bacalaureat 2011-dezastru

De la: aida71, la data 2011-10-10 16:53:29Ce parere aveti despre propunerea unora ca elevii cazuti la bac ,sa fie totusi admisi la facultate!?


nici vorba. adica ceilalti care au stat sa invete sa fie egali cu cei care s-au plimbat la mare, la munte in vacanta ?

Totodata examenul de bacalaureat reprezinta si un examen al maturizarii.

De la: aida71, la data 2011-10-11 01:42:14Asta i Romania!Si ne miram ca toti ne dau cu sutul,iar cativa vin si ne cumpara copiii inteligenti c

are ne au mai ramas! Ca pe asti a cazuti la Bac nu i vrea nimeni!Sau poate i vrea vreun partid?


da chiar asa ce fel de "BAC" trebuie sa dai ca sa fii intr-un partid ? scuzati-ma : exista vreunul ?

De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-12 12:52:30nu mai criticati elevii.criticati mai intai profesorii.criticati sistemul,programa incarcata,criticati ministerul invatamantului care are asemenea angajati "de profesie".este un proverb ;"cand sexuiesti o oarba..uite/te si in ochii ei!"asa si voi ....ce tot judecati atat elevii?cauza sunt profesorii si efectul sunt elevii.


eu sunt de acord cu afirmatia lui Maiorescu : "criticati cartea, dar nu si autorul" . Am ajunge ca ei daca am sta sa criticam. Lasa-ti asa prosti !

De la: aida71, la data 2011-10-14 01:02:49Am citit parerile voastre toate,parerile sunt impartite,dar nu inteleg cum cineva poate lua apararea unor ,,dascali,, si ca din cauza lor nu au invatat copii! Am doi copii la facultate,unul din ei are bursa de merit(a intrat cu 10),eu fiind plecata de aproape 11 ani la munca .Copiii mei au invatat singuri,fara meditator(cum e moda)si au trait singuri de 4 ani,s au gospodarit complet(spalat,calcat,gatit,curatenie ,achitarea datoriilor(bineinteles cu bani ce le trimit eu),fara petreceri,nu beau,nu s au luat de droguri)).Acum o sa spuneti(scrieti)ca ma laud,nu este asa .Copiii care au capacitatea de a invata si le place ceea ce fac reusesc mereu.Bieinteles ca i am tinut din scurt,le am interzis multe distractii i ar acum imi multumesc.Nu sunt de acord cu parintii care le ofera copiilor tot fara a cere in schimb nimic.Daca au vrut la mare sau la munte trebuia sa vad notele sau sa discut cu diriginta si cu asta se incheia discutia!Eu cred ca marea parte din vina o poarta parintii ca le a dat dat frau liber si le au acceptat toate mofturilre!


Aida, ai "felicitarile" mele ! ai creat niste masinarii de munca mai perfecte decat robotii industriali. Ei nici nu isi mai doresc , deci cum se mai poate vorbi de oameni daca nu exista potential ? In loc de a-si trai viata, ( bine limitat - nu in fiecare zi ;) ), se "distreaza" spaland si facand curatenie "Nice job" !

De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-15 07:38:36doresc ca toti copiii lumii sa aibe posibilitate sa studieze.atunci vom avea o generatie care ne poate schimba viitorul..dar pentru ca acest lucru sa se ntmple trebuie ca si noi ca printi s nu admitem ca profesori cu medii 3,75 la examenul de titulatur sa mai profeseze nici macar cu contract de colaborare,deoarece nu le este permis sa fie angajati .politicienii trebuie sa creeze un sistem social care sa permit tuturor copiilor s studieze in formele de nvmnt existente.


eu consider ca toti copii au posibilitatea. depinde daca vor sau nu ;)

De la: garbo013668, la data 2011-10-16 09:11:42'Neata,
Buna intrebare, dar voi de aici, sunteti siguri ca toti"picatii" sunt nepregatiti?
Pai daca da, cum se face caunii au picat iar altii care nu stiu nici sa copieze "bacalaureat" dupa tabla su scris Balareat si au luat bac-ul?
rezultat dezastruos, da cu programa schimbata de 3 ori, cu ore facute pe fuga si in vacarm, cu profesori terminati fizic si psihic, la fele ca noi toti, cu grija, tot mai mare, a zilei de maine, cu facturi, copii, scoli si ce o mai avea fiecare, fara perspectiva unei calificari si tot asa ..............
de ce sa nu se facac selectia naturala, sa mearga la facultate cine vrea, caci sigur pana la finele anului I numai raman decat cei care pot continua studiile atat di punct de vedere intelectual cat si material
sa aveti o zi buna


ai dreptate eu am cativa colegii in grupa, si cunosc si altii care au copiat la BAC , si au nota chiar mai mare decat mine ( eu n-am copiat absolut deloc ). Unii trebuiau sa ramana in liceu, altii la gradinita. Credeam ca la facultate voi gasi oamenii mai inteligenti, decat cei de la liceu Si-acum si cu camerele acelea : s-au inregistrat acele filme, dar daca cel care verifica si daca constata ca sunt elevii care copiaza la el in liceu , doar nu o sa-i dea in vileag si sa faca liceul de ras, nu ?
Cristi_2_0_1
Postat pe 16 Octombrie 2011 18:19
eu propun sa primeasca toti plozii la nastere cate o diploma de studii superioare si scapam de tot balamucul asta cu gradinita, scoala, liceu si facultate.
ca oricum tot atata stiu la absolvire acuma, majoritatea :DD
:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2011 18:25
CORECTTTTTTTTTTTTTTT
elad30
Postat pe 16 Octombrie 2011 18:46
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-15 07:38:36doresc ca toti copiii lumii sa aibe posibilitate sa studieze.atunci vom avea o generatie care ne poate schimba viitorul..dar pentru ca acest lucru sa se ntmple trebuie ca si noi ca printi s nu admitem ca profesori cu medii 3,75 la examenul de titulatur sa mai profeseze nici macar cu contract de colaborare,deoarece nu le este permis sa fie angajati .politicienii trebuie sa creeze un sistem social care sa permit tuturor copiilor s studieze in formele de nvmnt existente.

Draga mea Ratusca, eu una spun ca important e cum le predai copiilor la clasa. TI-o spune o profa de limba engleza care a trecut printr-o titularizare, un definitivat si un grad II. :)
anna74
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:24
De la: aida71, la data 2011-10-10 16:53:29Ce parere aveti despre propunerea unora ca elevii cazuti la bac ,sa fie totusi admisi la facultate!?





Cred ca bacalaureatul isi are rolul sau; este un examen care selecteaza si responsabilizeaza tinerii .
garbo068041
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:34
mno, numai asta ne mai lipseste la cati semianalfabeti avem "sus"

student fara bacalaureat, o pana de paun in, sa ma scuzati, c...asta, "dos", palarie cu voaleta si tucal cu "bonjour"
panty_C
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:41
ce tot aveti ? ce atata dezastru ? dezastru ca nu s a mai putut copia sau care e dezastrul ?
oameni buni se ajunge ca anu 20 de ani ...intra la fac numai cine invata ft bine sau are ft multi bani si pile... ce e asa greu ?
noi in loc sa avansam parca ne retragem din dezvoltare si progresare
garbo003154
Postat pe 16 Octombrie 2011 21:27
Eu sunt foarte contrariata pe acest sistem. Sunt eleva in clasa a 12-a si 11 ore pe satamana merg la scoala si efetiv stau. Nu pot sa chiulesc fiindca suntem inchisi si trebuie sa stau la scoala sa suport 2 profesori care nu stiu nici macar sa aprinda calculatorul. Si materia care o facem cu ei are legatura cu calculatoarele, programele etc. Si noi elevi suntem de vina dar si profesorii sunt total nepregatiti. Am facut impreuna cu colegii si parintii o gramada de reclamatii dar fara nici un efect. Sunt oameni cu familie acasa si trebuie sa aiba si ei un venit. In acele 11 ore puteam sta acasa sa invat sau sa ma odihnesc. Ajuns acasa 3 zile pe saptamana la ora 3, o zi la 4 si o zi la 5. Cand sa mai invat??? Dar elevii care sunt navetisi si is zile cand ajung acasa la ora 6-7...
dayy
Postat pe 16 Octombrie 2011 22:45
de regula, copii ce au cazut la bac sunt odraslele celor care au intrat pe poarta scolii la inceputul clasei a IX-a si nu au trecut 4 ani pe la scoala sa vada ce odrasle au...
lidia44
Postat pe 17 Octombrie 2011 01:02
De la: MARILENA_25, la data 2011-10-16 09:02:01
De la: aida71, la data 2011-10-10 16:53:29Ce parere aveti despre propunerea unora ca elevii cazuti la bac ,sa fie totusi admisi la facultate!?

sa inteleg ca si tu ai picat bacul?

Normal....nu vezi ce proasta sunt?Cu doi copii la facultate intrati cu bursa de merit?Eu intreb ceva si tu ma ataci;eu nu mai sunt fato la varsta adolescentei,poarta te cu bunacuviinta daca vrei sa lasi un mesaj care sa l inteleaga si accepte careva dintre noi!
aida71
Postat pe 17 Octombrie 2011 02:12
De la: Cristi_2_0_1, la data 2011-10-16 18:19:29
De la: aida71, la data 2011-10-10 16:53:29Ce parere aveti despre propunerea unora ca elevii cazuti la bac ,sa fie totusi admisi la facultate!?


nici vorba. adica ceilalti care au stat sa invete sa fie egali cu cei care s-au plimbat la mare, la munte in vacanta ?

Totodata examenul de bacalaureat reprezinta si un examen al maturizarii.

De la: aida71, la data 2011-10-11 01:42:14Asta i Romania!Si ne miram ca toti ne dau cu sutul,iar cativa vin si ne cumpara copiii inteligenti c

are ne au mai ramas! Ca pe asti a cazuti la Bac nu i vrea nimeni!Sau poate i vrea vreun partid?


da chiar asa ce fel de "BAC" trebuie sa dai ca sa fii intr-un partid ? scuzati-ma : exista vreunul ?

De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-12 12:52:30nu mai criticati elevii.criticati mai intai profesorii.criticati sistemul,programa incarcata,criticati ministerul invatamantului care are asemenea angajati "de profesie".este un proverb ;"cand sexuiesti o oarba..uite/te si in ochii ei!"asa si voi ....ce tot judecati atat elevii?cauza sunt profesorii si efectul sunt elevii.


eu sunt de acord cu afirmatia lui Maiorescu : "criticati cartea, dar nu si autorul" . Am ajunge ca ei daca am sta sa criticam. Lasa-ti asa prosti !

De la: aida71, la data 2011-10-14 01:02:49Am citit parerile voastre toate,parerile sunt impartite,dar nu inteleg cum cineva poate lua apararea unor ,,dascali,, si ca din cauza lor nu au invatat copii! Am doi copii la facultate,unul din ei are bursa de merit(a intrat cu 10),eu fiind plecata de aproape 11 ani la munca .Copiii mei au invatat singuri,fara meditator(cum e moda)si au trait singuri de 4 ani,s au gospodarit complet(spalat,calcat,gatit,curatenie ,achitarea datoriilor(bineinteles cu bani ce le trimit eu),fara petreceri,nu beau,nu s au luat de droguri)).Acum o sa spuneti(scrieti)ca ma laud,nu este asa .Copiii care au capacitatea de a invata si le place ceea ce fac reusesc mereu.Bieinteles ca i am tinut din scurt,le am interzis multe distractii i ar acum imi multumesc.Nu sunt de acord cu parintii care le ofera copiilor tot fara a cere in schimb nimic.Daca au vrut la mare sau la munte trebuia sa vad notele sau sa discut cu diriginta si cu asta se incheia discutia!Eu cred ca marea parte din vina o poarta parintii ca le a dat dat frau liber si le au acceptat toate mofturilre!


Aida, ai "felicitarile" mele ! ai creat niste masinarii de munca mai perfecte decat robotii industriali. Ei nici nu isi mai doresc , deci cum se mai poate vorbi de oameni daca nu exista potential ? In loc de a-si trai viata, ( bine limitat - nu in fiecare zi ;) ), se "distreaza" spaland si facand curatenie "Nice job" ! . ...Vad ca ai raspuns pentru toata lumea!Super!Esti un geniu!Cand am zis ca ,,,copiii trebuie sa si munceasca ca s ditamai oamenii.....muncesc pentri ei,(sau vrei sa le spal,calc,gatesc,curatenie)pana or ajunge la pensie?Cum ii invatati asa ii aveti;nu vad care i problema ta ca un student se gospodareste?Daca ar sta la camin ce ar face?Esti penibil,scuza ma si lasa ma n durerea mea ca normal nu gandesti!Daca vrei sa faci din ei niste neajutorati n ai decat cu copiii tai,ai mei sunt foarte pregatiti pentru viata! Apropo cu spalatul vaselor......cati studenti nu si finanteaza studiile cu asa ceva?ti e ti se pare injositor?Sau esti fecioras de bani gata?

De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-15 07:38:36doresc ca toti copiii lumii sa aibe posibilitate sa studieze.atunci vom avea o generatie care ne poate schimba viitorul..dar pentru ca acest lucru sa se ntmple trebuie ca si noi ca printi s nu admitem ca profesori cu medii 3,75 la examenul de titulatur sa mai profeseze nici macar cu contract de colaborare,deoarece nu le este permis sa fie angajati .politicienii trebuie sa creeze un sistem social care sa permit tuturor copiilor s studieze in formele de nvmnt existente.


eu consider ca toti copii au posibilitatea. depinde daca vor sau nu ;)

De la: garbo013668, la data 2011-10-16 09:11:42'Neata,
Buna intrebare, dar voi de aici, sunteti siguri ca toti"picatii" sunt nepregatiti?
Pai daca da, cum se face caunii au picat iar altii care nu stiu nici sa copieze "bacalaureat" dupa tabla su scris Balareat si au luat bac-ul?
rezultat dezastruos, da cu programa schimbata de 3 ori, cu ore facute pe fuga si in vacarm, cu profesori terminati fizic si psihic, la fele ca noi toti, cu grija, tot mai mare, a zilei de maine, cu facturi, copii, scoli si ce o mai avea fiecare, fara perspectiva unei calificari si tot asa ..............
de ce sa nu se facac selectia naturala, sa mearga la facultate cine vrea, caci sigur pana la finele anului I numai raman decat cei care pot continua studiile atat di punct de vedere intelectual cat si material
sa aveti o zi buna


ai dreptate eu am cativa colegii in grupa, si cunosc si altii care au copiat la BAC , si au nota chiar mai mare decat mine ( eu n-am copiat absolut deloc ). Unii trebuiau sa ramana in liceu, altii la gradinita. Credeam ca la facultate voi gasi oamenii mai inteligenti, decat cei de la liceu Si-acum si cu camerele acelea : s-au inregistrat acele filme, dar daca cel care verifica si daca constata ca sunt elevii care copiaza la el in liceu , doar nu o sa-i dea in vileag si sa faca liceul de ras, nu ?
aida71
Postat pe 17 Octombrie 2011 02:20
Pentru Cristi 201.... Ti am citit profilul...ai 19 ani si ai tupeul sa mi dai mie sfaturi de educatie!Mai buricatule,,du te si ti sterge nasul apoi intra pe un seit unde discuta maturii!Ca tu ai ramas la nivelul clasei a 4 a,,,,,,(sa ma scuze copiii de a 4 a daca i jignesc comparandu te cu ei)!Nu mai raspunde la acest mesaj ca te fac de doi bani,incompetentule care te crezi mare geniu!
aida71
Postat pe 17 Octombrie 2011 02:44
Bineinteles si dupa licentiere sa-i facem politicieni.Nu?
garbo186795
Postat pe 17 Octombrie 2011 09:23
Asa societate, asa invatamant!
Toata lumea are partea sa de vina,(daca stam sa aratam cu degetul vinovatii),problema este daca si reusim sa facem ceva, nu numai sa ne vaicarim si sa aruncam vina unii pe altii.
Parerea mea:
1.Parintii dupa "90 nu mai au timp si nu isi mai fac timp ptr copii lor,au treaba sa faca cariere si bani ca sa fie ,,in randul lumii" si sa rasplateasca copii cu bani ptr ca au uitat de seflete si au ajuns sa creada ca se rezolva totul=bani.
2.Profesorii, greve ptr bani,totul se invarte in jurul banului,numai asta auzi cand se pune problema invatamantului,banii profesorilor,este singura chestuine importanta nu stiu cati mai fac aceasta meserie ptr ca le si place macar putin,ca doar nici ceilalti nu avem salarii barosane.(ma refer la majoritatea)
3.Elevii ! Da ii avem asa cum ii crestem!Si toata lumea da vina pe ei din razboiul Profesori-Parinti!
O fii bine sa mergem asa inainte?

garbo035697
Postat pe 17 Octombrie 2011 09:35
Sa nu ma intelegeti gresit,-NU SUNT DE ACORD SA MEARGA LA FACULTATE CEI CARE NU AU LUAT BACALAUREATUL-Sanatate si intelepciune!Doamne ajuta!
garbo035697
Postat pe 17 Octombrie 2011 09:53
sint mama de4 copii si va intreb pe voi tineri din ziua de azi,de ce criticati parinti sau profesori si nu criticati MINISTERUL INVATAMINTULUI DE LA BUCURESTI,de unde vine reforma?ce vina au profesori ca o aplica facindusi numai lucrul care le este impus?nu vediti ca la o materie aveti 5~6 culegeri si la bacalaureat vi se da cu totul si totul alte subiecte diferite de cele pe care l~ati facut in timpul scoli?vina ii a MINISTERULUI deoarece subiectele provin de la ei.NU MAI DATI VINA PE PARINTI SAU PE PROFESORI,DATIO PE MINISTERUL INVATAMINTULUI,deoarece in clasa a7a au deja 3 culegeri de matematica impuse de minister obligatoriu,dar pina in a12a cite vor avea?prima sa criticati vedeti realitatea din ziua de azi .
garbo231962
Postat pe 17 Octombrie 2011 10:29
ASA MINISTRU(MINISTER)ASA SCOALA
garbo231962
Postat pe 17 Octombrie 2011 10:34
De la: dayy, la data 2011-10-16 22:45:12Eu sunt foarte contrariata pe acest sistem. Sunt eleva in clasa a 12-a si 11 ore pe satamana merg la scoala si efetiv stau. Nu pot sa chiulesc fiindca suntem inchisi si trebuie sa stau la scoala sa suport 2 profesori care nu stiu nici macar sa aprinda calculatorul. Si materia care o facem cu ei are legatura cu calculatoarele, programele etc. Si noi elevi suntem de vina dar si profesorii sunt total nepregatiti. Am facut impreuna cu colegii si parintii o gramada de reclamatii dar fara nici un efect. Sunt oameni cu familie acasa si trebuie sa aiba si ei un venit. In acele 11 ore puteam sta acasa sa invat sau sa ma odihnesc. Ajuns acasa 3 zile pe saptamana la ora 3, o zi la 4 si o zi la 5. Cand sa mai invat??? Dar elevii care sunt navetisi si is zile cand ajung acasa la ora 6-7...


,,satamana, efetiv.." Cred ca stai degeaba unsprezece ore la scoala alaturi de profesori care nu stiu ,,sa aprinda" calculatorul. Pune mana pe carte ca nu urzica; bacalaureatul de anul viitor se anunta la fel de monitorizat.
SAL
Postat pe 17 Octombrie 2011 11:45
Eu consider ca ar trebui sa puna mana pe carte si sa invete pt la anu.Nu mi se pare corect sa intre la facultate fara diploma de bac cand nu numai eu si altii ne-am straduit 4 ani de zile sa reusim la bac si sa intram la o facultate buna.Numai cand mi-aduc aminte ce dureri de cap aveam ca stateam cu caietele in brate toata ziua si repetam in timp ce altii petreceau ziua si noaptea in baruri sau mai stiu eu pe unde si faceau glume pe seama mea.
tishia
Postat pe 17 Octombrie 2011 12:34
Buna! Imi pare o foarte mare prostie. Daca se va intampla asta, care va fi diferenta intre un student cu bacalaureatul luat si acel asa zis "student"...??? De ce nu au invatat cand a trebuit? Ce este drept ca in ziua de azi elevii trec prin scoala ca lebada pe apa si oricat si-ar da silinta un cadru didactic sa-l invete ceva nu se poate...elevul nu da importanta cursurilor iar pe profesori ii ia in batjocora...dar au pretentii sa ia bacul si sa intre la facultate...de aceia suntem atat de jos cu invatamantul. Deci: INVATATI DACA VRETI LA FACULTATE FIE EA SI PARTICULARA!!!
PauLysa
Postat pe 17 Octombrie 2011 13:13
pentru salarul mizer normal ca nu ii invata nimic pe elevi:) si se mai asteapta sa ia bac-u. o replica ce am primit-o eu in liceu de la un prof "puisor, de nu intelegi du-te si ia ore" hai sa fim seriosi.... bataie de joc din partea statului si apoi a profesorilor
garbo107291
Postat pe 17 Octombrie 2011 13:25
De la: garbo231962, la data 2011-10-17 10:34:42ASA MINISTRU(MINISTER)ASA SCOALA



da, e un sistem de rahat
garbo107291
Postat pe 17 Octombrie 2011 13:27
De la: garbo107291, la data 2011-10-17 13:25:12pentru salarul mizer normal ca nu ii invata nimic pe elevi:) si se mai asteapta sa ia bac-u. o replica ce am primit-o eu in liceu de la un prof "puisor, de nu intelegi du-te si ia ore" hai sa fim seriosi.... bataie de joc din partea statului si apoi a profesorilor


Da! brutaru, nu mai face paine(uita drojdia),pantofaru...la fel...ca avem pantofi de unica folosinta din China...etc!(pt buzunaru nostru)
Iar elevii,nu invata,pt ca profesorii,au salaru mic...si culmea ne/le convine (vb de elevi)
Io azi nu mai scriu,ca s'asa nu citeste nimeni...
Axl_22
Postat pe 17 Octombrie 2011 13:46
Ai perfecta dreptate!
PauLysa
Postat pe 17 Octombrie 2011 13:52
De la: Axl_22, la data 2011-10-17 13:46:39
De la: garbo107291, la data 2011-10-17 13:25:12pentru salarul mizer normal ca nu ii invata nimic pe elevi:) si se mai asteapta sa ia bac-u. o replica ce am primit-o eu in liceu de la un prof "puisor, de nu intelegi du-te si ia ore" hai sa fim seriosi.... bataie de joc din partea statului si apoi a profesorilor


Da! brutaru, nu mai face paine(uita drojdia),pantofaru...la fel...ca avem pantofi de unica folosinta din China...etc!(pt buzunaru nostru)
Iar elevii,nu invata,pt ca profesorii,au salaru mic...si culmea ne/le convine (vb de elevi)
Io azi nu mai scriu,ca s'asa nu citeste nimeni...


se spune SALARIU. sau inca nu ai auzit de litera i ?omniprezentule.
garbo207378
Postat pe 17 Octombrie 2011 14:01
OFF topicu_lele!
Mna vezi ca te-ai contrazis ,io nu fac parte din elita! N-am luat bacu....ieream pi garbo,iomniprezanta!
Terminat!
Axl_22
Postat pe 17 Octombrie 2011 14:04
De la: Axl_22, la data 2011-10-17 14:04:41OFF topicu_lele!
Mna vezi ca te-ai contrazis ,io nu fac parte din elita! N-am luat bacu....ieream pi garbo,iomniprezanta!
Terminat!

mai membrule, tu ce vrei de fapt? o membrana?
garbo207378
Postat pe 17 Octombrie 2011 14:34
eu nu sunt de acord cu admiterea celor picati la bac pt k si eu am dat bac-ul anul acesta si chiar a fost foarte greu si am fost foarte stresati de supraveghetori carora orice miscare si sunet li se parea suspecta.unde a fost bac-ul corect elevii care l-au luat chiar s-au straduit...eu nu eram o eleva de nota zece dar pt bac chiar am invatat si am renuntat la mult timp liber si nu regret totusi,e altfel cand raspunzi cu '"da,din prima" la intrebarea "ai luat bac'-ul?".poate vor sa ii sprijine pe cei care au picat dar daca nu au fost in stare in 2 sesiuni sa il ia,cum se vor descurca la facultate?cu sau fara ea tot niste someri vor ajunge din moment ce nu au ambitie sau nu sunt constienti...
ramonix
Postat pe 17 Octombrie 2011 14:51
Domnisoara nu toata lumea care pica la bac este inculta, sigur ca sunt copii care au picat la bac care sunt mai destepti ca tine. Faci afirmatii gratuite, fara pic de argument.
maravilla
Postat pe 17 Octombrie 2011 15:40
De la: aida71, la data 2011-10-17 02:44:04Pentru Cristi 201.... Ti am citit profilul...ai 19 ani si ai tupeul sa mi dai mie sfaturi de educatie!Mai buricatule,,du te si ti sterge nasul apoi intra pe un seit unde discuta maturii!Ca tu ai ramas la nivelul clasei a 4 a,,,,,,(sa ma scuze copiii de a 4 a daca i jignesc comparandu te cu ei)!Nu mai raspunde la acest mesaj ca te fac de doi bani,incompetentule care te crezi mare geniu!


mai , Aida, .. ia te rog mai calmeaza-te ... daca vrei sa fiu rau si sa nu-mi pese pot si asta, dar nu asta mi-a fost intentia. binenteles, eu ti-am dat niste sfaturi, care poti sau nu sa le iei in calcul.

Acum sa-ti intorc moneda ca sa vezi / simti si tu cum e : Pentru Aida71 ... Ti-am citit profilul ... ai 40 de ani, si ai tupeul sa-mi dai mie sfaturi de a nu mai comenta / scrie pe site ! Mai buricato , du-te si sterge-ti nasul, apoi intra pe un site ( bine, eu am scris corect gramatical "du-te" , respectiv "site" , dar nu asta vroiam sa subliniez ), unde discuta maturii ! Ca tu ai ramas la nivelul clasei a - IV - a ( este impropriu sa te trimit sa discutii cu maturii, dupa care sa zic ca esti de clasa a 4 -a , dar am zis ca o sa-ti intorc favoarea ) .... (sa ma scuze copiii de a 4 a daca-i jignesc comparandu-te cu ei )! Nu mai raspunde la acest mesaj ca te fac de doi bani,incompetento care te crezi mare desteapta !

Ce parere ai ? iti place ? mai bine te mai gandeai mai prelung daca am vrut doar sa te supar sau sa zic si ceva ...
Cristi_2_0_1
Postat pe 17 Octombrie 2011 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cafenea de toamna/iarna 18419 De la: AndraMicu 5 Ianuarie 2020 22:05
SUNT ATIT DE SINGUR K A-MI AUD BATAILE INIMII 31 De la: tutankhamon 21 Noiembrie 2009 12:20
cazare delta dunarii Sulina 13 De la: iasomia 14 Octombrie 2010 17:18
nico 17 De la: garbo048253 22 Ianuarie 2010 21:10
Cum caracterizati acest barbat? 70 De la: Maria_22 23 Iunie 2016 08:58
Setari Cookie-uri