uite o zicala falsa si diabolica.....Ca cel destept cedeaza...asta ar insemna sa il lase pe omul rau sa aiba ultimul cuvant si el sa conduca si sa aiba dreptate

am observat ca peste tot predomina aceasta zicala si este folosita de oamenii rai ca sa le strice gandirea la oamenii destepti..
Putini oameni au o gandire individuala pt ca eu cred ca merg pe principiul ca cel destept cedeaza si ii da prioritate oamenilor cu gandire negativa,,,de aceea si conduc oamenii cu gandire negativa
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iulie 2012 22:43
daca incerci sa iti formezi un caracter pozitiv...Vin oamenii cei rai ca sa te necajeasca sa te impedice sa iti formezi idei pozitive si sa perseverezi in ele....Si daca acesti oameni negativi te necajesc si tu te impui...repede iti zic ca cel destept cedeaza,,,ca el apoi sa aiba ultimul cuvant si sa ii poata manipula gandirea in favoarea lui...
oamenii negativi care nu se roaga sunt o piedica pt oamenii pozitivi care vor sa isi formeze un caracter...
pt ca sunt oamenii nu sunt intersati sa isi bata capul sa isi formeze un caracter si prefera sa fie o piedica pt cei care vor sa si-l formeze
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iulie 2012 22:48
irinuco... am inceput sa ma rog pentru tine... !!! Doamne ajuta sa te faci bine... !!!!
barboneli
Postat pe 23 Iulie 2012 10:47
Mai bine roaga-te pentru noi sa avem rabdare ...ca la Irinuca e deja cronica
Neata.
Rotty
Postat pe 23 Iulie 2012 10:52
ma rog... ma rog... dar stati la rand... !!!! aveti puzintica rabdare... !!!
neatza
barboneli
Postat pe 23 Iulie 2012 10:57
Ultimu' cuvnt e al meu! Acum. Cine vrea s fie i mai ru, posteaz dup mine! M rog!
Axl_R
Postat pe 23 Iulie 2012 11:33
Io nu vreau sa fiu rea Pauza de si apai inapoi la trebi. Tu reao l-am vazut pe J...
Rotty
Postat pe 23 Iulie 2012 11:44
Provoci...s fiu rea!
Pupici pt J!
Axl_R
Postat pe 23 Iulie 2012 11:46
Mai trebe cateodata Da` tu nu esti rea,ca nu te-ar place Fata de ce sti tu din poza,i-au crescut carliontii. Nu tunde
Rotty
Postat pe 23 Iulie 2012 11:57
Eii, vd io.

Mi, acu' trebe s cedez, s fiu deteapt? M-ai zpcit!
Axl_R
Postat pe 23 Iulie 2012 12:02
Cum vrei tu... Mai tu ma corupi sa stau prea mult la povesti Da` nu mai zac nica
Rotty
Postat pe 23 Iulie 2012 12:45
DA,cel destept cedeaza-pentru a nu se incarca cu energie negativa,care energie i-ar face rau starii de sanatate proprii ,si pentru ca "cu prostul sa nu te pui" ori te prostesti si tu,ori castig de cauza cu prostul .... nu ai!!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Iulie 2012 19:43
De la: elisabeta_boia, la data 2012-07-23 19:43:20DA,cel destept cedeaza-pentru a nu se incarca cu energie negativa,care energie i-ar face rau starii de sanatate proprii ,si pentru ca "cu prostul sa nu te pui" ori te prostesti si tu,ori castig de cauza cu prostul .... nu ai!!


normal
adeline
Postat pe 7 August 2012 15:58
Nu te pune cu prostul , are mintea odihnita !
Flory70
Postat pe 7 August 2012 16:02
De la: ingerasulluptator, la data 2012-07-16 22:43:07am observat ca peste tot predomina aceasta zicala si este folosita de oamenii rai ca sa le strice gandirea la oamenii destepti..
Putini oameni au o gandire individuala pt ca eu cred ca merg pe principiul ca cel destept cedeaza si ii da prioritate oamenilor cu gandire negativa,,,de aceea si conduc oamenii cu gandire negativa[/quot


....referitor la zicala, adevarat ce spui , dar o folosesc si oamenii buni, mai ales in situatii conflictuale.
De fapt, este folosita ca o "arma", buna sau rea...depinde unde/cand se foloseste expre banc!
SEFUL!
De la facerea lumii incoace, toate organele din om spun:
-creierul, eu trebuie sa fiu seful,sunt cel mai important.
-ochii, ba eu ar trebui sa fiu seful,datorita mie vedeti pe unde calcati.
-inima,ba nu, eu trebuie sa fiu ca pompez sange in tot copul,fara mine nu puteti functiona.
-stomacul,..eu trebuie sa fiu seful,toata hrana, prin mine trece.
-picioarele,mai! daca n-as fi eu, nu v-ati putea misca,eu trebuie sa fiu seful!
-intra si ca-ca-tu-l si zice: daaaa, credeti??.. ce importanti va dati fiecare..hmmm! lasa ca va arat eu intr-o saptamana cine ii seful!....Timp de o sapt.:fiecare organ se vaita, stomacul se strange,inima inteapa, ochii incetosati,creierul ametit,picioarele nu mai ajuta..peste tot dureri.Ei, cum e, cine este SEFUL?...toate organele zic: da, ca-ca-tu' sa fie Seful. Si "de atunci" oriunde/oricand exista un ca-ca-t SEF!

Fss_ssu
Postat pe 9 August 2012 20:58
"Ferestete de prosti ca au mintea odihnita", de ce sa stai de vorba cu unul ?
Pierdere de timp mai bine faci ceva util, frumos, inteligent.
Tommy_Boy
Postat pe 12 August 2012 08:32

Recomandari

Setari Cookie-uri