Ce este rautatea si viciile rele...Sunt ca fumul de tigara...Daca traesti printre fumatori fumul te afecteaza,,,dar daca fumezi si tu nu ii mai simti mirosul toxic pt ca el te degradeaza in interior.La fel si cu rautatea,,daca traiesti intre oameni rai si


da...mai ales ca pe mine ma iubeste...pentru ca sunt...barbat, sarmana de mine
dor72_
Postat pe 23 Iunie 2012 00:49
Irinok, ce e fum,ca fumul trece!

vezi? nu-s X rece.....dar, calatorului, ii sade bine cu drumul!
Fss_ssu
Postat pe 23 Iunie 2012 00:55
dor...poate... dar la exprimare, sigur nu seamana cu tine ! sau poate mie mi-e mai greu sa inteleg... fara efort.
barboneli
Postat pe 23 Iunie 2012 00:56

Te-ai modificat genetic?
Fss_ssu
Postat pe 23 Iunie 2012 00:56
observai ca are ceva impotriva lor!...dar cu pantalonii si cravata ta ce are?...s-o intrebam pe ea, sau cunosti deja raspunsul?
caleidoscop
Postat pe 23 Iunie 2012 00:57
suparatule, degeaba urli "sunt fericit"
gheata e gheata...si e groasa
imi da fiori...


nu eu...irina...ma besteleste ...da numa de barbat....

Li, stii tu cum e irirna...hai sa nu-i dam nas...ca devine obraznica...si trebuia sa scot nuielusa...sper ca mai e dupa dulapul eugeniei


caleidoscop, eu am pantaloni, da' n-am cravata...
asta o fi problema
dor72_
Postat pe 23 Iunie 2012 00:59
ce mai conteaza!...cu pantaloni or fara ei ....am citit de multe ori postarile ei si c'est la vie!...poate fara un pantalon si o cravata o fi mai fericita!,,,fiecare are dreptul sa aleaga cei mai bun pt. el....
caleidoscop
Postat pe 23 Iunie 2012 01:09
...eu alleg somnicul!...noapte buna!... tuturor!
caleidoscop
Postat pe 23 Iunie 2012 01:21
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-15 14:19:02 este logic nu?


nu.

Daca fumezi activ nu te deranjeaza si iti distruge sanatatea.
Daca fumezi pasiv te deranjeaza si iti distruge sanatatea.

Concluzia?
quasaria
Postat pe 23 Iunie 2012 02:38
i femeile poart smoking.
Axl_R
Postat pe 23 Iunie 2012 08:46
De la: Axl_R, la data 2012-06-23 08:46:39i femeile poart smoking.
da!...cam rar, adevarat!....constatare buna!
caleidoscop
Postat pe 23 Iunie 2012 20:14
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-15 14:14:02eu asa cred...
nefumand te afecteaza fumul celor care fumeaza..
rautatea te afecteaza atunci cand tu nu practici asa ceva pt ca ii simti mirosul otravitor si efectul nociv.

Interesanta paralela ...
AngeloBluLdy
Postat pe 25 Iunie 2012 17:42
vedeti?...ce v-am spus eu ,ca, uneori postarile lui ingerasulluptatator sunt pline de substanta!.....vedeti ca s-a mai gasit cineva sa spuna ca-i interesanta paralela...dar nu cea de la paralela 45!(agentie de turism)...a nu se confunda!
caleidoscop
Postat pe 25 Iunie 2012 20:07
De la: quasaria, la data 2012-06-23 02:38:25
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-15 14:19:02 este logic nu?


nu.

Daca fumezi activ nu te deranjeaza si iti distruge sanatatea.
Daca fumezi pasiv te deranjeaza si iti distruge sanatatea.

Concluzia?
pai da sanatatea ti se distruge oricum ori ca nu fumezi,ori ca stai printre fumatori.
La fel ca si cu rautatea....atunci cand stai in preajma oamenilor rai,,,ori ca nu faci si tu la fel ori ca faci si tu la fel sanatatea ta va fii oricum afectata...
dar ca sa nu devii ca ei,,,,ori te lasi manipulat de ei ori ii manipulezi tu,,,daca nu merge cauti alt anturaj
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 21:32
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-25 21:32:13
De la: quasaria, la data 2012-06-23 02:38:25
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-15 14:19:02 este logic nu?


nu.

Daca fumezi activ nu te deranjeaza si iti distruge sanatatea.
Daca fumezi pasiv te deranjeaza si iti distruge sanatatea.

Concluzia?
pai da sanatatea ti se distruge oricum ori ca nu fumezi,ori ca stai printre fumatori.
La fel ca si cu rautatea....atunci cand stai in preajma oamenilor rai,,,ori ca nu faci si tu la fel ori ca faci si tu la fel sanatatea ta va fii oricum afectata...
dar ca sa nu devii ca ei,,,,ori te lasi manipulat de ei ori ii manipulezi tu,,,daca nu merge cauti alt anturaj
MANIPUL vb. tr. 1. a mnui, a manevra. 2. a antrena, prin mijloace de influențare psihic, un grup uman, o comunitate sau o mas de oameni la acțiuni al cror scop aparține unei voințe strine de interesele lor; a influența opinia public prin mass-media sau prin alte metode persuasive. (< fr. manipuler)
sa manipulezi oamenii rai
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 21:37
spre exemplu mie imi place sa manipulez oamenii rai



MANIPUL vb. tr. 1. a mnui, a manevra. 2. a antrena, prin mijloace de influențare psihic, un grup uman, o comunitate sau o mas de oameni la acțiuni al cror scop aparține unei voințe strine de interesele lor; a influența opinia public prin mass-media sau prin alte metode persuasive. (< fr. manipuler)
sa manipulezi oamenii rai
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 21:38
si daca eu is buna la suflet si fac numai fapte bune?...nu stiu, nu cunosc sa fac fapte rele, deoarece nu am suflet rau!...acolo unde sunt energii negative incerc pe cat posibil sa nu le captez....fug cat pot!...asta ca sa fiu cat mai sanatoasa psihic....sanatatea mi se distruge DOAR DACA VREAU EU!...ce zici, am dreptate?
caleidoscop
Postat pe 25 Iunie 2012 21:41
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-25 21:38:43spre exemplu mie imi place sa manipulez oamenii rai



MANIPUL vb. tr. 1. a mnui, a manevra. 2. a antrena, prin mijloace de influențare psihic, un grup uman, o comunitate sau o mas de oameni la acțiuni al cror scop aparține unei voințe strine de interesele lor; a influența opinia public prin mass-media sau prin alte metode persuasive. (< fr. manipuler)
sa manipulezi oamenii rai




eu cred ca sa poti manipula oamenii rai poti fii diplomat,,,sa vorbesti fara ura,,,,sa nu jignesti si sa nu vorbesti urat daca ti se vorbeste frumos...sa iti impui punctul de vedere atunci cand trebuie..Sa fii ferm si diplomat iti a-ti obtine scopurile
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 21:42
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-25 21:42:41
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-25 21:38:43spre exemplu mie imi place sa manipulez oamenii rai



MANIPUL vb. tr. 1. a mnui, a manevra. 2. a antrena, prin mijloace de influențare psihic, un grup uman, o comunitate sau o mas de oameni la acțiuni al cror scop aparține unei voințe strine de interesele lor; a influența opinia public prin mass-media sau prin alte metode persuasive. (< fr. manipuler)
sa manipulezi oamenii rai




eu cred ca sa poti manipula oamenii rai poti fii diplomat,,,sa vorbesti fara ura,,,,sa nu jignesti si sa nu vorbesti urat daca ti se vorbeste frumos...sa iti impui punctul de vedere atunci cand trebuie..Sa fii ferm si diplomat iti a-ti obtine scopurile

sa nu urasti pe nimeni din inima pt ca atunci ti se va simti ura in voce...Daca inima ta este sanatoasa si vocea ta va fii sanatoasa....Dar daca in inima ta va domina ura pt careva,,ti se va simti in voce,,,si nu poti vb urat cateodata pt ca ti se va simti ura in voce si vei atrage ura....
prin a putea castiga oamenii de partea binelui,,,trebuie sa demostrezi prin fapte ca esti mai bun ca ei ca ei ca te accepte superiorul lor..si indrumatorul lor...este o teorie cam lunga
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 21:46
De la: caleidoscop, la data 2012-06-25 21:41:36 si daca eu is buna la suflet si fac numai fapte bune?...nu stiu, nu cunosc sa fac fapte rele, deoarece nu am suflet rau!...acolo unde sunt energii negative incerc pe cat posibil sa nu le captez....fug cat pot!...asta ca sa fiu cat mai sanatoasa psihic....sanatatea mi se distruge DOAR DACA VREAU EU!...ce zici, am dreptate?

pai si eu cred asa,,,orice om este ceea ce vrea el sa fie....
daca vrei sa devii un om mai bun atunci trebuie sa fii luptator si muncitor si Dumnezeu iti va fii calauza...
A fii om rau,oricine poate fii,,,dar ca sa poti deveni un om mai bun,,,trebuie sa fii un om puternic,muncitor luptator,perseverent,ferm si care se roaga la Dumnezeu mereu ca sa poata face diferenta dintre bine si rau.
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 21:51
sa nu urasti pe nimeni din inima pt ca atunci ti se va simti ura in voce...Daca inima ta este sanatoasa si vocea ta va fii sanatoasa....Dar daca in inima ta va domina ura pt careva,,ti se va simti in voce,,,si nu poti vb urat cateodata pt ca ti se va simti ura in voce si vei atrage ura....
prin a putea castiga oamenii de partea binelui,,,trebuie sa demostrezi prin fapte ca esti mai bun ca ei ca ei ca te accepte superiorul lor..si indrumatorul lor...este o teorie cam lunga
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 21:54
sa nu urasti pe nimeni din inima pt ca atunci ti se va simti ura in voce...Daca inima ta este sanatoasa si vocea ta va fii sanatoasa....Dar daca in inima ta va domina ura pt careva,,ti se va simti in voce,,,si nu poti vb urat cateodata pt ca ti se va simti ura in voce si vei atrage ura....
prin a putea castiga oamenii de partea binelui,,,trebuie sa demostrezi prin fapte ca esti mai bun ca ei ca ei ca te accepte superiorul lor..si indrumatorul lor...este o teorie cam lunga
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 21:54
Irinuca draga....te simti bine in aceste clipe?...ma bucur sa aud acest lucru, in caz ca mi-ai raspunde cu DA....Da tot din tine, fiindca esti pe calea cea buna!
caleidoscop
Postat pe 25 Iunie 2012 22:02
pai sunt bine...multumesc lui Dumnezeu..
daca esti realist o duci bine
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 22:07

realist, va sa zica.....hmmmm asta imi lipsea.....ca in rest aveam de toate....
dor72_
Postat pe 25 Iunie 2012 22:10
salutari,fetelor!
caleidoscop
Postat pe 25 Iunie 2012 22:13
irinuca nu e singura care i se adreseaza ca unui barbat lui caleidoscop!
si "tatal" irinucai, 966, si el tot asa o trateaza pe caleidoscop, ca pe un barbat!
heartbit
Postat pe 25 Iunie 2012 22:18
de fapt, irina pe toti/toate ii/le vede barbati....
dor72_
Postat pe 25 Iunie 2012 22:20
De la: heartbit, la data 2012-06-25 22:18:02irinuca nu e singura care i se adreseaza ca unui barbat lui caleidoscop!
si "tatal" irinucai, 966, si el tot asa o trateaza pe caleidoscop, ca pe un barbat!
...si daca ar fi asa cum spui tu, care-i problema ta??? daca eu nu ma supar, restul nu mai conteaza... .
caleidoscop
Postat pe 25 Iunie 2012 22:33
De la: heartbit, la data 2012-06-25 22:18:02irinuca nu e singura care i se adreseaza ca unui barbat lui caleidoscop!
si "tatal" irinucai, 966, si el tot asa o trateaza pe caleidoscop, ca pe un barbat!
eu m-am adresat ca unei persoane....daca tu te gandesti doar la acel lucru puturos este problema ta...
poate si femeile gandesc ca barbatii pt ca daca traiesti intre porci trebuie sa in mocirla lui
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 22:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pt fete!v-ati detestat vreodata statutul de femeie? 36 De la: irina31 21 Noiembrie 2009 21:16
Fidela sau Infidela? 341 De la: tutankhamon 29 August 2010 00:47
nunti,botezuri,cumetrii..... 33 De la: dor72_ 12 Septembrie 2011 18:44
De bunatatea este vazuta ca o slabiciune? Pt ca oamenii buni nu se impun si ii lasa pe oamenii rai sa ii domine 76 De la: garbo174243 22 Mai 2011 01:47
Sunt uimit 11 De la: Cadar_Grigore_1 20 Martie 2016 19:48
Setari Cookie-uri