mai merita salvata aceasta relatie?

am avut o relatie de 4 ani de zile si acum o luna s-a terminat... ne-am mai intalnit si am facut dragoste,dar cam atat... eu as vrea sa ne impacam dar relatia noastra in ultimul timp mergea foarte prost si mie frica ca ar putea fi la fel. de foarte multe ori ne-am despartit si iar ne-am impacat,si in perioada dintre impacari eu mai ieseam si cu altcineva si pe el l-a deranjat foarte mult chestia asta si de aceea el si-a cam pierdut increderea in mine.si acum ultima data pe tema asta ne-am despartit.la fiecare despartire am spus ca nu o sa mai fie nimic intre noi,dar ne impacam de fiecare data!nu stiu de ce!poate ca ne iubim prea mult!?este foarte gelos si orgolios si cu multe "calitati" ca sa le spun asa care lasa de dorit,si sincer nici nu mai stiu ce simt pt el,dar simt ca as vrea sa ne impacam dar sa avem altfel de relatie,si sa ii demonstrez ca poate avea incredere in mine si sa ne putem schimba in vreun fel.nu stiu ce mai simte el pt mine...mereu imi spune ca ma iubeste cand ne intalnim,dar niciodata nu ma suna si nu cauta sa vb cu mine...am nevoie de sfaturi pt ca nu mai am solutii si nu stiu daca e bine sa incerc sa ajungem la impacare...
diana_ionela
Postat pe 15 August 2009 09:54
gasiti-va fiecare o pereche stabila, apoi puteti continua sa nu va stie nimeni.
ca asa cum ai descris lucrurile, numa' relatie nu e
pik_nik
Postat pe 15 August 2009 09:58
Am si eu o intrebare: din relatiile astea multiple, la ingramadeala, de nevoie...nu va alegi fratilor cu boli? Ca virusul HIV e in floare si de-ar fi numai asta (dar mai ales asta!!!)
Aemulus
Postat pe 15 August 2009 10:01
Micutzo, pe aici prin romanica e cel mai probabil sa te alegi cu oareshce mosafiri cu multe picioare, ca hivu' nu prea e rentabil
Thor
Postat pe 15 August 2009 10:10
cand am spus ca ieseam cu altcineva nu inseamna ca si aveam o relatie sexuala cu acea persoana.doar ieseam de cateva ori si cam atat.si el la fel probabil dar nu recunostea niciodata.am nevoie de sfaturi ce as putea face ca sa se schimbe aceasta situatie si sa putem deveni un cuplu din nou dar fara acealeasi probleme ca in trecut.sa nu mai decurgem la despartiri la fiecare mica cearta....
diana_ionela
Postat pe 15 August 2009 19:36
bai nene, dar vreunul dintre voi e matur? la cap..
kyra
Postat pe 15 August 2009 22:50
sau...mai e matur pe undeva in afara de cap?
pik_nik
Postat pe 15 August 2009 22:54
Dupa mai multe compromisuri o relatie nu trebuie si nu poate fi salvata.
Decit o haina veche cu multe petice mai bine una noua!
Aemulus
Postat pe 16 August 2009 04:39
da' nu se arunca obligatoriu nici haina peticita, ca mai sunt si vremuri de restriste
pik_nik
Postat pe 16 August 2009 04:41
Te contrazic Picnicel!
Se arunca dar numai dupa ce ai calcat-o bine in picioare!
Aemulus
Postat pe 16 August 2009 04:55
un bun gospodar nu arunca nimic. orice lucru nefolositor se poate transforma in ceva bun
pik_nik
Postat pe 16 August 2009 05:00
Eu stiam altfel vorba asta:"gunoiul unuia poate fi comoara altuia"....asa ca se arunca!!!!! Si nu ma mai contrazice ca sunt cam stresata.... si acusi ma "arunc" la tine!
Aemulus
Postat pe 16 August 2009 05:03
si de ce sa-i dau altuia comoara? mai bine sa ma invidieze, deci NU se arunca!

astept sa te dai la mine
pik_nik
Postat pe 16 August 2009 05:16
pleosc, pleosc...inchide gura ti-am zis!
Aemulus
Postat pe 16 August 2009 05:19
mai vreau o data, se poate?
pik_nik
Postat pe 16 August 2009 05:21
Doar odata?
Fata mai vrea si alta data...
daria_
Postat pe 21 August 2009 23:59
De la: diana_ionela, la data 2009-08-15 09:54:32am avut o relatie de 4 ani de zile si acum o luna s-a terminat... ne-am mai intalnit si am facut dragoste,dar cam atat... eu as vrea sa ne impacam dar relatia noastra in ultimul timp mergea foarte prost si mie frica ca ar putea fi la fel. de foarte multe ori ne-am despartit si iar ne-am impacat,si in perioada dintre impacari eu mai ieseam si cu altcineva si pe el l-a deranjat foarte mult chestia asta si de aceea el si-a cam pierdut increderea in mine.si acum ultima data pe tema asta ne-am despartit.la fiecare despartire am spus ca nu o sa mai fie nimic intre noi,dar ne impacam de fiecare data!nu stiu de ce!poate ca ne iubim prea mult!?este foarte gelos si orgolios si cu multe "calitati" ca sa le spun asa care lasa de dorit,si sincer nici nu mai stiu ce simt pt el,dar simt ca as vrea sa ne impacam dar sa avem altfel de relatie,si sa ii demonstrez ca poate avea incredere in mine si sa ne putem schimba in vreun fel.nu stiu ce mai simte el pt mine...mereu imi spune ca ma iubeste cand ne intalnim,dar niciodata nu ma suna si nu cauta sa vb cu mine...am nevoie de sfaturi pt ca nu mai am solutii si nu stiu daca e bine sa incerc sa ajungem la impacare...


mai diana...eu cred k te iubeste doar knd are nevoie de cnv cu care sa se culce;)
i_am_your_girl
Postat pe 21 Septembrie 2009 12:49
acest subiect a fost deschis cam acum o luna si ceva cred. dar acum situatia e alta.. ma cauta mereu , mesaje telefoane si nu stie cum sa faca sa imi demonstreze ca ma iubeste. dar in schimb eu .. m-am cam schimbat si chiar incercam sa il uit ... si dintr-o data a aparut iar in viata mea si m-a facut sa imi aduc aminte de ce a fost ... acum nici nu stiu cum sa reactionez si ce sa fac in situatia asta ... vreau sa incerc sa cred ca v-a fi altfel asa cum imi spune , dar daca stau bine si ma gandesc in 5 ani de zile nu s-a putut schimba relatia dintre noi care era facuta numai din certuri ...
diana_ionela
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:16
De la: daria_, la data 2009-08-21 23:59:14Doar odata?
Fata mai vrea si alta data...


garbo_5862
Postat pe 8 August 2012 21:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O intrebare as avea? Exista oare si barbati inteligenti? 57 De la: moniq_ 7 Iulie 2010 18:51
Buna!!!!! 68 De la: sunshine24 3 Aprilie 2012 10:55
FAZAN! 32354 De la: bau 8 Noiembrie 2017 21:33
Relatii 7 De la: sly_01 18 Aprilie 2011 14:40
shopping.. 1 De la: sonia_mira 7 Decembrie 2011 00:36
Setari Cookie-uri