DE CE NU VA PLACE ......GARBO???

Incerc un nou topic,e adevarat la sugestia lui Anakin.., si pentru ca cel cu "De ce NE place Garbo?"A fost sters azi de administratie-nu stiu de ce,dar presupun ca ieri seara-noapte a fost si mai mare cearta,poate si jigniri..poate...nu stiu-repet:presupun!
De ce nu va place sa va relaxati pe Garbo?
De ce nu va place sa comunicati omeneste ,prieteneste cu ceilalti usieri?
De ce nu va place ca unii nu sunt la nivelul vostru de cultura?Dar sunt MULT mai buni,n-au nimic RAU in ei?
De ce nu va place ca unii au alte opinii decat ale voastre?
De ce nu va place ca unii mai gresesc gramatical?
De ce nu va place sa fiti ceea ce sunteti-nu pozati in perfectiunea intruchipata...ptr. ca nimeni,dar nimeni nu-i ..perfect!
De ce judecati ,unii,pe ceilalti usieri?Cine va da acest drept?Singurul care are DREPT de judecata-e numai D-zeu!!
De ce nu va place sa "jucati" cinstit?Si srieti{asa am inteles eu..}in privat,tot felul de amenintari?Drept e,ca eu una nu am primit de la nimeni..poate de-acum incolo,sper ca NU!
Si cine nu poate raspunde la aceste 8 intrebari..nu e suparare daca ma contrazice,dar VA ROG in mod civilizat si fara ironii gratuite!
Multumesc Administratiei Garbo ca a sters ce a fost urat si porcesc in vechiul topic!As dori ,insa,in particular,sa stiu MOTIVUL ptr. care a fost sters-e dreptul meu ,eu am initiat topicul si a mers frumos,pana dincolo de 24 de pagini!
Sa va aduca Mos Nicolae Pace-n suflete,Iertare si Sanatate!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Decembrie 2011 14:07
betty, am sa-ti raspund simplu, intr-o forma sintetizata:
unii nu au educatie, nu accepta ca exista si alte pareri in afara de ale lor, si pentru ca nu pot, sau nu stiu sa-si sustina cu argumente convingerile, apeleaza la insulte, mai ales legate de viata personala
mie imi place garbo, poate nu atat de mult ca inainte, dar este o forma de amuzament
aaaa, ca unii pun patima, se injura de mama, tata si organe, e altceva
dar si pentru asta exista o solutie...ignore, ignore, ignore
sa speram ca lucrurile nu vor mai scapa de sub control. in definitiv, viata e si asa destul de dura, nu depinde decat de noi sa ne-o facem mai frumoasa

hai, sa fii iubita!
michelle_
Postat pe 5 Decembrie 2011 14:25
Marcel Iures

http://www.youtube.com/watch?v=pcP94UwY7vE
michelle_
Postat pe 5 Decembrie 2011 14:33
pana la urma Garbo e doar un loc de intalnire, un spatiu destul de amplu, ca o cafenea cu multe mese. oricat scandal s-ar putea auzi de la unii comeseni, si daca ar ramane un singur om drag aici, eu tot am sa vin.
ca intr-o cafenea...oricat de scumpa sau proasta e cafeaua, daca o bei cu cine-ti place, esti multumit.
ufishor
Postat pe 5 Decembrie 2011 14:40
Ce frumos!!
De retinut.."Iubirea,Speranta si Credinta!"
Fara Iubire nu sunt nimic!
Sa nu lepadam PURTAREA COPILAREASCA!



Multumesc mult Michelle!

Ufishor pofteste la "cafeaua mea,nu stiu cat e de buna dar sper ca-ti plac ca prietena Garbo,si-ti cade bine!Pup!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Decembrie 2011 14:48
ma rog, eu sunt agnostica declarata, nu empatizez cu dumnezeu absolut deloc
dar nu cred ca trebuie sa bati matanii in biserica, ca sa fii atins de gratia iubirii
michelle_
Postat pe 5 Decembrie 2011 14:51
Betty,

Din start topicul este discriminatoriu.

*- De ce nu va place ca unii nu sunt la nivelul vostru de cultura?Dar sunt MULT mai buni,n-au nimic RAU in ei?
- De ce nu va place ca unii mai gresesc gramatical?*

Cateva din intrebarile tale, cum ar fi cele de mai sus, nu se adreseaza tuturor userilor si in plus au si o nota de verdict, desi, dupa cum ai scris mai jos, *Singurul care are DREPT de judecata-e numai D-zeu!!*

Ideea e alta - functioneaza modelul stimul-raspuns.
Nu te poti astepta sa lansezi atacuri, injurii (si nu ma refer la tine) fara sa primesti o replica, indiferent in ce forma vine.

Eu vad doar cateva forme -
- faci abstractie de comentariul tendentios, cu toate ca reprezinta doar o simulare (la care poti ajunge ulterior, si nu obligatoriu din primul pas)
- ceri (hahaha) sa inceteze insultele, pentru a continua discutia intr-un registru mai firesc
- raspunzi exact cu aceeasi moneda (chiar daca mai lasi si bacsis)
- muti discutia in privat (din nou, haha)

Pentru punctele cu *haha* e nevoie de doi, care sa inteleaga inutilitatea vehementei.
Pentru celelalte e o optiune personala, care tine da, in primul rand de educatie, de scara de valori, in al doilea rand de gradul de toleranta la mizerie (si sa fim seriosi, intorci obrazul doar cui crezi ca merita).

Nu e de mirare ca pentru cel care initiaza un atac apare efectul de bumerang, cand obiectul se intoarce la tine cu mult mai multa forta decat cea cu care l-ai lansat, intr-o zi de marti 13, dupa ce ti-a taiat calea pisica neagra, ti-ai spart oglinda (in care oricum te vedeai diform, asa ca ce mai conteaza...)

Doar ca apare fenomenul de tornada, astfel ca dialogul, daca pot sa-i spun asa, angreneaza spectatori de pe forum (vizavi de ce se discuta), dar posibil foarte activi in privat.
Exemple ar fi multe, nu ca ar conta...

Si raspunsuri pentru ceea ce intrebi ar fi multe, dar tot nu ar conta.



Uite, totusi ceva care conteaza, dupa parerea mea.

http://youtu.be/_XOHpJ-UPD4
Gheorghe Gheorghiu-Unde dragoste nu e,nimic nu e
nathalie
Postat pe 5 Decembrie 2011 15:21
Nu stiu ce sa spun - poate sunt subiectiva - dar mie intrebarile astea (gen: "de ce va place", "de ce nu va place") imi suna a sondaj de opinie pentru reclama (ceea ce, sincer si in mod sigur, nu-mi prea place!)... - am putea spune, si nu intamplator, "de ce va place painea" (sau "de ce nu..."), "de ce va place strada", etc, etc, etc...
Ma rog, am mai spus-o si o repet: este un site cu un forum de comunicare, de socializare - nu-mi pun problema daca-mi place sau nu ci intru sa ma relaxez, sa ma binedispun, sa ma rup, pe moment, de realitatea mea...

Acuma s-o luam pe rand, mai in gluma, mai serios - desi nu intru aici sa fiu serioasa! - sa vedem:


"De ce nu va place sa va relaxati pe Garbo?"

cine zice asta?
a cata oara repet - nu pun problema ca imi place sau nu - pentru asta intru pe aici!

"De ce nu va place sa comunicati omeneste ,prieteneste cu ceilalti usieri?"

hmmmm, ai sa-mi reprosezi ceva?

"De ce nu va place ca unii nu sunt la nivelul vostru de cultura?Dar sunt MULT mai buni,n-au nimic RAU in ei?"

eliminand ideea de "a place sau nu" - e normal sa fim pe diverse trepte ce cultura dar atunci cand cineva ma corecteaza, pe mine de exemplu, si are si dreptate si argumente pertinente, nu pot decat sa-i fiu recunoscatoare pentru ca e normal sa evoluam, fiecare dintre noi, sa nu ne blocam intr-o suficienta care inseamna plafonare si nu e normala - parerea mea!
acuma chestia cu "Dar sunt MULT mai buni,n-au nimic RAU in ei" - care-i etalonul? judeca cine?

"De ce nu va place ca unii au alte opinii decat ale voastre?"

intreb iar - cine afirma asta?
ne place sau nu, asa e normal sa fie!

"De ce nu va place ca unii mai gresesc gramatical?"

pentru ca ma "zgarie" - na! asta era in gluma serioasa - citeste ce am scris mai sus - ideea este ca e normal sa evoluam si sa ne corectam si revin o "contraintrebare": de ce, cei care sunt corectati (repet: mai in gluma mai in serios), se simt ofensati si se victimizeaza?
de ce au ei impresia ca cel ce face corectura "se da mare", "vrea sa iasa in evidenta"?
acuma aici ar fi o chestiune: se zice ca fiecare judeca dupa sine - cel ce corecteaza o face, de cele mai multe ori, glumind, fara pic de rautate sau aroganta si este perceput altfel - de ce, oare?

"De ce nu va place sa fiti ceea ce sunteti-nu pozati in perfectiunea intruchipata...ptr. ca nimeni,dar nimeni nu-i ..perfect!"

citeste mai sus n-a zis nimeni ca e perfet (decat in gluma si n-are ce face daca gluma lui nu este sesizata...) - de unde aceasta impresie? - sa ma intorc la "fiecare judeca dupa sine"?

"De ce judecati ,unii,pe ceilalti usieri?Cine va da acest drept?Singurul care are DREPT de judecata-e numai D-zeu!!"

Hmmmmmm, mai bine ma abtin - sau nu - sincer, ma simt ca la interogatoriu - la JUDECATA!

"De ce nu va place sa "jucati" cinstit?Si srieti{asa am inteles eu..}in privat,tot felul de amenintari?Drept e,ca eu una nu am primit de la nimeni..poate de-acum incolo,sper ca NU!"

ma acuzi ca nu "joc cinstit"? m-ai prins cu "ocaua mica"???

mno, am fost cat se poate de sincera dar, in mod sigur, vor deranja raspunsurile mele - nu vreau insa sa nu fiu eu, sa nu joc cinstit sau sa mint de "dragul artei"

Simpatii are orice om, antipatii de asemenea - te asigur insa ca nu sunt "viscerale"!

Iau forumul ca pe un forum, cu o comunitate cu oameni diferiti si e normal sa nu fim toti la fel, sa avem opinii diferite - eu una nu incerc niciodata sa impun parerea mea sau modul meu de a lua lucrurile, nimanui si cer acelasi lucru - sa mi se respecte dreptul la opinie - oricare ar fi ea - si sa nu mi se impuna nimic ce e contrar caracterului sau principiilor mele!

Nu-mi place "periuta", n-am sa ma apuc sa mint ca sa intru in gratiile cuiva, imi place sa glumesc si sunt, uneori, ironica dar fara rautate - ma crezi, bine, nu ma crezi - asta sunt si n-am sa ma mai repet!

Multumesc pentru urai - daca mi se adreseaza si mie - la fel si tie!
panty_C
Postat pe 5 Decembrie 2011 16:29
P.S. desigur, am raspuns pentru mine - pentru altii nu pot
cred ca daca nu s-ar pune atata patima - de parca ar fi viata reala si locul in societate al individului - cu alte cuvinte, confundarea virtualului cu realul + amestecarea lor + barfa pe la colturi, ar fi ceva mai bine!
acuma ca mai sunt si din cei..."nescosi in lume" care au carente la "cei sapte ani de acasa" - e inevitabil - totul este sa nu li se dea apa la moara! - si, din nou, e doar parerea mea!
panty_C
Postat pe 5 Decembrie 2011 17:00
Cred ca topicul ar fi sunat mai misto cu titlul "De ce nu va MAI place Garbo?".
anakin
Postat pe 5 Decembrie 2011 17:55
Elisa, butonul cu "Sterge-ti contul" chiar exista. Cauta-l la "Date cont", si il gasesti pe undeva, in dreapta sus ...
anakin
Postat pe 5 Decembrie 2011 18:14
v-ati gasit o jucarea noua, maica?

my friend, mai traiesti?
ai mai scris? daca da, trimite pe tzava, pliz

ps: iar morala despre ce si cum trebuie sa scriem si sa raspundem on topic? deja mi s-a lehametit
michelle_
Postat pe 5 Decembrie 2011 18:19
Nu e neaparat o jucarea noua, dar ziceam sa dau un indiciu de ajutor asa, sa nu se planga apoi ca ar vrea sa isi stearga contul si nu poate.
De scris am mai scris, dar nu este finisat.. am in minte o poveste, dar mesteresc la ea
anakin
Postat pe 5 Decembrie 2011 18:22
asa, asa...inima de mama vitrega

pai mestereste mai cu spor, ca n-am ce citi
ma rog, am...acum is setata pe Kundera, nu mai zic de Fowles, boala veche, deh

incerc sa fiu zen, sper sa-mi si iasa
auuuummmmmm...auuuuummmmmm...
michelle_
Postat pe 5 Decembrie 2011 18:26
Fowles, agreed... bun baiat, bune idei, dar mai mult mi-a placut Faulkner, ca si scriitura. Desi aici depinde si de traducator, fiindca mi-e greu sa cred ca Fowles, englezoi sadea, nu le avea cu mesteritul cuvintelor.

Cand termin de scris, te anunt.. eventual, o sa bag cateva fragmentele si pe topicul cu povestiri scurte, nu de altceva, dar ca sa se afirme si cei care vor spune ca am plagiat.
anakin
Postat pe 5 Decembrie 2011 18:31
erata
28 de sufletele...tasta 8 imi face figuri...
elisabeta_boia
Postat pe 5 Decembrie 2011 18:41
hmmm...de acord cu Faulkner, dar eu tot pe Fowles patinez. da' stii cum? rau de tot, boala din adolescenta
pe Fowles si pe Saint Exupery...Citadela e de geniu

si baga fragmentele alea la tine, cred ca-s niste paianjeni pe acolo...
nici macar nu stiu pe unde sa caut toapicu tau

ps: sa stii ca inca sunt indragostita de vasile
michelle_
Postat pe 5 Decembrie 2011 18:43
Elisa, eu cred ca esti un Vasile scris invers care are ceva rafuilei pe aici, da' ma rog, e doar opinia mea...

Si am sa scriu aici - pentru ca forumul tinde sa devina ceva ce ma face sa simt tensiune, iau o pauza pe durata nedeterminata - ne mai citim cand ne mai intalnim!

Sarbatori fericite!
panty_C
Postat pe 5 Decembrie 2011 18:46
corinus, zen, pisi...zen...
michelle_
Postat pe 5 Decembrie 2011 18:48
De la: elisabeta_boia, la data 2011-12-05 14:07:30Incerc un nou topic,e adevarat la sugestia lui Anakin.., si pentru ca cel cu "De ce NE place Garbo?"A fost sters azi de administratie-nu stiu de ce,dar presupun ca ieri seara-noapte a fost si mai mare cearta,poate si jigniri..poate...nu stiu-repet:presupun!

*nu te face ca nu stii, ca nu tine....
ia zii, Betty... la cine te referi?... cine pe cine a jignit... sau s-a simtit, mai degraba?:D
:)))

De ce nu va place sa va relaxati pe Garbo?
* ar trebui cumva sa se relaxeze lumea la comanda, doar fiindca e Garbo?...
sau de unde stii ca nu se relaxeaza?...

De ce nu va place sa comunicati omeneste ,prieteneste cu ceilalti usieri?
* in primul rand, nu stiu ce e aia "usier"
in al doilea rand, eu personal comunic cu persoanele care compatibilizeaza cu mine, care au bun simt (inclusiv al umorului). nu sunt obligat sa plac chiar oricui. ar fi si culmea.

De ce nu va place ca unii nu sunt la nivelul vostru de cultura?Dar sunt MULT mai buni,n-au nimic RAU in ei?
* nu am spus ca nu-mi place acest fapt, dimpotriva, ma bucur ca nu sunt ca ei...
cu alte cuvinte, ai o logica de fier: o lume mai proasta e o lume cu MULT mai buna... care n-are nimic RAU... bleach...:P

De ce nu va place ca unii au alte opinii decat ale voastre?
De ce nu va place ca unii mai gresesc gramatical?
* imi plac, atata timp cat dau dovada de bun simtz... dar nu e obligatoriu. pana la urma, de ce mi-ar placea prostii, agramatii, imbecilii, marlanii, cretinii, sau delatorii?!:D

De ce nu va place sa fiti ceea ce sunteti-nu pozati in perfectiunea intruchipata...ptr. ca nimeni,dar nimeni nu-i ..perfect!
* aici iar dai cu bata in balta... n-ai de unde sti ca nu-mi place sa fiu cel ce sunt. si nu cred ca as fi spus ca sunt perfect. chiar n-am cum fi. sau perfectiunea ar trebui sa fie ceea ce crezi tu despre altii?:P

De ce judecati ,unii,pe ceilalti usieri?Cine va da acest drept?Singurul care are DREPT de judecata-e numai D-zeu!!
* nu judec pe nimeni, am dreptul la opinie, e democratic.
Betty... nu-mi amintesc sa fi fost atat de vehementa cand aspersoarele cu rahat faceau ravagii, nu demult, pe forum
Chiar ieri urlai dupa unul dintre ei sa ramana de dragul duelului... ai uitat?...
de ce esti IPOCRITA?:P

De ce nu va place sa "jucati" cinstit?
* insinuezi de exemplu ca eu as juca murdar?... ce vrei sa spui, ma dame?..:))

Si srieti{asa am inteles eu..}in privat,tot felul de amenintari?
* ai inteles prost. aici ar trebui sa-i intrebi pe amicii tai K_O si pe ala de boceai ieri dupa el, de ce aryuncau marlanii in private, prj SMS ori la telefon, diverselor persoane de aici...

*Drept e,ca eu una nu am primit de la nimeni..poate de-acum incolo,sper ca NU!
he he he, ai vrea tu...:D

Si cine nu poate raspunde la aceste 8 intrebari..nu e suparare daca ma contrazice,dar VA ROG in mod civilizat si fara ironii gratuite!
* zau? ia explica tu cum arata ironiile pe bani ori pe bijuterii, daca tot bati toba pe "fara gratuitati". tu ce castigi din polologhia asta patetica si goala de continut?:))

Multumesc Administratiei Garbo...
* de parca te-ar auzi cineva... sau vrei sa fii patetica fiindca ti-au fost ascultate reclamatiile si delatiunile?:D

ca a sters ce a fost urat si porcesc in vechiul topic!
nu te-am auzit spunand ieri ca ar fi fost ceva "porcesc"... ieri chiar te rugai de un porc sa ramana cu porceala, pe forum... asa, de dragul "duelului". ca o "Doamna de forum", ce esti.
vezi ca esti IPOCRITA?...:D

As dori ,insa,in particular,sa stiu MOTIVUL ptr. care a fost sters-e dreptul meu ,
* "dreptul tau".... hai nu serios... doamne, cat patetism deshart, la tine, Betushka...
MOTIVUL? il stii, ti-ai raspuns singura, mai sus:
ai dat in gat la greu, dupa ce ti-a sucombat aspersorul al carei aplaudaca erai, cu apetenta ta la bube in locuri pidosnice...:P
a propos...bubele alea nu tin tot de porceala? sau sunt numai bube la cap?:D

eu am initiat topicul si a mers frumos,pana dincolo de 24 de pagini!
* adica "a mers frumos" pana am inceput sa-i altoiesc pe porcii care iti placeau... si am facut-o elegant, nu in stilul vostru preferat...;)

Sa va aduca Mos Nicolae Pace-n suflete,Iertare si Sanatate!
* "hahaha... iar ai glumit", stiu...:P
:))))))

Betty... tu sa faci pe moralista si pe pacifista, atunci cand nu vei mai arunca cu pietre si cu alte materii organice urat mirositoare in cei ce nu-s ca tine.
OK?:D.

Poftim, ia de ma reclama, iar (nah ca am aflat).
de aia nu mai pot eu.:)))

eu_geminy
Postat pe 6 Decembrie 2011 01:37
De la: michelle_, la data 2011-12-05 14:25:41betty, am sa-ti raspund simplu, intr-o forma sintetizata:
unii nu au educatie, nu accepta ca exista si alte pareri in afara de ale lor, si pentru ca nu pot, sau nu stiu sa-si sustina cu argumente convingerile, apeleaza la insulte, mai ales legate de viata personala
mie imi place garbo, poate nu atat de mult ca inainte, dar este o forma de amuzament
aaaa, ca unii pun patima, se injura de mama, tata si organe, e altceva
dar si pentru asta exista o solutie...ignore, ignore, ignore
sa speram ca lucrurile nu vor mai scapa de sub control. in definitiv, viata e si asa destul de dura, nu depinde decat de noi sa ne-o facem mai frumoasa

hai, sa fii iubita!


lasa me_ ca lucrurile nu au scapat ieri de sub control... a nu placea cuiva, nu inseamna neaparat ca lucrurile au scapat de sub control.

eu_geminy
Postat pe 6 Decembrie 2011 01:45
elisa... alias vasile...

mai arde-ti doua palme peste oki, MEY...
ca una-doua in plus nici nu se mai cunosc:P

si nu-ti sterge contul, pls...

distractia abia incepe...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 6 Decembrie 2011 01:47
De la: nathalie, la data 2011-12-05 15:21:03Betty,

Din start topicul este discriminatoriu.

*- De ce nu va place ca unii nu sunt la nivelul vostru de cultura?Dar sunt MULT mai buni,n-au nimic RAU in ei?
- De ce nu va place ca unii mai gresesc gramatical?*

Cateva din intrebarile tale, cum ar fi cele de mai sus, nu se adreseaza tuturor userilor si in plus au si o nota de verdict, desi, dupa cum ai scris mai jos, *Singurul care are DREPT de judecata-e numai D-zeu!!*

Ideea e alta - functioneaza modelul stimul-raspuns.
Nu te poti astepta sa lansezi atacuri, injurii (si nu ma refer la tine) fara sa primesti o replica, indiferent in ce forma vine.

Eu vad doar cateva forme -
- faci abstractie de comentariul tendentios, cu toate ca reprezinta doar o simulare (la care poti ajunge ulterior, si nu obligatoriu din primul pas)
- ceri (hahaha) sa inceteze insultele, pentru a continua discutia intr-un registru mai firesc
- raspunzi exact cu aceeasi moneda (chiar daca mai lasi si bacsis)
- muti discutia in privat (din nou, haha)

Pentru punctele cu *haha* e nevoie de doi, care sa inteleaga inutilitatea vehementei.
Pentru celelalte e o optiune personala, care tine da, in primul rand de educatie, de scara de valori, in al doilea rand de gradul de toleranta la mizerie (si sa fim seriosi, intorci obrazul doar cui crezi ca merita).

Nu e de mirare ca pentru cel care initiaza un atac apare efectul de bumerang, cand obiectul se intoarce la tine cu mult mai multa forta decat cea cu care l-ai lansat, intr-o zi de marti 13, dupa ce ti-a taiat calea pisica neagra, ti-ai spart oglinda (in care oricum te vedeai diform, asa ca ce mai conteaza...)

Doar ca apare fenomenul de tornada, astfel ca dialogul, daca pot sa-i spun asa, angreneaza spectatori de pe forum (vizavi de ce se discuta), dar posibil foarte activi in privat.
Exemple ar fi multe, nu ca ar conta...

Si raspunsuri pentru ceea ce intrebi ar fi multe, dar tot nu ar conta.



Uite, totusi ceva care conteaza, dupa parerea mea.

http://youtu.be/_XOHpJ-UPD4
Gheorghe Gheorghiu-Unde dragoste nu e,nimic nu e


stiu ca voi indigna iarasi multa lume, dar nu am cum sa Te contrazic.
si nici nu cred ca vreau, Nat...:)
eu_geminy
Postat pe 6 Decembrie 2011 02:03
Am scris de ce-mi place pe garbo: ca-s multe fete ,,de gaska"
Ce nu-mi place?
-Ca sunt multe suspicioase ce socotesc ca vizitandu-le profilul PUBLIC, le violezi intimitatea sau acordandu-ti acceptul ca amic pe ste , e ca un angajament matrimonial.
SAL
Postat pe 6 Decembrie 2011 19:16
Fii linistit SAL..ca acelasi lucru si cu unii suspiciosi..cred ca daca esti prietena lor Garbo.,gata le-ai si "cazut.."
Dar n-ar fii frumos altfel.. Garbo,binenteles!
Tie Mos Nicolae ti-a adus ceva?Sau numai fiiului si sotiei? CE??Stiu ca sunt ..indiscreta...dar sufar de curiozitate!
astazi toti copii mi-au spus ce-au primit,si m-a amuzat,ca niciodata,o pov. a unei fetite
elisabeta_boia
Postat pe 6 Decembrie 2011 19:29
care-i povestea???
sora_ilsi
Postat pe 6 Decembrie 2011 19:47
ge, ne-ai luat la rand, maicuta?

sal, aia cu violatu' profilului e veche
n-ai idee pe cata lume a deranjat, de parca nu ar fi profil public
multi s-au suparat si mai sa-l ia acasa...de profil zic
lumea are sensibilitati de-astea ciudate, ca sa ma exprim bland

betty, cei mai multi nu asteapta sa le "cazi"
dimpotriva, se simt deranjati cand sunt cautati insistent in chiloti

michelle_
Postat pe 6 Decembrie 2011 19:55

sal cine te pune sa violezi, frate?
ziceai ca esti insurat
dor72_
Postat pe 6 Decembrie 2011 20:01
asa..si ce are insuratu cu violul????????
nazirra
Postat pe 6 Decembrie 2011 20:05
tocmai, ca nu ar trebui sa aiba
dor72_
Postat pe 6 Decembrie 2011 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare cum poti cuceri pe cineva care iti place? 3 De la: luptatoareacurajoasa 9 Mai 2010 22:45
asemanari-deosebiri........sotie-amanta 30 De la: garbo011917 8 August 2012 21:10
Toleranta 109 De la: xenaprintesarazboinica 30 Decembrie 2010 18:16
Elevii fac spondiloza de la ghiozdane! 15 De la: garbo193607 10 Iunie 2011 17:13
astenia de primavara cum va afecteaza 6 De la: zambila 24 Martie 2010 11:22
Setari Cookie-uri