dezorientata.am nevoie de un sfat

Buna.Am si eu nevoie de un sfat,sau de mai multe
Sunt complet dezorientata.Am o relatie de aproape un an de zile cu iubitul meu,insa au inceput certurile si nu se mai termina.Recent ne-am certat foarte urat din cauza ca acum ceva timp ma sunase fostul prieten si iubitul s-a suparat,si ca sa ma testeze ma sunat iubitul meu cu nr acuns,eu crezand ca e fostul am tot dat ocupat,si la un moment dat am raspuns da nu am zis nimic,apoi ma sunat iubitul meu si nu am avut curaj sa ii spun ca ma sunase fostul (eu asa credeam),si mi-a zis ca il mint ca nu am vrut sa ii spun,ca era un test de incredere si ca l-am picat si ca nu mai are incredere in mine,nu mai crede ca il iubesc etc..pana la urma am reusit sa facem pace dar de atunci nu mai e la fel.Urmeaza sa ne mutam impreuna,ca tocmai ne-am inchiriat apartamentul,da simt ca nu mai e la fel.Simt ca nu ma mai vrea,ca face caz din orice,azi s-a suparat ca am stat 40 de minute sa mananc(vb pe internet el fiind plecat momentan),nu mai stiu cum sa ii fac pe plac,simt ca tot ce fac nu e bine,ca tot ce zic e rau,stau cu teama ca se supara din orice..spuneti-mi ce sa fac?ca nu mai stiu,nu ma mai pot opri din plans,ma simt inutila,ma simt dezorientata..va rog ajutati-ma!
Lavy04
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:46
hmmm ,io zic ca e hormonii!!!!!!!
nazirra
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:49
posibil.........
ana02
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:51
Papusha, cu paranoicii si bolnavii mintal nu faci nimic. Vezi ca sunt destui "neintelesi" si aici pe forum care nu vad mai departe de persoana lor.
Fa-ti viata linistita ca destul stres avem din N-motive.Un nebun alaturi nu te linisteste. Daca acum e in stare sa-ti faca teste de astea de doi bani/mirlan/control freak...mai tirziu ai sa-ti plingi in pumni ca ai stat cu el. Mai bine singura si linistita decit cu un nebun alaturi.
Ciresica
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:53
teama este cel mai distructiv sentiment.cu cit te temi sa nu-ti superi iubitul,cu atit mai mult o sa ii devi "supusa".nu fa aceasta greseala,pt ca vei suferi...fericirea pleaca,pe nesimtite.iubitul tau,trebuie sa te accepte asa cum esti..nu fi falsa,ca sa ii faci lui pe plac.poarta-te in asa fel incit sa stie ca pe el il iubesti,fara artificii
LILO
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:53
ie sigur!!!!hormonii de la nr 1 are treaba cu hormonii lu nr 2 care desi e parasit (pTR NR 1)mai suna!!!!!
nazirra
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:55
le place pe post de hopa mitica.
si_totusi
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:56
naziro! io n-am intales nika
LILO
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:56
lilo ,iti fac maica un rezumat:nr.1 e plecat vb cu el pe mes ....nr 2 fostu nr 1 osuna ...ea nu zice nimica ;lu nr1 actualu....dar nr 1 a prins ca ea vb cu nr 2 ...intelegi????
iote telenovela...proaspata....
nazirra
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:59
naziro!integramele pt avansati is copii mici fata de telenovela lu'matale iar facem noapte alba
LILO
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:02
ideea era ca nu ma sunase fostul,si nici nu am vorbit cu el,era de fapt iubitul meu care ma testa(cu fostul nu am mai vb de mai bine de un an,desi el a mai sunat)
Lavy04
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:06
De la: Lavy04, la data 2009-09-07 19:46:27Buna.Am si eu nevoie de un sfat,sau de mai multe
Sunt complet dezorientata.Am o relatie de aproape un an de zile cu iubitul meu,insa au inceput certurile si nu se mai termina.Recent ne-am certat foarte urat din cauza ca acum ceva timp ma sunase fostul prieten si iubitul s-a suparat,si ca sa ma testeze ma sunat iubitul meu cu nr acuns,eu crezand ca e fostul am tot dat ocupat,si la un moment dat am raspuns da nu am zis nimic,apoi ma sunat iubitul meu si nu am avut curaj sa ii spun ca ma sunase fostul (eu asa credeam),si mi-a zis ca il mint ca nu am vrut sa ii spun,ca era un test de incredere si ca l-am picat si ca nu mai are incredere in mine,nu mai crede ca il iubesc etc..pana la urma am reusit sa facem pace dar de atunci nu mai e la fel.Urmeaza sa ne mutam impreuna,ca tocmai ne-am inchiriat apartamentul,da simt ca nu mai e la fel.Simt ca nu ma mai vrea,ca face caz din orice,azi s-a suparat ca am stat 40 de minute sa mananc(vb pe internet el fiind plecat momentan),nu mai stiu cum sa ii fac pe plac,simt ca tot ce fac nu e bine,ca tot ce zic e rau,stau cu teama ca se supara din orice..spuneti-mi ce sa fac?ca nu mai stiu,nu ma mai pot opri din plans,ma simt inutila,ma simt dezorientata..va rog ajutati-ma!





Mandruto,TREZESTE-TE!!!!!
N-ai nici o obligatie ....esti tanara!.....ai viata inainte!....societatea are nevoie de oameni normali,nu de legume sau marionete.Vointa,ai?Dovedeste-ti ca poti!..arma-i la tine!CURAJ!Nu se merita! sa stai ancorata de un astfel de om.
BAFTA!
rosioara61
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:13
lavy04..ia-ti iubitul la o plimbare in lanul de floarea soarelui,si explica-i pe-ndelete cum stau lucrurile.daca nu are incredere in tine,nu te merita
LILO
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:17
intelegi....lilo....episodu 1...e mai misto ...ca elodia!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:18
Probabil ca tu ai un iubit dar nu unprieten adevarat!Daca eraticasatoriti si raspundeai la telefon ce facea ?Cauta sa gasesti un prieten si apoi mai vorbim oricum gelozia naste timpenii si durere deci ;Discuta cu el ,ori vrea doar partenera de sex ori vrea sa aveti un viitor ?si in functie de raspuns decizi ,ok?Cu stima GABY
pshio
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:05
o pauza cred ca ar fi mai bine venita decat sa va mutati impreuna...mai tarziu o sa regreti ca te-ai incurcat cu el...
ai viata grea cu posesivii si cu gelosii....
fararipi
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:14
Daca acum stai cu teama sa nu-l superi, dupa ce va mutati impreuna senzatia de teama se va accentua. Poti face o depresie sau te va face sa te simti vinovata de tot si de toate: a scartait parchetul in timp ce vorbeai cu el - musai esti cu un barbat dar nu vrei sa recunosti.. a batut vecinul la usa sa te anunte ca l-ai inuntat - ai facut asta intentionat sa-ti dai intalnire cu el...este o defectiune la gaze - sigur ai pus pe cineva sa simuleze defectiunea ...ai intarziat prea mult la cumparaturi - cine stie pe unde ai umblat si cu cine l-ai inselat...ai stat peste program la serviciu - sigur traiesti cu seful tau si-ti bati joc de el...te-ai intalnit intamplator cu o fosta colega de scoala si ai stat de vorba - v-ati amintit de cine stie ce futulist de-al vostru din tinerete... lista poate fi lungaaaaaaaaaaaaaaa.
Daca te muti cu el iti distrugi viata. Este excesiv de gelos - asta nu este dragoste ci prostie sau, mai grav, boala.
Inainte de a lua o hotarare, mai priveste stirile de la ora 17.00 -ai sa vezi cate femei omorate, mutilate pe viata, cu traumatisme de tot felul sunt victimele sotilor sau iubitilor gelosi.
daria_
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:37
Muta-te cu el sa vezi cum iti cronometreaza fiecare drum de la munca-acasa si cum trebuie sa justifici orice intarziere de 5 minute, cum o sa trebuiasca sa justifici orice salut venit de la o persoana de sex opus. Ai sa ajungi sa fii supusa si sa te urasti. Ar trebui sa nu te intereseze de el. De ce te consumi. Nu are incredere in tine? Sa fie sanatos, sa-si ia increderea si sa si-o bage unde vrea el. Pentru ce plangi? Ca e el un prost? Calmeaza-te, fii stapana pe tine si ai sa vezi ca il intimidezi tu pe el, sau pleca daca nu te poate supune. Vrei sa fii mereu cu teama in tine ca o sa va certati din nimicuri pe care nici nu le faci? Vrei o viata de justificari?
Micass
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:31
Eu zic sa nu faci nimic, fii indiferenta pentru ca atunci va intelege ca nu te simti 'cu musca pe caciula'.
simplegirl
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:00
N-ai cum fi indiferenta. Trebuie sa o tai de la radacina.
Micass
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:02
Micass esti in forma, fetita!! brava!
blanca
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:09
Ba deloc. Cred ca merg sa ma culc.
Micass
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:14
atunci vino mai des inainte de culcus
blanca
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:16
Iubita daca nu sunt indiscreta unde este plecat?
ely75
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:41
De la: ely75, la data 2009-09-11 10:41:19Iubita daca nu sunt indiscreta unde este plecat?
eu cred ca e la mama sau in cel mai fericit caz.......la ibovnica
yanyacharberet
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:52
adica la nr 1 sau nr 2????
nazirra
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:04
De la: nazirra, la data 2009-09-11 11:04:41adica la nr 1 sau nr 2????
ioi naziro ce frumos ii treci cu numar ca la detinuti ioi tulai doamne
yanyacharberet
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:08
pai daca ea a inceput!!!!ca n am inteles ....ba nr 1 e actualu..nr2 e fostu....bre incurcatura....ce mai telenovela curata!!!sau caragiale!!!sti tu..2 la primarie...2 la prefectura....intelegi????
nazirra
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:13
De la: nazirra, la data 2009-09-11 11:13:42pai daca ea a inceput!!!!ca n am inteles ....ba nr 1 e actualu..nr2 e fostu....bre incurcatura....ce mai telenovela curata!!!sau caragiale!!!sti tu..2 la primarie...2 la prefectura....intelegi????



Daca citesti cu atentie intelegi. Bine asta daca ai capaciatatea mintala!
ely75
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:22
De la: ely75, la data 2009-09-11 11:22:53
De la: nazirra, la data 2009-09-11 11:13:42pai daca ea a inceput!!!!ca n am inteles ....ba nr 1 e actualu..nr2 e fostu....bre incurcatura....ce mai telenovela curata!!!sau caragiale!!!sti tu..2 la primarie...2 la prefectura....intelegi????



Daca citesti cu atentie intelegi. Bine asta daca ai capaciatatea mintala!
nazirrroooooooo ai vazut? ai citit? daca ai CAPACITATEA MINTALA intelegi ioiiiiii tulai doamneeeeeeee
yanyacharberet
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna:)))))))))9 24 De la: fleurdelis 17 Martie 2010 04:02
Imposibil de uitat 6 De la: preciouss 2 August 2009 19:33
nu stiu ce sa fac..va rog ajutati`ma 7 De la: oana4me 1 Februarie 2010 12:43
7ani jumate dusi pe apa sambetei 48 De la: garbo_384192 22 Noiembrie 2013 16:40
Pe cine sa aleg ? 26 De la: picaturaderoua 9 Decembrie 2011 15:32
Setari Cookie-uri