A fost odata.....

Era o zi superba de primavara cand i am zarit pentru a-ntaia oara chipul....se apropia cu pasi lenti,o privire usor derutata si un zambet ametitor...O clipa...un banal schimb de priviri aveau sa redirectioneze ruta destinului,sa mi contrazica convingerile si idealurile...Agitatia crestea pe masura ce se apropia de mine,cea ce era cat se poate de evident afisat pe obrajii mei....Am facut cunostinta,a decurs normal ...fara a socoti penibilul de a nu ti gasi masca potrivita la momentul potrivit...Conjunctura mai apoi a facut sa petrecem ceva timp impreuna.Viata cotidiana cu greutati si neajunsuri devenind subit roz! Orele petrecute in oglinda pareau sa nu ajunga,la fel cum nici dimineata pentru a l revedea. Zilele erau colorate....Privirile intense transmiteau un puternic sentiment de dorinta,.....frazele fiindu i mereu inteligente si bine plasate,increderea in sine de invidiat,exceptand datile cand hranea si el egoul meu....Placut sentiment! Din partea unui gen de barbat de neclintit....Si asa treceau zilele in care schimbam rolurile de soarece si pisica intre noi...O bucata de vreme toata nebunia aceasta a tinut...Doar ca,la un moment dat apare Dragostea,si liberul albitru decade...Asa s a intamplat.Zilele roz incepeau sa paleasca in timp ce dorinta ma acapara ...iar acea limitare la joaca devenise dureroasa... Da! Mereu sclipea sub ochii mei ,tocmai de pe degetul inelar...De ce am ignorat o? De ce candva,judecam alte femei cat sunt de nesabuite?Intr adevar dragostea este oarba...In ciuda faptului ca sansele erau nule...setea mi era de nepotolit...Probabil pentru acei ochi,care ma cautau mereu printre oameni...acei ochi care implorau prezenta mea,care mi au transmis amploarea cuvintelor unui roman...un roman de dragoste adevarata...Dupa ceva timp am plecat,fara a avea vreo pata pe suflet sau pe constiinta....N am avut curajul sa i vorbesc..am trait cu speranta ruperii barierelor,dar nu s a intamplat asta! Probabil tot spre favoarea mea.Nu regret golul din mine,noptile in care nu dorm,melodiile care ma rascolesc...nici macar iluzia ca va suna intr o zi telefonul...

klarakla
Postat pe 30 Ianuarie 2011 04:27
klara,doreste-ti ca la telefon sa fie altcineva.fetelor mai iubiti-va si pe voi ,dupa prima experienta devastatoare,fir-ar ea de 'repetabila inconstienta'!
vuvuzela
Postat pe 30 Ianuarie 2011 04:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 6 De la: eu_geminy 4 Februarie 2012 23:24
oare nu mai exista bunatate sufleteasca si omenie? 35 De la: Jojolin 22 August 2010 02:19
femeia sagetator si barbatul capricorn 1 De la: decembrie 17 Octombrie 2010 13:45
deschidere club pentru copii in iasi,februarie.2011 1 De la: garbo118447 30 Ianuarie 2011 15:59
:( 7 De la: elisabeta_boia 19 Ianuarie 2012 21:08
Setari Cookie-uri