L-am pierdut dar il iubesc enorm

Ne-am despartit nu am liniste si pace ii vad imaginea peste toto ii simt mirosul nu pot sa fac nimik sunt ca paralizata il vreau inapoi si el ma respinge cu cruzime cum sa uit cum sa ma vindec?????
_blondyna
Postat pe 9 August 2011 02:01
pentru asta am alta pastila!
mai blondyna, n-ai mai fost de mult pe aici... inseamna ca te-a tinut tare ocupata!
oricum e bine ca ai revenit cu topic nou!
zi-ne si tu ceva detalii, cat mai multe amanunte, ca sa incercam sa aducem cate-o parere... desi la cat esti de supra-ultra-infra beton, chiar nu stiu de ce te plangi de asa ceva!!! e plin pamantul si de barbatzi dar si de masculi.... amu vezi tu ce alegi!
poti zice si tu NEXT.... ca deh, asta-i viatza!
alfheim
Postat pe 9 August 2011 13:18
N-ai cum sa-l aduci daca el, chiar nu mai vrea. Indiferenta din partea ta, chiar daca simti ca mori fara el. Majoritatea reactioneaza la indiferenta totala din partea femeii, daca chiar i-a pasat de tine.Daca nu reactioneaza inseamna ca nu-i sa mai fie si next, ce D-zeu! La mine toti s-au reintors prin indiferenta din partea mea, doar ca nu i-am mai primit eu :D.Unul a venit chiar si dupa 3 ani, altu' dupa 1 an, altcineva dupa 5 luni. Am specificat cazurile extreme, nu te speria :))). Dupa 2 saptamani, o luna ar tb sa vina el, daca-i lipsesti total din peisaj, asta inseamna sa nu-l bagi deloc in seama, fara mesaje, fara sa-l suni, fara sa-i raspunzi la apeluri. Lasa-l sa fiarba cel putin 3 saptamani. Sa respire fara tine si daca-i lipsesti vine el cu siguranta, daca nu, tu de ce l-ai mai vrea? ;) Or fi orgoliile mari, dar lipsa ta il va coplesi. Fi tare si lasa-l fara tine, macar 3 saptamani. Uita-ti pe undeva telefonul :)
magdabeauty
Postat pe 15 August 2011 07:20
bun venit in clubul celor care sufera din dragoste. nu stiu daca sunt in masura sa-ti dau un sfat, tinand cont ca si eu am cerut ajutor pe forum, dar sfaturile celor de aici m-au ajutat si incep sa ma detasez si sa nu ma mai doara asa indiferenta lui. mai, stiu ca e greu, dar poti sa-l bati cu armele lui si anume uita ca l-ai cunoscut ptr ceva timp si trateaza-l cu indiferenta totala.va fi foarte greu ptr tine sa nu cedezi la prima atentie din partea lui, dar fii tare pe pozitie . incearca sa socializezi mai mult, chiar pe forum, pe mine m-a ajutat. rasfata-te putin, facand lucruri care-ti plac si pe care nu le faceai inainte.nu-l mai lasa sa vada ca suferi din cauza despartirii. vei vedea ca totul va fi bine. mult noroc!
mistic
Postat pe 15 August 2011 08:29
Auziti aici, ce ne spune Victoria
E bun si Garbo asta la ceva
ducesa999
Postat pe 15 August 2011 09:02
blondino, parca erau niste brreloace de-alea care piuie cand le pierzi...vezi de cumpara unu' si coase-il de camasa, ca sa fii sigura ca nu-l mai pierzi
michelle_
Postat pe 15 August 2011 11:42
Of, Michele, nu intelegi suferinta bietei blondine!!
Ce sa zic, blondele pierd si uita repede.... Acest lucru te va ajuta sa uiti repede pe cel pe care l-ai pierdut. Sau .... poate nici nu l-ai avut dar ... ai uitat!
Ai o scuza: esti blonda.
SAL
Postat pe 15 August 2011 15:20
dreaq...si eu is blonda din cand in cand... cand nu vreau sa pricep ceva, sau cand nu mi-am bagat doza de cafea in vena, da' fatuca asta e blonda naturela...
de-aia mi s-a parut tipic blonda remarca ca "l-a pierdut"...de parca a pierdut un cutz, sau a pierdut trenu'
eh, ce sa zic...la tatzi ni-i greu
michelle_
Postat pe 15 August 2011 15:27
pot sa intru si eu in clubul celor care sufera din dragoste
garbo105786
Postat pe 15 August 2011 21:44
valea plangerii, nene...
michelle_
Postat pe 15 August 2011 21:52
intra... toti am fost la un moment dat pe acolo, important este sa nu zabovesti prea mult in clubul ala.
cricat
Postat pe 15 August 2011 21:52
terapia prin ocupatie.
scrie o lista cu tot ce poti face in casa,in gradina,pentru ai tai,etc,
si tine-te ocupata moment de moment,in asa fel,incat sa iti amintesti rar de el.
s-a vindecat asa un tata caruia i-a murit unicul copil.....dapai tu.....
si pe mine m-a ajutat dupa despartire,asta.,
orice rau e trecator,afara de moarte....
d
daniilia
Postat pe 17 August 2011 23:15
Michelle, unde altundeva sa se planga?
Ce mi se pare mie ciudat, e faptul ca blondina era tare pe pozitii acum ceva timp... Increzatoare, plina de viata. Ce s-a intamplat intre timp?
Adevarata vorba aia... sa nu zici niciodata "niciodata". Timpul si increderea in tine vindeca tot, parol. Te vindeca si de dragoste si de lipsa ei si de ce te mai bantuie, doar de moarte nu. Curaj, blondyno!
Lidiaolteanu
Postat pe 18 August 2011 16:41
io incerc doar sa-mi inchipui de cand nu se mai spala ala, din moment ce mandra asta zise ca-i simte putoarea peste tot si nu poa' sa faca nimic, ba chiar o mai si paralizeaza mirosu' ala
blondy, da' te-ai gandit ca poate totusi mirosu-i de la tine? ian mai incearca macar sa schimbi apa

De la: _blondyna, la data 2011-08-09 02:01:59 ii simt mirosul nu pot sa fac nimik sunt ca paralizata
Thor_again
Postat pe 18 August 2011 17:12
vai,nu poci pentru ca sa cred!
cineva se plictiseste si de tzatzoase?!?
precizilla
Postat pe 18 August 2011 20:17
mai ales de tzatzoase, bre! ca doar intotdeauna apar altele si mai si!
Thor_again
Postat pe 18 August 2011 20:20
De la: _blondyna, la data 2011-08-09 02:01:59Ne-am despartit nu am liniste si pace ii vad imaginea peste toto ii simt mirosul nu pot sa fac nimik sunt ca paralizata il vreau inapoi si el ma respinge cu cruzime cum sa uit cum sa ma vindec?????

In dragoste nimic nu e mai dureros de cat sa il bati pe om cu armele lui . Tu de ce nu ai face .E greu dar si tu ai putina tarie sa invingi asa ca lupta si vei castiga . Stiu ca doare si inca rau, dar poti . Fruntea sus si incepe lupta .Cum te trateaza el asa trateazal si tu .Mai tarziu o sa te feliciti chiar dac acum iti este greu .Sa auzim de bine
gaseste
Postat pe 20 August 2011 11:52
si oare cum era aia cu ... in viatza nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transofrma?
pffff... cum le zicea shakespeare din condei de pana de gasca... mult zgomot pentru nimic!
alfheim
Postat pe 20 August 2011 13:04
Alf ........uite ce frumos spune Sorescu despre Shakespeare
jeanette40
Postat pe 20 August 2011 13:13
Shakespeare a creat lumea n sapte zile.

n prima zi a facut cerul, muntii si prapastiile sufletesti
n ziua a doua a facut rurile, marile, oceanele
Si celelalte sentimente
Si le-a dat lui Hamlet, lui Iulius Caesar,
lui Antoniu, Cleopatrei si Ofeliei,
Lui Othelo si altora, Sa le stapneasca, ei si urmasii lor,
n vecii vecilor.
n ziua a treia a strns toti oamenii
Si i-a nvatat gusturile:
Gustul fericirii, al iubirii, al deznadejdii,
Gustul geloziei, al gloriei si asa mai departe,
Pna s-au terminat toate gusturile.

Atunci au sosit si niste indivizi care ntrziasera.
Creatorul i-a mngiat pe cap cu compatimire,
Si le-a spus ca nu le ramne de ct sa se faca
Critici literari
Si sa-i conteste opera.
Ziua a patra si a cincea le-a rezervat rsului.
A dat drumul clovnilor
Sa faca tumbe,
Si i-a lasat pe regi, pe mparati
Si pe alti nefericiti sa se distreze.
n ziua a sasea a rezolvat unele probleme administrative:
A pus la cale o furtuna,
Si l-a nvatat pe regele Lear
Cum trebuie sa poarte coroana de paie.
Mai ramasesera cteva deseuri de la facerea lumii
Si l-a creat pe Richard al III-lea.
n ziua a saptea s-a uitat daca mai are ceva de facut.
Directorii de teatru si umplusera pamntul cu afise,
Si Shakespeare s-a gndit ca dupa atta truda
Ar merita sa vada si el un spectacol.
Dar mai nti, fiindca era peste masura de istovit,
S-a dus sa moara putin.
jeanette40
Postat pe 20 August 2011 13:14
jeanette
am intalnit-o cu ceva ani in urma... tot atunci am dat si de viziunea vizuinii...
mi-a placut sorescu, dar mai tare shakespeare, desi n-a fost chiar creatorul... si peste ei mi-a placut si-mi place Eminescu!
alfheim
Postat pe 20 August 2011 13:37
salut! fii tare! te inteleg...stiu cum e...e enrom de greu, am trecut si eu prin asa ceva, am iubit enorm, pur si simplu nu cred k cineva poate iubi mai mult, eram in stare 14 ani sa aastept dupa el, pt k erau ceva probleme, ma rog, detalii.
2 ani am plans si eu dupa el, el era deja casatorit, s-a casatorit la o luna de la despartirea noasstra, nu mai puteam , nu mai eram eu, plangeam toata ziua, nu ma mai bucura nimic, nici faptul k am primit o bursa in frantza nici faptul k am terminat o facultate, eu tot plangeam de 2 ani dupa el. fii tare! si incearca sa te gandesti k tu esti cu mult mai importanta decat el, esti cea mai importanta, si nu merita sa fii trista dupa cineva care nu apreciaza si care nu stie sa fie om, pt k el te .a adus in starea asta si akuma nu te ajuta sa intelegi situatia si sa treci peste, o sa fie bine, ai incredere in mine, eu akuma ...nu mai simt nimic pt el, mi-ar fi scarba de el dak l as intalni pe strada, desi... uneori cand imi amintesc, imi vine sa plang doar pt k mi-.e mila prin ce am trecut eu.Cu autocontrol o sa depasesti momentul. respecta te pe tine, si sunt sigura k esti cu mult mai valoroasa decat el, asa k nu merita sa palngi si sa ti para raudupa cineva inferior tie. o sa fie bine,pt k Dumnezeu ne da intotdeauna ce e mai bine. o sa intalnesti pe cineva care sa te iubeasca el, nu numai tu sa iubesti, chiar dak e greu akuma... experientza asta o sa te faca foarte puternica! numai bine iti doresc,
garbo162477
Postat pe 21 August 2011 04:44
Invata sa zambesti! Doar zambind vei scapa de suferinta!
definitivat
Postat pe 21 August 2011 05:49
Eu sincer nu va inteleg cum puteti sa varsati o lacrima pentru asa ceva... Barbatii nu merita absolut nimic, cel putin acela care te va face sa suferi fi sigura ca nu merita decat sa fi fericita ca esti libera si nu mai esti langa el.
Barbatii sunt niste copii mai mari, NU ARATATI CA SUNTETI MAI PROASTE DECAT COPIII!!!!
Aratati si voi ca aveti acolo un strop de caracter, poate si niste mandrie si niste orgoliu...gasiti-le ca sunt in voi (probabil ascunse bine) si nu o sa va mai vaitati atat.
papusa_dulce
Postat pe 22 August 2011 10:50
De la: _blondyna, la data 2011-08-09 02:01:59Ne-am despartit nu am liniste si pace ii vad imaginea peste toto ii simt mirosul nu pot sa fac nimik sunt ca paralizata il vreau inapoi si el ma respinge cu cruzime cum sa uit cum sa ma vindec?????


Daca a plecat si nu se mai intoarce,din convingere,lasa-l sa stea acolo unde se afla.
N-a fost sa fie al tau!
Si crede-ma,Dumnezeu stie ce face si da fiecaruia ceea ce merita.Roata se va intoarce si va suferi si el asa cum faci tu.
Stiu,nu te incalzeste cu nimic asta,dar....nu te mai uita in urma.
Daca te iubeste,se intoarce la tine.Daca nu...drum bun!!!
La ce ti-ar folosi un om care nu te iubeste?


Orice suferinta trece.
garbo134945
Postat pe 22 August 2011 13:49
Nu stau sa citesc ce-au raspuns altii, e usor sa chibitezi de pe margine...
Eu una numesc etapa asta perioada de sevraj. Esti 'drogata' practic cu el, tot sistemul tau il cere, e si normal. Cu cat te refuza mai mult, cu atat il vrei mai mult. Si asta e foarte normal!
Incearca cat poti tu de tare sa nu faci tampenii in perioada asta de genul 17 mesaje disperate date pe telefon, 51 de apeluri telefonice, plansete, urlete, rugaminti pline de disperare, urmariri si altele. Nu e de ras, este exact ce ti-ar trece prin minte sa faci si nu poti sa te abtii!
REPET: INCEARCA CAT POTI TU DE TARE SA NU-TI PIERZI ULTIMA FARAM DE DEMNITATE!
CREDE-MA PE CUVANT, SINGURA VARIANTA CARE FUNCTIONEAZA ESTE SA TE ARATI INDIFERENTA, RELAXATA, NONSALANTA.
Eventual scrie-ti asta mare pe o hartie, pe mai multe, si pune-le la vedere!
Mai ales, NU TE PURTA ASA CUM TE SIMTI IN MOMENTELE ASTEA, ADICA DISPERATA DUPA EL!
Cu cat te arati mai puternica acu, MACAR acum, in ceasul al 13-lea, cu atat iti va fi mai usor mai tarziu!
garbo029140
Postat pe 24 August 2011 13:11
Nu am putut sta indiferenta am cerut a doua sansa desi el a gafat-o iesind cu fosta nevasta la cafele si eu fiind cea care ii surprinde ideea e ca desi sunt foarte rationala si foarte distanta acum chiar am iubit cu toata fiinta mea si stiu ca el nu se va mai intoarce deorece a vazut slabiciunea mea si disperarea cu care il vroiam inapoi e prea tarziu stiu ca am fost doar o relatie de consolare dupa un divort din care el a iesit cu gauri financiare si emotionale stiu ca nu e potrivit pentru mine deoarece nu intelege faptul ca o femeie cu doua slujbe chiar nu are foarte mult timp dar are bani.Cred ca asta a si fost motivul lui principal in relatia cu mine.Pe fosta sotie a iertat-o pentru aventuri cu altii ,la mine nu a iertat nici macar prima discutie in contradictoriu referitoare la un weekend.Am simtit-o prezenta pe ea de la un moment dat in relatia noastra si anume brusc apare el cu un tricoun nou "cadou de la prieteni" si cand ii intreb prietenii aflu ca de fapt nu i-am daruit nimik.Apoi bruc dispar bani din economii ca i-au trebuit fratelui sau il intreb si nu confirma.Apoi ea vine sa isi ridice corespondenta saptamnal de la adresa lor si el primeste mereu mesaje de la ea ca intr-o joi seara sa aflu ca au avut o discutie si ea s-a hotarat sa il tunda, lucru care mie mi-a spus ceva si anume nimeni nu da mesaje decat daca mai e interesat si nu face gesturi ptr fostu decat daca mai are ceva ptr el .Intr-o seara de sambata m-am dus sa imi ridic cateva lucruri personale de la adresa lui fara sa il anunt si l-am gasit cu ea pe terasa savurand ca doi indragostiti o ciocolata calda weekendul pe care eu trebuia sa il petrec cu el, dar am avut o delegatie si a ramas doar duminica, pentru ca am rezolvat treba repede in delegatie am avut noroc si am gasit avion inapoi si am ajuns sambtata seara la el ca sa gasesc imaginea asta.Inainte avusem o discutie legat de faptu ca el vroia ca eu sa renunt la unul dintre joburi ca sa ii acord mai mult timp si ca apoi sa imi spuna c aii e indiferent daca petrec sau nu weekendul cu el.In concluzie am luat tzeapa sentimentala si financiara oricum ma bucur ca a revenit in bratele fostei nu de alta da a facut o alegere buna el va fi ala care sta in casa si o sustine mereu si "ea cea care tot ce prinde nu iarta "
Plus ca ii sunt net superioara ea e o tipa care lucreaza la mezeluri intr-o alimentara si are un fund de 2 m si vreo 90 de kg iar eu am o cariera si multe oportunitati.De ce l-am iubit ?M-am simtiti singura si venea concediul si am zis sa merg si eu cu cineva si am descoperit ca e bine sa te astepte cineva acasa dar e si mai bine cand poti sa castigi mai multi bani si s anu ii mai imparti.Inca un detaliu in discutiile noastre el mereu s eplangea despre cat de greu ii este si cate facturi are de achitat.In fine au trecut vreo doua saptamni am fost intr-o stare de tristete profunda mesajul postat era in weekendul cu desprtirea acum sunt mai bine si multumesc celor care ineteleg si celor care au scris comentarii despre miros m-au facut sa zambesc .Viata merge mult mai bine inainte fara el e mai economica.
_blondyna
Postat pe 24 August 2011 19:40
bravo!
io-te,asta imi placu...
precizilla
Postat pe 24 August 2011 21:25
Blondyno, imi placi!!
Esti puternica, esti deschisa si optimista. Tine-o tot asa si da-l in ma-sa de prost, nu te merita.
Lidiaolteanu
Postat pe 25 August 2011 17:16
Multumesc de incurajari mergem inainte si daca soarele rasare zilnic fara concediu si noi putem zambi pentru ca avem de ce
_blondyna
Postat pe 26 August 2011 00:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce carte (roman) cititi? 33 De la: caleidoscop 31 Mai 2012 00:47
emotii 18 De la: hermosa20 27 Septembrie 2012 12:56
pastile eficiente pentru slabit 337 De la: Monica_Danisor_1 21 Septembrie 2018 04:06
produse pt slabit 3 De la: mihaela_miky12 24 Octombrie 2012 14:09
tzepe cu produse de slabit 144 De la: 5 Aprilie 2018 22:46
Setari Cookie-uri