cat de important este sexul intr-o casnicie?

Au nasu'nfundat!
Axl_22
Postat pe 11 Aprilie 2012 14:13
nu s-a nimerit tratamentul
Eugenia69
Postat pe 11 Aprilie 2012 14:17

Dap' le sterge ...bine ca nu le amplifica........!

...Etno..nu-s bune?
Da bre, ii important sexu!...daca nu ar fi,nu s-ar inmulti: oamenii/ animalele/fluturii....
zi fr.!
Fss_ssu
Postat pe 11 Aprilie 2012 14:25
O apropiere prea mare este de-a dreptul periculoasa. De aia Suzuki o calca de fiecare data pe Suzuka pe picioare si ea il imbrancea sa se duca mai incolo.
garbo_1713
Postat pe 11 Aprilie 2012 20:17
Da!! Este important si acest lucru in familie!Daca acasa nu s satui **partenerii** se duc si se **hranesc** in alta parte!Asa ca atentie!Nu va refuzati **partenerii- partenerele ca riscati sa vi se puna coarne!
Jojolin
Postat pe 13 Aprilie 2012 08:03
De la: garbo_1502, la data 2012-04-02 17:29:50
m-a amuzat foarte tare un articol citit de curat. era vorba despre "sexual anual", noua boala care loveste cuplurile :)) pentru mine sexul este important, nu as putea spune cat de important pe o scara de la 1 la 10 si nici nu pot sa spun ca mi-as parasi partenerul daca as avea o problema, pt ca nu m-am aflat in situatia asta.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=odPSNKEvOXg&feature=fvwp
VOIAJOR
Postat pe 14 Aprilie 2012 11:39
De la: garbo_1502, la data 2012-04-02 17:29:50
m-a amuzat foarte tare un articol citit de curat. era vorba despre "sexual anual", noua boala care loveste cuplurile :)) pentru mine sexul este important, nu as putea spune cat de important pe o scara de la 1 la 10 si nici nu pot sa spun ca mi-as parasi partenerul daca as avea o problema, pt ca nu m-am aflat in situatia asta.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=DZmoiJihqH4&feature=endscreen
VOIAJOR
Postat pe 14 Aprilie 2012 18:29
De la: garbo_1502, la data 2012-04-02 17:29:50
m-a amuzat foarte tare un articol citit de curat. era vorba despre "sexual anual", noua boala care loveste cuplurile :)) pentru mine sexul este important, nu as putea spune cat de important pe o scara de la 1 la 10 si nici nu pot sa spun ca mi-as parasi partenerul daca as avea o problema, pt ca nu m-am aflat in situatia asta.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=DZmoiJihqH4&feature=endscreen
VOIAJOR
Postat pe 14 Aprilie 2012 18:38
Este foarte important ! Pentru mine, care as fi dorit sa fac dragoste cu sotul meu de 3 ori pe zi, (ca si cum as fi facut un tratament), si conform experientei prin care trec, consider ca este mai mult decat important !
Sotul meu, din 2002 nu s-a mai atins de mina pana in 2011. Mi-a dat unele explicatii ouerile, pe care eu, ca o sotie iubitoare le-am crezut, si am acceptat ceea ce mi-a spus sotul meu, anume ca nu il mai intereseaza "aceasta problema". Din 2002 pana in 2011 nu am mai facut dragoste, luand ca reala impotenta lui. In octombrie 2011 am aflat ca este "indragostit" si are o amanta cu 14 ani mai tanara, casatorita si ea. Intrebandu-mi sotul, mi-a demonstrat ca nu este impotent. Desi ma bucur ca nu este impotent, relatia lui extraconjugala a fost picatura care m-a determinat sa iau hotararea de a divorta.
Deci, nu credeti ca "nu pot", insistati, ajutati-i si astfel realtia din cuplu va fi sanatoasa si va merge mai departe.
garbo_1956
Postat pe 15 Aprilie 2012 09:24
deci... barbatu-tau e o specie aparte, din ce am citit pe celalat subiect. Adica e orice altceva, fiinta unicelulara, sa ce vrei tu, nu om...
Pe ala chiar n-are nici un sens sa iti faci probleme ca nu l-ai ajutat. Unicul lui neuron, amplasat in partea dorsala, era imposibil de ajutat, oricum....
quasaria
Postat pe 15 Aprilie 2012 10:16
De la: quasaria, la data 2012-04-15 10:16:03deci... barbatu-tau e o specie aparte, din ce am citit pe celalat subiect. Adica e orice altceva, fiinta unicelulara, sa ce vrei tu, nu om...
Pe ala chiar n-are nici un sens sa iti faci probleme ca nu l-ai ajutat. Unicul lui neuron, amplasat in partea dorsala, era imposibil de ajutat, oricum....

Fetelor buna dimineața !Am fost surprins chiar șocat ca a-ți amintit in discuție cuvintul specie.Așa este pe Tera traiesc 6 specii de oameni infiltrati in rase diferite,care nu sunt pe aceias scara de evolutie in timp.Un singur element este comun celor șase specii umanoide,general comun cu toate animalele,sexul.Universal valabil și demonstrat ca semnele ,fortele Terestre ,magnetismul,aflate in opozitie se atrag și intractioneaza,in speța femeia și barbatul.Dar faptul ca omenirea in intregul ei ,nu se afla pe aceiaș scara de evolutie,doar instinctul este prioritar ,raționamentul este deficitar,deoarece unicul centru de comanda =creerul= comun ca element tuturor animalelor,este dezvoltat și functional in functie de specie și durata ei de evolutie genetica pe Tera.Revenind la problema topicului -sexul,trebuie sa ținem cont de instinctul prioritar,orice barbat este atras de o femeie și invers,dar problema este ca daca fac parte din aceias specie ,atractia se bazeaza pe instinct ,dorința,satisfacție care dispar cu timpul,organul donor masculin cauta alte organe acceptoare,pina gaseste specia de semn contrar,dar care are acelasi potențial in privința raționamentului și formeaza un cuplu indestructibil.
Mai trebuie sa spunem ca astfel se realizeaza familia ideala ?
VOIAJOR
Postat pe 15 Aprilie 2012 11:08
aha. In afara de umanoizii care se violeaza gaini - care s-ar putea sa nu fie asa de umanoizi cum par - teoria asta, sa cauti o specie inferioara, n-am mai auzit-o nicaieri....
quasaria
Postat pe 15 Aprilie 2012 12:13
De la: quasaria, la data 2012-04-15 10:16:03deci... barbatu-tau e o specie aparte, din ce am citit pe celalat subiect. Adica e orice altceva, fiinta unicelulara, sa ce vrei tu, nu om...
Pe ala chiar n-are nici un sens sa iti faci probleme ca nu l-ai ajutat. Unicul lui neuron, amplasat in partea dorsala, era imposibil de ajutat, oricum....




Multumesc pt. sprijinul moral, chiar aveam nevoie !
garbo_1956
Postat pe 15 Aprilie 2012 14:41
N-ai pt ce.
Peste citiva ani s-ar putea sa te vada cu vreunul mai bun ca el - din toate pctele de vedere - si caruia nu "ii e greu". E plina balta de peste, care inoata fara probleme...

quasaria
Postat pe 15 Aprilie 2012 14:57
Pe mine nu ma socheasa nr. de specii existente ...."scara" lor de evolutie, este mai mult
de cat ingrijoratoare.



956....nu ca sunt fi curios,...in tot intervalul de timp / in anul cu "pricina", nu ti-ai pus nici un

semn

de intrebare referitor la povestea ta?....Scz. se pare ca si tu ai o parte de vina!
Fss_ssu
Postat pe 15 Aprilie 2012 15:05
Daaaa si cine o sa vada ma rog?.....ala sau alalalt?.... X ea sigur.....ca n-o vazut din prima ...mom. potrivit....daaaa,ce sa zic?
Iote are 3 ochi acu' na!
Fss_ssu
Postat pe 15 Aprilie 2012 15:09
ABSOLUT CORECT.
garbo175798
Postat pe 15 Aprilie 2012 15:14
pai o fi avut saraca semne de intrebare, da' daca omul a zis ca "nu il mai intereseaza aceasta problema"... Na, ce sa ii faca? Sa ii zica, foarte bine, atunci o sa vad eu cine ma ajuta sa o rezolv? Poate ar fi fost si asta o idee buna. Ca, daca tot nu il interesa problema in ansamblul ei, nu avea nici de ce sa il deranjeze ca pe altii in interesa.

ce mi s-a parut mie oarecum revoltator e continuarea.... si nu stiu daca vreuna mai impulsiva nu punea mina la topor, ca sa revina la stadiul initial, in care sa nu il intereseze. Chiar sa nu mai aiba motiv sau posibilitatea sa il intereseze vreodata.
quasaria
Postat pe 15 Aprilie 2012 15:43

Doamne ce zici bine c-o ferito de astfel de ganduri ca nu mai spunea "po"...aici ii si "treaba" cu magnetismu....o magnetizat-o / madam ceva de-o reduso la tacere atata vreme de timp....ca de era vb. de rusine,nu spunea nici acu',no?
....ma intreb, ce s-ar fi intamplat daca ar fi intervenit intre ei o discutie serioasa chiar la cateva sapt. in 2002....cred ca se rez. sit. altfel...X ea no priceput ghini ce vrea/ atunci??!
Saracu barbat!
Fss_ssu
Postat pe 15 Aprilie 2012 16:11
Sexul este totodata si un sport foarte recomandat
ion_11
Postat pe 15 Aprilie 2012 16:53
BUNA ...BARBATI SE PLICTISESC PRIMI IN CASNICIE..NU NOI FEMELILE....NOI NE DAM DUPA EI DAR TOT DEAGEABA ...PUTEM FACE TOTUL CA LA CARTE SI TOT NU SUNT MULTUMITI....VOR SA FACEM NUMAI CA IEI...REZULTATUL TOT ZERO EEEEEEEEEEE...DACA NU MA VOR NUMAI VOR ....ASTEA SUNT MOFTURI DE COPIL..SI EL ARE POATE 40 ANI....LA INCEPUT POTI SA LE CERI SI LUNA DEPE CER SI NU O SA ZICA ..CA NU POATE ..DAR DUPA ANI DE STAT CU EL..GATA ..AIA NU POATE AIA NU VREA ...CU CINE SA MA TII FLACARA APRINSA ??? RAMAI SINGURA IN DOI... NOI SA FIM BINE DISPUSE SI DUPA 14 ORE DE MUNCA ..DA DA..ATAT LUCRAM INTR-UN TIMP...ABIA VENEAM ACASA...ERA SA MAI MA VIOLEZE SI UNL PE STRADA..CA NU-I PLCEA MERSUL MEU ....EU ERAM VAI DE MINE SI LUI ALA ...SI MI-A VENIT ASA O DATA SA TIP LA EL CAT ERAM DE OBOSITA SI AM SCAPAT ....SA DUSSSSSS.....UNEORI CU GURA ASTA NOASTRA MAI SCAPAM DE UNELE SI ALTELE ... CASNICIA E CA LOTERIA...NU AM CREZUT ..ACUM CRED... VA DORESC NUMAI BINE! ! DANA
garbo249401
Postat pe 15 Aprilie 2012 18:10
De la: quasaria, la data 2012-04-15 12:13:43aha. In afara de umanoizii care se violeaza gaini - care s-ar putea sa nu fie asa de umanoizi cum par - teoria asta, sa cauti o specie inferioara, n-am mai auzit-o nicaieri....

Draga mea quasaria,prietena mea virtuala ,nu ai citit cu atenție ce vreau sa spun,sau poate-ți place sa bagatalizezi problema,dar situația este destul de grava mai ales dupa 1989, cnd populatia a inceput sa traiasca intr-o societate haotica fara spewranța și fara viitor.De fapt politica și religia actuala asta și doresc.
VOIAJOR
Postat pe 15 Aprilie 2012 19:21
De la: VOIAJOR, la data 2012-04-15 11:08:04dar problema este ca daca fac parte din aceias specie ,atractia se bazeaza pe instinct ,dorința,satisfacție care dispar cu timpul,organul donor masculin cauta alte organe acceptoare,pina gaseste specia de semn contrar,dar care are acelasi potențial in privința raționamentului și formeaza un cuplu indestructibil.


analiza pe text, sau ce, din ce ai scris, ti se pare ca nu s-a inteles?
quasaria
Postat pe 15 Aprilie 2012 19:30
O explicatie foarte concreta ...bravo!
garbo044505
Postat pe 15 Aprilie 2012 22:44
De la: suparatu_, la data 2012-04-15 15:05:13 Pe mine nu ma socheasa nr. de specii existente ...."scara" lor de evolutie, este mai mult
de cat ingrijoratoare.



956....nu ca sunt fi curios,...in tot intervalul de timp / in anul cu "pricina", nu ti-ai pus nici un

semn

de intrebare referitor la povestea ta?....Scz. se pare ca si tu ai o parte de vina!


Ba da, m-am pus intrebari si i-am pus si lui intrebari, dar raspunsul lui a fost totdeauna "nu ma intereseaza aceasta problema, aste de domeniul trecutului" si ca "nu este vorba doar de tine, ci de orice reprezentanta a sexului frumos".
garbo_1956
Postat pe 16 Aprilie 2012 00:46
De la: VOIAJOR, la data 2012-04-15 19:21:37
De la: quasaria, la data 2012-04-15 12:13:43aha. In afara de umanoizii care se violeaza gaini - care s-ar putea sa nu fie asa de umanoizi cum par - teoria asta, sa cauti o specie inferioara, n-am mai auzit-o nicaieri....

Draga mea quasaria,prietena mea virtuala ,nu ai citit cu atenție ce vreau sa spun,sau poate-ți place sa bagatalizezi problema,dar situația este destul de grava mai ales dupa 1989, cnd populatia a inceput sa traiasca intr-o societate haotica fara spewranța și fara viitor.De fapt politica și religia actuala asta și doresc.


Da, singuratatea in doi este, dupa parerea mea, cel mai greu de dus intr-o casnicie
garbo_1956
Postat pe 16 Aprilie 2012 00:50
De la: suparatu_, la data 2012-04-15 16:11:00
Doamne ce zici bine c-o ferito de astfel de ganduri ca nu mai spunea "po"...aici ii si "treaba" cu magnetismu....o magnetizat-o / madam ceva de-o reduso la tacere atata vreme de timp....ca de era vb. de rusine,nu spunea nici acu',no?
....ma intreb, ce s-ar fi intamplat daca ar fi intervenit intre ei o discutie serioasa chiar la cateva sapt. in 2002....cred ca se rez. sit. altfel...X ea no priceput ghini ce vrea/ atunci??!
Saracu barbat!


sotul are o boala cronica cu repercusiuni asupra potentei, din acest motiv l-am crezut !
Ma doare faptul ca te amuza situatia mea si ca iti pare rau doar de el.
garbo_1956
Postat pe 16 Aprilie 2012 00:59
De la: garbo249401, la data 2012-04-15 18:10:26BUNA ...BARBATI SE PLICTISESC PRIMI IN CASNICIE..NU NOI FEMELILE....NOI NE DAM DUPA EI DAR TOT DEAGEABA ...PUTEM FACE TOTUL CA LA CARTE SI TOT NU SUNT MULTUMITI....VOR SA FACEM NUMAI CA IEI...REZULTATUL TOT ZERO EEEEEEEEEEE...DACA NU MA VOR NUMAI VOR ....ASTEA SUNT MOFTURI DE COPIL..SI EL ARE POATE 40 ANI....LA INCEPUT POTI SA LE CERI SI LUNA DEPE CER SI NU O SA ZICA ..CA NU POATE ..DAR DUPA ANI DE STAT CU EL..GATA ..AIA NU POATE AIA NU VREA ...CU CINE SA MA TII FLACARA APRINSA ??? RAMAI SINGURA IN DOI... NOI SA FIM BINE DISPUSE SI DUPA 14 ORE DE MUNCA ..DA DA..ATAT LUCRAM INTR-UN TIMP...ABIA VENEAM ACASA...ERA SA MAI MA VIOLEZE SI UNL PE STRADA..CA NU-I PLCEA MERSUL MEU ....EU ERAM VAI DE MINE SI LUI ALA ...SI MI-A VENIT ASA O DATA SA TIP LA EL CAT ERAM DE OBOSITA SI AM SCAPAT ....SA DUSSSSSS.....UNEORI CU GURA ASTA NOASTRA MAI SCAPAM DE UNELE SI ALTELE ... CASNICIA E CA LOTERIA...NU AM CREZUT ..ACUM CRED... VA DORESC NUMAI BINE! ! DANA


Din pacate, trebuie sa iti dau dreptate, asa vad si eu, casnicia este loterie.
Iti doresc si eu tot ce poate fi mai frumos si mai armonios !
garbo_1956
Postat pe 16 Aprilie 2012 01:04
De la: quasaria, la data 2012-04-15 15:43:11pai o fi avut saraca semne de intrebare, da' daca omul a zis ca "nu il mai intereseaza aceasta problema"... Na, ce sa ii faca? Sa ii zica, foarte bine, atunci o sa vad eu cine ma ajuta sa o rezolv? Poate ar fi fost si asta o idee buna. Ca, daca tot nu il interesa problema in ansamblul ei, nu avea nici de ce sa il deranjeze ca pe altii in interesa.

ce mi s-a parut mie oarecum revoltator e continuarea.... si nu stiu daca vreuna mai impulsiva nu punea mina la topor, ca sa revina la stadiul initial, in care sa nu il intereseze. Chiar sa nu mai aiba motiv sau posibilitatea sa il intereseze vreodata.



Multumesc, m-ai facut sa ma bine-dispun !
garbo_1956
Postat pe 16 Aprilie 2012 01:09
Foarte corect. Sex ul este stalpul casei.
garbo200747
Postat pe 16 Aprilie 2012 01:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare femeile nu pot face plangere la guvern..Pt antiagresiune impotriva femeilor 94 De la: batman1 18 Februarie 2010 23:15
ajungi sa faci orice pt bani 45 De la: elle 24 Iunie 2011 13:55
se poate sa raman gravida? pls ajutor urgent :( 3 De la: achmed 29 Mai 2012 16:11
FERICITI SUNT BARBATII LA BATRINETE ,AU MAI MULT TIMP PENTRU DRAGOSTE SI SEX ! 110 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:00
legat de educatia copiilor 8 De la: ingerasulluptator 14 Octombrie 2012 21:04
Setari Cookie-uri