Stiti ce inseamna oameni saraci cu duhul?Adica oamenii fara credinta sunt saraci cu duhul

eram precisa... ca te simti cu musca pe caciula Irinuco ..

dar poti sa iei si tu niste boabe...
cri_cat
Postat pe 15 Noiembrie 2011 23:24
De la: eu_geminy, la data 2011-11-15 23:24:31da, ratzo... stiu foarte bine ce fac, spre deosebire de tine, care elucubrezi, cu tzatza irinooka...:P
:))
si tu percepi doar lucrurile care iti convin tie...
daca ti s-ar spune hai ca se da de mancare mocca si bani si altceva,,,sa vezi ce repede ai intelege.....dar cand este vorba de munca,,te faci ca vorbesti alta limba si nu intelegi..
stii cum se zice...la placinte inainte,la razboi inapoi

ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2011 23:27
stii ceva, Irina, esti ca o moara.
nu stii tu cine si cat munceste.. asa ca ciocul mic...
cri_cat
Postat pe 15 Noiembrie 2011 23:29
ca tucanul...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 15 Noiembrie 2011 23:33
am glumit, cri... tucanul nu are ciocul mic, a ramas doar cu "buzele" umflate...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 15 Noiembrie 2011 23:34
De la: cricat_, la data 2011-11-15 23:29:58stii ceva, Irina, esti ca o moara.
nu stii tu cine si cat munceste.. asa ca ciocul mic...
lasa ca stiu eu cat muncesc barbatii




aia sunt la placinte inainte la razboi si la munca inapoi,,,doar cand este vorba de profit sunt prezenti..traiesc ca parazitii din munca si mancare care o fac femeile
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2011 23:37
De la: eu_geminy, la data 2011-11-15 23:34:39am glumit, cri... tucanul nu are ciocul mic, a ramas doar cu "buzele" umflate...;)
:)))


no.. depinde ce a sperat ..
cri_cat
Postat pe 15 Noiembrie 2011 23:39
mai taci dreaq,irinooka... singura ai spus ca esti lenesa de se rupe pamantul sub tine...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 15 Noiembrie 2011 23:39
Irinuco, esti invidioasa ..
ca tu muncesti si nu ai castig.. si barbatii din jurul tau muncesc putin si castiga mai mult.
asta inseamna sa mai pui si mintea la contributie ..
cri_cat
Postat pe 15 Noiembrie 2011 23:41
acuma nu ii putem imputa irinookai fiindca e fata darnica si presteaza si servicii moka...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 15 Noiembrie 2011 23:44
Irinuca...eu ies din acest topic.bunul meu simt nu imi permite sa ma cobor la asemenea nivel de conversatie gen aisme si mitocanisme .daca nu ne mai citim pe alt topic iti urez noapte buna I rinuca.
ratuscaceaurata
Postat pe 16 Noiembrie 2011 00:09
de parca ar boci cineva dupa tine...:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Noiembrie 2011 00:12
lasa ratzo... nu mai fi invidioasa...
tu prestezi in Place Pigalle, e vad comercial mai bun acolo, decat la Autobahn ...:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Noiembrie 2011 00:20
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-11-16 00:09:50Irinuca...eu ies din acest topic.bunul meu simt nu imi permite sa ma cobor la asemenea nivel de conversatie gen aisme si mitocanisme .daca nu ne mai citim pe alt topic iti urez noapte buna I rinuca.
lasa nu te supara....stii ca barbatii romani au facut educatia si bunele maniere cu femeia de serviciu
ingerasulluptator
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:27
De la: cricat_, la data 2011-11-15 23:41:48Irinuco, esti invidioasa ..
ca tu muncesti si nu ai castig.. si barbatii din jurul tau muncesc putin si castiga mai mult.
asta inseamna sa mai pui si mintea la contributie ..
lasa ca stiu eu cum muncesc,barbatii romani...cand prin cate un fraier sau o fraiera il jupuiesc si de piele daca ala nu este atent
ingerasulluptator
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:29
De la: eu_geminy, la data 2011-11-15 23:44:33acuma nu ii putem imputa irinookai fiindca e fata darnica si presteaza si servicii moka...;)
:))
aici te inseli amarnic...sa stii ca nu prestez servicii pt nici un barbat,,,si nu ii fac de crapare si nu ranesc dupa el..asa ca te inseli.....poate tu prestezi servicii pe gratis...dar eu nu,,,pt ca eu sunt platita
ingerasulluptator
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:32
De la: eu_geminy, la data 2011-11-09 01:53:17pe oricine as lasa sa vorbeasca in locul meu, ti-ar face fatza cu succes, ratzo...

PS: de cainele meu nu mai zic...
el deja recita poezii musafirilor, nu-si strica stilul cu tine...
:PP
:))))






ai o parere gresita despre tine.mai studiaza/te,mai prelucreaza/te....slefuieste/te..phhhhhh
ratuscaceaurata
Postat pe 17 Noiembrie 2011 20:14
Fericirea a 11 a de Cristi Coco:

Fericiti cei ce sunt fericiti ca aceia vor fi fericiti cand altii vor fi tristi. (Bliblia lui Coco)
christy_coco
Postat pe 19 Noiembrie 2011 12:52
fericiti vor fii aceia care se straduie sa ii faca fericiti pe altii chiar daca ei sunt saraci sufleteste si ii ajuta la construirea lor..
ingerasulluptator
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:37
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-19 14:37:24fericiti vor fii aceia care se straduie sa ii faca fericiti pe altii chiar daca ei sunt saraci sufleteste si ii ajuta la construirea lor..

buna..o intrebare..cum poate cineva "sarac sufleteste"sa ajute la fericirea cuiva?????..ceea ce ai spus tu se aseamana cu FERICIRILE dar...doar se aseamana...
Iryna_Iry
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:47
De la: Iryna_Iry, la data 2011-11-19 14:47:06
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-19 14:37:24fericiti vor fii aceia care se straduie sa ii faca fericiti pe altii chiar daca ei sunt saraci sufleteste si ii ajuta la construirea lor..

buna..o intrebare..cum poate cineva "sarac sufleteste"sa ajute la fericirea cuiva?????..ceea ce ai spus tu se aseamana cu FERICIRILE dar...doar se aseamana...
eu am zis fericiti sunt cei care ii ajuta pe cei saraci sufleteste....Ca aproape toti sunt saraci sufleteste,atunci este grav,,nu mai zic de preoti pt ca aia sunt mai rai decat toti...
eu m-am referit fericiti cei care se straduie sa se imbogateasca sufeteste ajutandu-i si pe ceilalti la construire,,,adica fand fapte bune,,dar in acelasi timp sa ai grija si cu cine te impretenesti si sa te lauzi ca iti merge bine,,,ca s-ar putea sa faca ei ceva ca sa iti mearga rau
ingerasulluptator
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:51
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-19 14:51:41
De la: Iryna_Iry, la data 2011-11-19 14:47:06
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-19 14:37:24fericiti vor fii aceia care se straduie sa ii faca fericiti pe altii chiar daca ei sunt saraci sufleteste si ii ajuta la construirea lor..

buna..o intrebare..cum poate cineva "sarac sufleteste"sa ajute la fericirea cuiva?????..ceea ce ai spus tu se aseamana cu FERICIRILE dar...doar se aseamana...
eu am zis fericiti sunt cei care ii ajuta pe cei saraci sufleteste....Ca aproape toti sunt saraci sufleteste,atunci este grav,,nu mai zic de preoti pt ca aia sunt mai rai decat toti...
eu m-am referit fericiti cei care se straduie sa se imbogateasca sufeteste ajutandu-i si pe ceilalti la construire,,,adica fand fapte bune,,dar in acelasi timp sa ai grija si cu cine te impretenesti si sa te lauzi ca iti merge bine,,,ca s-ar putea sa faca ei ceva ca sa iti mearga rau

k...fie cum spui tu...inca ceva..scz ca te intreb..dar tu ce rligie esti??? sau care este DUMNEZEUL tau??? pt k am obs ca esti f credincioasa
Iryna_Iry
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:56
eu am zis fericiti sunt cei care ii ajuta pe cei saraci sufleteste....Ca aproape toti sunt saraci sufleteste,atunci este grav,,nu mai zic de preoti pt ca aia sunt mai rai decat toti...
eu m-am referit fericiti cei care se straduie sa se imbogateasca sufeteste ajutandu-i si pe ceilalti la construire,,,adica fand fapte bune,,dar in acelasi timp sa ai grija si cu cine te impretenesti si sa te lauzi ca iti merge bine,,,ca s-ar putea sa faca ei ceva ca sa iti mearga rau
ingerasulluptator
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:58
religie
Iryna_Iry
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:58
eu am zis fericiti sunt cei care ii ajuta pe cei saraci sufleteste....Ca aproape toti sunt saraci sufleteste,atunci este grav,,nu mai zic de preoti pt ca aia sunt mai rai decat toti...
eu m-am referit fericiti cei care se straduie sa se imbogateasca sufeteste ajutandu-i si pe ceilalti la construire,,,adica fand fapte bune,,dar in acelasi timp sa ai grija si cu cine te impretenesti si sa te lauzi ca iti merge bine,,,ca s-ar putea sa faca ei ceva ca sa iti mearga rau
ingerasulluptator
Postat pe 19 Noiembrie 2011 15:03
eu am zis fericiti sunt cei care ii ajuta pe cei saraci sufleteste....Ca aproape toti sunt saraci sufleteste,atunci este grav,,nu mai zic de preoti pt ca aia sunt mai rai decat toti...
eu m-am referit fericiti cei care se straduie sa se imbogateasca sufeteste ajutandu-i si pe ceilalti la construire,,,adica fand fapte bune,,dar in acelasi timp sa ai grija si cu cine te impretenesti si sa te lauzi ca iti merge bine,,,ca s-ar putea sa faca ei ceva ca sa iti mearga rau
ingerasulluptator
Postat pe 19 Noiembrie 2011 15:03
religie
Iryna_Iry
Postat pe 19 Noiembrie 2011 15:03
De la: Iryna_Iry, la data 2011-11-19 14:56:46
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-19 14:51:41
De la: Iryna_Iry, la data 2011-11-19 14:47:06
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-19 14:37:24fericiti vor fii aceia care se straduie sa ii faca fericiti pe altii chiar daca ei sunt saraci sufleteste si ii ajuta la construirea lor..

buna..o intrebare..cum poate cineva "sarac sufleteste"sa ajute la fericirea cuiva?????..ceea ce ai spus tu se aseamana cu FERICIRILE dar...doar se aseamana...
eu am zis fericiti sunt cei care ii ajuta pe cei saraci sufleteste....Ca aproape toti sunt saraci sufleteste,atunci este grav,,nu mai zic de preoti pt ca aia sunt mai rai decat toti...
eu m-am referit fericiti cei care se straduie sa se imbogateasca sufeteste ajutandu-i si pe ceilalti la construire,,,adica fand fapte bune,,dar in acelasi timp sa ai grija si cu cine te impretenesti si sa te lauzi ca iti merge bine,,,ca s-ar putea sa faca ei ceva ca sa iti mearga rau

k...fie cum spui tu...inca ceva..scz ca te intreb..dar tu ce rligie esti??? sau care este DUMNEZEUL tau??? pt k am obs ca esti f credincioasa
pai eu sunt ortodoxa care se straduie sa respecte poruncile.
Sa iubesti pe Dumnezeu si pe oameni
ingerasulluptator
Postat pe 19 Noiembrie 2011 15:08
pai eu sunt ortodoxa care se straduie sa respecte poruncile.
Sa iubesti pe Dumnezeu si pe oameni"
IngerashulLuptator...crezi in entitati ?adik in ingeri care sunt printre noi??
Iryna_Iry
Postat pe 19 Noiembrie 2011 15:11
pai eu sunt ortodoxa care se straduie sa respecte poruncile.
Sa iubesti pe Dumnezeu si pe oameni"
IngerashulLuptator...crezi in entitati ?adik in ingeri care sunt printre noi??
Iryna_Iry
Postat pe 19 Noiembrie 2011 15:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Scoala vietii. 81 De la: suparatu_ 26 Septembrie 2013 21:43
consilier marital 19 De la: garbo261819 30 Ianuarie 2012 11:21
din curiozitate... 54 De la: stella_floare 26 Martie 2012 00:01
:| 13 De la: hermosa20 22 Februarie 2013 16:30
PITIPOANCE 144 De la: dor72 27 Martie 2011 11:01
Setari Cookie-uri