Cum putem scapa de Michelle?????????????

Adunati frate niste semnaturi, faceti ceva sa scapam de forumista asta de 3 ani juma' cu pseudonim "michelle"..
N-am mai pomenit atata venin, puroi si rautate aruncate pe un forum, ca din partea asteia...
Nu i se poate da un hap sa faca si al treilea infarct? Sa mai stea prin spitale macar.........pana ne mai revenim din mizeriile pe care le tot arunca pe aici?
N-am vazut progenitura ca asta........
Nu citeste trei cuvinte dintr-o propozitie si ea gata: isi si da seama ce vrea sa spuna omul, ce gandeste....si cat intelect are..
Si jigneste........si dupa aia iar jigneste...........si cand se mai plictiseste sau oboseste iar jigneste....
Si cica ar avea si o viata sexuala ok.......dar cica cu organul ala intern de i se spune inima sta cam prost ca e sloi de gheata......
Deh.. dupa doua infarcturi.......poate are doar un plastic in loc de...
Iar noi, restul lumii cica ar trebui sa ne simtim si s-o intelegem pe Michela ca a suferit din cauza bolii si si-a schimbat modul de viata ( adica nu mai are voie sa bea, sa fumeze si banuim ca nici sex nu mai poa' sa faca ca pe vremuri ) ..
Si haideti sa-i mai intelegem inca un pic frustrarile astea.........ca doar Ea, e o persoana foarte importanta ( PENTRU EA ) care are nevoie sa simta ca inca traieste, ca poate schimba ceva, ca poate face ceva sau doar ca se simte importanta sau in centrul atentiei pe forum si tot e mai bine decat cu ce are de fapt...
Pentru ce trebuie sa suporte altii neimplinirile sau frustrarile altuia?
Pentru ce trebuie sa o suportam noi?
Voi credeti ca acasa o fi altfel? Sa pariem daca nu l-o fi facut si pe barbatu-sau si pe copii ( daca ii are) sa se simta vinovati pentru ce traieste ea? Sa pariem si daca apropiatii ei nu se vor duce unde or vedea cu ochii, doar ca sa scape de o astfel de egoista?
O egoista care incearca sa-si gaseasca cativa aliati ( pe unde poate) .. si sa le povesteasca in cate-un context ( asa zis intim) cat sufera ea..... dar care in realitate nu face altceva decat sa-si arunce veninul, rautatea si frustrarile asupra tuturor celor pe care ii simte instinctiv mai slabi, fie ei forumisti, barbat sau copii?
A ajuns sa-i si placa sa-i zici " bitch"...Se simte mai bine asa.......... o fi crezand ca prezinta mai multa importanta.
Ori masca asta de " dura, rea si a-dracu" nu ascunde decat un sac cu praf in loc de continut. Vorba Horensiei Papadat Bengescu daca tot vrei sa simti ca traiesti, mai bine ti-ai mirosi propria transpiratie si sa ne scutesti pe noi restul de dejectiile tale.

P.S. si ca un test.........haideti sa vedem daca e capabila sa citeasca tot mesajul si sa faca un coment general.. Eu pariez ca va posta de mai bine de 50 de ori adica va mai avea ceva de spus la ficare propozitie din acest topic. ( Mai citeste putin, mai arunca ceva din gunoiul de acasa, iar mai citeste, iar mai gaseste un substrat imaginar.....iar mai arunca un pic de venin si asa mai departe.)
P.P.S. Cum putem scapa de o asemenea persoana? ( Forumistii cu care discuta in privat n-au decat s-o pastreze in lista de mess)
garbo011013
Postat pe 21 August 2011 08:24
Si va rog comentati raspunsurile acestei persoane, daca o putem numi asa:
1. "nu te supraestima, fetito...nimeni nu te observa "
2. " 014, ce-ar fi sa te potolesti dreaq? si sa-ti nu-ti mai dai tu cu parerea?
ca oricum, e clar ca te doare al naibii ca nu esti inclusa, si ca mai toti aia care conteaza pe aici te trateaza cu sictair
si daca noi suntem infatuati si complexati, se pare ca tu esti nepermis de agresiva, din moment ce te rama atat problemu'
uite ca nu suntem toti perfecti ca tine, de-aia zic, sezi mumos in banca ta, ca am mai vazut ca tine in 3 ani jumate de garbo
hai, ia-te de manuta cu don'soara care sustine doar atractia fizica, si compatimiti impreuna
si lasa grija courului nostru
si nu te obosi sa-mi raspunzi, is cam ocupata acum "
3. "ok, mi se cam falfaie de astea care misca in front sau imi pun la indoiala nush ce brand...iote de-aia nu am eu apa calda si pullover pe gat
cat priveste judecatile de valoare, sincer, nu stiu ce judecata de valoare e aia care sustine doar atractia fizica...poate asta e valabil doar in cazul animalelor
si nu, eu nu am complexe, nu platesc tribut societatii, si nici nu fac pe lupu' moralist aici...nu mai spun ca nu ma supun unor cutume idioate
si nu, nu imi iau pastilele, doar am spus clar de saptamana trecuta
si despre ce grija vorbesti? ca nu am primit niciun mesaj de la tine
sau is eu blonda?
nu, categoric nu am primit mesaj de la tine, mi-am verificat mesageria "

MAI SIMTITI NEVOIA UNOR ALTE CONFIRMARI?
garbo011013
Postat pe 21 August 2011 08:41
E duminica dimineata...nici nu e ora 9:00 am inca ....merg sa ma culc mai bine...

BOOOORING!!!!!!!!
Ciresica
Postat pe 21 August 2011 08:47
"Sunt unii care au citit o biblioteca intreaga si altii care au citit o singura carte, viata". N.
Axl_22
Postat pe 21 August 2011 09:20
013,
De la a nu fi de acord cu opiniile unei persoane pana la a-i dori un al treilea infarct e o distanta mare.

MODUL in care ti-ai exprimat dezacordul este dezonorant si descalificant pentru tine
nathalie
Postat pe 21 August 2011 12:17
ooo da...
maica, tu te plictisesti rau de tot, este?
iar te-a lasat danezu' singurica acasa?

hai pa!
michelle_
Postat pe 21 August 2011 12:20

013, se pare ca pt tine frustrarea, pe care o traduc prin aceea ca esti `ne_fou_tu`, are consecinte devastatoare: s-a transformat in rautate gratuita!
esme
Postat pe 21 August 2011 12:28
ah, stai...ca nu ea era cu danezu' ala, am confundat-o
eh, nu tin minte cenepeurile astea, batranetea, deh...
esme, las-o mami...daca la atat se reduce existenta ei, asta este...cui ii pasa?
michelle_
Postat pe 21 August 2011 12:39
...bre 13... ce sa-ti spun...ne umplus di respect...dai cu stangu in dreptul...

daria_
Postat pe 21 August 2011 14:02
dap...are doua toapice deschise, in care o macina grija noastra...a astora de pe garbo

acu' vad ca o macina grija mea
asa se intampla cand n-ai viata reala, te freaca grija de altu', cat sta pe forum, si de ce isi neglijeaza familia
michelle_
Postat pe 21 August 2011 14:07
hmmmmmm, NEXT!
panty_C
Postat pe 21 August 2011 15:13
013, totusi care e problema ta iezistentziala?
incerci sa transmiti ceva? sau doar te trezesti scriind...?
ma intreb care este adevaratul tau motiv de vanezi cu asa vehementza un anume user?
sa fie cumva vorba de-o invidie?
vrei sa-i iei locul?
care e mobilul real al acestor frustrari acumulate de tine in anii despre care vorbesti?

ah, nu te deranja sa-mi raspunzi si ai grija in pledoaria injurioasa sa nu-ti mushti limba fiindca risti sa mori otravita cu veninul pe care incerci sa-l arunci!
intrebarile de mai sus sunt retorice!
si in caz ca n-ai inteles nimic din ce am scris mai sus, am doua zicale pentru tine!
- nu mor caii cand vor cainii!
- cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia!
intelepciunea neaosh romaneasca, desi straveche, este perfect valabila si in prezent!
si ai de girja sa nu te mai asa si pe dincolo grija, ca risti sa ramai bortzoasa.... si-ar fi pacat!
alfheim
Postat pe 21 August 2011 16:37
013 esti invidioasa???
constance
Postat pe 21 August 2011 16:48

alta intrebare retorica!
alfheim
Postat pe 21 August 2011 16:50


ce dreaq bre 013..(era un film,sora 13..,ehe..ce mai razboinica)..,deschizi clab cu un singur membru..?

wifo..,numa' de-a dreaq tre' sa supravietuiesti si celui de-al trei-lea..

te doare mintea frate..
daca in virtual exista asa ceva..,inmultiti cu cel putin 2 in viata reala..
asta asaaa..,pentru a va face o imagine de ansamblu despre societatea de azi..
roby_cado
Postat pe 21 August 2011 17:06
haidi, bre, ca io-nmultesc cu zece si tot nu-mi da la numar!
esme
Postat pe 21 August 2011 17:10
pai deh, depinde unde pui virgula!
dar oricum, o virgula tot o virgula ramane!
alfheim
Postat pe 21 August 2011 17:12
netu-i mare si garbo la fel...stii 013, cateodata e folositor ocolitul .
Freya__
Postat pe 21 August 2011 17:40
on topic: nu putem!
ufishor
Postat pe 21 August 2011 18:35
canalie mica!
michelle_
Postat pe 21 August 2011 18:36
de curiozitate.....

in lumea ta, de dupa garbo, cand nu-ti place cineva, ce faci????

cumva, platesti acatist la biserica....sa "scapi" de el/ea?
Eugenia69
Postat pe 21 August 2011 18:40
013, imi pare rau pentru tine...cred ca nu reactia asta o asteptai...da' asa e michelle:bitch rau...nu scapi de ea si pace...n-ai decat sa o accepti...
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 18:47
mda. e grele

invidia asta bat-o vina ..
Mielutza
Postat pe 21 August 2011 18:52
ei, parca nu stim noi...
de-astia de dau cu bata-n balta si-n viata reala e lumea plina...
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 18:55
De la: nathalie, la data 2011-08-21 12:17:57013,
De la a nu fi de acord cu opiniile unei persoane pana la a-i dori un al treilea infarct e o distanta mare.

MODUL in care ti-ai exprimat dezacordul este dezonorant si descalificant pentru tine


Ai dreptate, Nathalie. M-a luat gura pe dinainte. Nu doresc raul nimanui si in nici un caz nu-i doresc Michellei sa faca un alt infarct.
Faptul ca nu-mi place exprimarea ei ( de cele mai multe ori deranjanta inclusiv pentru cel care doar citeste, fara sa-l mai punem in discutie pe cel caruia i se adreseaza) nu ar fi trebuit sa-mi dea dreptul unei astfel de exprimari mai ales cand e vorba de sanatate.

Ca o concluzie: nu-i doresc acestei persoane un alt infarct.
Mentin insa afirmatiile cu privire la felul ei de a fi si de a se comporta intr-o societate, fie ea si virtuala.
garbo011013
Postat pe 21 August 2011 20:35
cel fara pata sa ridice piatra si s-arunce!
stii vorba asta 013?
daca o stiai, 99,99999% ai fi tacut! iar pt acel 0,00001% ai fi incercat sa adresezi un mesaj privat!
alfheim
Postat pe 21 August 2011 20:41
http://www.youtube.com/watch?v=HweU-Nc__HE

pt 0 ...... 13 !
Axl_22
Postat pe 21 August 2011 20:42
familion garbo, stiti ce cred eu? ...013 deschizand acest topic a vrut doar sa vada cine e de partea lui michelle?!
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 20:48
De la: O_K, la data 2011-08-21 21:04:03
alf...imi pare rau ca tre sa ma folosesc de postarea ta...dar aici,pe garbo, 99,99999% sunt fara pata...crezi ca jeaba vezi atatea pietre zburand in toate directiile?!?



mda....99,99999% sant cei carora li se pune pata !!!!!!
013...nici o grija...asa cum am scapat de dor72 , in curand vom scapa si de blonda !!!!!

Postat pe 21 August 2011 21:15
nicio nadejde, fetito...nu mor caii cand vor cainii
da' tu nu trebuia sa te ocupi de testu' ala cu angels si lung?

ok, ai vreo problema cu mine? de ce iti doresti atat de mult sa te "iei" de mine, mai ales ca discutiile noastre au fost intotdeauna politicoase?
imi scapa mie ceva, sau cum?
michelle_
Postat pe 21 August 2011 21:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prin casatorie ti se mareste cercul de prieteni nedoriti si rude barfitoare 67 De la: dede 11 August 2010 19:02
Barbatul "Ai dreptate draga mea!" 100 De la: narcysa 28 Noiembrie 2010 10:04
Voi stiți sa zmbiți ? 54 De la: VOIAJOR 8 Iulie 2012 21:39
Religia in scoli 102 De la: garbo_1502 2 Mai 2012 10:55
Ce sunt sentimentele si de unde apar ele? Animalele au sentimente? 33 De la: delada 12 Septembrie 2015 20:43
Setari Cookie-uri