buna !

Avem mari probleme!!! Si mare nevoie de ajutor!!!Am trecut toti trei prin perioade dificile iar acum in sfarsit e pace dar ne confruntam cu o mare problema, nu suntem obisnuiti sa fim toti trei la un loc.Sa va explic: am ramas insarcinata, el super incantat, eu super speriata, stateam cu ai lui, complicat, firi diferite, nu ne-am inteles, ne-am certat, am plecat la mama, m-am certat cu mama, am nascut, m-am mutat iar la el, probleme cu bani, am plecat din nou la mama, din nou m-am certat cu mama si am plecat in momentul in care mi-am permis o chirie.El fara job, eu doar maternitatea, noroc cu ajutorul parintilor, greu dar ne descurcam.De a lungul timpului recunosc am facut greseli mari in ceea ce priveste fetita noastra, Daria, iar acum suportam consecintele.Mi-a fost greu de una singura, cu certurile din familia mea, familia lui, certurile cu el si uneori poate nu am facut cele mai bune alegeri.Am facut-o pe cea mica dependenta de mine, nu tot timpul i-am dat cel mai bun lapte, am fost destul de agitata ca sa imi pot pastra calmul,iar acum am invatat-o fara sa vreau sa doarma la san.VREAu sa o dezvat, vreau sa fie bine, sa nu mai planga de fiecare data cand ma vede sau nu ma vede, sa adoarma singura si fara sa traga de mine pana nu mai pot. Acum apele s-au linistit, am casa mea, stam impreuna, ne iubim foarte mult si ne iubim copilul.Nu stiu de unde sa incep si ce sa fac ? Are cineva o idee?
Curelaru_Elena_1
Postat pe 9 Iunie 2012 19:46
deja vad ca ai mari probleme si mai ales cu capul!
ai mai pus o data acelasi comentariu pe forum!
potoleste-te si asteapta raspuns la cel care l-ai postat prima data. nu mai aduaga acelasi subiect ca disperata, ca oricum nu-ti rezolva nimeni problemele!
heartbit
Postat pe 9 Iunie 2012 20:42
Buna pai daca s-a rezolvat ce aveai tu unde mai sunt problemele, este de la copil ca daca da poti sa apelezi la un medic pentru copii sa ii spui problema sau la un psiholog daca doresti, mai este si altceva este vorba de banii? , acum la ora actuala ce probleme mai sunt ca te intreb pentru ca ai spus ca apele s-au linistit in ce sens s-au linistit ? daca nu te superi sa imi spui poti sa imi dai mesaj sau la adresa mea de mail [email protected], nu se vede bine dar intre yahoo si com este punct pe curand
SamanthaNelson
Postat pe 16 Iunie 2012 00:09
Si mai poti sa incepi cu inceputul sa iti gasesti de lucru daca nu ai deja tu sau prietenul tau si ceea ce face fiecare familie in parte se duc la serviciu aduc bani fiecare parinte in parte sau unul dintre voi pana creste copilul suficient de mare pentru al lasa singur daca nu aveti unde sa il lasati sau daca aveti unde sa il lasati il lasati undeva sau la bunici pana va intoarceti de la munca, cumparati ce aveti nevoie, cresteti copilul, va acordati si voua atentie, daca doresti , spalati ceea ce aveti nevoie, si ceea ce mai face un cuplu in familie cu treburile gospodaresti, iesiti pe undeva cand aveti liber, iar seara te culci ca fiecare om si s-a terminat ziua si urmatoarea zi o iei de la cap, daca nu doresti sfatul meu poti sa te duci sa intrebi un preot la biserica, sau sa consulti un psiholog, sau prietenii daca ai sau pe cineva cu care te intelegi. sau care se pricepe care crezi tu ca se pricepe. Eu sper ca am putut sa te ajut si repet numai
daca doresti numai daca doresti imi urmezi sfatul sper ca am putut sa te ajut. decizia iti apartine pe curand
SamanthaNelson
Postat pe 16 Iunie 2012 00:34
"heartbit" arunci prea usor cuvintele!!!! in primul rand o femeie care a nascut isi revine destul de greu dupa nastere mai ales daca are probleme acasa; oricum iti revii foarte greu dupa o nastere chiar daca nu ai niciun fel de probleme, dar mai daca sunt cu carul asa cum are cea care ne-a cerut ajutorul recuperarea estemai grea.

Elena, nu stiu cat are Daria dar nu este o tragedie ca adoarme langa tine, esti mama ei si esti singura cunoscuta in universul ei; chiar daca exista bunicii si tatal, ea a inregistrat deja scandalurile si nu doreste sa fie in mijlocul lor, doreste siguranta si aceea esti tu!

Cat are Daria? (sub un an, peste?!)

da-mi un mesaj privat cu adresa ta de mail si dupa ce raspund la mesaj iti scriu
si capul sus ca nu esti nici prima si nici ultima care pateste asta; tine-te la distanta si de parintii lui si de parintii tai, vizite scurte si atat! el sa-si ia serviciu ; poti si tu sa-ti gasesti ceva ca sa muncesti la domiciliul tau ; este buna si ideea "seriosului" dar trebuie sa aveti ceva venituri


adeline
Postat pe 21 Iunie 2012 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tuse urata la bebe 10 luni 106 De la: aly_fab 2 Februarie 2017 01:00
nasterea prin cezariana 11 De la: laura_paisan1983 17 Noiembrie 2008 20:37
nu stiu c sa ma fac 3 De la: iulia_maria 12 Noiembrie 2009 12:50
Carucior bebe de vanzare 1 De la: ALEXANDRU28 15 Iulie 2009 20:02
UN CIINE CARE ISI ASTEAPTA STAPINUL.... 5 De la: lumi_store 6 Decembrie 2009 15:11
Setari Cookie-uri