sunt la greu,dati sfaturi,va rog.

ma bucur ca m-am inscris aici,pe garbo,printre voi.
prietenul la nevoie.
aici prieteniile se leaga greu,pana sa vina la tine acasa dureaza,si ani.....
e altfel,romanii sunt mult mai comunicativi,mai prietenosi.

uite asa un "prietenos'
Axl_22
Postat pe 10 August 2011 10:58
adica te maritasi cu un grec smecheras care odata ce si-a vazut nevasta inregimentata in trebi casnice a inceput sa dea pe de laturi... si n-ai nici acte pt copii.... si crezi ca grecu' -ti da drumu' sa pleci cu copiii cand vrei tu...
paiii.... studiaza problema prin comparatie cu alte neveste de greci si vezi ce se mai poate face
garbo097157
Postat pe 12 August 2011 12:45
Dificila situatie! Totusi aveti doi copii, ai rabdare, schimbati loock-ul, ai grija de tine si poate ca totusi lucrurile se vor schimba.
Totusi, ai o varsta, nu cred ca trebuie sa clachezi, discuta cu el pe tema nemultumirii lui poate poti face ceva in sensul asta.
Sper sa auzim vesti bune de la tine , imi pare rau de situatie, m-ai pus pe ganduri......
melania33
Postat pe 14 August 2011 22:14
De la: melania33, la data 2011-08-14 22:14:24Dificila situatie! Totusi aveti doi copii, ai rabdare, schimbati loock-ul


mda, cam asta ziceam si eu, sa schimbe yala....
quasaria
Postat pe 14 August 2011 22:34
Sigur esti o femeie puternica, asta sa-ti spui si tu tot timpul. Ridicate, copii tai au nevoie de tine. Nu ai nevoie de el, ei sunt in viata noastra atunci cand trebuie sa fie. Daca nu mai sunt exista un motiv.Sigur POTI, disperarea nu ajuta, nu poti gandi limpede cand esti speriata.
Linisteste-te si incearca sa-ti pui ordine in ganduri, sigur va aparea solutia. Esti o femeie puternica, o mama buna si fi convinsa ca ingerii iti sunt aproape.
Ioana_
Postat pe 16 August 2011 09:49
Inca un aspect foarte important; barbatilor le plac femeile puternice, nu trebuie sa-ti vada lacrimile si sa-ti auda ''tipatul' zambeste, fa ceva cu tine, o schimbare. Nu trebuie sa-ti simta disperarea si chiar daca schimbi ceva nu te baga in fata lui sa te vada, trebuie sa te observe. Sunt convinsa ca nu-ti este usor dar POTI.
Ioana_
Postat pe 16 August 2011 09:53
mda! io ziceam chiar sa iei niste lectii serioase si sustinute de judo, sa-i aplici cate-o corectie fizica de fiecare data cand te considera slaba si nesupusa. sa maturi dreak cu el pe jos, sa-i arati ca esti un adevarat Hercule! cum, mama ma-sii, indrazneste sa se puna cu tine, ditamai wonder woman?!

bre, ioano, avem de-a face cu femei, nu cu soldati universali! si daca ea, femeia considera ca tre` sa se faca pres si sa se dea cu capul de pereti bocind pt acel lucru in care crede, nu inseamna ca si este asta! adica o slaba, o neputincioasa, o demna de mila! inseamna doar ca are ceva mai mult creier decat orice alta femeie-`barbat bine`, careia ii mai lipseste o singura terminatie anatomica din dotare sa fie declarata berbant! si nu vorbesc de alea neuronale! alea intra in alta categorie!
esme
Postat pe 16 August 2011 10:04
Daca tu simti ca nu te mai suporta...atunci asta este, sa fii sigura....noi, femeile, avem un simt aparte, mai ales pentru cei la care tinem...este ca un seismograf, ne semnaleaza toate fluctuatiile venite de la acestia. Sfaturi nu pot da, nu cunosc situatia de fapt, dar pot spune ceva..totul depinde de ceea ce vrei tu. Il vrei pe el...atunci fa pe dracu in patru, urmareste l ce vrea, ce ii place, ce suporta si fa tot ceea ce crezi ca ii place,dar cu demnitate, altfel te va dispretui.
Daca vrei sa traiesti viata ta, nu a lui, atunci baga divort, acolo, in Grecia,daca acolo v-ati casatorit sau aici in Romania, pentru ca ...legea isi spune cuvantul , mai ales legea greaca, in privinta copiilor si este foarte ingaduitoare cu mamele cu copii mici..si in general cu femeile,la noi este un pic mai dur...ca aici nu prea tine cu femeile dar totusi tine cu mamele.
Ti am spus totul depinde de tine !!! iti trebuie curaj, indrazneala, rabdare si demnitate.
carloni_carla
Postat pe 16 August 2011 20:48
Sfaturi...!?Ai dreptul sa traiesti! Fa-ti o evaluare sufleteasca, de ce nu si materiala, discuta cu partenerul, ia deciziii "pozitive". Bafta!
garbo200612
Postat pe 16 August 2011 21:50
De la: Ioana_, la data 2011-08-16 09:53:14Inca un aspect foarte important; barbatilor le plac femeile puternice, nu trebuie sa-ti vada lacrimile si sa-ti auda ''tipatul' zambeste, fa ceva cu tine, o schimbare. Nu trebuie sa-ti simta disperarea si chiar daca schimbi ceva nu te baga in fata lui sa te vada, trebuie sa te observe. Sunt convinsa ca nu-ti este usor dar POTI.

De unde atata convingere ca "barbatilor le plac femeile puternice"?!?Mie nu-mi plac DELOC !!Am avut una care s-a facut tot mai puternica si a distrus si viata ei,si pe a copilului si pe a mea!!Unde este putere mai mult decat minite e nenorocire!! Ideal este sa fie echilibru,sa fie si ..puternica,desi mult mai important (cel putin dupa parera mea)este sa fie FEMEIE,sa nu UITE sa fie femeie !! Stiti vorba celebra cu :"Zoe fii barbata!"Nu stiu de cand a inceput aceasta nebunie cu femeile puternice...dar este o idee proasta,nu a adus decat mai multa instabilitate conjugala,mai multe divorturi si mai multi copii pierduti social,sau/si chiar morti din cauza familiilor destramate de aceste femei ...puternice curajoase in exces sa divorteze fara a tine cont de repercursiuni!
De cand viata s-a automatizat si s-a usurat cu ajutorul tehnologiei rolul barbatului(nevoia de el)a scazut si continua sa scada dramatic in favoare a tot mai multe persoane "single" pe tot mapamondul.Daca ar fi nevoie de forta,de situatii extreme lucrurile s-ar schimba repede,caci "puternicele"si-ar da seama imediat ca sunt neputincioase singure! Deci cine prinde puteri exagerate dovedeste pierderea de carcter ! AU ajuns vremurile in care barbatii sa fie catalizatorul stabilitatii mai mult decat femeile?!Trist dar adevarat...
Gabriel1960
Postat pe 16 August 2011 21:54
De la: daniilia, la data 2011-07-23 12:16:25 sotul meu a vorbit la tel cu una,din alea platite pentru a vorbi la telefon,
toata naoptea.
am auzit o parte din convorbire.
ii spunea iubirea mea,papusa,mea,si cat de mult o doreste.
s-a fi plictisit de cei sase ani de casatorie.
ma simt prost,pentru ca vad ca nu ma mai suporta,s-a deteriorat de tot viata noastra sexuala,
vad ca imi cauta nod in papura,si ca nu ii mai convine nimic.
cauta motive din trecut,ca sa se lege de mine.
am fost fericiti opt ani,trebuia sa se si termine o data .....
am doi copii,bebe are cinci luni,cam greu sa o las la camin,dar voi incerca de la sase luni.
celalat are cinci ani,l-am inscris la scoala,anul pregatitor.
nu am acte la ambasada ptr copii,dar pot face,la atena.
pentru ca nu pot iesi din tara cu cei doi copii,fara acte semnate la ambasada de sotul meu.
sunt daramata,si ma ajuta rugaciunea.
scrie-ti-mi varag,orice parere,
multumesc celor ce ati comentat ce am scris in trecut,mi-a folosit,chiar si critica.
d


daca tot vi s-a deteriorat viata sexuala , atunci de ce nu vii cu poztii noi ? eu asa as fi facut daca as fi avut o relatie.

Intr-un fel consider ca e vina la amandoi , intrucat nu va mai respectati cum faceati la inceput: prima intalnire , luna de miere, etc. incat , cred ca atunci cand va intalniti el devine morocanos ca Stefan Gheorghidiu din "Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi" de Camil Petrescu.

Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, si am fost foarte gelos. Hey, nu fi nici tu chiar asa : de ce trebuia sa se termine ?! eu consider ca intr-o relatie daca barbatul vine cu idei noi, iar femeia pastreaza atractia pe baza acelei cunostiinte de invitat fata la restaurant, atunci cred ca ar trebui ca relatia sa tina "La anu' si la multi ani".

eu cred ca ar trebui sa vorbesti deschis : fata in fata cu el . Daca a existat o atractie in trecut intre voi , atunci se mai poate repara, chiar si daca va trebui sa treci prin "varsta a doua" ( un fel de repetare a adolescentei, sau cand va placeati ). Totusi nu trebuie sa uiti ca, copii au nevoie si de mama si de tata ( am invatat : ca exista intrebari despre viata , care poti s-o intrebi pe mama si pe tata nu, si invers ;) ). si binenteles , nu uita sa precizezi : ca el sa se gandeasca bine, pana in cele mai mari adancuri ale sufletului lui, si abia apoi sa raspunda ...

hai ca simt ca ti-am fost de ceva ajutor ( n-am mai citit si celelalte 500 de mesaje, am vrut sa-ti raspund doar tie :D ).
Cristi_2_0_1
Postat pe 31 August 2011 15:13
zambila
Postat pe 31 August 2011 15:48

Recomandari

Setari Cookie-uri