Virginitatea este doar un mit sau o realitate?

De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-20 10:14:54pai stiu ca nu toata lumea este mailefica mai sunt si oameni care au principii morale si care poti avea incredere numai ca sunt foarte putini pe cale de disparitie...
eu ii multumesc lui Dumnezeu ca ma ajuta ca sa vad asa cum sunt oamenii in realitate si sa nu fiu naiva eu vreau sa fiu realista chiar daca realitatea este dura.
oameni care au principiii care sa nu faca rau si sa fie cinstiti sunt putini si eu pana doar foarte putini am intalnit..
Pe un om il poti cunoaste dupa roadele lor...
Eu ii multumesc lui Dumnezeu ca ma ajuta sa vad lumea asa cum este ea si doresc sa fiu toata viata asa si pe cei care umbla cu lucruri mincinoase sa ii tina departe de mine


si totusi... "oameni care au principiii care sa nu faca rau si sa fie cinstiti sunt putini si eu pana doar foarte putini am intalnit..", vorbesti ca o jurnalista care transmite fatalitatile din Irak...
iar apoi....daca tot zici ca oameni buni si cinstiti si morali, eventual si roz nu prea intalnesti, intrebarea fireasca ar fi : pe unde umbli?
Amor_Aeternus
Postat pe 20 Septembrie 2012 16:53
De la: suparatu_, la data 2012-09-20 10:56:30Multumesc pt. vizita " Ingeras"....bine si placut graiesti....si eu vreau ca D-zeu sa-i tina departe de mine,chiar daca "inca" sunt virgine....asa-i mai bine!
Zi fr.si multe
traieste viata asa cum vrei apoi cand ajungi pe la 50.60 sa nu te plangi ca suferi de multe boli apoi sa astepti ca sa iti dau bani de medicamente
ingerasulluptator
Postat pe 20 Septembrie 2012 20:52
De la: Amor_sempiternus, la data 2012-09-20 16:53:44
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-20 10:14:54pai stiu ca nu toata lumea este mailefica mai sunt si oameni care au principii morale si care poti avea incredere numai ca sunt foarte putini pe cale de disparitie...
eu ii multumesc lui Dumnezeu ca ma ajuta ca sa vad asa cum sunt oamenii in realitate si sa nu fiu naiva eu vreau sa fiu realista chiar daca realitatea este dura.
oameni care au principiii care sa nu faca rau si sa fie cinstiti sunt putini si eu pana doar foarte putini am intalnit..
Pe un om il poti cunoaste dupa roadele lor...
Eu ii multumesc lui Dumnezeu ca ma ajuta sa vad lumea asa cum este ea si doresc sa fiu toata viata asa si pe cei care umbla cu lucruri mincinoase sa ii tina departe de mine


si totusi... "oameni care au principiii care sa nu faca rau si sa fie cinstiti sunt putini si eu pana doar foarte putini am intalnit..", vorbesti ca o jurnalista care transmite fatalitatile din Irak...
iar apoi....daca tot zici ca oameni buni si cinstiti si morali, eventual si roz nu prea intalnesti, intrebarea fireasca ar fi : pe unde umbli?
pai eu peste tot umblu...si pana acum am intalnit doar oameni care asteapta sa ii ajuti numai ca uita sa fie recunoscatori,,,si daca te vad ca esti cumsecade incep sa te ia de fraier asa ca apoi trebuie sa schimb foaia...oameni cu bun simt nu exista,,poate cate unul ratacit
ingerasulluptator
Postat pe 20 Septembrie 2012 20:56
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-20 20:52:38
De la: suparatu_, la data 2012-09-20 10:56:30Multumesc pt. vizita " Ingeras"....bine si placut graiesti....si eu vreau ca D-zeu sa-i tina departe de mine,chiar daca "inca" sunt virgine....asa-i mai bine!
Zi fr.si multe
traieste viata asa cum vrei apoi cand ajungi pe la 50.60 sa nu te plangi ca suferi de multe boli apoi sa astepti ca sa iti dau bani de medicamente


Adictilea vrei sa zaci matali ca bolile la batranete se datoreaza faptului ca nu am incredere in D-zeu X Sf. Petru X.....n-am credinta???Ichhh....superstitii,bolmojeli/////
Sorry, ..bolile sunt cauze si efecte ale muncii si hrana modificata, nu datorita iubirii si aici nu ma refer neaparat la sex fara sa iubesc....ba din contra.
Referirea matali la cele de mai sus se cheam indoctrinare, ameteala si indobitocirea animalelor cu 2 picioare...ca 'n-are' 4, na! ;-P
Nu-i totu' sa faci 'jmii de matanii, sa bati toaca in juru manastirii, sa scrii citate spirituale si sa faci pilaf cu maicutele la bucatarie ca sa fii considerat un om credincios, vezi Doamne....fine.
pt tine :)
Fss_ssu
Postat pe 20 Septembrie 2012 22:35
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-20 20:52:38
De la: suparatu_, la data 2012-09-20 10:56:30Multumesc pt. vizita " Ingeras"....bine si placut graiesti....si eu vreau ca D-zeu sa-i tina departe de mine,chiar daca "inca" sunt virgine....asa-i mai bine!
Zi fr.si multe
traieste viata asa cum vrei apoi cand ajungi pe la 50.60 sa nu te plangi ca suferi de multe boli apoi sa astepti ca sa iti dau bani de medicamente


????? ;
Rosemaryyy
Postat pe 20 Septembrie 2012 22:52
ha?

"Virginitatea este doar un mit sau o realitate?"

Este un mit, desigur, inventii, d-le, inventii - cine a auzit (sau a vazut) vreodata ceva despre "virginitate" ? ce-i aia?


maiculitaaaaaaaaaa! unde esti oare?
panty_C
Postat pe 20 Septembrie 2012 23:03
Sfantul Pavel spune:
Cstoria s fie inut n toat cinstea, i patul s fie nespurcat, cci Dumnezeu va judeca pe curvari i pe preacurvari.
Valerio_Racu_1
Postat pe 21 Septembrie 2012 00:30
Am citit si comentariile la articolul original si cred ca sunt relevante.
Predomina societatea laica, si aceasta nu pune pret pe virginitate ci dimpotriva, pe experienta.
In privinta asta autorul articolului nu cred ca a studiat suficient problema. Majoritatea cuplurilor (peste 90%) au o perioada de concubinaj inainte de casatorie.
Poate ar trebui sa fii facut in prealabil un sondaj: Cati ati fost virgini in noaptea nuntii? Si cati v-ati casatorit cu primul partener sexual? Ar fii tras alte concluzii cu siguranta.
In bisericile crestine, situatia e schimbata (dar nu mult si nu pentru mult timp).
Pentru ca timpurile se schimba odata cu moda.
Si se poarta prieteniile care nu se stie precis pana unde merg. Mie mi-a fost jena sa intreb ce face un prieten crestin cu prietena lui crestina: Se saruta? Se pipaie? Au relatii sexuale? In America in unele biserici crestine relatiile sexuale premaritale nu sunt pacat daca urmeaza sa se casatoreasca.
Categoric ca nu au nunta fixata caci altfel s-ar numi logodnici, nu prieteni.
Iar in biserici care se marita primele?
Cochetelele, nurliile, gen ochi alunecosi, inima zburdalnica.
Si mai nou se poarta divortul pentru ca oricum nici divortatii nu stau mult pe tusa necasatoriti.
Virginitatea? Da, are pret. In ochii lui Dumnezeu!
Valerio_Racu_1
Postat pe 21 Septembrie 2012 00:32
care sunt rahatii care mi-au sters mesajele...Sa de-a Dumnezeu sa nu le mearga bine deloc in tot ceea ce fac pana cand nu or sa imi mai stearga mie mesajele
ingerasulluptator
Postat pe 21 Septembrie 2012 10:26
Pai atunci cand un barbat si o femeie se casatoresc trebuie ca cei doi sa fie amandoi virgini si sa aiba o viata curata sufleteasca si trupeasca ca sa poata avea o gandire curata si ganduri bune unul pt celalalt ca sa poata trai fericiti in pace si voie buna..Pt ca degeaba se casatoresc virgini daca ei faca alte rautati si necuratul are putere asupra mintii lor si le da doar ganduri de ura si rautate unul p[t celalat si sufera...
Pt ca cei sa aiba ganduri bune unul pt celalat trebuie sa duca o viata curata sufleteste si trupeste ca ala rau sa nu aiba putere asupra mintii lor si sa le dea ganduri de ura...ca sa poti avea ganduri curate si bune de la Dumnezeu trebuie sa duci o viata ordonata si sa nu te lasi influentat de oamenii rai....Sa fii perseverent si staruitor in lucruri constructive..Sa fii un om demn si sa nu te lasi calcat in picioare de oamenii rai...Daca vezi ca nu ai cu cine discuta mai bine iti vezi de treaba ca cu maimutele nu te poti intelege si sa iti cauti oamei caresa merite sa fied bagati in seama.
ingerasulluptator
Postat pe 21 Septembrie 2012 10:39
De la: Valerio_Racu_1, la data 2012-09-21 00:30:11Sfantul Pavel spune:
Cstoria s fie inut n toat cinstea, i patul s fie nespurcat, cci Dumnezeu va judeca pe curvari i pe preacurvari.

Aha ! daia chiama popi fetele la spovedanie si le baga cu capul sub .....sutana
VOIAJOR
Postat pe 21 Septembrie 2012 12:50
De la: suparatu_, la data 2012-09-20 22:35:12
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-20 20:52:38
De la: suparatu_, la data 2012-09-20 10:56:30Multumesc pt. vizita " Ingeras"....bine si placut graiesti....si eu vreau ca D-zeu sa-i tina departe de mine,chiar daca "inca" sunt virgine....asa-i mai bine!
Zi fr.si multe
traieste viata asa cum vrei apoi cand ajungi pe la 50.60 sa nu te plangi ca suferi de multe boli apoi sa astepti ca sa iti dau bani de medicamente


Adictilea vrei sa zaci matali ca bolile la batranete se datoreaza faptului ca nu am incredere in D-zeu X Sf. Petru X.....n-am credinta???Ichhh....superstitii,bolmojeli/////
Sorry, ..bolile sunt cauze si efecte ale muncii si hrana modificata, nu datorita iubirii si aici nu ma refer neaparat la sex fara sa iubesc....ba din contra.
Referirea matali la cele de mai sus se cheam indoctrinare, ameteala si indobitocirea animalelor cu 2 picioare...ca 'n-are' 4, na! ;-P
Nu-i totu' sa faci 'jmii de matanii, sa bati toaca in juru manastirii, sa scrii citate spirituale si sa faci pilaf cu maicutele la bucatarie ca sa fii considerat un om credincios, vezi Doamne....fine.
pt tine :)


Amor_Aeternus
Postat pe 22 Septembrie 2012 02:21
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-21 10:26:02care sunt rahatii care mi-au sters mesajele...Sa de-a Dumnezeu sa nu le mearga bine deloc in tot ceea ce fac pana cand nu or sa imi mai stearga mie mesajele


ce-ai patit ingeras?! te-a lovit trivialitatea? ca esti cam sloboda la gura!
Amor_Aeternus
Postat pe 22 Septembrie 2012 02:29
De la: Amor_sempiternus, la data 2012-09-22 02:21:29
De la: suparatu_, la data 2012-09-20 22:35:12
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-20 20:52:38
De la: suparatu_, la data 2012-09-20 10:56:30Multumesc pt. vizita " Ingeras"....bine si placut graiesti....si eu vreau ca D-zeu sa-i tina departe de mine,chiar daca "inca" sunt virgine....asa-i mai bine!
Zi fr.si multe
traieste viata asa cum vrei apoi cand ajungi pe la 50.60 sa nu te plangi ca suferi de multe boli apoi sa astepti ca sa iti dau bani de medicamente


Adictilea vrei sa zaci matali ca bolile la batranete se datoreaza faptului ca nu am incredere in D-zeu X Sf. Petru X.....n-am credinta???Ichhh....superstitii,bolmojeli/////
Sorry, ..bolile sunt cauze si efecte ale muncii si hrana modificata, nu datorita iubirii si aici nu ma refer neaparat la sex fara sa iubesc....ba din contra.
Referirea matali la cele de mai sus se cheam indoctrinare, ameteala si indobitocirea animalelor cu 2 picioare...ca 'n-are' 4, na! ;-P
Nu-i totu' sa faci 'jmii de matanii, sa bati toaca in juru manastirii, sa scrii citate spirituale si sa faci pilaf cu maicutele la bucatarie ca sa fii considerat un om credincios, vezi Doamne....fine.
pt tine :)


Eu nu vorbesc de preotii aia de 2 bani...
Eu ma refer la credinta adevarata...De a trai o viata curata sufleteste si trupeste de a avea ganduri bune si pace interioara,,de avea o gandire morala..
Pt ca daca sufletul iti este bolnav atunci ti se va imbolnavi si corpul...Nu stii sa diferentiezi binele de rau,, nu stii sa te protejezi,sa ai grija de tine,,stesul ,,sa fii intelept,,ca sa nu te imbolnavesti....
Nu ca Dumnezeu te pedepseste,,,,ci tu insuti omul se pedepseste pe sine...
ingerasulluptator
Postat pe 22 Septembrie 2012 10:21
Eu nu vorbesc de preotii aia de 2 bani...
Eu ma refer la credinta adevarata...De a trai o viata curata sufleteste si trupeste de a avea ganduri bune si pace interioara,,de avea o gandire morala..
Pt ca daca sufletul iti este bolnav atunci ti se va imbolnavi si corpul...Nu stii sa diferentiezi binele de rau,, nu stii sa te protejezi,sa ai grija de tine,,stesul ,,sa fii intelept,,ca sa nu te imbolnavesti....
Nu ca Dumnezeu te pedepseste,,,,ci tu insuti omul se pedepseste pe sine...



ingerasulluptator
Postat pe 22 Septembrie 2012 10:23
daca esti virgina pana la 21 de ani, inseamna ca iti doresti ceva special ptr acel moment, care cu siguranta e ceva ft important in vietile noaste. cauta informatii cu si despre Kundal. ai tot respectul meu ptr tine.
eidrian
Postat pe 22 Septembrie 2012 10:25
;))~~~~~~~~~~~~~~~~~~~=)) =))))))))))))))))))


o coase la loc


zi fr.!
Fss_ssu
Postat pe 22 Septembrie 2012 11:22
De la: eidrian, la data 2012-09-22 10:25:50daca esti virgina pana la 21 de ani, inseamna ca iti doresti ceva special ptr acel moment, care cu siguranta e ceva ft important in vietile noaste. cauta informatii cu si despre Kundal. ai tot respectul meu ptr tine.


acuma..cum zici tu, ori isi doreste ceva special pentru acel moment, ori nu a avut cu cine pana la 21 de ani...
Amor_Aeternus
Postat pe 22 Septembrie 2012 21:48
Io am rmas fr papuc/i... Ae c m-apuc...
Axl_R
Postat pe 23 Septembrie 2012 15:56
halal exprimare...Daca femeia se indragosteste si se culca cu barbatul asta inseamna ca cade cu curul in .........
De parca ar fii o rusine sa faci sex.....este o rusine ca sa asculti de barbati si sa te lasi facuta servitoare si folosita..in sensul ca ii permiti ca ii permiti sa te mai si insele,sa nu te respecte,pe motivul ca el are voie ca este barbat....Pt ca sa faci sex este normal daca esti indragostita,,,barbatii sunt vinovati ca femeile nu verifica ca sentimentele barbatilor sunt sincere sau nu
ingerasulluptator
Postat pe 23 Septembrie 2012 18:03
Precum caprele negre, pe cale de disparitie. Varsta max 15 ani (probabil)
LaurentiuTudor
Postat pe 23 Septembrie 2012 20:23
De la: quasaria, la data 2012-09-15 01:22:43 eu n-am inteles, in intrebarea asta se oferea vreo alternativa sau ceva? Da' "n-am impresionat cu nimic"? Si daca impresionam, care era potul? Nu mai raminea bubicutza asta cu viata ei "singura si superba"?
Tratati-va nene de depresie...
Important niciodata nu e primul. Important intotdeauna e ultimul.


Da, da ,: important nu este primul,dar nu se uita niniodata, iar ultimul este pe locul 2 :sml-happy0009
diavolul_tasmanian
Postat pe 23 Septembrie 2012 22:55
Iar visezi ?
Rotty
Postat pe 25 Septembrie 2012 09:24
barbatii nu merita femei virgine..Pt ca le agaseaza si le mint ca sa se culce cu ei,,,apoi femeile sunt naive si cred minciunile barbatilor,,prin care mint femeile ca tin la ele si ei isi urmaresc doar interesele ca sa se culce cu ele apoi sa le faca servitoare...

Si pe mine m-a agasat un timpit pt ca vroia sa se culce cu mine si pt ca ca l-am refuzat de nu m-a facut de tot rasul...

barbatii nu au femei virgine pt ca nu le merita
ingerasulluptator
Postat pe 25 Septembrie 2012 10:29
barbatii nu merita femei virgine..Pt ca le agaseaza si le mint ca sa se culce cu ei,,,apoi femeile sunt naive si cred minciunile barbatilor,,prin care mint femeile ca tin la ele si ei isi urmaresc doar interesele ca sa se culce cu ele apoi sa le faca servitoare...

Si pe mine m-a agasat un timpit pt ca vroia sa se culce cu mine si pt ca ca l-am refuzat de nu m-a facut de tot rasul...

barbatii nu au femei virgine pt ca nu le merita


ingerasulluptator
Postat pe 25 Septembrie 2012 10:30
barbatii nu merita femei virgine..Pt ca le agaseaza si le mint ca sa se culce cu ei,,,apoi femeile sunt naive si cred minciunile barbatilor,,prin care mint femeile ca tin la ele si ei isi urmaresc doar interesele ca sa se culce cu ele apoi sa le faca servitoare...

Si pe mine m-a agasat un timpit pt ca vroia sa se culce cu mine si pt ca ca l-am refuzat de nu m-a facut de tot rasul...

barbatii nu au femei virgine pt ca nu le merita


ingerasulluptator
Postat pe 25 Septembrie 2012 10:30
barbatii nu merita femei virgine..Pt ca le agaseaza si le mint ca sa se culce cu ei,,,apoi femeile sunt naive si cred minciunile barbatilor,,prin care mint femeile ca tin la ele si ei isi urmaresc doar interesele ca sa se culce cu ele apoi sa le faca servitoare...

Si pe mine m-a agasat un timpit pt ca vroia sa se culce cu mine si pt ca ca l-am refuzat de nu m-a facut de tot rasul...

barbatii nu au femei virgine pt ca nu le merita


ingerasulluptator
Postat pe 25 Septembrie 2012 10:30
barbatii nu merita femei virgine..Pt ca le agaseaza si le mint ca sa se culce cu ei,,,apoi femeile sunt naive si cred minciunile barbatilor,,prin care mint femeile ca tin la ele si ei isi urmaresc doar interesele ca sa se culce cu ele apoi sa le faca servitoare...

Si pe mine m-a agasat un timpit pt ca vroia sa se culce cu mine si pt ca ca l-am refuzat de nu m-a facut de tot rasul...

barbatii nu au femei virgine pt ca nu le merita


ingerasulluptator
Postat pe 25 Septembrie 2012 10:30
barbatii nu merita femei virgine..Pt ca le agaseaza si le mint ca sa se culce cu ei,,,apoi femeile sunt naive si cred minciunile barbatilor,,prin care mint femeile ca tin la ele si ei isi urmaresc doar interesele ca sa se culce cu ele apoi sa le faca servitoare...

Si pe mine m-a agasat un timpit pt ca vroia sa se culce cu mine si pt ca ca l-am refuzat de nu m-a facut de tot rasul...

barbatii nu au femei virgine pt ca nu le merita


ingerasulluptator
Postat pe 25 Septembrie 2012 10:30
barbatii nu merita femei virgine..Pt ca le agaseaza si le mint ca sa se culce cu ei,,,apoi femeile sunt naive si cred minciunile barbatilor,,prin care mint femeile ca tin la ele si ei isi urmaresc doar interesele ca sa se culce cu ele apoi sa le faca servitoare...

Si pe mine m-a agasat un timpit pt ca vroia sa se culce cu mine si pt ca ca l-am refuzat de nu m-a facut de tot rasul...

barbatii nu au femei virgine pt ca nu le merita


ingerasulluptator
Postat pe 25 Septembrie 2012 10:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de dificil este sa cuceresti un barbat divortat? 102 De la: snowflake 18 Decembrie 2009 17:02
Dragostea vietii mele 20 De la: garbo_1794 2 Mai 2012 15:54
Relație la Valcea 1 De la: Alexandru_Florin_Stefanescu_1 1 Aprilie 2019 13:09
Femeia 179 De la: luptatoareacurajoasa 15 Mai 2010 20:19
sex 9 De la: mia79x 3 Iulie 2009 20:45
Setari Cookie-uri