dezamagire

sunt total dezamagita, pt ca de curand am aflat ca sotul meu traieste si cu sora mea!el imi zice ca nu poate trea fara"noi'.cum sa il cred?!avem un baietel de 2 luni, tocmai asta e ceea ce ma mai tine langa el.urmeaza sa port o discutie si cu sora mea,daca ii mai pot spune asa.mi se rupe sufletul, chestia este ca si pe el...pe 'ticalos' il iubesc dar simt ca dragostea se stinge incet, incet.probabil cand nu va mai ramanea nimic, voi divorta.sper totusi ca toata dragostea ce i-o port sa nu se transforme in ura.atunci va fi vai si amar de el!
iulia_g_2004
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:19
invata sa fii si tu mai toleranta... e (tot) in familie, nu se pune...:PP
:))))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:24
m-ai facut sa zambesc.gandesti ca sotul meu...oare nu oi fi el! am inima franta..nu m-as fi asteptat nicicand la asa ceva, mai ales din partea lor,care cica ''tin la mine!''
iulia_g_2004
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:34
parca poti sa stii... numai ca nu stiam ca am bebe mic...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2011 18:20
hi, hi, hi!! felul in care mi-ai raspuns ma ducea cu gandul la el.si el asa mi-a zis odata facand haz de necaz!
iulia_g_2004
Postat pe 14 Noiembrie 2011 20:12


eu acum am citi mai sus,
pentru mine n-ar mai fi existat nici sora nici sotul
Persia
Postat pe 14 Noiembrie 2011 20:15
Corect!Persia! Nici unul nu mai merita incredere si nici motivare!
Sigur cu timpul ii vei ierta-ca iertarea e binele pe care ti-l faci tie insasi... Dar NU UITA niciodata aceasta dubla ..tradare! Si ca te tradeaza sotul...mai intelegi dar SORA ta??Greu...
elisabeta_boia
Postat pe 15 Noiembrie 2011 00:04
de acord!dar il iubesc...e sotul meu de 5 ani de 6 ani jumate suntem impreuna zi de zi...avem un puisor acum de 1luna si jumatate.ce s-a fac?sa creasca cu alt tata...sau mai rau...deloc.cand o sa ma intrebe unde e tati?ce o sa-i raspund?eu i-am iertat pe amandoi demult.dar ma doare...ma doare sufletul mult poate nu sunt in deajuns de puternica...poate sunt prea buna...poate sunt prea proasta............
iulia_g_2004
Postat pe 15 Noiembrie 2011 18:37
si surioara asta a ta, pe unde umbla ea, de are timp de sotul tau si el de ea?
sper ca nu o tii in casa, pentru a-ti tine si sotul alaturi!
dor72_
Postat pe 15 Noiembrie 2011 20:04
De la: iulia_g_2004, la data 2011-11-13 16:19:28sunt total dezamagita, pt ca de curand am aflat ca sotul meu traieste si cu sora mea!el imi zice ca nu poate trea fara"noi'.cum sa il cred?!avem un baietel de 2 luni, tocmai asta e ceea ce ma mai tine langa el.urmeaza sa port o discutie si cu sora mea,daca ii mai pot spune asa.mi se rupe sufletul, chestia este ca si pe el...pe 'ticalos' il iubesc dar simt ca dragostea se stinge incet, incet.probabil cand nu va mai ramanea nimic, voi divorta.sper totusi ca toata dragostea ce i-o port sa nu se transforme in ura.atunci va fi vai si amar de el!

Bine bine dar daca ai putea fi mai explicita, cum de sa ajuns la asa ceva? Ati locuit impreuna,imparteati chiria? De cat timp crezi ca se intampla asta, cand ai observat prima neregula? Alte persoane nu te-au sesizat mai `nainte?
Cunosc doua cazuri similare,in unul din cazuri,fratele ia luat sotia fratelui sau dar la si dat afara din casa..
In al doilea caz,toti prietenii ii spun sotului ca sotia si-o pune cu fratele lui iar el ii considera nebuni pe toti.
Mai de mult am mai cunoscut un caz unde sora ce-a mica a ei facea baysitter,iar cumnatul o lasa gravida si pe cumnata.
M-ar interesa multe detalii.Daca iti e mai comod pe privat, astept acolo.

Multam
asteroid
Postat pe 17 Noiembrie 2011 23:57
ce nesimtit esti....
fumeea are necaz, si pe tine te mananca in oaresce...:P
crede-ma ca-s barbat si stiu ce simti...:D:D:D
:)))))
eu_geminy
Postat pe 18 Noiembrie 2011 02:31
De la: eu_geminy, la data 2011-11-18 02:31:41ce nesimtit esti....
fumeea are necaz, si pe tine te mananca in oaresce...:P
crede-ma ca-s barbat si stiu ce simti...:D:D:D
:)))))

Din fata unui monitor toti suntem barbati,pana la proba contrarie.

De ce trebuie sa simta fiecare ce simti tu? Te cam oparesti degeaba, sper ca nu ai fost intr-o situatie similara!
asteroid
Postat pe 18 Noiembrie 2011 02:40
daca esti ferm convinsa retragete lasa-i pe amindoi si dute cit te tin picioarele nu-i poti desparti iar relatia ta nu mai merge de aici in colo
misu200796
Postat pe 11 Decembrie 2011 15:44
Ce e mai dureros e ca sora ta te-a tradat in acest caz! In locul tau i-as abandona pe amandoi si as creste singura copilul. Daca te-a tradat cu sora poate peste doi, trei ani isi va gasi o alta amanta si tot asa... Iar sora ta nu merita respectul cuvenit unei surori pentru gestul facut. Asa ca du-te cat mai departe de ambii si ai incredere ca Dumnezeu te va ajuta pana la urma .
dolce_farnientte
Postat pe 25 Decembrie 2011 13:00
De la: iulia_g_2004, la data 2011-11-15 18:37:21de acord!dar il iubesc...e sotul meu de 5 ani de 6 ani jumate suntem impreuna zi de zi...avem un puisor acum de 1luna si jumatate.ce s-a fac?sa creasca cu alt tata...sau mai rau...deloc.cand o sa ma intrebe unde e tati?ce o sa-i raspund?.


mie mi s-ar parea mult mai complicat sa ii raspund ca e la matusi-sa. Si la intrebarea "de ce a accepti asa ceva." La asta ce o sa raspunzi?! CInd tu esti super mama pentru el - asa isi vad toti copiii mamele, puternice?

Iti cresti copilul intr-o mocirla, pentru ca ti-e frica sa il scoti din ea?!
quasaria
Postat pe 25 Decembrie 2011 13:09
Divorteaza si vezi-ti de viata ta, esti tanara si poti sa o iei de la capat. Nu-ti mai fa iluzii ca el se va schimba. O va lasa si pe sora ta si isi va gasi altele. Trebuia sa deschizi ochii mai bine inainte de a-ti deschide sufletul si trupul pentru el, dar asta e: ai sa inveti din greseli. Viata merge mai departe si nu merita sa plangi dupa oameni ca el.
rubioclaro
Postat pe 26 Decembrie 2011 10:29
mdea, cat ma amuza si, paradoxal, ma consterneaza chestia asta cu `nu merita sa plangi dupa oameni ca el`, bla, bla... e ca si cum ai spune ca, daca te abtii si nu versi lacrimi, ia sa vezi ce-ti rade sufletul si cata fericire ascunde... numai ca din cauza lacrimilor nu o vezi, fericirea asta, ca ele ti se pun ashea, ca un val, nu doar pe fata, ci si pe creier. ca si cum lacrimile alea sarate, ce-ti curg siroaie pe obraz, fac deosebirea intre merita si nu merita. deci, daca merita, le lasi sa curga, daca nu, le impiedici, dreak, cu bete de chibrit, infipte intre pleoape. prostii...

sufletul nu functioneaza dupa legile, valorile si reperele mintii; el nu stie decat atat pana se va convinge: imi place, nu-mi place, vreau, nu vreau... si, atentie, a constata nu e totuna cu a te convinge. de la a constata pana la a te convinge poate fi cale lunga, atat timp cat nu treci sufletul sub coordonarea mintii. sufletul se vindeca greu. ft greu...
esme
Postat pe 26 Decembrie 2011 10:49
Nu stiu daca trebuie sa ma intristez sau sa zambesc cand vad ca unor femei le trebuie un sfert de viata ca sa se CONVINGA ca au gresit , desi au CONSTATAT acest lucru inca din primele luni sau primii ani de convietuiere. Dar alegerea le apartine intotdeauna.
rubioclaro
Postat pe 26 Decembrie 2011 11:00
vezi tu, rubi, poate nici nu e cazul sa planga un sfert de viata... poate ii e de-ajuns sa planga doar 5 minute... dar tu nu ai inteles esenta, se pare... in fine, nu are sens sa inchegam aici un studiu de caz.

eu inteleg ft bine ce vrei sa spui, insa omul reactioneza dupa propriile imperative, manifestandu-se sau nu in durerea lui, dupa cum ii e structura si intelege s-o faca, chit ca asta pare strigator la cer.
tu vorbesti aici de ce trebuie facut in caz de esec, nu de ceea ce simte respectivul/a in asemenea caz. astea doua intra in registre total diferite.
esme
Postat pe 26 Decembrie 2011 11:07
Acesta e unul din motivele pentru care exista oameni fericiti si nefericiti. Fericirea nu ne-o pune nimeni in brate (sau in suflet), daca inca o mai cautam acolo unde nu se mai afla :)
rubioclaro
Postat pe 26 Decembrie 2011 11:19

hahaha, ma faci sa cred ca esti vreun militant de stanga, d-ala care crede cu tarie in egalitatea intre toti si toate cele lumesti si nu numai, fie ele iubiri, fericiri, nefericiri.
cum spuneam, daca omul ar sti in ce directie, in ce sistem de coordonate s-ar inscrie fericirea, s-ar duce direct acolo. insa nu stie si atunci orbecaie. pana si Einstein se indoia de faptul ca universul e infinit. asadar, nu cred in dictoane de genul `fericirea e dupa cum si-o face omul!` o mai mare imbecilitate nu exista! a, daca pt unii fericirea inseamna achizitionarea unui Ferrari, atunci vorbim de sisteme axiologice diferite. dar si de cu totul alte concepte si definitii.

bun! si? in ce ar consta fericirea asta, pe care nu stim unde sa o cautam? in a accepta pe cineva doar pt ca ne iubeste, ne place si ne divinizeaza, iar noi ar trebui, in ciuda faptului ca nu impartasim acelasi sentiment, sa-i menajam sensibilitatile? ca, deh, trebuie rasplatit...
si mie la ce-mi foloseste? ...la nimic.
asadar, fericirea nu consta in serviciu contra serviciu. e cu totul altceva, un lucru la care nu prea cred ca ne pricepem a dezlega si apoi innoda, intocmi ca lege. nu avem toate datele... si nu le vom avea niciodata. e o chestie de noroc, pur si simplu.
esme
Postat pe 26 Decembrie 2011 15:49

ce sinistru ar fi sa fie fericirea asta asa, precum cartofii in piata: pe un taler trei grame de fericire, pe celalalt faptul ca ne iubeste/ne ofera/ne respecta/ne e bine cu el....
De fapt, cu adevarat sinistru e ca pentru foarte multi oameni chiar asa e.
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2011 01:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se poate explica absenta dorintei fizice (erectia) desi un barbat sustine ca doreste o femeie si o iubeste? 71 De la: 77 10 Noiembrie 2015 14:00
Netul poate face o femeie nimfomana? 30 De la: tusi_Oli 12 Decembrie 2011 19:00
vreau sa i-au pastile de slabit ce sa fac si de care sa i-au ca sa aiba si un rezultat 16 De la: estela 30 Mai 2010 02:36
ce i-ai face persoanei de deasupra ta?? 783 De la: reyya 6 Noiembrie 2009 04:11
CANTITATE VS CALITATE 97 De la: lady_corina 10 August 2009 00:56
Setari Cookie-uri