Suflet ranit din dragoste

I-am oferit tot ce am avut unui barbat,sufletul meu trupul meu tot ce am avut am trait dor pt el ultimi 2 ani si in final a plecat din viata mea fara prea multe explicatii...am descoperit ca m-a mintit de mai multe ori dar l-am iertat mereu si nu stiu cum sa imi vindec sufletul sunt distrusa si nu mai stiu cum sa fac sa trec peste si sa imi continui viata...i-am oferit TOT ce am avut
garbo100378
Postat pe 11 Iunie 2010 21:50
De la: garbo100378, la data 2010-06-11 21:50:24 I-am oferit tot ce am avut unui barbat,sufletul meu trupul meu tot ce am avut am trait dor pt el ultimi 2 ani si in final a plecat din viata mea fara prea multe explicatii...am descoperit ca m-a mintit de mai multe ori dar l-am iertat mereu si nu stiu cum sa imi vindec sufletul sunt distrusa si nu mai stiu cum sa fac sa trec peste si sa imi continui viata...i-am oferit TOT ce am avut
Asa sunt barbatii niste egoisti,mai ales barbatii romani...In viata nu conteaza de cate ori cazi,,Conteaza de cate ori te ridici.Si nu trebuie sa te lasi doborata ci sa lasi ca viata sa decurga si sa inveti din greselile tale...Trebuie sa devii mai optimista...Rogate si tu la Dumnezeu sa te ajute sa fii optimista,,sa te ajute sa fii inteleapta si sa alegi calea corecta in viata..Sa iti lumineze drumul...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Iunie 2010 22:50
De la: garbo100378, la data 2010-06-11 21:50:24 I-am oferit tot ce am avut unui barbat,sufletul meu trupul meu tot ce am avut am trait dor pt el ultimi 2 ani si in final a plecat din viata mea fara prea multe explicatii...am descoperit ca m-a mintit de mai multe ori dar l-am iertat mereu si nu stiu cum sa imi vindec sufletul sunt distrusa si nu mai stiu cum sa fac sa trec peste si sa imi continui viata...i-am oferit TOT ce am avut
Cu barbatii trebuie sa fii mai hotarata,,nu trebuie sa faci ce zic ei,,pt ca de asta si se plictisesc ei de femeile pe care le pot castiga usor si cu care pot face ei ce vor..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Iunie 2010 22:54
De la: garbo100378, la data 2010-06-11 21:50:24 I-am oferit tot ce am avut unui barbat,sufletul meu trupul meu tot ce am avut am trait dor pt el ultimi 2 ani si in final a plecat din viata mea fara prea multe explicatii...am descoperit ca m-a mintit de mai multe ori dar l-am iertat mereu si nu stiu cum sa imi vindec sufletul sunt distrusa si nu mai stiu cum sa fac sa trec peste si sa imi continui viata...i-am oferit TOT ce am avut


Traieste pentru tine. Tu contezi. Fa ceea ceea ce iti place tie. Stai o perioada singura si incearca sa te cunosti mai bine.
cricat
Postat pe 12 Iunie 2010 10:32
Barbatii sunt la fel in toata lumea...... Nu cred ca exista "BUNI" sau "RAI", se potrivesc sau nu se potrivesc cu personalitatea ta. Atat!

cricat
Postat pe 12 Iunie 2010 10:36
De la: garbo100378, la data 2010-06-11 21:50:24 I-am oferit tot ce am avut unui barbat,sufletul meu trupul meu tot ce am avut am trait dor pt el ultimi 2 ani si in final a plecat din viata mea fara prea multe explicatii...am descoperit ca m-a mintit de mai multe ori dar l-am iertat mereu si nu stiu cum sa imi vindec sufletul sunt distrusa si nu mai stiu cum sa fac sa trec peste si sa imi continui viata...i-am oferit TOT ce am avut


Incearca, in orice relatie ,sa te iubesti cel mai mult pe tine ,asa vei fii iubita si de cel de langa tine ,ofera in fiecare zi cate putin ,indiferent cat de mult iubesti acea persoana ,gandestete mai intai la tine si apoi la cel de langa tine si crede-ma nu e dovada de egoism....
garbo032800
Postat pe 12 Iunie 2010 10:41
De la: garbo100378, la data 2010-06-11 21:50:24 I-am oferit tot ce am avut unui barbat,sufletul meu trupul meu tot ce am avut am trait dor pt el ultimi 2 ani si in final a plecat din viata mea fara prea multe explicatii...am descoperit ca m-a mintit de mai multe ori dar l-am iertat mereu si nu stiu cum sa imi vindec sufletul sunt distrusa si nu mai stiu cum sa fac sa trec peste si sa imi continui viata...i-am oferit TOT ce am avut



Am patit EXACT ca tine, i-am oferit totul, iar el ma mintea mereu si se uita dupa altele si se dadea la ele cu mine de fata si ma facea pe mine geloasa etc. Un animal. Draga mea, uita-l rapid, da-l dracului. Asemenea animale nu merita sa plingi dupa ei. Iarta-ma, dar asta e adevarul. Acum te doare faptul ca i-ai daruit totul, dar cu timpul te vei linisti si vei uita.Ocupa-ti timpul cu diferite activitati, daca ai un job concentreaza-te acolo, da tot ce poti, ocupa-ti timpul mereu, asa incit sa nu mai ai cind sa stai pe loc sa-ti plingi de mila. NU TE LASA BATUTA!!! NIMENI NU MERITA SA SUFERI TU PENTRU EI! Te-am pupat si=ti urez mult succes.
lusel
Postat pe 17 Iunie 2010 20:32
INCET, INCET TREBUIE SA TE PUI PE PICIOARE SA ITI RECASTIGI RESPECTUL DE SINE. DACA AI FOST MINTITA TIMP DE 2 ANI, INSEAMNA CA NU TE MERITA SI NICI NU TE IUBEA DE FAPT. TREBUIE SA INCEPI SA IL UITI.CORINA MURES
garbo121744
Postat pe 23 Iunie 2010 02:50
De la: garbo100378, la data 2010-06-11 21:50:24 I-am oferit tot ce am avut unui barbat,sufletul meu trupul meu tot ce am avut am trait dor pt el ultimi 2 ani si in final a plecat din viata mea fara prea multe explicatii...am descoperit ca m-a mintit de mai multe ori dar l-am iertat mereu si nu stiu cum sa imi vindec sufletul sunt distrusa si nu mai stiu cum sa fac sa trec peste si sa imi continui viata...i-am oferit TOT ce am avut


Draga mea, cam din asta se compune viata :oameni pe care ii "invitam" in inima noastra si care, atunci cand se vad acolo, nu stiu sa faca altceva decat sa o "sfasie" . Ar trebui sa le multumim cand pleaca, dar noi, suferim. O sa treaca , dar mai dureaza, uneori prea mult !
garboazerty
Postat pe 23 Iunie 2010 21:15
te-ai gandit ca uneori sa plece e cel mai bun lucru pe care il poate face un om pentru tine?
quasaria
Postat pe 23 Iunie 2010 22:45
dap...
da-ti ia ceva timp pana te obijnuiesti cu ideea...
preci
Postat pe 23 Iunie 2010 22:50
pai ce sa faci?treci peste ca viata i frumoasa,doar n o sa plangi mereu nu?o veni soarele si pe strada ta.bafta.nu merita nici un barbat sa suferi.
estela
Postat pe 24 Iunie 2010 05:00





suferi , nu suferi , tot trece .


liaiedera
Postat pe 24 Iunie 2010 09:05
moniq_
Postat pe 24 Iunie 2010 09:56
gresit si eu sunt lafel de ranit,iam oferit tot ce am avut eu tot si intro zi mi.a zis ca vrea sa plece de langa mine fara motiv .de ce? asa sunt toate femeile?
valentin80
Postat pe 4 Noiembrie 2014 00:28
Lasa mai Valentine , ca un motiv (cel putin) tot o fi avut. Ca nu ti-a spus...asta e altceva.
Esti sigur ca ceea ce i-ai oferit tu , corespundea cu ceea ce voia ea ?
Rotty
Postat pe 4 Noiembrie 2014 06:10
...cred ca atat o fost sa fie!

Asteapta, intr-o alta zi o sa apara o (alta) femeie sa-ti arate diferentele, sa compari trairile si sa nu te iei dupa nici una.

Atunci iti vei da seama cum n-ai nimerit-o din prima si ai avut o a-2-a sansa, totul este sa fii atent! Nu te grabi, "graba strica treaba" si nu se gasesc " piese de schimb sau de cumparat".

Ziua buna dimineata,
reflectati la: cum e viata?!

Spor! :D
pitiTa_
Postat pe 4 Noiembrie 2014 11:07
De la: garbo100378, la data 2010-06-11 21:50:24 I-am oferit tot ce am avut unui barbat,sufletul meu trupul meu tot ce am avut am trait dor pt el ultimi 2 ani si in final a plecat din viata mea fara prea multe explicatii...am descoperit ca m-a mintit de mai multe ori dar l-am iertat mereu si nu stiu cum sa imi vindec sufletul sunt distrusa si nu mai stiu cum sa fac sa trec peste si sa imi continui viata...i-am oferit TOT ce am avut


Cand aud asa: i-am daruit trupul meu, am sperat ca o sa fie cu mine pt totdeauna, bla bla, mi se face greata. Sa fim serioase, ti-a placut sa te culci cu el, nu i-ai daruit trupul tau ca pe un omagiu, ce sa-ti spun. Si nici nu te-a pus nimeni sa-l ierti cand te mintea si il durea in cot de tine.
pinkrainbow
Postat pe 4 Noiembrie 2014 13:37
Mai vezi si de alte treburi, nu doar sa multumesti barbatii in pat
Vai ce drama, ia-i dat trup de nu mai gasea la alta si cum a putut el sa te insele si sa te paraseasca.
pinkrainbow
Postat pe 4 Noiembrie 2014 14:00
Fetelor ai si eu o nelamurire poate fiind barbat nu am eu ce imi trebuie sa inteleg . Am stat cu o fata 12 ani (fara casatorie) nu ca nu am vrut eu ,doar ca pt ea prioritat a fost sa ne luam o casa.Eu am un apartament ramsa de la parinti dar si ea isi dorea una a ei . Ca dupa aceasta perioada a plecat spunandu-mi ca nu mai simnte nimic pt mine . Eu am trecut mai greu de moartea parintilor si in ultimi aproape 2 ani vita a fost detul de urata pentru ea , am neglijat-o ff mult . Nu am batut-o niciodata si nu a stat cu mine pt bani pt ca nu am asa multi plus ca ea castiga de 3-4 ori mai mult ca mine.Cum poate cineva dupa atatia ani sa plece brusc si fara sa aibe pe altu ,fara sa existe o discutie serioasa ,chiar daca ea spune ca a dat semne dar nu le-am vazut. Ok acum daca orbu nu vede nu e normal sa-i explici aproape ca la prosti .
Eram aproape sa luam casa(adica 2-4luni) si visam la familia pe care mi-o doream de mult. Acum na trezesc fara sa mai pot continua nimic si foarte tulbure ,nelamurit .
Poate o fata cu ceva varsta in jur de 30 sau care are o parere fara sa fie ceva de batjocura sau glume proaste.
garbo_407614
Postat pe 3 Decembrie 2014 20:41
Oameni buni, relatiile trebuie sa fie ca un contract de afaceri, fiecare da ceva (sentimente, obiecte, bani, etc.). Comunicarea este cheia succescului, fiti cel mai bun prieten al partenerului vostru si veti afla la timp ce are nevoie, cat, cand, cum sa oferiti...
Fiecare dintre noi primeste ceea ce merita.
Fiti optimisti si curajosi!
garbo_407253
Postat pe 3 Decembrie 2014 22:20
Da a fii responsabil si emotional si cand este vorba de afacere.

dar un om care este responsabil el actioneaza intoate actiunile salecu responsabilitate.
si un relatia afectiva si in afaceri si cand este suparat pe cineva,si cand pedepseste pe cineva.


Ingerasulluptor
Postat pe 3 Decembrie 2014 23:11
Barbatii nu comunica cu femeia sa o intrebe tu ce crezi,cum ai dori sa fie.ei barbatii cred ca stiu totul si bor sa confuca gandirea femeii.eu cred ca femeie edte greu ss traiesti cuun barbat care crede ca stie totul,
asa cred ca sunt majoritatea,babatilor putini barbati sunt cumsecade ,
sau uniibarbati te duc acasa la maicasa,sa o streseze si nuiau apararea nevestei,practic il. doareincotde eal

Ingerasulluptor
Postat pe 3 Decembrie 2014 23:24
Bsrbatii de treaba ei sunt putini..
femei tinere naive suht multe dar barbati nu prea multi.ei poate se indragostesc de femei care stiu sa ii seduca si sa ii domine
multi barbati vad ca daca maicasa sa complacut intro casatoriesi au facut rautati,cred ca toata partea feminina este ssa chiar si femeia naiva.
Femeia naiva nu este matetialista,ea devine dupa ce barbatii isi bat joc de ea..

Barbatii inraiesc femeia,,,ei vor ca sa fim toate niste slugi supuse sa le acceptam toate rautatile si sa ne inraim ca apoi ss ne judece ei..
Ingerasulluptor
Postat pe 3 Decembrie 2014 23:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DA, DACA MAI POT! 73 De la: garbo233027 9 Octombrie 2012 02:12
ajutor!!! 25 De la: Danistef277 19 Ianuarie 2010 19:26
Informatii utile pentru telefonul mobil... 14 De la: AVOCATBIATRICEMARTIS 8 Noiembrie 2009 22:46
Cat de sanatoase sunt relatiile cu femei casatorite...?! 2 De la: bluelight 22 Mai 2010 19:44
oare napoleon avea dreptate? 50 De la: iceboxxx 7 Februarie 2012 03:57
Setari Cookie-uri