Viata fara prieteni



M'da, stima si valoarea, o creat ..... "parfumu'!" X_X
Fss_ssu
Postat pe 26 Iulie 2012 12:50
l-a creat? Nu l-a impletit? Sau impleticit? Ma mir.
quasaria
Postat pe 26 Iulie 2012 12:56
Nu te mira, ai nimerit-o....doar pu(d)oarea o ramas X_X

depinde la ce gen de prietenii te referi? :-w
Fss_ssu
Postat pe 26 Iulie 2012 13:19
la singurul gen care exista:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=E0JnH2LJ-Wo


restu's (orice) altceva.
quasaria
Postat pe 26 Iulie 2012 13:30
Io musai s te
Axl_R
Postat pe 26 Iulie 2012 13:36


asa prietenie, mai zac si io...:)

Ingerasul luptator?....pe tata' lumea o are prietena, fiecare dintre noi am fost cusiosi/e sa citim ce vrea sa "zica".....ca n-o dat buzz(na) la cererea mea, Adevar....fara provocare....doar ca eu o numesc prietena mea fara "formularul completat".
Fss_ssu
Postat pe 26 Iulie 2012 13:50
...
quasaria
Postat pe 26 Iulie 2012 13:52
De la: garbo_5632, la data 2012-07-16 18:44:15Buna!Slava domnului ca am gasit acest site...ma simt disperata!Nu mai am prieteni ,poate ca nu am pastrat langa mine oamenii care ar fi trebuit,poate ca nu sunt capabila de a lega prietenii de durata,poate ca eu am o problema! am doar 21 de ani si nu il am decat pe iubitul meu cu care nu prea mai merge relatia si tot din cauza asta lipsa de prieteni!imi doresc sa am pe cineva alaturi atunci cand imi e greu(si in ultima perioada mi'e destul de greu),mi'as dori sa'mi sune si mie tel sa fiu intrebata daca mi'e bine,sa simt ca i pasa la cineva de mine ...e sad sadd saadd !!! Cel mai rau e ca am stima de sine scazuta ,ma simt groaznic! Daca sunt persoane din tm care au nevoie de o prietena adevarata as fi incantata sa fiu eu aceea! va pup si va rog un sfaat ceva..


Iote sfat: daca vrei si numa vrei, fara sa oferi nica, nica primesti...ca nu se observa ca ai vrea cu adevarat prietenie.....
Intra si matali in randu' "populatiei" si tre' sa apara si cei din "tm" care vor sa-ti fie prieteni.
Fss_ssu
Postat pe 26 Iulie 2012 21:47
e greu sa nu ai prieteni. asta trebuia sa observi mai demult, nu acum cand nu iti mai merge nici relatia. poate problema e la tine, cine stie, poate nu esti sociabila, poate nu ti-a trebuit pt ca ai avut un iubit. dar de prieteni avem nevoie indiferent daca avem pe cineva sau nu. eu zic sa fii deschisa fata de cei din jur, sa iti pese de problemele altora, sa incerci sa ii ajuti si sigur iti vei face si prieteni. cat despre relatia ta ar fi bine sa o reanalizezi si sa vezi in ce stadiu sunteti. esti tanara, nu are rost sa te ingropi intr-o relatie care nu merge, nu o vei reaprinde si iti vei pierde ani frumosi degeaba. mergi ianinte, fa-ti prieteni si o sa apara si un el care sa fie potrivit tie.
MARILENA_25
Postat pe 4 August 2012 11:06
garbo_5632, iti urez bine ai venit pe garbo. Insa trebuie sa iti faci prieteni reali. Aici poti sa scrii sa primesti raspunsuri diverse ....dar nu este suficient.
In momentul in care ai prieteni reali viata este frumoasa, dar intr-o prietenie trebuie sa stii cand trebuie sa lasi de la tine si cat. Esti foarte tanra si trebuie sa te analizezi si sa vezi de ce iti pierzi prietenii foarte repede.
adeline
Postat pe 4 August 2012 18:26
Cunosc sentimentul,este foarte urat.Din fericire pe net poti gasi si persoane/lucruri frumoase care intr-un fel sau altul compenseaza "lipsa" prietenilor.Nici eu nu am prieteni dar este alegerea mea,mai bine te intelegi si sfaturi bune iti dau "prietenii" de pe net decat acele persoane care se baga in viata ta si isi spun singuri ca iti sunt prieteni.
stroiedana79
Postat pe 5 August 2012 11:58
Cunosc sentimentul,este foarte urat.Din fericire pe net poti gasi si persoane/lucruri frumoase care intr-un fel sau altul compenseaza "lipsa" prietenilor.Nici eu nu am prieteni dar este alegerea mea,mai bine te intelegi si sfaturi bune iti dau "prietenii" de pe net decat acele persoane care se baga in viata ta si isi spun singuri ca iti sunt prieteni.
stroiedana79
Postat pe 5 August 2012 11:58
Draga mea,trebuie sa fi fericita in fiecare Zi Existi si esti samatoasa.IUBESTE ,IUBESTE-TE SI ESTI FERICITA. Prieteni iti aduc fericirea? Un prieten bun face mai mult ca 10 perversi
filantropica
Postat pe 18 August 2012 01:03
Draga mea,trebuie sa fi fericita in fiecare Zi Existi si esti samatoasa.IUBESTE ,IUBESTE-TE SI ESTI FERICITA. Prieteni iti aduc fericirea? Un prieten bun face mai mult ca 10 perversi
filantropica
Postat pe 18 August 2012 01:03
De la: daniilia, la data 2012-07-26 00:40:42 referitor la stima de sine,aminteste-ti ca esti unica in toata lumea,fiecare din noi e unic,si asta face ca valoarea noastra sa fie uriasa.
si aceasta valoare nu depinde de reusitele,sau de esecurile noastre,deloc.depinde doar de calitatea noastra de oameni unici.
apoi,ca sa legi prietenii,trebuie sa te alaturi unui grup,de ex sa alergi prin parc,cu catelul,la noi la facultate,fetele imprumutau catelul uneia din prietene,ca sa il scoata la primbare,pentru ca asa cunosteau si prietene noi,,si faceau si agatamente.
la cursurile de ceva,de cosmetica,dans,engleza,orice,cunosti oameni noi,si vei avea si prieteni noi.
chiar si la biserica,daca te duci la aceeasi,duminica,poti face cunostinte noi.
increderea in valoarea ta,va creste si daca de fiecare data cand te uiti in oglinda,observi ceva,un amanunt,ceva care iti place la tine.
poate buzele,azi.
maine zambetul,poate expresia din ochi.
forma degetelor,orice.
gaseste de fiecare data,ceva ce iti place,ceva ce iubesti la tine.
apoi vei avea o gramada de prieteni.

povesti....
hellya
Postat pe 19 August 2012 03:36
bre dar ce i aici bar de negri si eu nu stiu
lngczr
Postat pe 19 August 2012 10:12
Voi care v ntoarcei acas
i dup ce-ai nchis ua
spunei "bun seara"
voi nu tii ce-nseamn
s intri pe o u tcnd.


Octavian Paler
GHEISA_
Postat pe 8 Octombrie 2012 10:01
si inca ceva, nu trebuie sa stai toata ziua bot in bot cu iubitul, ca te plictisesti; daca stati numai voi ca doi cuci si va zdrobiti creierul unula ltuia, nu e bine; trebuie sa iesici in societate si sa cunoasteti oameni si sa vedeti cum puteti relationa.....iar fiecare dintrevoi trebuie sa aibe prietenii lui si sa iasa separat cu gasca lui macar o data pe luna
adeline
Postat pe 9 Octombrie 2012 12:53
De la: garbo_5632, la data 2012-07-16 18:44:15Buna!Slava domnului ca am gasit acest site...ma simt disperata!Nu mai am prieteni ,poate ca nu am pastrat langa mine oamenii care ar fi trebuit,poate ca nu sunt capabila de a lega prietenii de durata,poate ca eu am o problema! am doar 21 de ani si nu il am decat pe iubitul meu cu care nu prea mai merge relatia si tot din cauza asta lipsa de prieteni!imi doresc sa am pe cineva alaturi atunci cand imi e greu(si in ultima perioada mi'e destul de greu),mi'as dori sa'mi sune si mie tel sa fiu intrebata daca mi'e bine,sa simt ca i pasa la cineva de mine ...e sad sadd saadd !!! Cel mai rau e ca am stima de sine scazuta ,ma simt groaznic! Daca sunt persoane din tm care au nevoie de o prietena adevarata as fi incantata sa fiu eu aceea! va pup si va rog un sfaat ceva..

Prietenii sunt:
mama,tata uneori,copii si portofelul
http://www.youtube.com/watch?v=IyuzoT5WSJc
VOIAJOR
Postat pe 10 Octombrie 2012 17:51
a trecut ceva timp de la deschiderea topicului. Ai reusit sa iti faci prieteni in acest interval de timp???????. Sau situatia sta tot la fel???. Nici eu nu pre am prieteni,si tot alegerea mea a fost sa nu-i am...dupa 8 ani de zile de la alegerea pe care am facut-o,incep sa resimt lipsa prietenilor cumva,insa in acelasi timp...inca vad beneficiile lipsei de prieteni,rational vorbind,dar undeva in adancul sufletului,ne-avand legatura cu ratiunea,simt asa...o parere de rau
garbo171675
Postat pe 29 Decembrie 2012 10:08
la mine la munca...e un soi de concurenta....si e vorba de performante financiare,nu principiale...si desi toata lumea o face pe prietenul(a)..de fapt...nu se poate lega cu adevarat o relatie de prietenie...in adevaratul sens al cuvantului. Din punctul meu de vedere prietenia e ceva formal...nu de fond....ptr ca fiecare trage ptr sine si bunastarea proprie iar a fi sincera cu colega, inseamna a-ti taia singur craca de sub picioare. Si cum fara sinceritate nu se poate nici o prietenie....asta e! La mine la munca e ca in viata...ca sa ajut pe cineva trebuie sa ma las pe mine descoperita....si nu am cum sa fac cu adevarat aceasta alegere....nu sunt acolo sa-mi fac prieteni,sunt sa fac bani. Si prietenia are pretul ei....iar lipsa prietenilor...are beneficiile ei.
garbo171675
Postat pe 29 Decembrie 2012 10:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MOMENT DE CUMPANA 53 De la: Ana_Cata_1 19 Decembrie 2013 14:46
credeti in vise? 94 De la: garbo_1399 24 Mai 2012 07:17
Vrei sa mai uiti de grijile cotidiene? 1 De la: mimosa 19 Mai 2009 06:53
ROMANIA 2 De la: anaROBERT 9 Ianuarie 2011 10:33
Ce este rautatea si viciile rele...Sunt ca fumul de tigara...Daca traesti printre fumatori fumul te afecteaza,,,dar daca fumezi si tu nu ii mai simti mirosul toxic pt ca el te degradeaza in interior.La fel si cu rautatea,,daca traiesti intre oameni rai si 62 De la: ingerasulluptator 2 Iulie 2012 09:58
Setari Cookie-uri