacat daca urmeaza sa se casatoreasca.
Categoric ca nu au nunta fixata caci altfel s-ar numi logodnici, nu prieteni.
Iar in biserici care se marita primele?
Cochetelele, nurliile, gen ochi alunecosi, inima zburdalnica.
Si mai nou se poarta divortul pentru ca oricum nici divortatii nu stau mult pe tusa necasatoriti.
Virginitatea? Da, are pret. In ochii lui Dumnezeu!
Valerio_Racu_1
Postat pe 19 Septembrie 2012 00:49
Valerio, Dzeu nu-i chiar aa sever ca tine...

Axl_R
Postat pe 19 Septembrie 2012 08:55
De la: Amor_sempiternus, la data 2012-09-18 00:45:35
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-17 10:07:00
De la: suparatu_, la data 2012-09-16 21:29:45
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-14 21:13:37putini barbati vor fii sinceri in aceste discutii....Pt ca putini barbati te vor invata de bine...Ci mai degraba de vor invata ca sa faci sex ca sa aiba ei ce .....................
Eu cred ca este un lucru frumos la o femeie ca sa fie virgina,,,dar sa fie cinstita pt ea nu pt barbati..Pt ca oricum nu merita,,ei apreciaza virginitatea doar teoretic ca se simt ei mari si tari ca au fost primii dar pe femei tot servitoare o face si profita de slabiciunile ei.
Eu cred ca o femeie pt ea trebuie sa fie cinstita si sa nu se ia dupa invataturile celorlalti care te invata de rau pt ca sunt invidiosi ca ei sau ele nu mai sunt virgini si au fundul freduri.
barbatilor care au minte in cap apreciaza femeile corecte,,,,dar este bine ca o femeie sa fie corecta dar si severa si sa nu lase barbatii ca sa profite de slabiciunile ei
:sml-


confused0067: Poi, o fi "el" frumos la o "femeie" sa fie virgina da cand se duce in "Rai"si se plange ca ea o dat coltu inainte ....sa o vada, D-zeu si toti sfintii ii aminteste: "pai, ti-am dat-o ca s-o dai, nu sa vii cu ea in Rai!" ....da tu, ci o sa zaci,na!
Mai Irino, da di procreare ai auzat matali?
pai da am auzit..Numai ca eu cred doar ceea ce vad..
Cum ar fii ca trebuie sa dai nastere la copii doar daca ai posibilitatti sa ii educi oameni morali...
Sa ai un barbat cinstit si cu gandire morala ca copiii sa aiba exemple bune in familie...

Pt ca decat sa faci copiii care sa creasca su sa ajunga oameni rai mai bine nu ii mai nasti pt ca oameni rai sunt destui care doar incurca


si zici ca tu crezi doar ceea ce vezi? pe bune? si ultima data cand l-ai vazut pe Domnul?
pai de Domnul nu il poti vedea pt ca este un spirit...Eu nu il pot vedea pt ca sunt materie..
Dar am citit mult,,si m-am rugat mult si acum cred doar in ceea ce vad,,,in realitate..asa cum sunt oamenii in realitate..
cum pot ca femeie sa mai cred ca iubire cand vad cat de rai sunt oamenii si fiecare este doar pt el si isi urmaresc doar interesul doar sa primeasca dar nu stiu sa fie si recunoscatori cu cei care ii ajuta,si prin asta descurajeaza moralitatea
ingerasulluptator
Postat pe 19 Septembrie 2012 10:09
De la: Valerio_Racu_1, la data 2012-09-19 00:49:12Am citit si comentariile la articolul original si cred ca sunt relevante.
Predomina societatea laica, si aceasta nu pune pret pe virginitate ci dimpotriva, pe experienta.
In privinta asta autorul articolului nu cred ca a studiat suficient problema. Majoritatea cuplurilor (peste 90%) au o perioada de concubinaj inainte de casatorie.
Poate ar trebui sa fii facut in prealabil un sondaj: Cati ati fost virgini in noaptea nuntii? Si cati v-ati casatorit cu primul partener sexual? Ar fii tras alte concluzii cu siguranta.
In bisericile crestine, situatia e schimbata (dar nu mult si nu pentru mult timp).
Pentru ca timpurile se schimba odata cu moda.
Si se poarta prieteniile care nu se stie precis pana unde merg. Mie mi-a fost jena sa intreb ce face un prieten crestin cu prietena lui crestina: Se saruta? Se pipaie? Au relatii sexuale? In America in unele biserici crestine relatiile sexuale premaritale nu sunt pacat daca urmeaza sa se casatoreasca.
Categoric ca nu au nunta fixata caci altfel s-ar numi logodnici, nu prieteni.
Iar in biserici care se marita primele?
Cochetelele, nurliile, gen ochi alunecosi, inima zburdalnica.
Si mai nou se poarta divortul pentru ca oricum nici divortatii nu stau mult pe tusa necasatoriti.
Virginitatea? Da, are pret. In ochii lui Dumnezeu!
asa cred si eu,,, da dar si barbatii trebuie sa fie virgini nu doar sa aiba pretentii ca femeile sa fie virgine...
Si apoi nu ca Dumnezeu ar fii sever cum spun astia...Dumnezeu este bun..
Se spune ca necuratul sa nu poata avea putere asupra mintii tale..trebuie sa traiesti curat sufleteste si trupeste...este logic ca sa poti gandi curat trebuie sa traiesti curat..
Ca sa poti avea ganduri curate de la Dumnezeu trebuie sa ai o viata curata sufleteste si trupeste...
Numai ca este foarte greu,,,pt ca chiar cei din familia ta nu te lasa sa duci o viata curata pt ca si in familie fiecare este pt el..De aceea Dumnezeu spune cine vrea sa imi urmeze trebuie sa se lepede de oameni si sa isi asculte constiinta..Dar prin a te lepedea de oameni nu consta de a te calugari ci de a lepeda de cuvintele si sfaturile oamenilor..Ci sa fii continuu smerit lui Hristos lui Dumnezeu Tatal ca sa te ajute sa faci diferenta dintre bine si rau..Si sa nu lasi preotii sa iti manipuleze mintea pt ca nici eu nu au o gandire curata pt ca nu traiesc curat,,si poate ca cunisc ei biblia dar nu sunt sinceri precum ca aproape toata lumea...Ci sa iei de la preoti doar lucrurile constructive..A avea o relatie cu Dumnezeu nu consta doar in faptul de a te casatori virgina,,sau de anu face sex inainte de casatorie...Pt ca multi s-au casatorit virgini inainte dar pt ca nu au trait o viata morala si in smerenie au trait nefericiti si neavanc pace in familie si ganduri bune unul pt celalat...
De aceea eu cred ca diavolul sa nu aiba putere asupra mintii oamenilor si sa ii faca sa sufere oamenii trebuie sa traiasca curat sfleteste si trupeste,,,,sa citeasca carti spirituale si sa il roage pe Dumnezeu sa asmilieze doar ce este constructiv pt suflet si pt oameni...A trai curat sufleteste inseamna sa fii un om integru cinstit,milor,smerit lui Hristos si Dumnezeu tatal...Corect cu oameni si sa nu incurajezi ipocrizia si minciuna...Sa fii un om demn..
Pt ca degeaba te casatoresti virgin daca faci alte rele si necuratul are putere asupra mintii sa te faca sa suferi
ingerasulluptator
Postat pe 19 Septembrie 2012 10:23
asa cred si eu,,, da dar si barbatii trebuie sa fie virgini nu doar sa aiba pretentii ca femeile sa fie virgine...
Si apoi nu ca Dumnezeu ar fii sever cum spun astia...Dumnezeu este bun..
Se spune ca necuratul sa nu poata avea putere asupra mintii tale..trebuie sa traiesti curat sufleteste si trupeste...este logic ca sa poti gandi curat trebuie sa traiesti curat..
Ca sa poti avea ganduri curate de la Dumnezeu trebuie sa ai o viata curata sufleteste si trupeste...
Numai ca este foarte greu,,,pt ca chiar cei din familia ta nu te lasa sa duci o viata curata pt ca si in familie fiecare este pt el..De aceea Dumnezeu spune cine vrea sa imi urmeze trebuie sa se lepede de oameni si sa isi asculte constiinta..Dar prin a te lepedea de oameni nu consta de a te calugari ci de a lepeda de cuvintele si sfaturile oamenilor..Ci sa fii continuu smerit lui Hristos lui Dumnezeu Tatal ca sa te ajute sa faci diferenta dintre bine si rau..Si sa nu lasi preotii sa iti manipuleze mintea pt ca nici eu nu au o gandire curata pt ca nu traiesc curat,,si poate ca cunisc ei biblia dar nu sunt sinceri precum ca aproape toata lumea...Ci sa iei de la preoti doar lucrurile constructive..A avea o relatie cu Dumnezeu nu consta doar in faptul de a te casatori virgina,,sau de anu face sex inainte de casatorie...Pt ca multi s-au casatorit virgini inainte dar pt ca nu au trait o viata morala si in smerenie au trait nefericiti si neavanc pace in familie si ganduri bune unul pt celalat...
De aceea eu cred ca diavolul sa nu aiba putere asupra mintii oamenilor si sa ii faca sa sufere oamenii trebuie sa traiasca curat sfleteste si trupeste,,,,sa citeasca carti spirituale si sa il roage pe Dumnezeu sa asmilieze doar ce este constructiv pt suflet si pt oameni...A trai curat sufleteste inseamna sa fii un om integru cinstit,milor,smerit lui Hristos si Dumnezeu tatal...Corect cu oameni si sa nu incurajezi ipocrizia si minciuna...Sa fii un om demn..
Pt ca degeaba te casatoresti virgin daca faci alte rele si necuratul are putere asupra mintii sa te faca sa suferi
ingerasulluptator
Postat pe 19 Septembrie 2012 10:25
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-19 10:09:41
De la: Amor_sempiternus, la data 2012-09-18 00:45:35
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-17 10:07:00
De la: suparatu_, la data 2012-09-16 21:29:45
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-14 21:13:37putini barbati vor fii sinceri in aceste discutii....Pt ca putini barbati te vor invata de bine...Ci mai degraba de vor invata ca sa faci sex ca sa aiba ei ce .....................
Eu cred ca este un lucru frumos la o femeie ca sa fie virgina,,,dar sa fie cinstita pt ea nu pt barbati..Pt ca oricum nu merita,,ei apreciaza virginitatea doar teoretic ca se simt ei mari si tari ca au fost primii dar pe femei tot servitoare o face si profita de slabiciunile ei.
Eu cred ca o femeie pt ea trebuie sa fie cinstita si sa nu se ia dupa invataturile celorlalti care te invata de rau pt ca sunt invidiosi ca ei sau ele nu mai sunt virgini si au fundul freduri.
barbatilor care au minte in cap apreciaza femeile corecte,,,,dar este bine ca o femeie sa fie corecta dar si severa si sa nu lase barbatii ca sa profite de slabiciunile ei
:sml-


confused0067: Poi, o fi "el" frumos la o "femeie" sa fie virgina da cand se duce in "Rai"si se plange ca ea o dat coltu inainte ....sa o vada, D-zeu si toti sfintii ii aminteste: "pai, ti-am dat-o ca s-o dai, nu sa vii cu ea in Rai!" ....da tu, ci o sa zaci,na!
Mai Irino, da di procreare ai auzat matali?
pai da am auzit..Numai ca eu cred doar ceea ce vad..
Cum ar fii ca trebuie sa dai nastere la copii doar daca ai posibilitatti sa ii educi oameni morali...
Sa ai un barbat cinstit si cu gandire morala ca copiii sa aiba exemple bune in familie...

Pt ca decat sa faci copiii care sa creasca su sa ajunga oameni rai mai bine nu ii mai nasti pt ca oameni rai sunt destui care doar incurca


si zici ca tu crezi doar ceea ce vezi? pe bune? si ultima data cand l-ai vazut pe Domnul?
pai de Domnul nu il poti vedea pt ca este un spirit...Eu nu il pot vedea pt ca sunt materie..
Dar am citit mult,,si m-am rugat mult si acum cred doar in ceea ce vad,,,in realitate..asa cum sunt oamenii in realitate..
cum pot ca femeie sa mai cred ca iubire cand vad cat de rai sunt oamenii si fiecare este doar pt el si isi urmaresc doar interesul doar sa primeasca dar nu stiu sa fie si recunoscatori cu cei care ii ajuta,si prin asta descurajeaza moralitatea


ingeras, cred ca Domnul a fost foarte crud cu tine daca te-a lasat atat de nefericita si de neincrezatoare...nu toata lumea ii "malefica"
...iar apoi putini oameni sunt cu adevarat rai...
Amor_Aeternus
Postat pe 19 Septembrie 2012 21:45
De la: Amor_sempiternus, la data 2012-09-19 21:45:28
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-19 10:09:41
De la: Amor_sempiternus, la data 2012-09-18 00:45:35
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-17 10:07:00
De la: suparatu_, la data 2012-09-16 21:29:45
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-14 21:13:37putini barbati vor fii sinceri in aceste discutii....Pt ca putini barbati te vor invata de bine...Ci mai degraba de vor invata ca sa faci sex ca sa aiba ei ce .....................
Eu cred ca este un lucru frumos la o femeie ca sa fie virgina,,,dar sa fie cinstita pt ea nu pt barbati..Pt ca oricum nu merita,,ei apreciaza virginitatea doar teoretic ca se simt ei mari si tari ca au fost primii dar pe femei tot servitoare o face si profita de slabiciunile ei.
Eu cred ca o femeie pt ea trebuie sa fie cinstita si sa nu se ia dupa invataturile celorlalti care te invata de rau pt ca sunt invidiosi ca ei sau ele nu mai sunt virgini si au fundul freduri.
barbatilor care au minte in cap apreciaza femeile corecte,,,,dar este bine ca o femeie sa fie corecta dar si severa si sa nu lase barbatii ca sa profite de slabiciunile ei
:sml-


confused0067: Poi, o fi "el" frumos la o "femeie" sa fie virgina da cand se duce in "Rai"si se plange ca ea o dat coltu inainte ....sa o vada, D-zeu si toti sfintii ii aminteste: "pai, ti-am dat-o ca s-o dai, nu sa vii cu ea in Rai!" ....da tu, ci o sa zaci,na!
Mai Irino, da di procreare ai auzat matali?
pai da am auzit..Numai ca eu cred doar ceea ce vad..
Cum ar fii ca trebuie sa dai nastere la copii doar daca ai posibilitatti sa ii educi oameni morali...
Sa ai un barbat cinstit si cu gandire morala ca copiii sa aiba exemple bune in familie...

Pt ca decat sa faci copiii care sa creasca su sa ajunga oameni rai mai bine nu ii mai nasti pt ca oameni rai sunt destui care doar incurca


si zici ca tu crezi doar ceea ce vezi? pe bune? si ultima data cand l-ai vazut pe Domnul?
pai de Domnul nu il poti vedea pt ca este un spirit...Eu nu il pot vedea pt ca sunt materie..
Dar am citit mult,,si m-am rugat mult si acum cred doar in ceea ce vad,,,in realitate..asa cum sunt oamenii in realitate..
cum pot ca femeie sa mai cred ca iubire cand vad cat de rai sunt oamenii si fiecare este doar pt el si isi urmaresc doar interesul doar sa primeasca dar nu stiu sa fie si recunoscatori cu cei care ii ajuta,si prin asta descurajeaza moralitatea


ingeras, cred ca Domnul a fost foarte crud cu tine daca te-a lasat atat de nefericita si de neincrezatoare...nu toata lumea ii "malefica"
...iar apoi putini oameni sunt cu adevarat rai...
pai stiu ca nu toata lumea este mailefica mai sunt si oameni care au principii morale si care poti avea incredere numai ca sunt foarte putini pe cale de disparitie...
eu ii multumesc lui Dumnezeu ca ma ajuta ca sa vad asa cum sunt oamenii in realitate si sa nu fiu naiva eu vreau sa fiu realista chiar daca realitatea este dura.
oameni care au principiii care sa nu faca rau si sa fie cinstiti sunt putini si eu pana doar foarte putini am intalnit
ingerasulluptator
Postat pe 20 Septembrie 2012 10:11
pai stiu ca nu toata lumea este mailefica mai sunt si oameni care au principii morale si care poti avea incredere numai ca sunt foarte putini pe cale de disparitie...
eu ii multumesc lui Dumnezeu ca ma ajuta ca sa vad asa cum sunt oamenii in realitate si sa nu fiu naiva eu vreau sa fiu realista chiar daca realitatea este dura.
oameni care au principiii care sa nu faca rau si sa fie cinstiti sunt putini si eu pana doar foarte putini am intalnit..
Pe un om il poti cunoaste dupa roadele lor...
Eu ii multumesc lui Dumnezeu ca ma ajuta sa vad lumea asa cum este ea si doresc sa fiu toata viata asa si pe cei care umbla cu lucruri mincinoase sa ii tina departe de mine
ingerasulluptator
Postat pe 20 Septembrie 2012 10:14
Multumesc pt. vizita " Ingeras"....bine si placut graiesti....si eu vreau ca D-zeu sa-i tina departe de mine,chiar daca "inca" sunt virgine....asa-i mai bine!
Zi fr.si multe
Fss_ssu
Postat pe 20 Septembrie 2012 10:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E normal sa apara o astfel de durere? 2 De la: garbo_414701 20 Martie 2016 11:47
retinere 59 De la: claudia_ank 18 Februarie 2010 13:49
Soţul sau mama? 1 De la: Mia-garbo 25 Octombrie 2018 12:57
Daca un intelept arunca o piatra in fantana, toti fraierii se arunca sa o prinda in gura? 25 De la: ratuscaceaurata 22 Noiembrie 2011 03:36
Mi-am impins barbatu in bratele alteia...ce fac acum 572 De la: anisoaraf 25 Martie 2010 14:06
Setari Cookie-uri