Sexul dupa sarcina

mi-e rau
crez ca lupty e beata turta
michelle_
Postat pe 29 August 2011 16:11
mare nebuni trebuie sa fiti de puteti scrie asa ceva
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 16:11
Preasfantul parinte Phelatie, sosit in vizita de studiu si aprofundare la manastirea noastra, a descoperit cu cativa ani in urma o legatura intriseca intre mancarimea de coasta si pofta de sex a femeii crestine Astfel, daca barbatul sau, ca un bun crestin ce este, dupa se freaca pe corpul gol cu biblia din piele argasita de capra pentru a i se ierta toate pacatele, in special pe coaste, va capata o mancarime binecuvantata de Biserica.

Axl_22
Postat pe 29 August 2011 16:12
ave, parintele! binecuvanteaza-i pre pacatosii aishtia si pa diavolitza de irinuca fa bine si exorcizeaz-o, ca iote ce pacatosenii scoate!
Thor_again
Postat pe 29 August 2011 16:26
da' di ce pacatosi, diavole? iote ce zice sihastru' aista de pozitia muierii...si a muierii vecinului
ia aminte, fratioare
michelle_
Postat pe 29 August 2011 16:32
da, numa' ca a vecinului ie valabila numa' daca imprumuti biblia de la iel...
ptiu! ca n-am nici o vecina de la al carei berbat sa iau biblia... adica, ma rog, nici o vecina care sa merite sa imprumut de la berbac-so!
Thor_again
Postat pe 29 August 2011 16:38
vai vai, mishelule! infamule!
irinuco...sho pe el!
michelle_
Postat pe 29 August 2011 16:52
ha?
panty_C
Postat pe 31 August 2011 03:46
ma bucur mult sa aflu ca se mai intreaba si alte mame de aceasta problema . si eu am avut probleme dupa ce am nascut si s-a intamplat ca am nimerit un doctor care a ales sa ma judece si nu sa ma sfatuiasca . dar oameni buni tot am gasit dupa aceea . sfatul meu e urmatorul : 1 nu te teme ca ar putea fi o problema , de multe ori apare problema tocmai fiindca ne temem de ea ( de ce iti e frica nu scapi ) 2 e bine sa comunici cat poti de mult cu partenerul despre asta si sa o luati cu incetul sa fiti amandoi receptivi si la dorinta de sex dar si la nevoile de confort 3 preludiul are un atu mare dupa nastere . credema pe cuvant . desigur poti folosi un lubrefiant dar incearca inainte sa vezi care te ajuta
iti urez nastere usoara si partide bune de sex
garbo112538
Postat pe 31 August 2011 09:27
din cate vad, ai citit Biblia, foarte bine, insa trebuie sa si o intelegi....un om care are o aumita cultura si predinte ca vrea sa invete ...sau sa ii faca pe ceilalti sa nu mai fie prostii, nu ar avea ce cauta pe site-ul de genul.....este un forum in care fiecare spune ce il doare, fie de sanatate , fie de suflet...acestea incluzand si alte lucruri care nu tin de Biblie, Dumnezeu...etc...
Dar asta nu inseamna ca nu suntem credinciosi....deci.....te rog nu mai lasa asltfel de comentarii aici,pentru ca este un site normal, nu ce tine de biserica......;)
Si chiar nu sunt rautacioasa, insa fiecare dintre noi suntem diferiti..nu avem cum sa fim toti la fel....nimeni nu ne poate schimba..:)
milutza
Postat pe 2 Septembrie 2011 12:52
Depinde si cum vrei sa nasti ,normal sau cezariana, dar o pauza dupa nastere e binevenita ,,mai ales ca vei face nopti albe o perioada de timp ,si numai de sex ,nu iti va arde
MonitaBonita
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:43
eu am nascut doi copii,am respectat amandoi 40 de zile dupa nastere,apoi cu usurelul,la normal,incet treptat.
si nu am avut problema asta.
daca faci miscare,plimbari,si putin treburi in casa,cand esti gravida,nu sa obosesti,ci sa te misti,totul va fi bine.
zilnic miscare.
pentru ca problemele dupa nastre sunt diverse,mai ales daca faci cezariana,pentru ca se reface mai greu corpul.
nu te gandi de acum la probleme,poate nici nu vor exista,ia lucrurile treptat,unul unul.
intai vezi ce faci cu graviditatea,sa fii bine,apoi vezi cu nasterea,apoi sa treaca vcele 40 zile,si abea dupa vezi cum intamini problemele,daca vor exista.daca.
d
daniilia
Postat pe 6 Septembrie 2011 01:13
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-29 15:47:35sunt pe google raspunsuri despre sex dupa nastere la greu...dar despre educatia barbatilor nu sunt


Woow, ti-a dat voie doamne doamne sa te uiti la asa ceva pe net?
zack
Postat pe 10 Septembrie 2011 09:52
Intradevar o problema de discutat,o mare problema...s-a saturat de probleme...fetito,sunt alti oameni care au probleme mult mai mari decat cea pe care o expui tu aici!
cristina1985
Postat pe 2 Octombrie 2011 13:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dar femeile ce vor? 126 De la: garbo_1502 15 Mai 2012 23:47
Pentru doamne care se respecta 72 De la: garbo265966 15 August 2012 09:00
sex oral 63 De la: florin_c76 8 Mai 2010 01:14
Problema Penetrare 9 De la: Andrei82 14 Iunie 2016 22:37
banc simpatic 9 De la: persidadamian 17 Februarie 2010 01:03
Setari Cookie-uri