Ce isi doresc barbatii?

Chiar daca sunt femeie,iti spun eu ce vor barbatii....si ei sunt la fel de neintelesi cand vine vorba despre ceea ce isi doresc de la o femeie...sa nu mai faca atatea comentarii cum ca doar femeile nu stiu ce vor......ce sa vrea?...imposibilul,normal.
Barbatii vor ,in mare,exact ceea ce zic bancurile alea proaste...o lady pe strada,gospodina in bucatarie si c...a in pat..dar nici asa nu le convine...daca e o lady in societate ii pune pe ei in umbra,ei care-s niste grobieni si se vor intreba "ce caut eu alaturi de doamna asta stilata?"..."Ia sa-mi caut eu una la fel ca mine,mai de la tara asa".....daca e gospodina in bucatarie si le gateste bine nu se mai creeaza atmosfera aia de contrast care dospeste iubire,in care el,desi ea nu a gatit bine,ii zice ca lasa,e bun,e foarte bun(o minte tocmai pentru ca o iubeste)....si daca e c...a in pat nu-i vine bine deloc nici lui ca o sa i se faca sila la un moment dat sa performeze ca barbat pentru o astfel de femeie(ca alea au pretentii mari,nu gluma).
Asa ca,terminati cu prostiile astea de copii de clasa a4-a.Fiecare barbat vrea ceva anume,vrea o femeie la prezenta careia sa-i tresara inima din piept...si vede el ce face cu ea acasa.Nu mai sunt vremuri in care sa mori de foame sau sa nu ai cu cine te culca.Nu ramane nimeni flamand.
nelutza_darjan
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:05
barbatii au diferite sisteme de valori, unii gandesc cu madularul..si aia e unica valoare... altii cu burta... si altii cu gatlejul....adevaratii barbati sunt doar cei tandrii!..ce vor de la noi?sa avem grija de ei ,sa "tinem"casa in ordine ,sa le facem copii,sa-i lasam liberi ,sa le oferim fantezii ....barbatii adevarati vor amor nu sex!
IRENE47
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:14
Nicioadat barbatii nu vor putea intelege femeiea si invers,deoarce suntem doua entitati diferite din punct de vedere genetic intelectual .Putem doar sa avem rabdarea sa o cunoastem sa o intelegem,dar niciodata nu vom stii ce vor ele de la noi si noi de la ele. ,femeile au o gandire total diferita de a noastra ..Ce ne dorim noi barbatii de la o femeie???pentru un raspuns corect ar trebuii sa fie pusa o intrebare corecta.Greu cu aceasta intrebare...cred ca tot ce isi doresc barbatii ar trebuii sa fie si invers,adica ce ne dorim noi sa isi doreasca si ele.
pharaon33
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:21
Incep prin a spune ca cel mai important intr-o relatie as crede ca este compatibilitatea mentalde ce spun asta?Pentru ca este imposibil sa vezi lumea cu ochii unui barbat pentru ca suntem doua entitati perfect diferite.Suntem psihologic ,biologic ,genetic si cultural diferiti.asa ca fetelorn u mai puneti intrebari de genul? ce ne dorim noi barbatii de la voi.nici voi nu stiti sigur ce va doriti de la noi !si nu vom stii asta nicioadata.Eu zic ca daca exista rabdare din partea ei si din partea lui,rabdare sa descoperi sa il sau sa o cunosti totul va fi ok atita timp cat caracterul si ce facem si ce spunem nu este toxic pentru ea si invers .Nu cred ca exista vreun barbat care sa spuna ca el stie ce vrea de la o femeie.Daca exista sa scrie!
pharaon33
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:38
Cand exista iubire si ciorba-i buna, si patul moale, si nevasta frumoasa, si copiii cuminti...
anisoaraf
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:53
buna
eu sincer doresc sex
danieldan1
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:57
i supa, cum i? Cald?
Copii cumini i bab frumoas...
Axl_22
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:58
Da`poate are inima mare... cine stie? Si daca mai e si iubareatza si face zama buna .......
Rotty
Postat pe 7 Aprilie 2012 09:34
Cred ca isi doresc acel suflet pereche, ca si femeile de altfel! Viata nu este numai lapte si miere, dar totul este ca cei doi sa fie atat de compatibili incat sa stie sa treaca impreuna peste toate...si apoi...nimic nu este vesnic!
garbo08071978
Postat pe 7 Aprilie 2012 10:10

Supa-i fierbinte daaa!
...tre' sa sufli si-n iaurt p'orma ......!



...numa la macare si "premiere" va e gandu'!...laaaasa ca stiu eu cum e cu f. batrana!
...se iubeste , nu mai poate!....de la altii/da la spate
Fss_ssu
Postat pe 7 Aprilie 2012 11:01

Copii cumini i bab frumoas... [/quote] ....ratza inecata !


Zi fr.!...eu aleg ratza!
Fss_ssu
Postat pe 7 Aprilie 2012 11:04
Parerea mea, intrebarea este pusa gresit. Atat barbatii cat si femeile isi doresc ceva anume de la partenerii lor. Barbatul trebuie sa afle in timp, ce-si doreste femeia lui si invers. Calea de mijloc e cea mai buna intotdeauna. Deci intrebarea ar fi trebuit sa fie " Ce ne dorim unii de la altii? " Fiecare cuplu are problemele si dorintele lui, aproape mereu diferite de ale celorlalti. Si da, sunt de acord cu multe dintre parerile citite aici, un cuplu ca sa reziste timpului trebuie sa se reinventeze mereu, mai ales atunci cand incepe sa-si faca aparitia plictiseala, monotonia, nevoile, etc. Si mai cred ca o sa fie totul aproape perfect atunci cand o sa incetam sa ne mai intrebam ce-si doreste celalalt sau cum sa-i intru in voie. De cele mai multe ori perfectiunea e derutanta, ajungi sa te intrebi cum ar fi atunci cand ai avea probleme. Neavand....incepi sa le inventezi, sa explorezi, sa vrei altceva. Totdeauna vrem altceva. Asa suntem construiti
zack
Postat pe 7 Aprilie 2012 12:32
au fost enumerate ce ne dorim unii de la alti: sex-dragoste, siguranta emotionala, suport emotional, un prieten de alt sex..daca se considera indeajuns de igaduitori/intelegatori unul cu celalalt pot merge impreuna mult timp si pot intemeia o familie cu copii; baietii au anumite procupari iar fetele..complementarele(viceversa e de asemenea valabila) asa ca pentru a ne accepta unii pe altii trebuie sa avem intelegere unii fata de ceilalti- eu zic ca se merita
andalexkor
Postat pe 7 Aprilie 2012 13:28
Ar trebui sa facem o reclamatie la Doamne, Doamne. Poate isi da demisia de acolo careva si dupa aceea vom trai un picut mai bine.
garbo_1713
Postat pe 7 Aprilie 2012 13:44
Va spun eu ce vor barbatii. Intotdeauna altceva decat au deja, indiferent cat de extraordinara ar fi femeia care-i sta alaturi. Va garantez ca am dreptate. Nici unul nu e pe deplin multumit , decat poate in perioada de inceput a relatiei, si dupa ce te dai peste cap sa-i faci toate voile, nu te mai priveste cu aceeasi ochi, nu te mai apreciaza, eventual te respecta putin. Si daca nu vadit, in secret doreste sau chiar cauta altceva. E problema zilelor noastre, cand lumea nu se mai conformeaza la ce se cuvine, se conformeaza la ce vor hormonii.
lacrima3010
Postat pe 7 Aprilie 2012 14:39
barbatii sunt fiinte extrem de simple, dar destul de directe. :sml-sign000
Ei isi doresc multe chestii... insa ,cand vine vorba de femei ,gusturile sunt impartite. In general, sunt apreciate femeile adevarate ( a se citi sincere, directe, lipsite de prejudecati si tabuuri, feminine ). http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/16478.html
E doar o perspectiva... nu aruncati cu tastele dupe mn
paulycu
Postat pe 7 Aprilie 2012 15:25
"Totdeauna vrem altceva. Asa suntem construiti."
Axl_22
Postat pe 7 Aprilie 2012 15:32
De la: garbo263313, la data 2012-04-07 07:36:11La inceput e atractia fizica,daca cele doua persoane au aceleasi valori,din care fac parte respectul,loialitatea,stabilitatea si nu in ultimul rand dragostea totul merge de la sine printr-o buna comunicare.
Nu se pune problema cum trebuie sa fie barbatul sau femea caci intr-o relatie e nevoie de doi nu de unul hais si altul cea.Si asta e valabil pana cand intervine o a treia persoana care face ca nimic sa nu mai se potriveasca.
una_donna
Postat pe 7 Aprilie 2012 15:37
De la: garbo263313, la data 2012-04-07 07:36:11La inceput e atractia fizica,daca cele doua persoane au aceleasi valori,din care fac parte respectul,loialitatea,stabilitatea si nu in ultimul rand dragostea totul merge de la sine printr-o buna comunicare.
Nu se pune problema cum trebuie sa fie barbatul sau femea caci intr-o relatie e nevoie de doi nu de unul hais si altul cea.Si asta e valabil pana cand intervine o a treia persoana care face ca nimic sa nu mai se potriveasca.
una_donna
Postat pe 7 Aprilie 2012 15:38
De la: lacrima3010, la data 2012-04-07 14:39:44Va spun eu ce vor barbatii. Intotdeauna altceva decat au deja, indiferent cat de extraordinara ar fi femeia care-i sta alaturi. Va garantez ca am dreptate. Nici unul nu e pe deplin multumit , decat poate in perioada de inceput a relatiei, si dupa ce te dai peste cap sa-i faci toate voile, nu te mai priveste cu aceeasi ochi, nu te mai apreciaza, eventual te respecta putin. Si daca nu vadit, in secret doreste sau chiar cauta altceva. E problema zilelor noastre, cand lumea nu se mai conformeaza la ce se cuvine, se conformeaza la ce vor hormonii.




as atribui raspunsul asta si celeilalte "tabere",chiar daca fac parte din ea.
obiectivitate..,deh..
madita
Postat pe 7 Aprilie 2012 15:42
Singuri ne impunem limite, uitand sa traim clipa. Nimic nu e intamplator, asa ca in viata noastra apare barbatul sau femeia de care avem nevoie in acel moment, pentru a ne dezvolta. Unii asteapta o viata intreaga perechea visata, uitand ca experientele ii vor ajuta s-o gaseasca mai usor.
una_donna
Postat pe 7 Aprilie 2012 15:42
Buna la toata lumea.Eu personal imi doresc de la o femeie sa nu uite sa fie femeie.in primul rand sa nu viseze la printi si la stelele de pe cer.sa incerce sa nu dea vina numai pe barbati daca esueaza intr-o relatie.sa incerce sa isi vada gunoiul din ochi si dupoa aia sa se uite in alti ochii.Si nu in ultimul rand sa aiba curajul raspunderii pentru faptele pe care le face ,nu sa arunce vina pe alte persoane.
marius36
Postat pe 7 Aprilie 2012 16:12
De la: Axl_22, la data 2012-04-07 15:32:51 "Totdeauna vrem altceva. Asa suntem construiti."


Yep, totul e sa rezisti tentatiei atunci cand crezi ca vrei ceva nou. .
zack
Postat pe 7 Aprilie 2012 17:23
Am aflat multe.....despre cam ce si-ar dori barbati....
stiu insa ,sigur,ce si-ar dori ...sotul meu-si el barbat,nu?....de la mine -si eu femeie..sigur..!
Si-ar dori sa fiu muuult mai economa.... :sml-tongue0023 mai putin capricioasa... mai putin mofturoasa.. mai..tacuta.. mai...normala... mai supusa.. mai..conformista.. mai putin excentrica.. Mai...dar nu are el.."norocul" asta!!!
Sa se multumesaca cu ce are...ca si eu sunt multumita cu el asa cum este!!
Paste Fericit ..catolicilor!!!
Florii pline de bucurii ortodocsilor!!
elisabeta_boia
Postat pe 7 Aprilie 2012 17:55
eu unl vreau sa fiu iubit de femei?
gogu1938
Postat pe 7 Aprilie 2012 18:52
gogu, io te iombesc! Zu, doar mereu m ajui, cnd nu tiu ceva. ( Google)
Axl_22
Postat pe 7 Aprilie 2012 19:07
Orice altceva decat au deja. dar poate fi valabil si pentru femei. ideal ar fi sa existe comunicare si atunci am afla raspunsul...dar cel mai important e ce-si doreste cel de langa noi, nu la general, ca aici pot veni cu completarea ca vor bere, fotbal si optional femei.
jeje2011
Postat pe 7 Aprilie 2012 19:07
nu stiu de ce isi doresc ceilalti barbati, dar pot sa iti spun ce imi doresc de la o femeie: sa ma iubeasca, sa ma respecte, sa comunice cu mine. restul vine de la sine...
garbo229065
Postat pe 7 Aprilie 2012 19:32
De la revolutie pana-n prezent si pe viitor ,s-au destramat familii , prin divort , unul din membri care este plecat in strainatate ,putin care si-au mentinut familia , si de ce sa intrebam CE IISI DORESC BARBATII ! CAND FOARTE BINE PUTEM INTREBA CE ISI DORESC SI FEMEILE ? DIN ANTICHITATE SE ZICE BARBATUL E CAPUL FEMEIA E GATUL ,SE POATE UNUL FARA ALTUL ?
garbo_947
Postat pe 7 Aprilie 2012 19:33
Na, acu' tiu de ce am io spondiloz cervical.
Axl_22
Postat pe 7 Aprilie 2012 19:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum scapi de inhibitii? 10 De la: quasaria 3 Aprilie 2010 19:31
Vreau sa ma insor....part two! 78 De la: SAL 19 Decembrie 2011 19:40
Politia de la sectia 1 si 3 contabilizau prostitutia in Bucuresti ? 40 De la: SAL 11 Ianuarie 2012 16:27
Pentru doamne care se respecta 72 De la: garbo265966 15 August 2012 09:00
nu stiu de ce!?! 48 De la: Anouk_Aimee 4 Februarie 2010 19:20
Setari Cookie-uri