DE CE NU VA PLACE ......GARBO???

De la: eu_geminy, la data 2011-12-06 23:30:50si da, barbo, intru exact unde doresc...
altceva?:)



asta a fost intrebarea ironica adresata lui Roby pe un alt topic dupa care el a izbucnit
nu tin partea nimanui dar il inteleg
o seara buna

madita
Postat pe 7 Decembrie 2011 00:28
De la: dor72_, la data 2011-12-07 00:12:05gata , pot pleca linistita la culcare
m-ai inveselit gozav
Doamne, ce-am mai ras!
Noapte buna!
Fantomico, sa imi lasi raportul pe birou, il voi citi dimineata

li, rectifica " vezi si la altii numai venin"
si nu te cred, eu stiu ca poti sa faci rost, rapid


ai dreptate dor... dar ala il pastrez special pentru adevaratii dusmani... ! nu-l risipesc eu pentru oricine, doar numai ca nu ma simpatizeaza sau nu ma intelege. pe astia ii las sa se sapuneze (sapuneasca...) cu proprile lor laude. cum naiba fac unii legatura intre venin, metafora, si sentintza... nu stiu ????? ok, poate ca sunt obosit si de aia... asa ca va spun la toti noapte buna si va las cu propria impresie pe care va-ti creat-o.... !!!
barboneli
Postat pe 7 Decembrie 2011 00:31
De la: madita, la data 2011-12-07 00:28:07
asta a fost intrebarea ironica adresata lui Roby pe un alt topic dupa care el a izbucnit
nu tin partea nimanui dar il inteleg
o seara buna



"nu tin partea nimanui dar il inteleg"

da, tu ai simtul umorului....:)))

PS: "altceva?"
ti se pare insultator?...
am intrebat, fiindca el deja spusese ceva... asa ca treaba cu izbucnirea de dupa, nu mi se pare foarte intemeiata.

PPS: altceva?:)
eu_geminy
Postat pe 7 Decembrie 2011 00:32
si barbo...
poti sa te superi, eu am inteles cu mult mai bine ceea ce spui, decat iti imaginezi...

deocamdata ma bati la calificative si apelative
care nu doresti sa-mi prea para magulitoare...

ei bine, m-as simti deranjat daca m-ai lauda...:P

mai vreau sa stii ca, la randul meu, as putea insira o lunga lista de apelative sau etichetari, fara sa fac un prea mare efort.
cu titlu de "simtz al umorului"...
sau al "omorului", zi-i cum vrei...:P
:))

dar chiar nu e cazul.

indiferent mi-ai fost, si cam asa vreau sa-mi si ramai...

nu sunt pasionat de scrierile tale, sper sa nu te superi...:)

eu nu caut sa-mi castig simpatii dintr-o asemenea "autoritate morala".

ca si mine, ai pareri.

care pot fi intemeiate.
sau nu pot fi deloc.

:)

PS: poate nu ai inteles...
nu sunt aici ca sa ma fac simpatic chiar oricui.
n-as mai fi eu...:)
eu_geminy
Postat pe 7 Decembrie 2011 00:35
Mda, voi incerca sa fiu scurta: mi-a placut mai mult Grabo inainte de lunga mea absenta...
Acum imi vine sa concluzionez, ca rezumat la cele citite, ceva cam asa:
Jos gramatica si dati-i foc ca e numai de fite; jos cartea si tot ce inseamna cultura (in afara de cele de zarzavat facute pe arii din opere...)
Sus cu scrierea dupa ureche si dupa cum iti vine bine (nu ma refer aici la litere in plus sau in minus care tin de tastare, nici la regionalisme) si la colt (sau afara) cu increzutii care-si permit sa ne spuna ca am gresit sau ca nu e corect asa in spiritul (pe care nu il agreez, eu personal, deloc) ca lasa ca merge si asa...
Ironia e strict interzisa, s.a.m.d. Adica, fara sare si piper, cam ce gust sa aiba un forum?
E prea lung si n-am rabdare dar, zau ca am senzatia ca forumul Garbo a luat-o, vertiginos, la vale!
Nu ma pot mula pe asemenea conditii, imi pare rau! Norocul meu este ca vin rar si nu stau mult...


crilore
Postat pe 7 Decembrie 2011 01:20
crilore,

ai omis pe cei care,
ca sa se bage in seama pe sine/pe altii (sau ca sa se afle in treaba),
fara sa li se fi adresat vreun cuvant, macar,
incep sa "ia atitudine",
uitand ei insisi mizeriile de care sunt capabili, atunci cand sunt atacati.
(valabil si pt "ele insele")...

daca se simt... sunt sensibili, cica...
desi nu lor li te-ai adresat.

pozeaza in mari "aparatori", "cavaleri", "cruciati" ai nimicului,scriu tone si tone de nimic, sau aproba hlizind cu subinteles porcariile care lovesc in cei care nu le seamana,
uitand ca atunci cand era necesar sa-si precieze atitudinea vis a vis de puhoaiele mizerie aruncate de indivizi de nimic,
au preferat sa adopte pozitia strutului, facand pe "ignore"(antii)
(nu ca n-ar fi fost.:P)
mai mult: indemnand pe altii sa se ia dupa ei... asta da, exemplu de conduita "forumista".
de parca ar fi o noutate. :D

ieri-alaltaieri incurajau scandalul.
acum "au oroare".

in schimb, se lanseaza ei insisi in etichetari, nu lipsite de malitiozitate (ca sa nu le spunem insulte/mizerii voalate).

o fi asta semn de intelepciune?...
o fi, la ei...:D

gasesc astfel prilej de "afirmare", ori de a-si varsa offf-ul adunat in cine stie ce ungher sufletului lor intunecat.
e si asta o modalitate de depasire a propriei conditii...:D

iti vorbesc pana la greatza despre un "umor", care insa nu te-ar face za zambesti nici daca te gadili.
(trecand peste faptul ca umorul e un semn de inteligenta... o fi, la ei, acolo.:P)

iti vorbesc despre "domnie", taman atunci cand, pentru a putea ajunge sa frece dusumeaua, e necesar sa se urce pe un scaun...
=))

isi fac titlu de glorie din preaslavirea prostiei, a agramatismului, a anostitatii, a dulcegariilor naclaite la extrem.

fac uz de vorbe goale... iti vorbesc despre "toleranta", fara a putea fi toleranti, insa...

mizeria sufleteasca e ridicata la rangul de "bun simtz", fiindca e debitata de catre ei.

daca ajung sa scrie cuvinte murdare, se schimba foaia.... sunt poleite, fiindca le apartin, le sunt specifice...
ca si agramatismele. :D

scriu fraze ilizibile, si au senzatia ca sunt cititi... iar daca nu sunt cititi, se pretind "valorosi" prin "insasi complexitatea" lor.:P
=))

fac uz de banale expresii in limbi straine, omitzand posibilitatea ca altii sa stie mai mute limbi straine decat ei,
sau (de ce nu?) varianta ca altii sa fi avut vacanta de cateva ori fata de cata scoala au facut ei...

urasc ceea ce nu inteleg.

agramatismul devine normalitate, din moment ce le e lene sa invetze regulile de exprimare in limba romana.

in schimb, se cheama ca ai "venin", daca nu vrei sa-i iei ca "exemplu", ori sa le semeni...

exemplu... in ce privinta?:)

rad de se prapadesc, fie si daca isi arata un simplu deget, unul altuia.

("Caci rasul celor fara de minte e ca paraitul spinilor sub o caldare"...:P)

la acesti "intelepti", rasul din inima e demult un eveniment la fel de unic si rar precum Nasterea, Botezul, Nunta, Moartea.... traiasca hlizeala. :D

"lumea proasta e mai buna"... am ajuns s-o citesc si pe asta...:)))

se lauda cu viata "exemplara" de familie
(oare de ce? de fericiti ce sunt?! da' nu intereseaza pe nimeni, si nu-i intreaba nimeni... nici macar acasa:P),
desi le curge rimelul in barba...

nu doresc sa fie judecati, in schimb judeca (sigur, daca au cu ce).:D

ai dreptate, crilore...

se cere o "mulare" pe spiritul gregar, pe bisericutele anoste si darapanate, ale caror ziduri sunt naclaite in tomuri de vorbe goale,
si arabescuri de mahalale intaziate.
doar de dragul de a figura...

agramatismele,
prostia (scuze, n-am gasit alt termen mai potrivit),
umorul de botul calului,
grobianismul de cea mai joasa spetza
(cu multe bube-n k...ap)
etc...
sunt ridicate la rang de virtuti, de catre "domniile lor".(LOL)

nu m-as avanta mai departe... curata desertaciune...:))

"Uita-te cu bagare de seama la lucrarea lui Dumnezeu: cine poate sa indrepte ce a facut El stramb?", spune Eclesiastul.

Si mai spune ceva...

"Nu zice: "Cum se face ca zilele de mai inainte erau mai bune decat acestea?", caci nu din intelepciune intrebi asa"...

(tot Eclesiastul)

:))

PS: Pacat ca intri rar... esti una dintre persoanele care fac ca forumul sa arate cu mult mai acatarii.:)
eu_geminy
Postat pe 7 Decembrie 2011 04:30
he he he...

abia astept sa vaz "indignarea legitima" revarsandu-se in puhoaie...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 7 Decembrie 2011 04:31
daca nu am loc sa spun si vene sa ma enervez ...amuz si sa-mi pieptan genele peste fruntea-mi plesuva .........o sa ma amuz si atat .
floare_cu_colti
Postat pe 7 Decembrie 2011 07:45
Floare De Colt...daca ai dormit azi noapte,te-ai trezit gata sa-ti piepteni genele lungi,si bine dispusa-poti chiar sa te amuzi ,e de ras!!) zi buna,dupa cum ti-e inima!
elisabeta_boia
Postat pe 7 Decembrie 2011 07:57
De la: eu_geminy, la data 2011-12-07 00:22:06dor,

daca ai ceva sa-mi spui,
mi te poti adresa direct...:)



ge, ai avut vreodata impresia ca ma feresc sa spun ceea ce am de spus?
ai tu destule lupte de dus, la ce sa te mai aglomerez si eu?
si asa sunt in 4 degete

iar in legatura cu barboneli, din fericire,am avut foarte placutul prilej de a-l cunoaste si altfel, e normal sa am o alta perspectiva...

dor72_
Postat pe 7 Decembrie 2011 09:45
De la: nathalie, la data 2011-12-06 23:41:26O seara placuta, Cri!

Era un film *Priveste inapoi cu manie*.
Lumi diferite, incompatibilitati, multa improvizatie...

Sigur mai sunt si alte productii in videoteca.
Poate ai vreo sugestie.



nop .... am prins un somn de vreo opt ore.
Super fain pentru a pune in ordine gandurile.

incompatibilitati, improvizatie .... viata. :)
cri_cat
Postat pe 7 Decembrie 2011 11:53
De la: eu_geminy, la data 2011-12-06 23:41:15nimic interesant, cri... dar ar putea deveni...:))


si a devenit ?? :)
cri_cat
Postat pe 7 Decembrie 2011 11:54
De la: dor72_, la data 2011-12-06 23:40:01eu asa am simtit...
o fi fost doar parerea mea
mie una mi-a placut
am simtit dupa mult timp, ca sunt pe garbo...


ma bucur ca ai avut o seara placuta, dorulet :)
aseara am intrat doar sa va salut. Laptopul nu prea mai merge si ma bat cu sotul pe calculator :)) L-am castigat doar pe la ora de somn :))))
cri_cat
Postat pe 7 Decembrie 2011 11:57
De la: anakin, la data 2011-12-05 18:14:16Elisa, butonul cu "Sterge-ti contul" chiar exista. Cauta-l la "Date cont", si il gasesti pe undeva, in dreapta sus ...


multumesc de sfat anakin, dar am preferintele mele

...ati sters ce am scris ca ustura ochii, nu-i asa?
eu nu ma supar (puteti sa-l stergeti si de data aceasta) mersi elisabeta_boia

Succese tuturor!

elisavuri
Postat pe 7 Decembrie 2011 12:15
De la: pantera_neagra, la data 2011-12-05 18:46:07Elisa, eu cred ca esti un Vasile scris invers care are ceva rafuilei pe aici, da' ma rog, e doar opinia mea...

Si am sa scriu aici - pentru ca forumul tinde sa devina ceva ce ma face sa simt tensiune, iau o pauza pe durata nedeterminata - ne mai citim cand ne mai intalnim!

Sarbatori fericite!


ai dreptate e doar opinia ta...
rafuieli .... nu am nimic cu nimeni, doar ca am sa raspund si eu in aceeasi masura la atac poate si mai dur.
Fiecare are dreptul la parere eu nu m-am luat de niciuna pana cineva "mai intelegent" nu a incercat sa o faca cu mine.

... la ce bun i-a folosit ca a scapat de frustrarile proprii?

Ma bucur ca i-a reusit. (mai sunt si altii care-l citesc)
O zi minunata!
elisavuri
Postat pe 7 Decembrie 2011 12:34
Mai copii, e loc pentru toti pe forum . De ce sa va stergeti contul?
V-am spus de atatea ori, ignorati total pe cei ce nu va plac.
Nu stiu daca e o frustrare mai mare pentru un forumist decat sa posteze si toti sa-l ignore.
SAL
Postat pe 7 Decembrie 2011 12:36
sal, hehehe...
si stai, ca tot am vrut sa te intreb si am uitat
fragmentul ala de poezie, pe care l-ai pus la mine...cine e autorul?
michelle_
Postat pe 7 Decembrie 2011 12:42
De la: SAL, la data 2011-12-07 12:36:44Mai copii, e loc pentru toti pe forum . De ce sa va stergeti contul?
V-am spus de atatea ori, ignorati total pe cei ce nu va plac.
Nu stiu daca e o frustrare mai mare pentru un forumist decat sa posteze si toti sa-l ignore.



da mai Sal... (apropo... ce s-a intamplat cu numele tau de s-a redus la numai 3 litere ? de la Sal-a-toi... la Sal ? e dreptul tau binenteles, intreb doar din curiozitate, aprecierea mea a ramas intreaga... !!! ) tu ai dreptate, dar mai depinde si de grosimea obrazului la unii. fara sa nomalizez. dar degeaba... o sa vezi... ca apare si replica. cea ce nu inteleg eu e, de ce nu ignora intai cei ce vor sa fie ignorati... ? ieri te plangeai de anumite fete care, cand ai intrat sa le vezi profilul public, te-au acuzat de "viol"... !!! prostie curata... dar, asta e. dar o sa te mire poate ca si baietii, 1-2 s-au simtit ofensati cand am intrat si eu pe profilul lor. unul a fost OK si al doilea, o persoana "de mai sus"... ! la o replica de-a mea care nu ia fost adresata dar el a crezut ca da... degeaba ia explicat dor ca nu m-am legat de el... a sarit la mine dupa ce a vazut ca am intrat si eu pe profilul lui sa vad cu cine am de-a face.... cu: "ai mai avut si tupeul sa intri la profilul meu sa vezi cine sunt...." !!! eu am vrut doar sa vad daca e persoana masculina, varsta si cam atat. oricum, adevaratele date despre el, le-am invatat din postarile lui. dar ai dreptate. mai ales ca lista este destul de scurta. poate n-am inteles eu bine, dar se pare ca destul de multi sunt de acord cu ea. la lista ma refer.... !!! hai sa fim sanatosi si va urez sarbatori fericite... !!! chiar daca eu particip la altele. la sarbatori ma refer..... !!! dar tot va doresc tot binele posibil.... !!!

draga dor... n-am facut "erata" dar am corectat ce mi-ai spus, mai era inca butonul "modifica" !!! mersi si.....

(am citit pe aici ca unii se plang ca nu le mergePC-ul ca lumea sau laptopul. al meu merge grozav, dar cand sunt pe garbo, merge incet. mous-ul cel putin. nu fac misto, asa e. )
barboneli
Postat pe 7 Decembrie 2011 13:30
Nu mai stiu Michelle despre care e vorba dar ... daca e o gogomanie - sunt eu, daca e ceva inteligent, sigur nu-s eu
SAL
Postat pe 7 Decembrie 2011 13:32
la topicul meu...era cu toamna...
si nu era gogomanie, jezas
michelle_
Postat pe 7 Decembrie 2011 13:36
Dor 72??In 4 degete? Iti doresc SANATATE!
Elisa Cu multa placere,am fost sincera!
Sal E loc sub Soare pt. toata lumea!
Michelle poezie primesti daca esti ca o floare!
Barbo,draga Sa fim sanatosi! lista mea..e f. lunga-dar ii iubesc platonic pe toti!
Nu stiu daca intereseaza pe cineva,pe cine NU-sa nu citeasca; Azi au venit vreo 7-8 germani cu ajutoare la copii nostri! Au fost ff. amabili,au intrat in hora cu copii mei+eu,am jucat "Hora Romaneasca"-au prins repede pasii,chiar si pe cei cu"doi pasi inainte si doi inapoi..";au daruit personal cete un pachet fiecarui copil,i-au pus sa le desfaca-au filmat,fotografiat bucuria de pe chipurile lor! Si desi nu sunt ff. saraci,nici ff. instariti...bucuria primirii unui pachet a fost imensa!
Ce au primit?Diferit de la pachet ,la pachet:bomboanejucarii noi,periute de dinti-noi,pasta de dinti,sampoana de par pt. copii,sapunuri,carti de colorat,creioane,plastilina,carnetele,abtibilduri,hainute-nu toate noi,gentute,cuburi,puzlle,calendare. Copii au fost fericiti si nu s-au simtit umiliti-daruri de sarbatori ne facem mereu unii-altora,acum niste copii germani au facut daruri unor copii romani-nu au fost nici macar doua pachete la fel!
A trecut inca o zi...maine va invit la Teatru De Papusi !! Sunteti invitatii mei!
elisabeta_boia
Postat pe 7 Decembrie 2011 15:39
fetita, poezii primesc de la omu' meu, desi sunt departe de a fi o floare, am prea multi spini
eu intrebam de autorul poezelei, maica...nush ce-ai inteles tu
michelle_
Postat pe 7 Decembrie 2011 15:48
Am inteles ca ar fii scis o poezie pe un topic al tau-e clar ca nu tl-a dedicat.. Cand am zis "o floare" m-am referit doar la avatarul tau.. Acum ca ne-am clarificat,o seara buna-ti doresc..pot sa spun ..Floare?? chiar imi plce floarea din avararul tau,iubesc albastru-sotul si fiica mea au ohi albastri!
elisabeta_boia
Postat pe 7 Decembrie 2011 16:00
mda...
betty, daca ai vrut sa insinuezi ceva, ma simt datoare sa te atentionez ca nu imi plac insinuarile,
mai ales ca nu m-am adresat tie
da, da, stiu...ha, ha, ha, ai glumit

in fine...

michelle_
Postat pe 7 Decembrie 2011 16:28
iubito..japitza lu' mamica...

eu am pretenzii de la tine,stii?
iasomia
Postat pe 7 Decembrie 2011 16:33
aham, ca bine zici, iasomico...

betty, liber la ce vrei tu, fetita
michelle_
Postat pe 7 Decembrie 2011 16:35
Discutie intre doi colegi:
- Ce cadou vrei sa-i faci sotiei tale de Mos Nicolae?
- Toata dragostea mea!
- Dar asta-i risipa. De Craciun ce-i mai dai?



O discutie intre 2 copii in camera lor.
Baietelul catre fetita:
- Ce-i vei cere lui Mos Craciun anul acesta?
- O papusica Barbie, dar tu?
- Eu ii voi cere un Tampax
- Tampax? Ce e asta?
- ...habar n-am, dar zic la televizor ca daca-l folosesti poti merge la plaja in fiecare zi, sa mergi cu bicicleta, piscina, sa dansezi, sa alergi, sa faci o multime de lucruri... fara ca nimeni sa-si dea seama!

Mos Craciun vine la copiii din Somalia:
- De ce sunteti asa de slabi, dragii Mosului?
- Pai daca nu mancam....
- CINE NU MANANCA, nu primeste cadouri..

Persia
Postat pe 7 Decembrie 2011 17:15
De Craciun ii da...cardul :-)))) eh..dragostea
reyya
Postat pe 7 Decembrie 2011 17:24


nu stiu cum e cu cardul ala, ca eu l-am folosit doar pe-al meu
Persia
Postat pe 7 Decembrie 2011 17:28
intotdeauna :-)))
reyya
Postat pe 7 Decembrie 2011 17:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce inseamna daca visezi sarpe cobra 15 De la: fleurdelis 2 Septembrie 2010 00:13
sal 10 De la: yanyacharberet 22 Iulie 2009 22:58
Oamenii negativi sunt ostili progresului,distructivi... Oamenii pozitivi sunt constructivi 8 De la: casperphantom 1 Decembrie 2010 17:50
Am nevoie de un sfat!!! 1 De la: garbo_500166 7 Iulie 2019 00:36
Nedumerire personala 49 De la: garbo265966 7 Iunie 2012 15:30
Setari Cookie-uri