Nu mai doarme ziua

Buna mamici am si eu nevoie de un sfat. Baiatul meu de o saptaman nu mai vrea sa doarma ziua decat o ora maxim, lucru ce nu se intampla inainte. Mentionez ca bebele meu are acum 8 luni si 2 saptamani si nu doarme decat la san iar eu vreau sa nu-i mai dau ziua sa suga (este alaptat la san). Stiu ca ar trebui sa-i fac un program de somn, dar nu reusesc. Astept raspunsuri.
nicoleta26
Postat pe 4 Martie 2010 15:39
nicoleta este greu sa ii faci un program,este micut sa inteleaga ce vrei tu.
si eu am trecut orin asa ceva si l-am lasat in pace cadea el de obosit ce era,fiecare copil are perioadele lui nu te speria mai9 sunt si zile dinastea insa tu insista stai langa el pana adoarme.de ce sa nu ii mai dai lapte ziua?
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 16:27
Atata timp cat doarm noaptea pot sa-ti spun ca esti fericita si n-ar trebuii sa te impacientezi.
Nush de ce ai renunta la alpatatul la san ziua?
bau
Postat pe 4 Martie 2010 16:59
eu sincer m-as multumi daca copilul meu ar dormi noaptea si ziua nu ar vrea dar sa doarma toata noaptea sa nu se trezeasca deloc ma refer,m-as bucura desi somnul de dupa masa are rolul lui atunci se oxigeneaza creierul cel mai bine.
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 17:05
Asta cu oxigenarea creierului dupa masa nu am mai auzito.Stiam ca dupa masa o juma de ora nu ai voie sa dormi ca sa se digere mancarea. La bebei nu se pune,daca sunt prea obosiyti nu pot sa-l mai tzin eu juma e ora nici sa vreau.
Eu zic ca daca doarme noaptea si ia bine in greutate nu are de ce sa-si faca griji.
bau
Postat pe 4 Martie 2010 17:11
eu asa stiu ca somnul de dupa masa are un rol important pentru oxigenarea creierului,acum cine stie cate mai se spun din batrani cine sa le mai asculte si sa le mai creada
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 17:15
pai in timp o sa-i faca programul de dupa-masa ,dar acum prea greu ca poate sa-i dea peste cap somnu de noapte.
bau
Postat pe 4 Martie 2010 17:22
eu sincer nu cred ca ii poti face copilul la ovarsta asa frageda un program,eu am incercat dar nu am reusit,nu intele el ce vreau el,ce ii cer eu asa ca il mai las.sunt constienta ca trebuie sa aibe un program dar deocamdata nu se poate si al meu ziua doarme o ora iar noaptea mi se trezeste la fiecare 3 ore sau si mai repede
anaROBERT
Postat pe 4 Martie 2010 17:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
baietelul meu de 12 ani a fost diagnosticat cu noduli la corzile vocale 1 De la: garbo01021972 18 Iunie 2010 21:10
AJUTATI-MA CU HAINUTE PT BEBE 3 De la: AncaTarala 27 Septembrie 2009 10:14
SPITALUL DE COPII- FOCAR DE INFECTIE!!!!!!! 13 De la: YZA79 12 Iunie 2010 19:50
va rog sa-mi trimite-ti si mie cartea cu diversificarea mancarii la bebe adresa mea de meil e alexandrina0103@yahoo.combebe 6 De la: garbo164689 27 Martie 2012 23:17
Bebele si spalatul pe dinti!!! 12 De la: kidz003776 10 Octombrie 2009 16:08
Setari Cookie-uri