cat de important este sexul intr-o casnicie?

Am si eu o intrebare....: De ce aveti dormitoare separate ??? Te-ai invatat sa dormi singur prin hoteluri si nu o mai suporti sub aceeasi plapuma ? Daca esti atat de indragostit, cum poti sa o stii in alta camera ? Te crezi regele Ludovic ? Sa iti vizitezi curtezana cand ai chef ??
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2012 18:30
De la: Rotty, la data 2012-04-22 18:30:17Am si eu o intrebare....: De ce aveti dormitoare separate ??? Te-ai invatat sa dormi singur prin hoteluri si nu o mai suporti sub aceeasi plapuma ? Daca esti atat de indragostit, cum poti sa o stii in alta camera ? Te crezi regele Ludovic ? Sa iti vizitezi curtezana cand ai chef ??

Draga mea ,este mai romantic si avem si multe camere,dar somnul este mai linistit cind suntem vecini de camera ca daca o simt linga mine,ne apuca ziua facind dragoste.Usile de la dormitoarele noastre dau in aceias terasa,terasa este deasupra gradinei cu flor si are vederea spre padure.De multe ori fiecare din noi se mai trezeste noaptea si asculta pasarile padurii in concert iar celalalt poate doarme si nu este deranjat.Si mai mult ,de fiecare data.....sotia mi se pare mai tinara
http://www.youtube.com/watch?v=zor-mXafA8c&feature=related

VOIAJOR
Postat pe 22 Aprilie 2012 19:04
Scuze dragule (si vorbesc in cunostinta de cauza )Dar poti sa pui 1000 de valsuri ,daca nu iti imbratisezi sotia in somn si nu-i asculti besinile (direct spus) ,aia nu e casnicie,ci colaborare pe acelasi nume.
Ce ai facut tu din `89 si pana in `08 face sotul meu acum ( ca si munca ma refer ) iar ca mp te depasesc.Important e ca atunci vine acasa nu dormim in dormitoare separate ,ci ne inghesuim unul in altul (de multe ori fara rezultat) dar important e sa ne avem in brate unul pe altul.
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2012 19:04
......poate oi ajunge si eu la aceeasi faza.... ...mai stii ?....Scuze ca am gandit ca la varsta mea... Io nu zic "hop " pana nu sar gardu`
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2012 19:09
fiecare cu gusturile si preferintele lui,noi nici WCurile nu le avem comune,eu am baie cu cada si sauna ,sotia cada cu hidromasaj,dar intilnirile sunt focoase rau......
http://www.youtube.com/watch?v=FErQrPlM0pc&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 22 Aprilie 2012 19:20
mai ales ca a inflorit liliacul.......dar vor inflorii teii din padure,lalelele si zambilele ma imbie la visare,dar cind se va umple gradina de gladiole deja noi suntem undeva pe Coasta de Azur.
http://www.youtube.com/watch?v=zUzK-1sGsa8&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 22 Aprilie 2012 19:30
deci... ma leshi cu siroapele astea, ce focoase sint intilnirile dupa nspe zeci de ani? Nu ar fi trebuit sa depasiti totusi faza romantica si sa aveti o relatie bazata pe afectiunea de a dormi cu nevasta in brate, superioara stadiului de cabina cu hidromasaj si intilniri amoroase sub clar de luna?! Nu crezi ca fiecare etapa a unei relatii are farmecul ei, dar adevarata apropiere nu e cind iese dna de una singura in camasa de noapte si se plimba de Julieta asa singura pe terasa, fie ea si cu flori? Mie asta imi suna a singuratate - sau a poveste adolescentina, nu a cuplu consolidat in timp.
Si ii dau dreptate lui Rotty - adevarata relatie e sa o vezi ca sforaie, sa o vezi cind se trezeste dimineata, pina sa intre la sauna si hidromasaj, si sa o iubesti asa cum e, nu dupa ce s-a smacuit in camera ei si s-a pus la tzol festiv.
Iar faptul ca nu mai dormiti vreunul - pardon. Incercati vreo luna sa dormiti amindoi sa vedem, chiar o sa muriti de epuizare?... :-)))
quasaria
Postat pe 22 Aprilie 2012 19:39
Q
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2012 19:49

Neh!...
Fss_ssu
Postat pe 22 Aprilie 2012 20:46
Si asta numesti tu casnicie ... ? Ceea ce traiti voi ,e un pact de buna intelegere si impartire a bunurilor comune. (sau mai putin comune...) De ce nu faceti impreuna hidro masaj...? De ce nu vine si ea cu tine la sauna ?
Te imbeti cu apa rece si asta incerci sa faci si cu noi.(cu cei cu care iti merge )
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2012 20:50
colegi de apartament ..........sau de vila , cum zice Voiajorul
jeanette40
Postat pe 22 Aprilie 2012 20:51
Sa te pipi pe ea vila daca nu e un sforait impreuna...
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2012 20:55
Dap' ce bre ii regula pana la moarte sa dormi cu nevasta in pat?
Poate asa vrea doamna,na...poate doreste un stil de viata mai, Elevat....ce?
...omu s-o spus exact cum o contribuit si cum ii satisface placerile si simte" resuscitarea"in liniste
fara sa-l cheme s-o spele pe spate X sa isi arate iubirea in jacuzi ...na!
Iese la concert ,asculta pasarelele....ce nu va convine la viata asta mondena?

Parca ce ,tu nu ai vazut cum facea Julieta?...cu cata indiferenta il trata pe Romeo,...aii?
Laaasa ca spui bine! ...o mica separare ii buna , "din cind in cind" =))
Fss_ssu
Postat pe 22 Aprilie 2012 21:00
Da` Julieta o murit fara rost... O`fi asteptat sa faca sauna cu Romeo.
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2012 21:08
mie nu mi se pare. Mi se par lucrurile mult mia simple. Si orice femeie care iubeste devine o femeie simpla, foarte simpla, care isi doreste sa stea in sufletul aluia tot timpul si sa o tina in brate.
Cind va evaluati distantele si mastile e vorba de altceva... de a iubi jocul, rolul, de a te iubi pe tine ca actor... nu de a-l iubi pe celalalt.
quasaria
Postat pe 22 Aprilie 2012 21:11
Simpla...daaa la tot pasul exista simplitate ,pana la sufocare chiar...nici noaptea nu mai poti dormi din cauza ca exista, acolo....si daca ea nu simte la fel /nu vede /nu-i potrivire....ce sa faca..na?
Dar simplitatea vine abia dupa ce" trece" prin anumite etape....ca doar o promis/ nimic si nimeni nu sta pe loc/ se deruleaza fara voia noastra uneori si dispare simplitatea si apare complexitatea...da,las' ca stiu si eu ce zice omul....!
Fss_ssu
Postat pe 22 Aprilie 2012 21:23
Simpla...daaa la tot pasul exista simplitate ,pana la sufocare chiar...nici noaptea nu mai poti dormi din cauza ca exista, acolo....si daca ea nu simte la fel /nu vede /nu-i potrivire....ce sa faca..na?
Dar simplitatea vine abia dupa ce" trece" prin anumite etape....ca doar o promis/ nimic si nimeni nu sta pe loc/ se deruleaza fara voia noastra uneori si dispare simplitatea si apare complexitatea...da,las' ca stiu si eu ce zice omul....!
Fss_ssu
Postat pe 22 Aprilie 2012 21:23

voiajorule, chiar ca esti dus...da rau...
si nu cred o iota din ce spui...pardon, cred: faptul ca nu mai ai nimic in comun cu consoarta...
si sunt focoase rau clipele in care o visezi (probabil cu ochii deschisi) sau o pandesti printre flori
hai ca m-ai distrat, vere
dor72_
Postat pe 22 Aprilie 2012 21:46
da, si eu inteleg de fapt ce zice, dar o zice exact intr-o forma de dus cu presul... De genul uite ce bine iti fac ca nu (prea) mai stau pe linga tine, si ce fericita trebe sa fii pentru asta....:-)))
quasaria
Postat pe 22 Aprilie 2012 21:53
ioanide asta al nostru, are cam multa imaginatie...dar genul meu nu sunt telenovelele...
dor72_
Postat pe 22 Aprilie 2012 21:57
Nu ma mai exprim ca nu mai are rost...
Am zis mai mult decat prevede legea...
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2012 22:07
Dap' ce lege tz'o 'nchis gura / ham?
No' , tu vrei "Pe aripile vantului" ...ma rog...daca Romeo si Julieta...nu-i
stai / Garbo ....poate vine?!
Fss_ssu
Postat pe 22 Aprilie 2012 23:08
Daaa, ce sa zic ..ii genu' feminin
Dap' spune importantza sexului in caznicie na!...ca umbli creanga....salut si va pup si gata...daaa
nu vrea Telenovele....
Fss_ssu
Postat pe 22 Aprilie 2012 23:18
Dragele si dragii miei prieteni,nu am ce sa va reprosez ,pe fiecare-l duce mintea cit a evoluat,chiar suntem diferiti.Normal ca sunt si multe nopti in care dorm impreuna cu sotia,dar si ea si eu ,preferam sa ne lafaim cit patul,de sforait inca nu sforaim niciunul,dar sotia nu sufera caldura eu nu sufar frigul,asa ca din moment ce avem deschise posibilitatile dece sa ne chinuim sub aceias invelitoare,doar cind este nevoie.FACE-TI SI VOI LA FEL SA VEDETI CIT DE MULT O SA VA IUBITI SOTUL SAU SOTIA REINTILNINDU-VA DUPA CITEVA NOPTI DE SEPARARE,CIT DE ODIHNITOR VA VA FI SOMNUL,CHIAR O SA REINTINERITI CU CEVA ANI,VETI CONSTATA FIZIC FENOMENUL. Si nici rai nu veti mai fi ca veti fi odihniti si calmi !
http://www.trilulilu.ro/video-muzica/a-doua-tinerete-a-inceput




VOIAJOR
Postat pe 23 Aprilie 2012 00:13
De la: quasaria, la data 2012-04-22 21:53:18da, si eu inteleg de fapt ce zice, dar o zice exact intr-o forma de dus cu presul... De genul uite ce bine iti fac ca nu (prea) mai stau pe linga tine, si ce fericita trebe sa fii pentru asta....:-)))

Vai de mine,acum vad ca pe topic sunt numai femei pe care nu lea iubit nimeni niciodata si care se cred fericite numai daca stau incolacite ca rmele la gitul barbatului-primitivism-mentalitate de cuibar si eu credeam ca lumea a evoluat
VOIAJOR
Postat pe 23 Aprilie 2012 00:23
http://www.youtube.com/watch?v=XypjUKAPxtw&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 23 Aprilie 2012 01:22
De la: VOIAJOR, la data 2012-04-23 00:23:40
Vai de mine,acum vad ca pe topic sunt numai femei pe care nu lea iubit nimeni niciodata si care se cred fericite numai daca stau incolacite ca rmele la gitul barbatului-primitivism-mentalitate de cuibar si eu credeam ca lumea a evoluat


serios?Te-ai transformat tu in Mafalda asa brusc si ai inceput sa ai viziuni? Chiar vai de tine, in cazul asta.
Ce anume iti provoaca sindromul asta vizionar, te-ai intrebat?
Poate kitsch-urile pe care le apreciezi tu, si pe care le confunzi cu evolutia. N-am vazut pe altcineva sa isi insire pe aici jacuzzi-urile si hidromasajele si nr de camere la subiectul "sexul intr-o casnicie" - si nu pentru ca ai discuta cu niste prapaditi. Ci pentru ca nu confunda hidromasajul cu sexul, printre altele.
quasaria
Postat pe 23 Aprilie 2012 02:13
Lasa Q, mai bine rama incolacita decat visatoare nemultumita umbland noaptea pe balcoane...
Rotty
Postat pe 23 Aprilie 2012 02:35
rotty, ma deranjeaza atitudinile astea de manelisti... lantul cainelui la git ii mai lipsea ca sa fie "evoluat".
quasaria
Postat pe 23 Aprilie 2012 02:41
Stiu draga ca am dat si eu pe dinafara, de aia m-am bagat sa-i comentez.
Rotty
Postat pe 23 Aprilie 2012 02:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu ce sa inteleg ? 17 De la: fleurdelis 7 Mai 2010 18:52
Virginitatea este doar un mit sau o realitate? 134 De la: iulyk_91 3 Octombrie 2012 02:31
A devenit sexul ghilotina omenirii? 148 De la: KNIGHT_31 25 Septembrie 2010 20:38
Nu stiu ce sa fac! 24 De la: eagle_1507 1 Aprilie 2015 06:32
Onania 106 De la: nazirra 8 Iunie 2011 22:58
Setari Cookie-uri