sunt la greu,dati sfaturi,va rog.

Daca folosea blen-a-med.....nu se mai spargea...
constance
Postat pe 2 August 2011 16:16
nici pui nu mai scotea!
eh ... oricum am zis ca reclamele astea nu sunt chiar de luat complet in serios
alfheim
Postat pe 2 August 2011 17:12
De la: alfheim, la data 2011-08-02 16:01:21am mai zis eu ceva zilele trecute legat de pastele astea de dintzi ...
reclama sera asa
colgate penetreaza creta
si blen-a-med intareshte ouale... sau oooolelelelelele...

acum nu le incerca la propriu .. stii ca reclamele astea.....


tare poanta, mi-am adus-o aminte, a ,
apropo, stiti de ce nu se mai gasesc oua de tara la piata? Ca a invatat si cocosul sa faca sex oral.
charmelen
Postat pe 2 August 2011 23:24
io cred ca vorbesti acum despre cocosul elenei....

constance....
ce ti-e si cu ouale astea...ciomu e pistol cu apa....
dor72
Postat pe 2 August 2011 23:35
Buna, imi pare rau sa stiu ca suferi, pentru ca este cu adevarat o suferinta pentru tine. Ma intreb daca il mai iubesti, daca mai poti gasi in adancul inimii tare dragostea care v-a legat mai demult.
Parerea mea sincera este ca fericirea adevarata o avem inauntrul nostru.
Nimeni nu s-a nascut cu responsabilitatea de a ne face pe noi fericite, sa stii. Si, probabil ca si el este nefericit, si lui ii lipseste ceva, din moment ce apeleaza la un amarat de telefon... Poate ca nu mai reusiti sa comunicati... poate nu mai esti nici tu la fel de atenta la nevoile lui... poate esti prea obosita seara, ca sa mai gasesti puterea sa il bagi si pe el in seama....
Ce zici?
Rezolvarea nu e usoara, dar posibila... Daca inca mai ai nevoie de un sfat, scrie-mi pe costina_lia@yahoo.com
Cu drag, astept vesti de la tine
sunshine133
Postat pe 4 August 2011 02:10
Doi batrnei casatoriti de mai bine de 60 de ani si nca fericiti mpreuna, au raspuns cnd au fost ntrebati care este secretul casatoriei lor reusite: we never fell aut of love in the same time.
In casnicie, ca si n viata, nimic nu este ntotdeauna perfect. Stai cu el de vorba si vezi ce l-a deteminat sa aiba o asemenea atitudine; raspunsul pe care ti-l va da te va lamuri daca problemele voastre snt trecatoare sau de nesurmontat. Numai voi doi puteti decide daca ce s-a ntmplat este o faza pasagera sau o criza fara solutie.
De multe ori, cnd sntem raniti, avem tendinta de a reactiona; si nu ntotdeauna rational.
Daca pna acum n-ati facut-o, cred ca aceasta ar fi ocazia potrivita sa stabiliti care snt limitele de netrecut n relatia dintre voi. Din respect unul pentru celalat si pentru familia pe care o formati. Cu consecintele de rigoare. Nu de alta, dar ca sa stie pe viitor ce risca, daca pna acum n-a nteles, altfel.....
Chestia cu mi iau copiii si plec mi se pare puerila! Sa fin seriosi! Din nici o tara civilizata nu pleci cu copiii fara acordul celuilalt parinte! Cine-ti da asemenea sfaturi e complet pe lnga subiect sau o face numai ca sa-si omoare timpul pe forum. Mai risti sa ai si probleme cu legea!
Tot ce-am scris mai sus este valabil numai n cazul n care doresti si crezi ca merita sa-ti salvezi casnicia. Oricum, doare mai putin dect ceea ce va urma, chiar daca nu este din vina ta. Dintr-o casnicie nu iesi decnd atunci cnd, cu mna pe inima, stii ca ai facut tot ce este posibil din partea ta ca sa functioneze, n limita respectului de sine. Si stii cu siguranta acest lucru, atunci cnd nu mai simti nimic pentru acea pesoana, nici ura, nici iubire!
little_paradise
Postat pe 5 August 2011 00:16
pffff... little paradise... dar batraneii aia numai in engleza puteau sa se exprime?


sunshine133... pot sa vin si eu pentru ceva sfaturi? ma asteptzi?
alfheim
Postat pe 5 August 2011 10:10
alfi, nu te speria ca batrneii vorbesc limbi straine, ca doar postarea nu era pentru tine!
Tu-i ceri sfaturi lui sunshine 133, nu mie, si ea o sa ti le dea direct pe romaneste, asa, ca sa nu cumva sa iei decizii gresite pe motive lingvistice!
Ce ti-e si cu limbile astea, domnule.....!
little_paradise
Postat pe 5 August 2011 16:05
De la: ameno, la data 2011-07-23 21:57:08da de ce sa fuga mai?
da ce a facut vreo crima?
ba sa-l ia de guler ca nu o fi ala un cap de paula si cu el sa incheiat lumea...ma lasii
si ce daca e in Grecia??/ Sa nu-mi zici ca acolo or fi legile mai aiurea decat la noi??? E totusi in europa si Grecia asta..exista o mie si una de moduri ca sa-ti ceri drepturile ca femeie ca mama si mai ales pentru copii minori!
da ce mai o fi si ala vreun zmeu???


Ameno, uiti, totusi, ca, desi in Europa, vorbim de o tara in care exista inca cafenele- nu mai vorbesc de altele- in care femeile nu sunt primite ( nu, nu sunt pentru gay) din cauza mentalitatii pe care o au.

Este usor de spus ca vrei sa pleci, dar mult mai greu de facut.

Iar pentru ceilalti....poate ca femeia a gresit cand si-a dat cu parerea uneori nemilos pe niste subiecte destul de sensibile. Dar voi, daca v-a deranjat atitudinea ei atunci, de ce faceti aceeasi treaba acum cu ea? stiu ca trebuie sa isi invete lectia, dar totusi situatia ei nu este una roza si nici intr-un caz una de care sa iti bati joc.
matza_blanda
Postat pe 6 August 2011 11:38
De la: little_paradise, la data 2011-08-05 00:16:23 Dintr-o casnicie nu iesi decnd atunci cnd, cu mna pe inima, stii ca ai facut tot ce este posibil din partea ta ca sa functioneze, n limita respectului de sine. Si stii cu siguranta acest lucru, atunci cnd nu mai simti nimic pentru acea pesoana, nici ura, nici iubire!


"limita respectului de sine" pe unde s-ar situa, cind nea ala vorbeste la hot line cu "iubita" si "papusa" din camera de alaturi? S-ar situa pe undeva in trecut, probabil...
Personal, in situatia asta as considera ca singurul gest capabil sa imi salveze "respectul de sine" ar fi sa ii indes catrafusele in geamantan si sa ii dau drumul sa zboare... de la orice etaj. Geamantanului. Nu dlui. Dl poate sa decoleze si singur, daca binevoieste.
Orice altceva as face, si oricit as mai miorlai pe linga dl. ca "hai sa mai discutam", mi-as calca in picioare respectul de sine in cel mai direct mod.
Vroia sa discute, suna la nevasta-sa. Nu la hot line.

Si, apropo - poti sa te desparti si daca simti ura, nici o problema. Nu trebe sa stai sa lupti pina moare unul dintre voi....


quasaria
Postat pe 6 August 2011 11:52
vad ca fatuca de a deschis topicul a disparut de pe orbita. oare ea ce mai zice, ca ce zic ceilalti, e clar! poate deja i-a aruncat valiza pe fereastra si acum se bucura de libertate, ntr-o tara n care economia este practic n faliment si de unde nici macar nu poate pleca cu copiii fara acordul nemernicului de infidel! dar ce conteaza, a ramas cu mndria intacta! cine are cel mai mult de cstigat din toata tarasenia asta? probabil vom afla dintr-un alt topic.
Si deoarece nte alb si negru exista attea nuante de gri, respect parerile celorlalti dar eu ramn la parerea mea! ce sa-i faci, cte bordeie, attea obiceie!!!
little_paradise
Postat pe 6 August 2011 19:12
De la: quasaria, la data 2011-08-06 11:52:49
De la: little_paradise, la data 2011-08-05 00:16:23 Dintr-o casnicie nu iesi decnd atunci cnd, cu mna pe inima, stii ca ai facut tot ce este posibil din partea ta ca sa functioneze, n limita respectului de sine. Si stii cu siguranta acest lucru, atunci cnd nu mai simti nimic pentru acea pesoana, nici ura, nici iubire!


"limita respectului de sine" pe unde s-ar situa, cind nea ala vorbeste la hot line cu "iubita" si "papusa" din camera de alaturi? S-ar situa pe undeva in trecut, probabil...
Personal, in situatia asta as considera ca singurul gest capabil sa imi salveze "respectul de sine" ar fi sa ii indes catrafusele in geamantan si sa ii dau drumul sa zboare... de la orice etaj. Geamantanului. Nu dlui. Dl poate sa decoleze si singur, daca binevoieste.
Orice altceva as face, si oricit as mai miorlai pe linga dl. ca "hai sa mai discutam", mi-as calca in picioare respectul de sine in cel mai direct mod.
Vroia sa discute, suna la nevasta-sa. Nu la hot line.

Si, apropo - poti sa te desparti si daca simti ura, nici o problema. Nu trebe sa stai sa lupti pina moare unul dintre voi....


little_paradise
Postat pe 6 August 2011 19:29
cind vorbeam de limita respectului de sine ma refeream la ea, nu la el!
little_paradise
Postat pe 6 August 2011 20:22
little_paradise, daca decizia de a parasi un om care isi bate joc de tine depinde de starea economiei din zona respectiva, ce sa zic, mi-e mila.... sau sila... cum preferi...
quasaria
Postat pe 6 August 2011 20:32
micule rai.... nu fii rea.. si eu nu ma sperii asa usor ... numai intrebasem daca batraneii aia vorbeau doar limbi straine, avand in vedere replica pe care ai dat-o tu!
in fine ... nu conteaza .. sau doesn't matter.... asa ca sa fie pe placul tau!!
ideea era ca batraneii au fost intrebati in romana si au raspuns in engleza!!!
de aia facusem observatzia aia!

si daca tu vrei sa-mi dai sfaturi, le voi primi cu placere!
m-am adresat lui sunshine... pentru ca am vazut-o grabnic dispusa sa dea sfaturi
alfheim
Postat pe 6 August 2011 22:34
little paradise,ai macar cea mai mica idee cine este initiatoarea topicului?
am impresia ca vrei sa o detronezi pe Pythia....printr-un stil apropiat de al irinucai....
si uite asa, in joaca, apar mutantii.....pazea, useri....
dor72
Postat pe 6 August 2011 23:24
fii pe pace, ca avem doi new-entry care deja au batut multe recorduri...
sunt la dreapta si stanga irinucai, fara sa se fi straduit prea mult... din 5~6 postari au terminat si cuvintele, dar si-au asigurat si locurile fruntashe... ninju si georgelush al treizecilea
asta al doilea persista si insistsa,,, se pare ca nu-i vine a crede ca s-a lamurit lumea rapid ce poate!
alfheim
Postat pe 7 August 2011 00:44
l-am vazut si pe ninju asta...i-am scris dar nu mi-a raspuns...si nu inteleg de ce...
doar stii cat de eleganta pot sa fiu...
dor72
Postat pe 7 August 2011 00:59
hei, nu cumva v-am stricat distractia pe forum!
à propos, Irinucai parca nu-i placeau barbatii! nu ma confunda! si nici nu ma compara!
bascalie placuta n continuare!
little_paradise
Postat pe 7 August 2011 01:17
nu, draga, n-ai tu satisfactia aceasta....
si...bascalie am face....daca am avea de cine...nici la acest capitol nu corespunzi...deloc...
iar raspunsul in care folosesti cuvantul irinuca...nu are nimic de a face cu ceea ce am spus eu...pe romaneste, nu ai inteles absolut nimic....

"little paradise,ai macar cea mai mica idee cine este initiatoarea topicului?
am impresia ca vrei sa o detronezi pe Pythia....printr-un stil apropiat de al irinucai...."

ia spune tu, la modul cel mai serios cat ai inteles din frazele astea....
dor72
Postat pe 7 August 2011 01:23
MULTUMESC celor ce au scris,au vazut mult mai clar ca mine.
cand esti in mijlocul problemei,vezi altfel,si din afara vezi mai bine.
s-a rezolvat ,el a vorbit primul,a cerut iertare,a explicat ce il apucase.....
de singuratate.
am facut schimbari,am slabit si 5 kg deocamdata,ca aveam 70,la inaltimea mea de 1,60.....am schimbat programul zilei.
am inceput sa mai neglijez treburile casei,ca sa am timp de mine.
bebe a crescut brusc,nu mai e problema ptr ca e fata,si tatii cu fetele...se stie.
oricum am invatat multe din mesaje,mi-au prins bine,si nu m-am simtit singura.
am simtit ca ma intelege si pe mine cineva.
sunt o straina aici,si voi ramane o straina.
rudele mele sunt in braila,si prietenii tot acolo.
aici am doar cateva prietene,romance bineinteles.
cand am probleme cu soacra si sotul,ma simt groaznic de singura si straina,de aia ma apucase disperarea.daca eram la braila nu ma mai apuca panica.
ma bucur ca m-am inscris aici,pe garbo,printre voi.
prietenul la nevoie.
aici prieteniile se leaga greu,pana sa vina la tine acasa dureaza,si ani.....
e altfel,romanii sunt mult mai comunicativi,mai prietenosi.
multumesc,va iubesc,Daniela


daniilia
Postat pe 7 August 2011 07:36
Mda,trista poveste...si cel mai trist este mai ales pentru copii,nu mai socotesc varsta celui mic de doar 5 luni!!Ce sa-ti spun,de regula exista intotdeauna si cauze,noi constatam doar efectele de multe ori,nu constientizam cauzele pe care daca le-am elimina ar dispare si efectele! Ce anume ii place la acea ..."profesinista",asta ar fi o intrebare care ar trebui sa te framante(daca te mai intereseaza inca sa-ti salvezi casnicia,desigur!).Tu ai putea sa faci acelasi lucru,intre doi soti este permis ORICE,nu trebuie sa fii rigida cu tine insuti decat daca ceea ce iti cere la un moment dat sa fie PESTE puterile tale de suportabilitate! Nu stiu cate femei baga de seama inca de la slujba de cununie din Biserica ce spune parintele la un moment dat"si tu femeie veseleste-te cu barbatul tau..."ce vreti sa v-o spuna direct?!?Este destul de limpede ca trebuie sa nu fie bariere intre soti,sau bigotisme fara sens,"patul tine casa"este o vorba veche,cine o stie si tine seama de ea are familia unita si fericita! Daca este vorba de ambitie si doresti ca el SA FIE CUM VREI TU ,atunci este alta poveste....Si el din ce spui tu iti transmite un mesaj cum VREA EL SA-I FII !!Mie asa mi se pare,nu cred ca el ar dori sa divortati,ci cred ca te vrea altfel,incearca sa fii ca aceea pe care o suna ca sa nu mai aiba ce gasi deosebit la alte femei,divortul de regula complica lucrurile,nu le simplifica,el doar aparent rezolva ceva,doar loveste in ambii parteneri creindu-le suferinta,dar m,ai ales copii au de suferit de pe urma despartirilor parintilor lor. Daca ai inima atat de tare sa poti pleca de langa copii tai poti sa-l sperii ca ai s-o faci,insa cred ca nu vei rezolva nimic,eu am trecut prin asta si copilul pierdut de mine nu-mi mai da loc de fericire,eu cel putin asa simt,si sunt barbat,nu femeie unde se presupune ca instinctul matern este mai puternic decat cel patern.Este chiar atat de mult ce si-ar dori de la o femeie incat pentru tine constituie o bariera de netrecut?
Gabriel1960
Postat pe 7 August 2011 08:39
nea gabriele, tu ai o obsesie sexuala... pe toate cele nspe subiecte pe unde scrii.
Da-o in pana mea de "veselire", ca nu in asta consta toata casnicia! !!
quasaria
Postat pe 7 August 2011 11:41
De la: daniilia, la data 2011-08-07 07:36:15 MULTUMESC celor ce au scris,au vazut mult mai clar ca mine.
cand esti in mijlocul problemei,vezi altfel,si din afara vezi mai bine.
s-a rezolvat ,el a vorbit primul,a cerut iertare,a explicat ce il apucase.....
de singuratate.
am facut schimbari,am slabit si 5 kg deocamdata,ca aveam 70,la inaltimea mea de 1,60.....am schimbat programul zilei.
am inceput sa mai neglijez treburile casei,ca sa am timp de mine.
bebe a crescut brusc,nu mai e problema ptr ca e fata,si tatii cu fetele...se stie.
oricum am invatat multe din mesaje,mi-au prins bine,si nu m-am simtit singura.
am simtit ca ma intelege si pe mine cineva.
sunt o straina aici,si voi ramane o straina.
rudele mele sunt in braila,si prietenii tot acolo.
aici am doar cateva prietene,romance bineinteles.
cand am probleme cu soacra si sotul,ma simt groaznic de singura si straina,de aia ma apucase disperarea.daca eram la braila nu ma mai apuca panica.
ma bucur ca m-am inscris aici,pe garbo,printre voi.
prietenul la nevoie.
aici prieteniile se leaga greu,pana sa vina la tine acasa dureaza,si ani.....
e altfel,romanii sunt mult mai comunicativi,mai prietenosi.
multumesc,va iubesc,Daniela




Ma bucur ca s-a rezolvat intr-un mod pozitiv, dar acum ai grija, nu te lasa pe tanjala, ingrijeste-te in continuare, mai ai de dat cel putin 10 kg jos si sa nu-i mai permiti sa-ti vorbeasca urat orice s-ar intampla. Mai ai inca de lucrat la respectul de sine, ca sa-l impui si partenerului. Nu uita ca femeile au latura pedagogica mult mai dezvoltata, asta e menirea lor sa educe si sa formeze copiii, iar barbatii nu sunt decat niste copii mari.
Multa bafta in continuare.
charmelen
Postat pe 7 August 2011 13:02
danilia....
noi..unele ,femei

Dincolo de fiecare zi
Dincolo de fiecare clipa
Ne strabate si ne cuprinde
O panica,o groaza si o frica

Asteptam certitudini
Asteptam confirmare
Vrem tot si tot ce ne este dat
Sa aiba asigurare

Nimic nu ar putea domoli
Nelinistea in noi nascuta
Ne deprindem a trai
In neincredere cu o pace prefacuta
sunsset
Postat pe 7 August 2011 18:15
Draga mea, problema ta cu sotul nu este una iesita din comun. In general, barbatii cauta ceva nou. Incearca sa-l faci sa te recucereasa. Orice schimabare a ta, va face din el un alt barbat. Retete nu exista. Doar tu stii cam ce isi doreste. Chiar nu te-ai intrebat: oare ce gaseste la o alta femeie, si platitat pe de-asupra? raspunsul este simplu: gaseste ceea ce nu are sau nu poate sa faca sotia sa. Incearca, pentru inceput, niste jocuri erotice, sa vezi. Apoi, lasa-ti imaginatia sa-si faca de cap. Cu siguranta va fi spre binele amandurora. Succes!
garbo215027
Postat pe 7 August 2011 18:41
Otrava de soareci. Un sobolan merita sa moara ca sobolanii. :))
garbo205066
Postat pe 8 August 2011 14:03
constance
Postat pe 9 August 2011 08:13
cu toate ca nu lucrez,neglijez cand una,cand alta.
de ex,cand casa e luna,eu sunt obosita,nu mai am chef de jucat cu cei sase copii care vin zilnic la costi,baiatul meu de cinci ani.
cand le arat la copii cum jucam noi apa si foc,matele incurcate,etc,cum construim un palat din hartie etc,neglijez casa,ori nu pun masina de spalat,ori nu adun toate jucariile si celelalte,etc.
casa arata ca dupa razboi,dupa ce plecau copii,asa ca le-am spus sa mai puna la loc din jucarii.prea mult timp pentru pus la loc culori,acuarele,bicicleta,skate,trotineta,masina,animale,insecte,cuburi,lego,etc etc etc.....
bebele de cinci luni era numarul unu,ceA mai mare perte din timpul meu,era ptr bebe.
sotul ramasese ultimul pe lista.
sacrificatul.
de aia imi tot zicea ca se simte singur.
vorba aia, fii fara grija esti cu mine,esti
ca si cum ai fi singur.
inca ne iubim.
in primul an de casatorie,am avut cosmaruri,ca ne despartim,amandoi aveam cosmar cu aceesi tema,ca deodata suntem iar in tari
dferite,asta din cauza unei despartiri de un an,inainte de casatorie.
ne imbratisam ca disperatii dimineata.
acum ne-a trecut,am inteles ca nu ne mai desparte nimeni.
nu am reusit sa ma organizez mai bine....de cand am nascut.
nopti nedormite,ziua adormita si ocupata cu bebe,etc.
si nu fac parte din femeile care arata bine,cu gk in plus,arat groaznic .
am prietene care au zece kg in plus,si arata biiiiine.
eu sunt naspa rau,nu imi sta bine .
ma mai straduiesc,multumesc mult pentru incurajari,si pareri,mi-au prins bine.
daniela


daniilia
Postat pe 9 August 2011 23:57
Lasa-i copii si pleaca in vacanta macar o saptamana
Bum30
Postat pe 10 August 2011 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum poate sa il scape de acest obicei? 73 De la: garbo_11426 1 Aprilie 2013 19:20
Vreau sa fiu Momolica 11 De la: garbo265966 18 Iunie 2012 10:51
Oare pot gasi un job,chiar2 in Bucuresti? 3 De la: garbo182398 10 Ianuarie 2012 11:42
confuzie sau "dezinformare":domnisoara...domnisoara..... 11 De la: tutankhamon 18 Iulie 2009 21:46
indiferenta 36 De la: alfheim 31 August 2011 10:13
Setari Cookie-uri