Cum putem scapa de Michelle?????????????

ilsi, fa-te tu...
eu pentru acest topic am revenit pe garbo...daca ma intelegi....
me stie cand trebuie sa se potoleasca, nu as putea eu sa ii spun ce are de facut
cum sa nu vezi asa ceva? vezi de pe luna...
dor72_
Postat pe 22 August 2011 00:12
De la: garbo011013, la data 2011-08-21 23:48:46
Prietenii tai despre care spui ca " au mai mult de un neuron in dotare" sunt cei pe care ii manipulezi.


Bre, iaca, voiam sa ma duc la culcare, da ma jignisi - si alaturi de mine pe multi altii - eu nu sunt o marioneta, nici o papusa de carpa ci o fiinta de sine statatoare, pe picioarele mele si cu proria-mi gandire, deci: nu permit nimanui sa spuna ca sunt manipulata - clar???

Si cu asta am incheiat orice dialog! PAS!
panty_C
Postat pe 22 August 2011 00:14
repet...consulta un doctor

ilsi, dor e mai bataioasa decat mine...in plus, mie mi se falfaie...neuronii este scumpi, fetitza...si la boala aia de-o avem amandoua, cica nu se mai regenereaza
cum care boala? aia...al...alh...dreaq...despre ce vorbeam?

ma duc sa-mi fac un ness, macar daca tot mi-o iau, sa stiu pentru ce, hehehe...

corinus, ce dreaq, pisi...
bre, nu v-ati prins deloc...io-s malefica, deh...buhuhu...
dor, ai iesit taman cand m-am intors
michelle_
Postat pe 22 August 2011 00:14
Michelle, zisesi ca pierdusi nestematul la bucatarie, pe cand gateai?
Ia vezi sa nu-l inghiti sau, mai rau, sa-ti sparga vreun dinte
panty_C
Postat pe 22 August 2011 00:18
io m-am prins, da' ma fac ca ploua

Sanatate!...cata a mai ramas...
sora_ilsi
Postat pe 22 August 2011 00:19
Ploua?

bu-hu-hu
panty_C
Postat pe 22 August 2011 00:20
dreaq...nu v-ati prins deloc...bateam saua...ma gandeam ca va indurati de mine si-mi cumparati columbianu' ala...
michelle_
Postat pe 22 August 2011 00:23
GATAAAAAAAAAAAA, ca maine/azi imi trebuiesc 2 scobitori
NB!
panty_C
Postat pe 22 August 2011 00:24
acu mai vrei si-un barbat?
nu eu am iesit....ma scoase un joc da-al lui fiu-meu...deh...
las ca avem timp...
acu trebuie sa il mai las pe el un pic...
mai vorbim, da?
dor72_
Postat pe 22 August 2011 00:25
be good, matzule...
si zici ca nu te corup la o cafa?
ioi, chiar ca-s malefica
michelle_
Postat pe 22 August 2011 00:26
De la: dor72_, la data 2011-08-22 00:05:30013, pe mine tot nu m-ai lamurit
de ce insisti sa faci din michelle alceva decat este...si ce ea nu isi doreste
de ce trebuie musai sa o transformi tu pe ea ?
de ce nu o ignori? unele persoane nu pot empatiza, fara a fi vina vreuneia..si atunci de ce sa insisti acolo unde nu ai nicio sansa? de ce?
in primul rand, tu trebuie sa intelegi ca pe garbo, multi intra sa se relaxeze...si vor sa glumeasca....acum, faptul ca altii percep aceste glume ca si afronturi personale, este alta poveste...fiecare cu riscul lui...
si te rog, spune-mi mie daca a fost corect din partea userului 7014 sa spuna ceea ce a spus la adresa mea, dupa ce eu inchisesem contul? explica asta...si apoi mai vedem cum stam
ai si tu dreptatea ta, dar eu cred ca era mai elegant sa o lasi in pace...felul in care i-ai facut "acele urari" este sub demnitatea oricarei persoane...indiferent de statut..
si apoi vii sa ne convingi ca nu suporti un anume limbaj, limbaj pe care tu l-ai folosit cu ostentatie...


Mai dor........nu vreau sa fac din ea ceea ce nu este. Nici macar nu stiu ce este. Nu stiu nici ce-si doreste, ca nu am de unde.
Nici nu insist sa conving pe altii. Insist sa-mi sustin ideea, parerea, atat.
Si eu intru pe forum sa ma relaxez. Nu mi-a facut mie nimeni nimic personal, nici afront, nici gluma.
A fost o parere. Nu-mi place ceva de genul asta.
Si nu se poate sa fie elegant doar sa ignori. Sincer acum. Si asa incerc sa ignor prea multe incepand de la stirile de la ora 5 pana la tot ce se intampla in jur.
Dar si cand vreau sa ma relaxez chiar e necesar sa citesc doua injuraturi pe fata si trei injurii la adresa unuia sau altuia?
De asta nu avem societate civila in Romanica, ca stim sa ignoram cu prea multa eleganta?
garbo011013
Postat pe 22 August 2011 00:27
nu bre...ce berbat? vrei sa raman fara cap?
si orium, toti berbatii este porci si bagabonti...asa zice irina...minte ea, mint si io...
michelle_
Postat pe 22 August 2011 00:28
Buna dimineata!!!Bine-ai revenit Dor!! 013 un alt titlu nu ai putut sa gasesti?
constance
Postat pe 22 August 2011 08:05
multumesc constance
o zi si o saptamana minunata tuturor
dor72_
Postat pe 22 August 2011 08:08
ba, mi se rupe in treispe, daca e femeie sau nu! so, n-am sa ma ocup cu doveditu`! let that be!


o_k, ia citeste postarea din deschiderea topicului si spune-mi daca musteste a delicatete, bun simt si alte virtuti! dar, probabil, pt tine asa o fi!
esme
Postat pe 22 August 2011 21:50


@ "Eu vorbesc din prisma unui Garbo 0000x care doar citeste"
unui, este folosit corect asa in forma aceea ( unui [user] Garbo) tocmai valoarea aceea nedeterminata ne obliga la o astfel de exprimare


@ca daca era femeie mi se parea firesc sa se acordeze la gen...
asta e de bagat la putzul gandirii... sa se acordeze, cam asa , ca un instrument muzical...pentru ca genul ( gramatical) doar se acorda ( sa se acorde)

@"Crede-ma ca privesc detasat." pai daca era femeie nu era firesc sa spuna..."crede-ma ca privesc detasata?"

da, detasata, adica taiata ... sau smulsa ... ca o avea capse
atunci cand are valoare adverbiala ( ca si in cazul de fata) , cuvantul ( ca sa fiu pe intelesul nebacalaureatilor) este si ramane invariabil ...nu se acorda, adica
eu privesc detasat, tu privesti detasat...toti privim detasat....detasat=din afara, din exterior

e saptamana tolerantei...nu uitati....

pana si esme vad ca priveste "deosebit de" detasat...
dor72_
Postat pe 22 August 2011 22:03
iote ca si-a tras topic michele.cine are, are. nu duce lipsa


ok, stii tu ca noi suntem prieteni da', cum domle? din ce zici si sustii de spui ,femeile nu au logica si nici nu sunt meticuloase in a-si argumenta o idee? acesta ar fi motivul banuielilor ca 013 e barbat?
nu intru in teorie gramaticala insa, e corect " privesc detasat" chiar daca expresia e spusa de o femeie

in alta ordine de idei, nu mi se pare corect si nici elegant sa deschizi un astfel de topic

si_totusi
Postat pe 22 August 2011 22:16
da' di ce, tushelu, sa nu fie corect si ielegant? ce, ieshti invidioasa ca mai are una ce ai avut tu?
Thor_again
Postat pe 22 August 2011 22:18
totusi, nu si-a tras...a vrut sa i-o traga sora 13...
dor72_
Postat pe 22 August 2011 22:19
dor si thor ,nu fiti rai !
si_totusi
Postat pe 22 August 2011 22:57
mda...unii mor de plictiseala, altii de grija mea

OK, m-am ferit pana acum sa iti dau vreo replica, pentru ca deja am impresia ca s-a spus prea mult, dar cum se pare ca tu tii cu orice pret sa se escaladeze situatia, iti sugerez ca inainte de a vorbi de mahala, si limbaj violent, sa iti recitesti postarile in care o atacai pe dor si pe alfi...si nu numai, postari pentru care ai fost atentionat nu o data
asta asa, ca tot ii admirai cucoanei asteia stilul delicat si maniera catusi de putin tzatzeasca, precum si urarile de bine adresate mie
ca o admiri, si o stimezi, e strict problema ta, sunt sigura ca veti gasi subiecte mirobolante si fascinante de dezbatut, in timp ce madama asta ma ataca pe mine, iar tu ii ataci pe dor si alfi
si da, "din pacate" incercarile astea nu au sorti de izbanda...spre marea ta dezamagire...a ta si a altora...
oricum, mi se pare de un prost gust desavarsit atitudinea voastra de cavaleri ai dreptatii, atata timp cat voi faceti uz tocmai de limbajul violent de care ma acuzati pe mine

asta e ultima mea replica pe marginea subiectului, va urez prietenie frumoasa, si va anunt inca o data ca parerea unora sau altora nu ma ma afecteaza in niciun fel. nu vreau sa fiu miss popularitate aici, si in general, am suficienta minte incat sa nu pun pasiune intr-o chestie virtuala
michelle_
Postat pe 22 August 2011 23:35
am urmatoarea parere: Cota de piata a lui michelle era in scadere. Impresarul ei s-a gandit ce s-a gandit si a deci: michelle, fato, sa facem ceva ca anii vechime isi spun cuvantul, mintea uzata nu mai vine inapoi si musai s-o mascam cu ceva. Michelle, tata, eu zic asa, ca d-aia ma platesti: ia aplica tactica de la stiri si ziare, si fa-ti tu un topic!
Si asa se nascu topciul cum sa scapam de michelle, bazat pe psihologia inversa.
Na, contraziceti-ma, acum!
As_ninge
Postat pe 22 August 2011 23:39
tzarancutza....tzarancutza....cu bujori in obrajiori
Axl_22
Postat pe 23 August 2011 00:43
Eu cred ca 013 e chiar Michelle

sau o fi Vuvulina...sau o fi ala ...cum il chema? care locuia in Italia si avea 2 baieti...acu' vreo 3 ani in urma???

Nasol, ce-a ajuns garbo.

Nici macar la poze nu mai am chef sa ma uit...
Ciresica
Postat pe 23 August 2011 06:18
http://www.youtube.com/watch?v=lFFMwTYbENU
Axl_22
Postat pe 23 August 2011 07:36

macar bine ca mi-ai demonstrat ca nu suntem prieteni...si vei putea oricand, sa imi trantesti in fata orice....
iar ...nu , mai bine nu...e totusi saptamana tolerantei pe garbo....

si ar fi de retinut ca norocul meu, nu de unde zic dumneata vine...

sa aveti o zi minunata

fetiscano, iti numara cineva cuvintele?
dor72_
Postat pe 23 August 2011 07:42
:
na ca sa nu vb....

Axl_22
Postat pe 23 August 2011 07:50
n-ati mai scapat de Michelle?

Wifo, cred ca cel mai bine ar fi sa ne spui chiar tu cum putem sa scapam de tine!!!
sora_ilsi
Postat pe 23 August 2011 11:11


sa fii sanatos.... de doua ori...
dor72_
Postat pe 23 August 2011 17:37
e saptamana tolerantei pe garbo ? da' ce/am ratat !
se dau mici si bere ? cine canta ?
elodia
Postat pe 23 August 2011 18:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre stiinta lumeasca? Si despre stiinta duhovniceasca? 92 De la: ROI2009 7 Mai 2011 17:47
ce ne mai asteapta???,,... 2 De la: cricat 3 Februarie 2011 00:20
abilitati practice,formarea deprinderilor de munca (pt.varsta prescolara si scolara mica) -educatoare,invatatori,parinti,bunici,bone,case de copii 2 De la: mamytzy56 10 Ianuarie 2013 22:32
Cea mai buna prietena a sotiei,amanta ideala a sotului 128 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:39
loc de munca pentru barbati in strainatate 9 De la: Vidar 26 Iunie 2009 16:26
Setari Cookie-uri