dragoste imposibila..

e un mit. stiu. exista zeci de romane, filme povesti despre ea. dar uite ca unii dintre noi o intalnim. se intampla in viata sa simtim cu adevarat compatibilitatea perfecta( intelectual,spiritual,fizic). persoana respectiva e un vis perfect de fericire. legatura e stransa si peste puterile noastre de intelegere. incerci sa o rupi, sa revii la viata de toate zilele, sa accepti compromisuri si o viata comoda dar fara trairi extreme. si nu merge. nu reusesti sa te convingi ca perfectiunea e imposibila. nu reusesti sa uiti sau sa ignori marele vis. te chinui. parca ceva nu te lasa sa renunti. si marile intrebari revin mereu. de ce e imposibila? de ce nu reusim nicicum sa o traim in viata de toate zilele? amandoi stim ca nu am mai simtit asa ceva. amandoi traim magia. dar nu reusim sa o tranformam in viata de toate zilele. de ce putem avea impreuna momemnte magige dar...apoi ne intoarcem la realitate?
spuneti-mi voi, cei care ati trait ceva similar. ce facem cu o asemenea dragoste? oi tinem in adancul sufletului alaturi de celelalte comori, sau luptam sa o transformam in POSIBIL??
sorinara
Postat pe 21 Iunie 2009 12:08
o lasam ca dragoste imposibila si alegem sexul sporadic, ca e mult mai posibil.
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 12:11
In principiu, nimic nu e imposibil...Ca, mereu si mereu s-a demonstrat asta. Conventiile sunt bune. Pana in momentul in care se demonstreaza ca nu...Cat despre dragoste, asta e ceva foarte special si strict personal...Oricum...Cand societatea{adicatelea conventiile) o sa-mi plateasca ratele la banci, voi tine cont de ea.Pana atunci - NU ! Ca o concluzie, nimic nu e imposibil. Depinde de fiecare in parte...
Nathaly_Albu
Postat pe 2 Iulie 2009 02:23
N-am inteles de ce ar fi imposibila...
quasaria
Postat pe 10 Iulie 2009 21:39
Nu va iubiti indeajuns, asta e!
Aemulus
Postat pe 10 Iulie 2009 23:10
Sorina, facem fiecare ce ne pricepem: luptam sau o lasam sa moara .
blanca
Postat pe 10 Iulie 2009 23:29
pentru ca a aparut prea tarziu..cand facusem deja compromisul unui da in care nu prea credeam.
sorinara
Postat pe 11 Iulie 2009 21:45
De la: sorinara, la data 2009-07-11 21:45:43pentru ca a aparut prea tarziu..cand facusem deja compromisul unui da in care nu prea credeam.


e remediabil.
quasaria
Postat pe 12 Iulie 2009 15:05
sorina....tine in tine amintirile si trairile....nu le sterge....nu se stie niciodata daca nu te vei mai reintalni cu el pe cararile vietii....iti spun din experienta....si pastreaza-ti speranta.....e greu dar nu imposibil.....

micabisule...nu e vorba de iubire prea mare...e vorba ca s-ar face prea multe sacrificii.....si s-ar distruge prea multe suflete.........
tutankhamon
Postat pe 12 Iulie 2009 15:12
Si eu traiesc drama unei iubiri imposibile...aparent imposibile, pentru ca stiu ca ceea ce ma opreste sa transform imposibilul in posibil sunt miile de reguli pe care le-am inventat noi oamenii pentru a fi mai putin fericiti. Teama de a nu produce suferinta unui om alaturi de care am trait 12 ani, cei 2 copii minunati pe care i-am plasmuit impreuna cu sotul. Sunt motive destul de puternice care transforma iubirea mea intr-o drama. As putea fi fericita cu iubirea vietii mele stiind ca doar noi gustam din cupa fericirii? Cum sa uit de suferinta pe care am produs-o celorlalti?
venus99
Postat pe 12 Iulie 2009 15:12
Este greu sa dai sfaturi chiar de ai trecut prin astfel de situatii...fiecare dragoste are specificul ei, fiecare dintre noi traim dragostea in felul nostru, parerea mea sincera este sa luati o mica pauza, sa reflectati cu mare atentie daca puteti complace in continuare in situatia in care va aflati, doar atunci puteti lua o decizie corecta, dar aveti grija sa nu va pacaliti pe voi insiva....fiti sincere cu voi......
camelia73
Postat pe 12 Iulie 2009 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
masina de facut paine 36 De la: eu_geminy 20 Decembrie 2011 23:29
Daca toti am fi la fel, cum ar fi viata? 41 De la: caleidoscop 24 August 2016 22:31
buna 2 De la: cricat 10 Octombrie 2011 08:15
ce spuneti?? 129 De la: Eugenia69 1 Iulie 2011 06:37
Mai exista oare in ziua de azi oameni care sunt normali la cap...Si care ar trebui sa aiba calitatile unui om? 2 De la: luptatoareacurajoasa 6 Iulie 2010 11:25
Setari Cookie-uri