sunt atat de singura

oricine poate sa-ti dea sfaturi..acest lucru e ft simplu..si tu ai da la fel sfaturi in care sa spui cuiva ca se poate..ca e posibil..unii pot sa spuna saraca de tine..altii vai de el barbat nenorocit....ia de bine orice sfat fie el si ne inteles ..vad lume ft buna pe aici..ai facut bine scriind..si incercand o comunicare fie ea si asa....puterea este in tine..descopera femeia din tine..si scimba femeia din tine cu una care ti-ar placea sa vezi la o alta femeie..bucurate de orice zi..cu bune cu rele..fi un exemplu puternic pt copii tai..ca ei la randul lor cand vor trece prin vremuri la fel de grele..sa stie ca se poate..pt ca si mama lor a putut..eu din clipa in care am divortat am renuntat sa ma mai consider femeie..nu eram multumita cu acest statut..mereu mi-am demonstrat ca sunt barbat ..avand doi copii la varsta de 7...9 ani..mereu am vrut sa le fiu mai mult tata decat mama..stiu ca nu a fost chiar asa..stiu ca am incercat totul pt a tine locul a doi..stiu ca am dat rateuri dar in fiecare zi am incercat asta ..cat a fost reusita se vede in timp..nimik nu are rzultat pe moment..am tot cultivat si am ingrijit o multime de plante..o gradina imensa..am creat un loc special pt a atrage pasari..simtitnd nevoia ciripitului lor in viata mea..era singurul lucru pe care doream sa.l aud..acea gradina ca si cei doi copii mici ..au trebuit cultivati..ingrijiti..adusi la maturitate..dar avand grija si de mine..de existenta mea..de fizicul meu..prin munca asidua,rabdare,perseverenta..prin esuari..prin invingeri..privesc gradina unica plina de viata in care canta sute de pasarele zeci de triluri..vad nunti intregi de pasari in care dragostea mereu invinge alaturi de cei doi fii ..cu bune si rele...traim din plin zi de zi..convinsi ca viata e ft scurta si ft frumoasa si ca merita sa o simtim cu bune si cu rele..sunt in zile in care si lacrimile ne fac mai mici,,mai tristi..mai descurajati..dar privin iar soarele vedem lumina de la capatul drumului..succes..stiu ca si tu poti...
garbo160389
Postat pe 18 August 2011 23:52
Exista un leac, un leac universal fara de care nu exista un nou inceput ..IERTAREA !
Atunci cand vei ierta, te vei ierte, il vei ierta....doar atunci vei incepe sa te vindeci. Acum nu iti dai seama dar...nimic nu este fara rost in acest univers si nici in destinele noastre...asa a fost sa se intample, asa trebuia sa fie...exact cum a fost. Ai primit exact ce aveai nevoie pentru a te elibera, erai dependenta emotional de el...si nu te puteai elibera...dar el te-a "ajutat" .sau divinitatea te-a ajutat sa te eliberezi, asa ca profita, profita sa ierti, sa intelegi, sa uiti si sa mergi mai departe.Nimeni nu da garantii ca "mai departe" va fi lapte si miere...dar va fi mai departe ,ceva nou, unde vei invata altceva, vei avea ocazia de a trai altfel ,de a fi o noua TU. Poate esti printre putinii oameni care traiesc doua vieti intr-una singura. Exista astfel de oameni care mor...si apoi incep o noua viata, un nou inceput fara nici o legatura cu trecutul, care de fapt nici nu mai au trecut, li se pare ca ,acolo...in spatele timpului lor....a fost o poveste auzita....si nu traita.Sunt astfel de oameni , putini, rari....dar sunt ! Si mai ales ...invata sa te iubesti pe tine, sa traiesti viata ta...si nu a ...nu stiu cui, a sotului, a copiilor , a parintilor...a ... ci propria ta viata ,cu greselile tale, cu avatarurile tale....cu tot ce inseamna a fi al tau. Copii trebuie ajutati, alintati, iubiti si respectati, dar ei au vietile lor si tu o ai pe a ta....iubeste-i....ajuta-i, dar nu le da viata ta ! Sper sa iti fie bine !!!!
carloni_carla
Postat pe 19 August 2011 20:10
am gasit tarziu msg tau. cred ca esti o femeie suficient de matura incat sa te abtii de la prostii. a divortat? ok . altul la rand.dar nu cu acte. invata sa te iubesti pe tine. si copilul nu l neglija.in rest............. vezi ti de viata ta. nu se termina lumea intr un om!!!!!!!!!!!
garbo097841
Postat pe 21 August 2011 18:19
daca vrei, macar virtual,te rog sa fi prietena mea ! am 48 de ani si eu am divortat,tot cu valuri de lacrimi,in plina iubire (numai dupa 8 ani...tot primul prieten, tot 20 ani la casatorie) si cu doi copii. din care unul bb. TOCMAI DE ACEEA ma rugam in fiecare seara la culcare pt un singur lucru -SA NU MOR !!!. sa ma mai tina D-zeu pe pamant pana mi-or mai creste fetele..pana ce-o invata aia mica sa manace singura...pana or fi la scoala ,sa le ajut la bastonase...sa fiu acolo cand or fi la pubertate sa le explic ce si cum...apoi am continuta sa ma rog sa fiu langa ele la bacalureat...la examenul de licenta...si rugandu-ma pt ele le-am iubit si mai mult!!!si iubindindu-le nu mai eram singura,le aveam pe ele.aveam ce iubi..nu-mi mai trebuia nimeni altcineva in viata. eram fericita in tmp ce ma jucam cu ele, ce le citeam, cand le plimbam..eram fericita si cand plateam ratele CAR-ului cu care le ofeream vacante si excursii. Sti cand a fost ce-a mai fericita zi a vietii mele..cand am simtit ca intra-adevar iubirea ? in ziua cand fiica mea ce-a mare a iesit din cabina de proba imbracata in rochie de mireasa si m-a intrebata daca-mi place . Tu crezi ca eu atunci sufeream ca "ala" ne parasise, candva? Ca mai era loc de altcineva in inima mea de cata iubirea aveam eu pt copii mei...si de mandrie ca ii scosesm cumva la liman ?! NUUUUUUUU. Totusi,esti tanara,si o sa vina timpul cand ai sa simti macar ca poti incerca din nou o noua relatie...Si poate abia atunci ai sa intalnesti adevarat iubirea..ca fostul, sigur nu a fost ....l-a mine nu a mers nici a doua oara (la 43 ani) si ma tot gandesc la vb mamei "daca nu ai avut noroc de fata n-o sa mai ai niciodata',asa ca acum ma rog seara la culcare sa traiesc sa o vad mireasa si pe ce-a mica,sa-mi iubeasca ginerii fetele si sa le respecte.... dar mai ales sa am nepoti..adica sa o iau de capat cu citit povesti,parc,jocuri, pupici...LA MOARTE IN NICI UN CAZ NU MA GANDESC ! DE CAND AM AVUT COPII AM FUGIT LA DR. SI PT O BANAL DURERE DE CAP. PT CA AVEAM OBLIGATIA SA TRAIESC !!! obligatie pe care o ai si tu !!
carmen1963
Postat pe 23 August 2011 21:13
carmencita...aferim,maica
Freya__
Postat pe 23 August 2011 21:56
Chestia asta cu uitarea seamana cu hartia higienica proasta. Cand dai sa te stergi cu ea, iti intra degetele pe mai stiu eu unde.Ideea este ca indiferent de sentimentele tale, lucrurile au luat o anumita turnura.Daca dai cu pumnii in zidurile alea ruinate te vor durea mainile.Mai bine construieste ceva care sa fie al tau.Si mai ales, nu uita ca merita sda iti traiesti clipele care ti-au fost date asa ca nu le irosi cu procese de constiinta si false disperari.
garbo172845
Postat pe 23 August 2011 21:57
De la: garbo197954, la data 2011-08-07 09:18:27MA NUMESC MARIANA SI AM 42 DE ANI.AM FOST CASATORITA 21 DE ANI SI ACUM SUNT SINGURA SI PARASITA.DIN TOAMNA TRECUTA SOTUL MEU (FOSTUL SOT PT CA INTNTRE TIMP A SI DIVORTAT)A INCEPUT SA PLECE DIN CE IN CE MAI DES DE ACASA SPUNANDU-MI CA DIN CAUZA SERVICIULUI.SARBATORILE DE IARNA LE-AM PETRECUT ABSOLUT SINGURA SI FARA COPII(AM 2 COPII DE 21 RESPECTIV 16 ANI)AM PRIMIT IMEDIAT DUPA CRACIUN ACTELE DE DIVORT SI AM CREZUT CA INEBUNESC.STIAM CA AVEM PROBLEME IN SPECIAL FINANCIARE SI AU FOST DISCUTII DAR CREDEAM CA TOATE FAMILIILE TREC PRIN ASTA.STIAM CA MA IUBESTE CEL PUTIN ASA SPUNEA(NE-AM CASATORIT DE TINERI EL AVEA 21 SI EU 20 SI ERA PRIMUL MEU PRIETEN)SI EU IL IUBEAM NU AVEAM OCHI DECAT PT EL DAR POATE NU AM STIUT SA-I ARAT.S-A MAI INTORS ACASA DE 2 ORI SI AM VORBIT SI AM CREZUT CA O SA NE REZOLVAM PROBLEMELE ,MI-A SPUS CA O SA RENUNTE LA DIVORT.NU AM PRIMIT DECAT O SINGURA CITATIE SI BANUIESC CA A VORBIT CU BAIATUL SA IA HARTIILE DIN CASUTA POSTALA CA SA NU LE GASESC SI SA MA SUPAR PT CA STIA CAT RAU IMI FACE.NU VORBEA CU MINE LA TELEFON DECAT FOARTE RAR SI NUMAI CAND VROIA EL SA MA SUNE.LUNA TRECUTA MI-A SPUS IN SFARSIT CA SUNTEM DIVORTATI DIN MAI SI CA EL ESTE UN OM LIBER SI EU LA FEL.S-A PRABUSIT TOATA LUMEA MEA.AM CREZUT CA INEBUNESC,AM VRUT SA MA OMOR,SUNT UN OM DISTRUS ,NU MAI AM NICI O SPERANTA ,NICIUN VIITOR,NU STIU CE SA FAC.COPIII SUNT ALATURI DE MINE DAR MA SIMT ATAT DE SINGURA ,NU AM NICIUN PRIETEN ,NICIODATA NU AM AVUT ,EU SUNT UN OM FOARTE TIMID,ASA AM FOST INTODEAUNA,SINGURII MEI PRIETENI AU FOST CARTILE.DE LA EL MI-A RAMAS NUMELE ,BAIATUL PENTRU CA ESTE INCA MINOR,CASA IN CARE INCA STAU SI CARE ESTE MOSTENITA DE EL O PARTE DIN PARTEA TATALUI SAU SI CEALALTA PARTE ESTE A MAMEI LUI.SI MAI AM AMINTIRILE SI FOTOGRAFIILE.ASTA-I TOATA VIATA MEA DUPA 21 DE ANI.CUM SA AM PUTEREA SA MERG MAI DEPARTE CHIAR DE DRAGUL COPIILOR?AM ATATA NEVOIE DE EL SI EL NU MAI VREA SA STIE DE MINE


Buna Mariana. Te cred ca iti e greu. E groaznic sa te simti singur.Problema este ca nu esti singura doar de luna trecuta, de cand ti-a spus el ca sunteti divortati.
Esti singura de mult timp.
Ca tu nu ai constientizat asta, nu inseamna ca ai suferit mai putin de singuratate. Esti practic in aceeasi situatie. De ce sa disperi?
Cu ce s-a schimbat situatia din luna aprilie si pana in luna iulie? Nu e la fel?
Crezi tu ca ai fi putut schimba ceva? Daca crezi asta ( si tu singura ai spus ca nu ai stiut sa-i arati iubirea. te citez:" IL IUBEAM NU AVEAM OCHI DECAT PT EL DAR POATE NU AM STIUT SA-I ARAT") incearca sa faci ceva acum. Daca el inca te mai suna, inseamna ca tu inca mai contezi.
Dar ai grija, e o mare diferenta in a-i arata iubire si in a-l face sa-i fie mila de tine.
Tu stii doar efectul, incearca sa cauti cauza. De ce a plecat de acasa?
Ai spus ca aveati probleme financiare. Ce crezi tu ca s-a intamplat? A gasit o femeie care sa aiba o situatie financiara mai buna? Are el o situatie financiara mai buna?
Cauta sa stii care e cauza. Si lupta.
Asta e situatia acum : nu mai poti sta asteptand un telefon de la el si nici plangand nu-l impresionezi.
Fa ceva, nu-ti mai plange de mila.
Am incredre in tine: fii puternica. Vezi despre ce e vorba. Si apoi reactionezi..
garbo011013
Postat pe 24 August 2011 02:22
pentru ,,954'' -Fata esti cu capul? Si daca esti singura ce? nu stii sa cumperi paine? sau sa faci piata? nu stii sa-ti platesti facturile? ete na.....ai 2 maini? 1 cap? si 2 picioare? esti sanatoasa organic? vezi-ti de viata ta.....lasa-l pe ,,dumnealui" sa faca ce vrea. Si ce daca erati tineri cand v-ati luat? Pune mana la treaba, mintea la contributie (cum zicea mamaia) si dai bataie ca timpul trece, nu te mai vaita ca o ''muiere" ai copii, bucura-te de tot ce este frumos , esti tanara,puternica, nu-l mai cauta peste tot. Crezi ca poti sa tii pe cineva cu forta langa tine daca lui i s-a pus pata? Nu uita ca Depresia duce la moarte....baga la cap....hai ridica-te si nu mai boci. Viata este nespus de frumoasa si foarte scurta.....traieste fiecare clipa cu bucurie si intelepciune si credinta. Va veni si ziua ta....
garbo203164
Postat pe 30 August 2011 13:13
imi pare rau pt. tine, dar ai ales pe cine nu trebuia.Mai cunosc astfel de cazuri cand ea era o fata cuminte ,studioasa etc. iar el era un golan ordinar, din pacate o astfel de persoana si-a pierdut viata iar copilul ei o fetita deosebita in varsta de 12 ani nu mai stiu cum a ajuns si pe unde e ,in timp ce marele barbat se tavaleste cu tot felul de pitipoance.Faptul ca te-a parasit inseamna ca nu te merita, poti trai si fara el iar daca acum nu poti incearca pt. ca alta sanasa nu ai!!!...Iti doresc succes si oricand pot vorbi cu tine prin acest serviciu.
garbo045732
Postat pe 31 August 2011 17:50
buna mariana , eu sunt anisoara, stai linistita, nu esti singura femeie parasita, si eu sunt in aceea-si situatie, dupa 20 de ani a plecat cu o femeie mai tanara, care ar putea sa-i fie fiica,
au trecut 2 ani si jumatate, si nu l-am uitat , si nu cred c-o sa-l uit.
eu am fost la pshiatru, si acum pot spune ca ma simt mai bine, trebuie sa luptam pentru copii nostri , fetita mea are 21 ani, iar eu am 42, sunt de varsta ta. Am divortat, acum facem partajul,
stiu ca este greu, e dureros de greu, dupa atatea ani il iubesc ca in prima zi.
te rog mariana asculta-ma trebue sa treci de momentul criric.
mai vorbim.
garbo062402
Postat pe 5 Ianuarie 2012 23:30
De la: garbo197954, la data 2011-08-07 09:18:27MA NUMESC MARIANA SI AM 42 DE ANI.AM FOST CASATORITA 21 DE ANI SI ACUM SUNT SINGURA SI PARASITA.DIN TOAMNA TRECUTA SOTUL MEU (FOSTUL SOT PT CA INTNTRE TIMP A SI DIVORTAT)A INCEPUT SA PLECE DIN CE IN CE MAI DES DE ACASA SPUNANDU-MI CA DIN CAUZA SERVICIULUI.SARBATORILE DE IARNA LE-AM PETRECUT ABSOLUT SINGURA SI FARA COPII(AM 2 COPII DE 21 RESPECTIV 16 ANI)AM PRIMIT IMEDIAT DUPA CRACIUN ACTELE DE DIVORT SI AM CREZUT CA INEBUNESC.STIAM CA AVEM PROBLEME IN SPECIAL FINANCIARE SI AU FOST DISCUTII DAR CREDEAM CA TOATE FAMILIILE TREC PRIN ASTA.STIAM CA MA IUBESTE CEL PUTIN ASA SPUNEA(NE-AM CASATORIT DE TINERI EL AVEA 21 SI EU 20 SI ERA PRIMUL MEU PRIETEN)SI EU IL IUBEAM NU AVEAM OCHI DECAT PT EL DAR POATE NU AM STIUT SA-I ARAT.S-A MAI INTORS ACASA DE 2 ORI SI AM VORBIT SI AM CREZUT CA O SA NE REZOLVAM PROBLEMELE ,MI-A SPUS CA O SA RENUNTE LA DIVORT.NU AM PRIMIT DECAT O SINGURA CITATIE SI BANUIESC CA A VORBIT CU BAIATUL SA IA HARTIILE DIN CASUTA POSTALA CA SA NU LE GASESC SI SA MA SUPAR PT CA STIA CAT RAU IMI FACE.NU VORBEA CU MINE LA TELEFON DECAT FOARTE RAR SI NUMAI CAND VROIA EL SA MA SUNE.LUNA TRECUTA MI-A SPUS IN SFARSIT CA SUNTEM DIVORTATI DIN MAI SI CA EL ESTE UN OM LIBER SI EU LA FEL.S-A PRABUSIT TOATA LUMEA MEA.AM CREZUT CA INEBUNESC,AM VRUT SA MA OMOR,SUNT UN OM DISTRUS ,NU MAI AM NICI O SPERANTA ,NICIUN VIITOR,NU STIU CE SA FAC.COPIII SUNT ALATURI DE MINE DAR MA SIMT ATAT DE SINGURA ,NU AM NICIUN PRIETEN ,NICIODATA NU AM AVUT ,EU SUNT UN OM FOARTE TIMID,ASA AM FOST INTODEAUNA,SINGURII MEI PRIETENI AU FOST CARTILE.DE LA EL MI-A RAMAS NUMELE ,BAIATUL PENTRU CA ESTE INCA MINOR,CASA IN CARE INCA STAU SI CARE ESTE MOSTENITA DE EL O PARTE DIN PARTEA TATALUI SAU SI CEALALTA PARTE ESTE A MAMEI LUI.SI MAI AM AMINTIRILE SI FOTOGRAFIILE.ASTA-I TOATA VIATA MEA DUPA 21 DE ANI.CUM SA AM PUTEREA SA MERG MAI DEPARTE CHIAR DE DRAGUL COPIILOR?AM ATATA NEVOIE DE EL SI EL NU MAI VREA SA STIE DE MINE

Nu pioerde timpul gaseste si tu un cordaci si uita de trecut ,copii cresc
garbo260815
Postat pe 22 Ianuarie 2012 16:14
De la: garbo097841, la data 2011-08-21 18:19:24am gasit tarziu msg tau. cred ca esti o femeie suficient de matura incat sa te abtii de la prostii. a divortat? ok . altul la rand.dar nu cu acte. invata sa te iubesti pe tine. si copilul nu l neglija.in rest............. vezi ti de viata ta. nu se termina lumea intr un om!!!!!!!!!!!

Ce frumoasa este lumea ,nu merita sa dam importanta la toate cioturile
creampie cowgirl
garbo260815
Postat pe 22 Ianuarie 2012 16:16
Draga mea, stiu ca este foarte greu, ca simti ca nu poti depasi situatia,dar trebuie sa te ridici, sa privesti inainte si sa-ti spui: "asa a fost sa fie, nu sunt singura care incepe de la 0, atatea femei trec prin aceasta situatie,si totusi reusesc.........." Oamenii buni au parte de socuri, dar cu ajutorul lui Dumnezeu trecem peste tot! Daca ti-as povesti ultimii 17 ani din viata mea, ai ramane uimita! La fel am spus si eu: "ce ma fac, cum voi rezista?" Dar n-a fost asa! Singuratatea este un calvar, uneori plang, dar ma gandesc ca totul se va schimba. Iti doresc putere si vointa de a trece peste aceasta etapa urata a vietii!
antonica
Postat pe 22 Ianuarie 2012 17:55
Suferi din lipsa de iubire , suferi pentru ca te-ai legat de o persona care n-a vazut in tine sufletul pereche .
Stiu ca doare enorm de mult , insa faptul este deja consumat .
Accepta realitatea si nu uita sensul cuvantului " injosire " !
Prin absurd imagineaza-ti ca , in urma insistentelr tale este din nou langa tine , te vei simti mai bine ? ... stiind ca practic ai implorat pentru o mangaiere , pentru atentie sau o simpla aparenta a unor sentimente ( inexistente ) ??
AngeloBluLdy
Postat pe 23 Ianuarie 2012 17:12
S-a comportat ca un ordinar ...motiv pentru care nu merita sa regreti. Pesemne ca nu de regret e vorba cu pur si simplu esti naucita de ce ti s-a intamplat.
Nu te mai gandi ca iti faci rau.
Punct si de la capat. Esti inca tanara.
garbo229279
Postat pe 27 Ianuarie 2012 13:41
http://locuind-in-romania.blogspot.com/
marea77
Postat pe 27 Ianuarie 2012 13:45
De la: garbo197954, la data 2011-08-07 09:18:27MA NUMESC MARIANA SI AM 42 DE ANI.AM FOST CASATORITA 21 DE ANI SI ACUM SUNT SINGURA SI PARASITA.DIN TOAMNA TRECUTA SOTUL MEU (FOSTUL SOT PT CA INTNTRE TIMP A SI DIVORTAT)A INCEPUT SA PLECE DIN CE IN CE MAI DES DE ACASA SPUNANDU-MI CA DIN CAUZA SERVICIULUI.SARBATORILE DE IARNA LE-AM PETRECUT ABSOLUT SINGURA SI FARA COPII(AM 2 COPII DE 21 RESPECTIV 16 ANI)AM PRIMIT IMEDIAT DUPA CRACIUN ACTELE DE DIVORT SI AM CREZUT CA INEBUNESC.STIAM CA AVEM PROBLEME IN SPECIAL FINANCIARE SI AU FOST DISCUTII DAR CREDEAM CA TOATE FAMILIILE TREC PRIN ASTA.STIAM CA MA IUBESTE CEL PUTIN ASA SPUNEA(NE-AM CASATORIT DE TINERI EL AVEA 21 SI EU 20 SI ERA PRIMUL MEU PRIETEN)SI EU IL IUBEAM NU AVEAM OCHI DECAT PT EL DAR POATE NU AM STIUT SA-I ARAT.S-A MAI INTORS ACASA DE 2 ORI SI AM VORBIT SI AM CREZUT CA O SA NE REZOLVAM PROBLEMELE ,MI-A SPUS CA O SA RENUNTE LA DIVORT.NU AM PRIMIT DECAT O SINGURA CITATIE SI BANUIESC CA A VORBIT CU BAIATUL SA IA HARTIILE DIN CASUTA POSTALA CA SA NU LE GASESC SI SA MA SUPAR PT CA STIA CAT RAU IMI FACE.NU VORBEA CU MINE LA TELEFON DECAT FOARTE RAR SI NUMAI CAND VROIA EL SA MA SUNE.LUNA TRECUTA MI-A SPUS IN SFARSIT CA SUNTEM DIVORTATI DIN MAI SI CA EL ESTE UN OM LIBER SI EU LA FEL.S-A PRABUSIT TOATA LUMEA MEA.AM CREZUT CA INEBUNESC,AM VRUT SA MA OMOR,SUNT UN OM DISTRUS ,NU MAI AM NICI O SPERANTA ,NICIUN VIITOR,NU STIU CE SA FAC.COPIII SUNT ALATURI DE MINE DAR MA SIMT ATAT DE SINGURA ,NU AM NICIUN PRIETEN ,NICIODATA NU AM AVUT ,EU SUNT UN OM FOARTE TIMID,ASA AM FOST INTODEAUNA,SINGURII MEI PRIETENI AU FOST CARTILE.DE LA EL MI-A RAMAS NUMELE ,BAIATUL PENTRU CA ESTE INCA MINOR,CASA IN CARE INCA STAU SI CARE ESTE MOSTENITA DE EL O PARTE DIN PARTEA TATALUI SAU SI CEALALTA PARTE ESTE A MAMEI LUI.SI MAI AM AMINTIRILE SI FOTOGRAFIILE.ASTA-I TOATA VIATA MEA DUPA 21 DE ANI.CUM SA AM PUTEREA SA MERG MAI DEPARTE CHIAR DE DRAGUL COPIILOR?AM ATATA NEVOIE DE EL SI EL NU MAI VREA SA STIE DE MINE



ASA SE INTIMPLA CIND DA DE PASARICA MAI TINARA
CIOCIOLINA
Postat pe 31 Ianuarie 2012 10:04
vrabiuto de la Baia Mare!...oricat ar fi "pasarica " de tanara,tot imbatraneste!...deh,timpul trece pentru toti in egala masura....

Cristina_Adler
Postat pe 31 Ianuarie 2012 13:41
Mariana draga mea....din tot ce povestesti tu,ceva nu se leaga! am citit cu atentie ce ai scris...

nu prea aveai cum sa primesti acasa actele de divort fara sa ai habar de ceea ce se intampla...mai ales cand exista un minor...am certitudinea ca n-ai o hotarare de divort!....iar numele sotului,ti-l poti pastra doar cu acordul lui.....

ceva nu-i ok in toata povestea asta!
Cristina_Adler
Postat pe 31 Ianuarie 2012 13:52
gaseste-ti un hobby, inscrie-te intr-un club, lasa timiditatea deoparte si incearca sa iti reconstruiesti viata. nu e nicioadata prea tarziu. gandeste-te ca esti inca o persoana tanara care poate fi fericita. e normal sa te simti putin pierduta la inceput, insa in niciun caz nu trebuie sa renunti la viata ta!!! asta e cea mai mare tampenie. viata e un dar, trebuie sa intelegem asta odata pentru totdeauna. asadar, traieste-o din plin! ai putea sa vizitezi si cabinetul unui psiholog, ca sa te pui pe picioare mai repede! multa fericire iti doresc :)
al_ma
Postat pe 9 Februarie 2012 11:06
Au dreptate femeile ,de multe ori gresesc din cauza singuratatii .
http://www.youtube.com/watch?v=HZsfzxhvC_c
VOIAJOR
Postat pe 13 Februarie 2012 18:47
ia risipeste-le-o tu, Ioanide...
sa nu mai cada in pacat din cauza singuratatii
dor72_
Postat pe 13 Februarie 2012 20:46
E'nsurat si nu calca in strachini
DD_BB
Postat pe 13 Februarie 2012 20:48
eventual nu calca stramb...in strachini, de cum deschide gura
dor72_
Postat pe 13 Februarie 2012 20:50
multe oase fracturate
Eugenia69
Postat pe 13 Februarie 2012 20:52
Si daca-i vara ?
DD_BB
Postat pe 13 Februarie 2012 20:52
isi construieste gradina
dor72_
Postat pe 13 Februarie 2012 20:55
Si-i intra musca in gura
DD_BB
Postat pe 13 Februarie 2012 20:58
acum, eu asta, nu mai stiu
dor72_
Postat pe 13 Februarie 2012 20:59
De la: garbo197954, la data 2011-08-07 09:18:27MA NUMESC MARIANA SI AM 42 DE ANI.AM FOST CASATORITA 21 DE ANI SI ACUM SUNT SINGURA SI PARASITA.DIN TOAMNA TRECUTA SOTUL MEU (FOSTUL SOT PT CA INTNTRE TIMP A SI DIVORTAT)A INCEPUT SA PLECE DIN CE IN CE MAI DES DE ACASA SPUNANDU-MI CA DIN CAUZA SERVICIULUI.SARBATORILE DE IARNA LE-AM PETRECUT ABSOLUT SINGURA SI FARA COPII(AM 2 COPII DE 21 RESPECTIV 16 ANI)AM PRIMIT IMEDIAT DUPA CRACIUN ACTELE DE DIVORT SI AM CREZUT CA INEBUNESC.STIAM CA AVEM PROBLEME IN SPECIAL FINANCIARE SI AU FOST DISCUTII DAR CREDEAM CA TOATE FAMILIILE TREC PRIN ASTA.STIAM CA MA IUBESTE CEL PUTIN ASA SPUNEA(NE-AM CASATORIT DE TINERI EL AVEA 21 SI EU 20 SI ERA PRIMUL MEU PRIETEN)SI EU IL IUBEAM NU AVEAM OCHI DECAT PT EL DAR POATE NU AM STIUT SA-I ARAT.S-A MAI INTORS ACASA DE 2 ORI SI AM VORBIT SI AM CREZUT CA O SA NE REZOLVAM PROBLEMELE ,MI-A SPUS CA O SA RENUNTE LA DIVORT.NU AM PRIMIT DECAT O SINGURA CITATIE SI BANUIESC CA A VORBIT CU BAIATUL SA IA HARTIILE DIN CASUTA POSTALA CA SA NU LE GASESC SI SA MA SUPAR PT CA STIA CAT RAU IMI FACE.NU VORBEA CU MINE LA TELEFON DECAT FOARTE RAR SI NUMAI CAND VROIA EL SA MA SUNE.LUNA TRECUTA MI-A SPUS IN SFARSIT CA SUNTEM DIVORTATI DIN MAI SI CA EL ESTE UN OM LIBER SI EU LA FEL.S-A PRABUSIT TOATA LUMEA MEA.AM CREZUT CA INEBUNESC,AM VRUT SA MA OMOR,SUNT UN OM DISTRUS ,NU MAI AM NICI O SPERANTA ,NICIUN VIITOR,NU STIU CE SA FAC.COPIII SUNT ALATURI DE MINE DAR MA SIMT ATAT DE SINGURA ,NU AM NICIUN PRIETEN ,NICIODATA NU AM AVUT ,EU SUNT UN OM FOARTE TIMID,ASA AM FOST INTODEAUNA,SINGURII MEI PRIETENI AU FOST CARTILE.DE LA EL MI-A RAMAS NUMELE ,BAIATUL PENTRU CA ESTE INCA MINOR,CASA IN CARE INCA STAU SI CARE ESTE MOSTENITA DE EL O PARTE DIN PARTEA TATALUI SAU SI CEALALTA PARTE ESTE A MAMEI LUI.SI MAI AM AMINTIRILE SI FOTOGRAFIILE.ASTA-I TOATA VIATA MEA DUPA 21 DE ANI.CUM SA AM PUTEREA SA MERG MAI DEPARTE CHIAR DE DRAGUL COPIILOR?AM ATATA NEVOIE DE EL SI EL NU MAI VREA SA STIE DE MINE

Columbeanu cauta nevasta
SUAREZ
Postat pe 19 Februarie 2012 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sotul scorpion eu pesti 5 De la: Melanie 4 Octombrie 2009 12:22
vreau sa uit 55 De la: Luna_in_capricorn 23 Octombrie 2011 19:42
avem sanse sa ne impacam? 249 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 16:30
mai exista barbati romantici? 107 De la: eladaela 25 Septembrie 2009 17:17
roscata 4 De la: garbo020337 2 August 2009 14:01
Setari Cookie-uri