credeti in vise?

De la: barboneli, la data 2012-05-21 22:28:39
De la: caleidoscop, la data 2012-05-21 22:18:32 corect e cum spun eu nu cum vrei tu....cumva ai o energie rea, acum in asta seara?....fug amu cat vad cu ochii!


corect ! daca fugi fara sa vezi cu ochii... e nasol, poti sa te impiedici de ceva... sau de cineva !!!
iar la schimbarile majuore de care scrii... eu credeam tot timpul ca esti calma.... ! asta probabil din cauza zambetului la comanda..... !!!!
nu, nu stiu ce energii am... mi s-a defectat aparatul de masurat energiile..... !!!!!
caleidoscop
Postat pe 21 Mai 2012 22:32
maaaama ce zgomot fac astia.... !!! mi-a cazut si butonul de la monitor..... !!!!!
barboneli
Postat pe 21 Mai 2012 22:34
...daca ar avea numai un buton, acel monitor...nu-i bai!
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 06:39
neatza ! te rog sa nu te iei de monitorul meu... !!!!
barboneli
Postat pe 22 Mai 2012 06:44
buna-dimineata!...uite, beau o cafea neagra cu Mihaela!...dar si cu tine!
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 07:13
...constat ca ma sabotati....
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 07:21
De la: caleidoscop, la data 2012-05-22 07:13:48buna-dimineata!...uite, beau o cafea neagra cu Mihaela!...dar si cu tine!
corectez!....vroiam sa beau o cafea neagra cu MIKA a lui Rotty si...merg sa vad ce s-a intamplat....
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 07:29
Sunt furioasa pe mine... Numai visele au fost de vina ca nu m-am tinut de cuvant..... si sa mai crezi in ele ???
Rotty
Postat pe 22 Mai 2012 08:13
planurile de viitor, care nu corespund posibilitatilor tale financiare,
intelectuale si fizice, se numesc vise!! :P
G_X
Postat pe 22 Mai 2012 11:42
planurile de viitor, care nu corespund posibilitatilor tale financiare,
intelectuale si fizice, se numesc vise!!

interesant.... ! si cum se numesc planurile de viitor, care corespund posibilitatilor mele, intelectuale, financiare si fizice... ????? de ex. vreau sa castig la Loto, ma costa 4-5 euro biletul... din punct de vedere fizic corespund... (ma place si vanzatoarea de bilete..... )... si find un joc de noroc, unde intelectul n-are ce sa caute (recunosti ca daca sunt profesor in domeniu de cercetare a spatiului ce ne inconjoara, am diploma de Dr. in fizica... si inca cateva de genul asta... e destul intelect...) si nu neaparat trebuie sa castig premiul unu....!!!!
barboneli
Postat pe 22 Mai 2012 12:27
Ti s-a aratat prin vis ca te scot la o cafea, sa moara de ciuda Mika!....ea s-a luat cu somnul azi dimineata si a uitat....apoi a umblat tranca in gradina dupa tine!
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 15:26
Am umblat tranca la cumparaturi iar acum am pauza de cafea .....vrei si tu?
....apropo... la toti...
Rotty
Postat pe 22 Mai 2012 15:31
mai intrebi?!, sigur ca vreau!...o beau cu voi si cu o colega de servici, tu pana la cat lucrezi?...
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 15:42
auzi, cum ca barbo... e preocupata de planurile de viitor ale lui G_X ?...ce-o fi vrand cu astea spuse sa insemne?...mai auzii una!, doua daca se poate,...si observ ca se poate!
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 15:47
Eu am liber pana Vineri ma muncesc cu trebile casei si prin gradina as vrea sa ma bag,dar ma tem ca ma coc ca o tomata...
Rotty
Postat pe 22 Mai 2012 15:48
Barbo e "el"....
Rotty
Postat pe 22 Mai 2012 15:50
Pa pa... Ne citim mai tarziu,ca trec la treaba mai departe...
Rotty
Postat pe 22 Mai 2012 16:02
De la: Rotty, la data 2012-05-22 15:31:45Am umblat tranca la cumparaturi iar acum am pauza de cafea .....vrei si tu?
....apropo... la toti...
ma supar si-mi strang jucariile!...asta e o farsa!...nu-i nimic, tot nu ma supar si chiar stiu de gluma!...pe curand!
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 16:14
NU.
garbo203525
Postat pe 22 Mai 2012 19:40
Da ce-am facut maica de te-ai supirit ???
Rotty
Postat pe 22 Mai 2012 19:45
Din "CARTEA VISELOR" elaborata de Institutul de Studii si Cercetari in Domeniul Stiintelor Cognitive,Virginia S.U.A.
-"Un vis neinterpretat e ca o scrisoare necitita"
-Si anume,EL vorbeste in vis.in vedeniile noptii,atunci cand somnul se lasa peste oameni si cand ei dorm in asternutul lor.Atunci EL da instiintari oamenilor si-i cutremura cu arataniile Sale.Ca sa intoarca pe om de la cele rele si sa-l fereasca de mandrie."-Iov,33;15-17
-Visul este calea regala spre inconstient-percept de bazapt orice psihanalist.Cunoaste-te pe tine insuti-cheia spre intelegerea mesajelor primite de la inconstient.
-Fiecare om traieste in fiecare noapte doua fenomene inexplicabile.
-Stiinta moderna NU reuseste sa dezlega misterul viselor.
-Detalii aparent fara semnificatie care apar in vis se regasesc la data producerii evenimentului.
-"Si pe cand statea Pilat in scaunul de judecata,femeia lui i-a trimis acest cuvant:Nimic sa nu-l faci Dreptului aceluia,ca mult am suferit azi in vis pentru EL"-Matei,27:19
-In somn,omul viseaza franturi din viitor,ajutat de perceptia intuitiva a semnelor sau influentelor invizibile,pe cand in stare de veghe determina cauzele si efectele folosindu-se de ratiune.
elisabeta_boia
Postat pe 22 Mai 2012 21:06
visarea e o chestie similara cu scrasnitul dintilor (bruxism), in termeni medicali...sa inteleg...elisabeta_boia ?
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 22:16
De la: caleidoscop, la data 2012-05-22 15:47:00 auzi, cum ca barbo... e preocupata de planurile de viitor ale lui G_X ?...ce-o fi vrand cu astea spuse sa insemne?...mai auzii una!, doua daca se poate,...si observ ca se poate!


buna seara... ! eu n-am vrut sa spun nimic... doar am intrebat cum se numesc..... vezi mai sus ! ce, n-am voie sa intreb ? apropo... visul meu era sa cant ca Bino... dar n-a iesit !!!! in schimb, pot sa cant ca un caine cand e luna plina... !!!!

http://youtu.be/8nPV4Vmrf4s
barboneli
Postat pe 22 Mai 2012 22:19
Caliedoscop..draga..fiecare intelege si crede ce vrea!! Esti o draguta ca ai citit tot ce-am scris,multumesc!si pup!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Mai 2012 22:22
De la: elisabeta_boia, la data 2012-05-22 21:06:40Din "CARTEA VISELOR" elaborata de Institutul de Studii si Cercetari in Domeniul Stiintelor Cognitive,Virginia S.U.A.
-"Un vis neinterpretat e ca o scrisoare necitita"
-Si anume,EL vorbeste in vis.in vedeniile noptii,atunci cand somnul se lasa peste oameni si cand ei dorm in asternutul lor.Atunci EL da instiintari oamenilor si-i cutremura cu arataniile Sale.Ca sa intoarca pe om de la cele rele si sa-l fereasca de mandrie."-Iov,33;15-17
-Visul este calea regala spre inconstient-percept de bazapt orice psihanalist.Cunoaste-te pe tine insuti-cheia spre intelegerea mesajelor primite de la inconstient.
-Fiecare om traieste in fiecare noapte doua fenomene inexplicabile.
-Stiinta moderna NU reuseste sa dezlega misterul viselor.
-Detalii aparent fara semnificatie care apar in vis se regasesc la data producerii evenimentului.
-"Si pe cand statea Pilat in scaunul de judecata,femeia lui i-a trimis acest cuvant:Nimic sa nu-l faci Dreptului aceluia,ca mult am suferit azi in vis pentru EL"-Matei,27:19
-In somn,omul viseaza franturi din viitor,ajutat de perceptia intuitiva a semnelor sau influentelor invizibile,pe cand in stare de veghe determina cauzele si efectele folosindu-se de ratiune.


vad ca astea-s citate... altfel te intrebam: "tu vorbesti serios sau faci misto... ?" :sml-happy0086 mi-a placut citatul cu: " Stiinta moderna NU reuseste sa dezlega misterul viselor" ! de ce ? pentru ca stiinta moderna nu poate sa dezlege, aberatii.... !!!
barboneli
Postat pe 22 Mai 2012 22:24
De la: barboneli, la data 2012-05-22 22:24:37
De la: elisabeta_boia, la data 2012-05-22 21:06:40Din "CARTEA VISELOR" elaborata de Institutul de Studii si Cercetari in Domeniul Stiintelor Cognitive,Virginia S.U.A.
-"Un vis neinterpretat e ca o scrisoare necitita"
-Si anume,EL vorbeste in vis.in vedeniile noptii,atunci cand somnul se lasa peste oameni si cand ei dorm in asternutul lor.Atunci EL da instiintari oamenilor si-i cutremura cu arataniile Sale.Ca sa intoarca pe om de la cele rele si sa-l fereasca de mandrie."-Iov,33;15-17
-Visul este calea regala spre inconstient-percept de bazapt orice psihanalist.Cunoaste-te pe tine insuti-cheia spre intelegerea mesajelor primite de la inconstient.
-Fiecare om traieste in fiecare noapte doua fenomene inexplicabile.
-Stiinta moderna NU reuseste sa dezlega misterul viselor.
-Detalii aparent fara semnificatie care apar in vis se regasesc la data producerii evenimentului.
-"Si pe cand statea Pilat in scaunul de judecata,femeia lui i-a trimis acest cuvant:Nimic sa nu-l faci Dreptului aceluia,ca mult am suferit azi in vis pentru EL"-Matei,27:19
-In somn,omul viseaza franturi din viitor,ajutat de perceptia intuitiva a semnelor sau influentelor invizibile,pe cand in stare de veghe determina cauzele si efectele folosindu-se de ratiune.


vad ca astea-s citate... altfel te intrebam: "tu vorbesti serios sau faci misto... ?" :sml-happy0086 mi-a placut citatul cu: " Stiinta moderna NU reuseste sa dezlega misterul viselor" ! de ce ? pentru ca stiinta moderna nu poate sa dezlege, aberatii.... !!!
de acord, cu tine...si eu zic asa, la unison cu tine!
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 22:32
oricum uneori stau si ma intreb, visez?...acum sunt fff. bulversata de ce se intampla in Romania...cazul fetitei care a murit la injectarea cu paracetamol...tratamentul cu paracetamol nu a corespuns, fetita a facut soc, etc, etc...asistenta nu s-a oprit din injectare...si a fost fatal pentru micuta de 4 anisori!...o varsta superba pentru parinti, spun asta ca atunci exista dialogul la maxim, exista intrebari de genul de ce, unde, cand, care, etc, etc...oare VISAM?...visam ca ne jucam cu vietile oamenilor?????...sunt BULVERSATA!
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 22:42
De la: elisabeta_boia, la data 2012-05-22 22:22:30Caliedoscop..draga..fiecare intelege si crede ce vrea!! Esti o draguta ca ai citit tot ce-am scris,multumesc!si pup!
citesc enorm demult...chiar si postarile tale, de ce nu as face-o?...dar ma chinuiam sa-nteleg si sa dezleg misterul, atata doar si nimic mai mult, nimic mai simplu...nu incerc sa complic existenta visarii, a visurilor deoarece existenta lor este complexa...
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 22:49
...corectez: ...a viselor...
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 22:50
....unde sunteti? sunteti acasa?
caleidoscop
Postat pe 22 Mai 2012 22:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ghicitul in carti online 10 De la: garbo_485919 30 Aprilie 2018 00:03
Voma la bebelusi 2 De la: Ungureanu_Denisa_1 28 Septembrie 2015 09:48
cum i priviti pe tinerii din ziua de azi? 57 De la: ANTA 29 Iulie 2009 16:59
PROVERBE 224 De la: palmier 5 Noiembrie 2012 20:38
STOP LEGII DUBLARII FILMELOR IN LIMBA ROMANA 127 De la: nazirra 10 Iunie 2011 23:55
Setari Cookie-uri