cat de important este sexul intr-o casnicie?

De la: garbo_1956, la data 2012-04-16 01:09:36
De la: quasaria, la data 2012-04-15 15:43:11pai o fi avut saraca semne de intrebare, da' daca omul a zis ca "nu il mai intereseaza aceasta problema"... Na, ce sa ii faca? Sa ii zica, foarte bine, atunci o sa vad eu cine ma ajuta sa o rezolv? Poate ar fi fost si asta o idee buna. Ca, daca tot nu il interesa problema in ansamblul ei, nu avea nici de ce sa il deranjeze ca pe altii in interesa.

ce mi s-a parut mie oarecum revoltator e continuarea.... si nu stiu daca vreuna mai impulsiva nu punea mina la topor, ca sa revina la stadiul initial, in care sa nu il intereseze. Chiar sa nu mai aiba motiv sau posibilitatea sa il intereseze vreodata.



Multumesc, m-ai facut sa ma bine-dispun !

Preludiul și talentul femeilor conteaza......sa vezi sex ....ma ce stai ca stana de piatra ...
http://www.youtube.com/watch?v=VBe8oiZzixQ&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 16 Aprilie 2012 10:01

956.... reciteste-ti postarile anterioare (te rog fr.) si o sa observi ca te contrazici singura.
Eu nu ma bucur de sit ta, insa Gatul tau ,n-o putut sa convinga Capul s-o luati in aceasi directie , din 2002 ?? ...eu, asta zaceam?!
Si daca nu l-o fi interesat saracu nici cu alta, .....are el ceva de natura mdicala!
Ti-ai pus intrebarea?! .....lasama bre cu politica matali de dupa 89....ce treaba are caznicia cu bunul mers al statului,aiii? X crezi ca de era altfel vazut de matali ....o ducea bietul om ,mai ghini in cuplu lui?
Fss_ssu
Postat pe 16 Aprilie 2012 10:33
De la: quasaria, la data 2012-04-15 12:13:43aha. In afara de umanoizii care se violeaza gaini - care s-ar putea sa nu fie asa de umanoizi cum par - teoria asta, sa cauti o specie inferioara, n-am mai auzit-o nicaieri....


si ce e mai socant e ca uneori le mai iau si de neveste!
unii prefera curci, altii (in special cei spre 50 de ani) gasculite si alte puicute imature!
charmelen
Postat pe 17 Aprilie 2012 16:43
foarte mult si
disper
pt el

garbo_2127
Postat pe 17 Aprilie 2012 20:31
De la: suparatu_, la data 2012-04-02 20:45:24
Sexul intr-o casnicie inseamna : sanatate pentru ambii parteneri/ echilibru / implinire si durata lunga de supravietuire a, ambilor membrii iimplicati cat si a relatiei in sine(casnicia).
Cu alte cuvinte,este factor determinant intr-o casnicie! ( este doar parerea mea!) NB !


subscriu
cory_emy
Postat pe 18 Aprilie 2012 13:27
Sexul e important in viata chiar din momentul cand l-ai inceput!!
Sexul e important intr-o casnicie...depinde cu cine?? Uneori cand unul din parteneri,are o PB de sanatate si nu mai poate face amor...nu-l parasesti{la bine si la rau impreuna..}dar il{o} suplinesti cu altcineva...si casnicia merge BINE mai departe!!! Si in acest caz..DA ..sexul e important...salveaza o casnicie aflata intr-un ..impas..adica intr-o ..lipsa...
Nu-i musai sa ma luati in serios...desi nu cred ca am glumit...
elisabeta_boia
Postat pe 18 Aprilie 2012 15:57
Sexul este important la tinerete. Mai spre amurg, ne amintim cu nostalgie de el si ii oferim o alta frumusete.
garbo_1713
Postat pe 19 Aprilie 2012 15:54
De la: suparatu_, la data 2012-04-16 10:33:40
956.... reciteste-ti postarile anterioare (te rog fr.) si o sa observi ca te contrazici singura.
Eu nu ma bucur de sit ta, insa Gatul tau ,n-o putut sa convinga Capul s-o luati in aceasi directie , din 2002 ?? ...eu, asta zaceam?!
Si daca nu l-o fi interesat saracu nici cu alta, .....are el ceva de natura mdicala!
Ti-ai pus intrebarea?! .....lasama bre cu politica matali de dupa 89....ce treaba are caznicia cu bunul mers al statului,aiii? X crezi ca de era altfel vazut de matali ....o ducea bietul om ,mai ghini in cuplu lui?


Da, mi-am pus intrebari si i-am pus si lui, dar intotdeauna mi-a raspuns sa il cred ca nu il intereseaza problema. Acum am aflat, sapand, ca relatia este mult mai veche, ceea ce acum mie imi explica multe, insa doar acum !
Ce sa fac, am fost o fraiera increzatoare in cel pe care l-am considerat "jumatatea mea" si de care am fost indragostita pana peste urechi (se pare ca mai am si acum ceva reminiscente cand reusesc sa ma calmez si sa imi inving orgoliul ramit !). Oricum, desteptarea a fost, cel putin pt. mine, crunta.
garbo_1956
Postat pe 19 Aprilie 2012 20:39
De la: Jojolin, la data 2012-04-13 08:03:26Da!! Este important si acest lucru in familie!Daca acasa nu s satui **partenerii** se duc si se **hranesc** in alta parte!Asa ca atentie!Nu va refuzati **partenerii- partenerele ca riscati sa vi se puna coarne!


Da, sunt intru-totul de acord cu tine !
garbo_1956
Postat pe 19 Aprilie 2012 20:41
De la: quasaria, la data 2012-04-15 14:57:36N-ai pt ce.
Peste citiva ani s-ar putea sa te vada cu vreunul mai bun ca el - din toate pctele de vedere - si caruia nu "ii e greu". E plina balta de peste, care inoata fara probleme...



Multumesc mult, esti plina de sensibilitate, sa iti dea Dumnezeu si puterea ta tot ce poate fi mai bun si mai frumos in viata !
garbo_1956
Postat pe 19 Aprilie 2012 20:44
n-ai pt. ce... chiar e un adevar ca e plina balta: intotdeauna exista un barbat mai bun decit oricare dintre ei.
quasaria
Postat pe 19 Aprilie 2012 20:53
956 te consoleaza numai parerile noastre si multumirile pt. efort X
ne spui noutati cum vezi tu" problematica" ta rezolvata / viitor si mai ales in favoarea ta.
..nu ca sunt curios
Fss_ssu
Postat pe 19 Aprilie 2012 21:01
Oricum timpul rezolva toate. Depinde daca directiile ne convin
garbo_1713
Postat pe 20 Aprilie 2012 18:48
Teoria este falsa. Nu exista barbati deosebiti si nici femei deosebite. Poate doar oameni interesati.
garbo_1713
Postat pe 20 Aprilie 2012 20:45
Ca sa nu ma injure Q. Cineva zicea acum multa vreme in urma ( dar de ce acum si nu atunci? ) ca "Toate drumurile duc la Roma". Se pare ca pe masura ce am depasit vremea aceea, drumurile se duc pretutindeni. Ideea pe care doresc sa o promovez este ca Q. alege din mai multe posibilitati doar una pe care o considera demna de urmat.Dar daca in celelalte posibilitati mai exista cateva care pot fi cotate drept bune sau mai mult ca perfectul?Aici este dilema si de aia o mai calc pe Q. pe bataturi. Sper sa nu se supere prea tare.
garbo_1713
Postat pe 20 Aprilie 2012 20:51
De la: suparatu_, la data 2012-04-19 21:01:58956 te consoleaza numai parerile noastre si multumirile pt. efort X
ne spui noutati cum vezi tu" problematica" ta rezolvata / viitor si mai ales in favoarea ta.
..nu ca sunt curios


Deocamdata nu am nici o rezolvare !
garbo_1956
Postat pe 21 Aprilie 2012 05:33
De la: garbo_1713, la data 2012-04-20 18:48:40Oricum timpul rezolva toate. Depinde daca directiile ne convin


De acord cu tine !
garbo_1956
Postat pe 21 Aprilie 2012 05:35
Si eu sunt draga tulburata de cata dreptate am.
garbo_1713
Postat pe 21 Aprilie 2012 08:50
De la: garbo_1502, la data 2012-04-02 17:29:50
m-a amuzat foarte tare un articol citit de curat. era vorba despre "sexual anual", noua boala care loveste cuplurile :)) pentru mine sexul este important, nu as putea spune cat de important pe o scara de la 1 la 10 si nici nu pot sa spun ca mi-as parasi partenerul daca as avea o problema, pt ca nu m-am aflat in situatia asta.

Casnicia este o conventie stabilita de oameni pentru a face diferentierea intre modul haotic de inmultire al primatelor si viata sexuala ordonata a oamenilor.Din nefericire din ce in ce mai multi oameni,trateaza sexul precum animalele.Omenirea actuala este un experiment nereusit,oamenii nu au evoluat pe calea dreapta,inclinati fiind spre minciuna,hotie,inselaciune,crima,tradare,imbogatire nejustificata,fapt care va culmina cu un dezastru planetar pentru distrugerea raului si renasterea omenirii pe PAMINT,locul cel mai fertil si favorabil dezvoltarii VIETII.
MINTUIREA
Postat pe 21 Aprilie 2012 09:29
voiajorule , cica si delfinii fac sex de placere , dar nu am auzit sa foloseasca pasta de dinti .
perce1
Postat pe 21 Aprilie 2012 09:45
De la: charmelen, la data 2012-04-17 16:43:08
De la: quasaria, la data 2012-04-15 12:13:43aha. In afara de umanoizii care se violeaza gaini - care s-ar putea sa nu fie asa de umanoizi cum par - teoria asta, sa cauti o specie inferioara, n-am mai auzit-o nicaieri....


si ce e mai socant e ca uneori le mai iau si de neveste!
unii prefera curci, altii (in special cei spre 50 de ani) gasculite si alte puicute imature!

SI PE URMA LE PROMOVEAZA PE TOATE PARASUTELE IN CHIP DE VEDETE LA tv.
MINTUIREA
Postat pe 21 Aprilie 2012 23:44
bunica mea a murit la 90ani dar avea o vorba ,,in casa p..a e cea care aduce linistea si daca ea moare ,moare si casnicia,, si cred ca stia ea ceva
gmpa
Postat pe 22 Aprilie 2012 08:52
Sexul mentine o casnicie , fara el totul ar fi monoton si plicisitor .
garbo181553
Postat pe 22 Aprilie 2012 10:19
De la: garbo_1502, la data 2012-04-02 17:29:50
m-a amuzat foarte tare un articol citit de curat. era vorba despre "sexual anual", noua boala care loveste cuplurile :)) pentru mine sexul este important, nu as putea spune cat de important pe o scara de la 1 la 10 si nici nu pot sa spun ca mi-as parasi partenerul daca as avea o problema, pt ca nu m-am aflat in situatia asta.


De la caz la caz,zilnic intr-o casnicie iubirea ,dragostea este prezenta.Eu i-mi diezmierd sotia dimineata la bucatarie,apoi dispar pentru o vreme in gradina,la curte tot timpul ai ce face,sotia ma doreste ,ma chiama in casa la masa,o laud pentru bucatele alese pregatite de ea,dupa masa ne plimbam prin livada ,parca am fi in tinerete,o cuprind din cind in cind ,o sarut si ea se rusineaza ,parca am fi copii,mergem in gradina cu flori,stam pe o banca si depanam amintiri,am trecut prin multe amindoi ,amintiri,se insereaza ,servim masa ,cina este majoritar din preparate de carne de pui,curcan,strut cu multa salata de legume,dupa 3 ore de vizionat un film la tv,ne pregatim de culare,fiecare avem dormitorul separat dar terasa comuna,inspiratia ne este data de padurea din apropiere privita de pe terasa pare ca in basme,luna ,stelele ,seninul cerului ,aerul proaspat ne inbie la somn,o cuprind in brate ,o sarut si ea ma impinge catre dormitorul ei,ce sa fac ma supun,doar am numai 66 de ani.........
http://www.youtube.com/watch?v=iSXw1dOWR8Q&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 22 Aprilie 2012 11:30
Voiajor... imi esti simpatic..dar nu te mai lauda..."lauda de sine..nu miroase-a bine.." E prea de filme pov ta,poate ca este si adevarata...dar spusa asa ..miroase...doar a ..vrajeala!!
Stii ..nici tinerilor nu le sta bine sa pov. chiestii asa ca sigure..darmi-te unor capete carunte?!! Fii INTELEPT nu..curtezan... Chiar daca e vb de sotia ta...
Sper ca nu te-am suparat..era doar un sfat..tu faci ce vrei..dar vezi sa nu te miri ca unii rad..pt. ca nu te cred!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Aprilie 2012 13:18
De la: garbo_1713, la data 2012-04-20 20:51:56Ca sa nu ma injure Q. Cineva zicea acum multa vreme in urma ( dar de ce acum si nu atunci? ) ca "Toate drumurile duc la Roma". Se pare ca pe masura ce am depasit vremea aceea, drumurile se duc pretutindeni. Ideea pe care doresc sa o promovez este ca Q. alege din mai multe posibilitati doar una pe care o considera demna de urmat.Dar daca in celelalte posibilitati mai exista cateva care pot fi cotate drept bune sau mai mult ca perfectul?Aici este dilema si de aia o mai calc pe Q. pe bataturi. Sper sa nu se supere prea tare.


n-am inteles la ce te referi dar te asigur ca n-am de ce "sa ma supar" either way.
quasaria
Postat pe 22 Aprilie 2012 13:21
Ma refeream la faptul ca ne mai contrazicem din cand in cand. Multumesc ca nu te superi pe mine.Poop ochisorii tai. Desigur, cat mai cast cu putinta si mai ales virtual.
garbo_1713
Postat pe 22 Aprilie 2012 15:13
De la: elisabeta_boia, la data 2012-04-22 13:18:34Voiajor... imi esti simpatic..dar nu te mai lauda..."lauda de sine..nu miroase-a bine.." E prea de filme pov ta,poate ca este si adevarata...dar spusa asa ..miroase...doar a ..vrajeala!!
Stii ..nici tinerilor nu le sta bine sa pov. chiestii asa ca sigure..darmi-te unor capete carunte?!! Fii INTELEPT nu..curtezan... Chiar daca e vb de sotia ta...
Sper ca nu te-am suparat..era doar un sfat..tu faci ce vrei..dar vezi sa nu te miri ca unii rad..pt. ca nu te cred!

Dece mas lauda,este purul adevar,asa a fost intodeauna la noi in ultimii 36 de ani,acum avem copii mari,fiecare la casa lui am ramas iar doar noi doi,am sotie tinara ,locuim intr-o vila de 270 mp singurei,dece nu am trai mai bine ca in tinerete cind eram ocupati cu serviciul si lucram in schimburi sa putem creste 2 copii.Dupa 1989,pina in 2008 lunea eram la Wiena,martea la Paris,joia la Milano,simbata la Amsterdam,duminica luam avionul de la Sipol si ajungeam acasa,abia pupam nevasta si copii si iar o luam din loc.Abia acum am reusit sa-mi cunosc si eu nevasta mai bine.Am reusit sa le fac case la copii,sa am o pensie buna,ne putem permite sa traim bine,dece nu am fi si indragostiti ?Mai bine ar copia toate familiile exemplul nostru si lumea ar fi mai buna,am 66 de ani ,adevarat au inceput sa-mi apara fire albe pe la timple,asa este rasa noastra,atit mama cit si tata au murit cu parul negru si cu multa dragoste de viata chiar si la 95 de ani ,dar boala cind intra-n corpul omului ,nu iarta pe nimeni.

http://www.youtube.com/watch?v=NcAwrJKM-A4
VOIAJOR
Postat pe 22 Aprilie 2012 17:31
Din tot sufletul doresc tuturor familiilor sanatate ,intelegere si o viata fericita!
Copilaria este o perioada a vietii,adolescenta este o boare,frumusetea trecatoare,inima zburdalnica,dar casnicia este cea mai fermacatoare perioada a vietii !O sa rdeti poate dar sexul mentine echilibrul in viata,daca este ordonat,insotit de afectiune,sinceritate,daca traiesti ca un bezmetic(a)vita ta va deveni un haos !
http://www.youtube.com/watch?v=BiEd4_sqqhs&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 22 Aprilie 2012 18:08
inainte de culare este bine sa luati sotia la un vals,trezeste amintiri ,sentimente ,dorinte...!
http://www.youtube.com/watch?v=DuX41-2HAYU&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 22 Aprilie 2012 18:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un sfat ! 18 De la: florin_c76 4 Mai 2010 22:57
jena de intimitate 48 De la: garbo_1681 28 Iunie 2012 12:05
despre anticonceptionale 24 De la: zambila 4 Octombrie 2010 14:26
ajutor va rog! 1 De la: garbo_507383 17 Septembrie 2020 18:40
La Ginecologie.... 9 De la: AnonimSbS 9 August 2009 02:40
Setari Cookie-uri