ne vom impaca vreodata?

Ai fost prea insistenta, l-ai sufocat...stai cuminte si nu-i mai da nici un semn de viata "daragostea daca e sa fie a ta , vine singura la tine." Relax , respira adanc si mergi mai departe....:)
ella_ar
Postat pe 10 Iulie 2011 18:56
albastrea, atunci cand doi oameni se iubesc cu adevarat , nu se intampla chestii de-astea ca la voiu; eu am senzatia ca el are pe altcineva (poate chiar luata cu acte) si la tine e ceva de genul divertisment; trsge ser in piept si mergi mai departe; dupa troleibuz(sau tramvai) si dupa barbati nu se alearga, intotdeauna VINE ALTUL....

lenu (sau urmatoarea povestitoare), lasa scrisul ca pe chat - kate ceva...kum sa fc (as mai fi bagat aici un u si in k la scarsit) ...cati ani ai de scrii asa ca astia care stau toata ziua pe mess, chat ...etc;
sa nu mai zic de greselile "a-ti" venit.... "a-ti" facut...si alte tampenii scrise;
daca esti liceeana cea care scrii m kat, makar...etc, lasa-te de scrisul asta ca nu iei bac-ul never-ever
adeline
Postat pe 10 Iulie 2011 20:49
vreau numai sa vb atit
garbo105786
Postat pe 10 Iulie 2011 20:49
vreau numai sa vb atit
garbo105786
Postat pe 10 Iulie 2011 20:50
Ai gresit foarte mult.L-ai jignit,l-ai gonit,l-ai chemat,l-ai lasat balta in parc,i-ai inchis telefonul.Din tot ce ai facut nimic nu dovedeste ca il iubesti asa cum spui.Cand iubesti nu te comporti asa.Respectul unde este?Ce doreste el ti-a pasat?Poate sunt incoierenta acum dar sigur nu asa trebuia sa te comporti.Nu te mai vrea inapoi cu siguranta.Si ai face bine sa te resemnezi si data viitoare sa ai mai multa grija.Mult succes.
garbo060025
Postat pe 10 Iulie 2011 20:52
as vrea sa vb numai id meu este ernest_marian@yahoo.com
garbo105786
Postat pe 10 Iulie 2011 20:58
michelle_
Postat pe 10 Iulie 2011 21:07
da` cu cin` tot vrei, `nea 786, sa vorbesti si nu te onoreaza? vezi ca ai sa ragusesti tot strigand-o! bre, rea tre` sa fie fata asta! auzi, da` alte cuvinte mai stii? io nici n-as mai baga-o in seama! cata lipsa de consideratie! tsa! tsa! tsa!
esme
Postat pe 10 Iulie 2011 21:12
he he..,fustele-s scurtate parca..
roby_cado
Postat pe 10 Iulie 2011 21:12
albastrea,
ignora reprosurile de pe aici: atunci cind cineva te iubeste sau cel putin are un minim de respect fata de tine OBSERVA ce te scoate din minti si nu continua batman-batman cu fix acea atitudine.
In momentul in care iti simte disperarea un barbat caruia ii pasa vine si te ia in brate. Nu iti spune honey, ia mai scuteste-ma si revino cind te binedispui.
Nea asta joaca un joc pentru care probabil chiar merita sa te calmezi. Doar ca sa iti mai bati putin joc cind o sa ii treaca pauza si iti mai susura vreo serenada - iar dupa aia sa pleci.
quasaria
Postat pe 10 Iulie 2011 21:17
Noooooo ,nu il cauta .Este un misogin,si dupa cum povestesti mai are pe cineva. Iti spun eu dupa o casnicie de 17 ani.,care s-a terminat. Joaca murdar. Trateaza-l cu indiferenta ,nu il mai suna,si in momentul cand te cauta ,ai agenda plina. Daca mai vrei sa vb intra pe mailul meu ...angela.maciuca@yahoo.com.(sau pe facebook) Esti tanara ,nu iti taia aripiile de acuma,viata e frumoasa ,lumea este plina de baieti...iti spun toate astea ca la fata mea .
Asculta-ma,anii trec si iti va parea rau ca ai tras cu dintii de aceasta relatie ,deoarece el este un misogin ,se iubeste pe el ,si nu ii pasa de tine.Stiu,stiu ,realitatea doare al dracului de rau. PUPICI, scumpa mea.
angela_maciuca05
Postat pe 10 Iulie 2011 21:18
De la: garbo072388, la data 2011-07-10 17:50:21parerea mea e sa al lasi pe el sa te caute oro cit de greu tiar fii, dak te iubeste nu renunta la tine si la iubirea ta parerea mea e k el asi cam bate joc de sentimentele tale


In cazul tau ar trebui sa raportez abuz de limbaj. Pur si simplu abuzezi biata limba romana! Eu inteleg ca nu stii sa scrii, dar te rog mult, pe viitor verifica ce ai scris inainte sa postezi.
Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar chiar nu am mai putut trece cu vederea.
Numai bine!
mftsimona
Postat pe 10 Iulie 2011 21:20
good point
michelle_
Postat pe 10 Iulie 2011 21:27
chiar
mai mult nu spun ca iar ma face"prefesor de romana"
leu_59
Postat pe 10 Iulie 2011 21:30
Timpul si rabdarea, le rezolva pe toate!
Jojolin
Postat pe 10 Iulie 2011 22:32
buna! eu nu cunosc prea amanuntit problema voastra ,dar am constatat ca el este posesiv si incearca sa te conduca ,adica sa faci doar cum ai place lui . Sfatul meu este sa fugi mancand pamantul de oameni de genul asta ,ptr ca viata alaturi de un asemenea om va fi un calvar , va cauta mereu sa te faca vinovata si nimic nu-i va conveni .Decat sa stai cu un asemenea om o viata ,mai bine singura ,el va decide mereu ptr tine si tu nu vei putea sa decizi niciodata nimic. stiu ce spun ,cunosc sentimentul .I-ti doresc sa gasesti un om care sa te merite si sa te respecte ,si sa se bucure ca este in preajma ta.Ai grija de tine si nu mai incerca sa-l schimbi ca nu vei reusi .
garbo043012
Postat pe 10 Iulie 2011 23:32
sunt si eu in aceeasi situatie dar parerea mea e ca nu merita sa pierzi prea mult timp cu o asemenea persoana ,pt ca din ceea ce ai scris eu deduc ca n-a fost decat ceva fizic din partea lui.Treci mai departe. Viata e atat de scurta nu merita sa o irosesti plangand sau tanjind dupa cineva care nu te merita.
mask_ema31
Postat pe 10 Iulie 2011 23:41
nu. :) E scorpion iar eu-s berbec. de ce?
albastrea
Postat pe 11 Iulie 2011 08:54
si? care e problema...????????????
garbo206643
Postat pe 11 Iulie 2011 09:43
in toata povestea asta sinteti cam multi, parintii lui, parintii tai, bunica ta, si pe urma tu si el.
cam inghesuiala...nu crezi?
garbo206643
Postat pe 11 Iulie 2011 09:44
Mda. Ati avut dreptate in privinta lui. Poate l-am sufocat, poate am fost o aventura pt el....cert este ca ne-am despartit. I-am mai dat 2 mesaje si l-am rugat sa ma lamureasca deoarece nu are nimic de castigat daca se joaca cu nervii mei. Dupa 5 zile de la ultima noastra discutie si dupa ultimul meu mesaj, a binevoit sa-mi spuna ca nu mai putem fi impreuna si ca daca voi avea curiozitatea sa vad ce mai face peste 2,3,7 luni, 1,2, 5 ani, sau cat consider eu, sa-l caut. De asemenea mi-a spus ca-i pare rau ca nu mai poate sa ma ajute de data aceasta, ca am discutat destul si ca spera sa-mi revin repede. De asemenea, a simtit nevoia de a-mi spune ca nu merita sa-l evit pe strada daca-l intalnesc. La citirea mesajului evident ca l-am sunat si i-am mai dat vreo 3 mesaje in care m-am rugat de el. Nu a cedat la rugamintile mele. Asa ca am renuntat si nu i-am mai dat niciun semn de viata de o sapt si ceva. Poate-mi mai bne asa, desi nu pot sa neg ca n-as vrea sa ma impac cu el doar ca sa-i intorc favorul. Sa vada si el cum doare indiferenta si nepasarea. Nu sunt razbunatoare de fel, dar cand imi propun ceva, reusesc!
albastrea
Postat pe 11 Iulie 2011 09:45

insistenta ta a semanat mult cu o obsesie
nu contest ca il iubesti, dar umilinta asta nu l-a facut pe el sa te iubeasca si sa te vrea
so...mouve on...
michelle_
Postat pe 11 Iulie 2011 10:05
michelle, dintr-un anumit punct de vedere. Am avut o perioada nasoala si mi-am dorit sa am macar un punct fix. Acela era relatia cu el, cu bune si cu rele. Acum am trecut peste, dar am ramas asa cu o frustrare. Nu ma asteptam sa se termine asa. A fost ciudat. Iar faptul ca m-am umilit, evident ca nu l-a atras. Nici pe mine nu m-ar atrage un barbat umil. Am gresit. SI nu doar aici. Am cerut atentie intr-un mod pe care el nu l-a inteles. Nu am rezonat. Am comunicat diferit.
albastrea
Postat pe 11 Iulie 2011 11:09
De mai sus, reiese ca iubirea (ori ceea ce numim feicare din noi iubire) tampeste!
Dupa ce trece criza acuta, apare si ratiunea si acum, daca citim postarea fetei, observam coerenta, logica, intelegere si altele care pareau adormite la celelalte postari.
Bravo!
As_ninge
Postat pe 11 Iulie 2011 11:33
Dragoste cu de-a sila chiar nu se poate si chiar daca incerci sa te minti singura, incercand sa darami acest concept, viata ta nu este una fericita, iar tu iti doresti fericire, nu-i asa?
Chiar daca se va schimba, chiar daca se va intoarce la tine, nu va mai fi cel de care te-ai indragostit tu. Incheie acest capitol din viata ta! Nu mai vana himerele trecutului, traieste in prezent, altfel..... inseamna ca-n fiecare zi ucizi, putin cate putin, dragostea din tine. Si va veni o vreme cand iti vei da seama ca, o data cu dragostea din tine ai murit si tu, putin cate putin, fara sa-ti dai seama, asteptand ziua in care sa poti fi fericita.
Inca mai poti sa te indragostesti, inca mai poti darui iubire si sigur exista undeva un barbat aidoma tie, ranit din dragoste si care, de ce nu, sa fie chiar sufletul tau pereche!!


Postat pe 11 Iulie 2011 12:03
Din tot ce am citit pana acum, am observat ca fata asta, albastrica, a realizat si singura ce avea/are de facut. In plus, cu exceptia catorva posturi de bun simt - posturi ce le numar pe degetele unei singure maini- rar mi-a fost dat sa citesc atat de multe bazaconii.
Cert este ca multi nebuni au acces la net in ziua de azi.
anakin
Postat pe 11 Iulie 2011 12:08
De la: albastrea, la data 2011-07-03 16:14:40..... Nici eu nu l-am mai cautat, azi i-am dat un simplu mesaj in care i-am spus ca mi-e dor de el. Nu mi-a raspuns nimic pana acum. Nu stiu ce sa mai cred...nu am fost eu usa de biserica cu el, dar nici el cu mine. Oare ma va cauta? Sa-l caut tot eu? Ne vom mai impaca vreodata? Am nevoie de o parere, de un sfat, de orice. Nu vreau sa-l pierd....


nu stiu ce ti s-a mai intamplat pe parcurs pt ca nu am citit toate mesajele decat doar postarea ta de inceput., am inteles ca nu-ti daduse raspuns la sms. parerea mea e ca s-a plictisit de tine...nu i-ai dat libertatea necesara, ca oricaruia, l-oi fi sufocat... in general, noi femeile suntem geloase, posesive...vrem sa fim unice in viata lor. din pacate nu prea se intampla. nu sunt monogami.. dealtfel nici unele femei...dar aici cauza e alta, cel de langa noi nu ne mai da atentia, tandretea, afectiunea de la inceput si mai devreme sau mai tarziu o cautam...asta e!
...si chiar daca vei primi un sfat sau o parere cum spui tu, tot vei mai plange...dar iti va trece in timp, depinde doar de tine cat va fi. iti doresc sa-ti gasesti iubirea sufletului tau
garbo257891
Postat pe 11 Iulie 2011 13:36
De la: albastrea, la data 2011-07-11 08:54:30nu. :) E scorpion iar eu-s berbec. de ce?


Si te astepti sa va impacati? Never...
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Iulie 2011 16:02
buna tuturor Este pentru prima data cand scriu aici Am citit multe din povestile spuse pe aici dar nu am vrut sa comentez nici sa dau sfaturi inutile insa de data aceasta am crezut de cuviinta sa intervin si eu pentru Albastrea Nu vreau sa supar pe nimeni si nici sa ma dau mare dar cred ca problema este tine nu la el Am citit pe indelete tot ce ai scris Esti nesigura pe tine Vrei ca totul sa ti se cuvina doar pt ca il iubesti si actionezi dupa impulsuri Parerea mea este ca ar trebuii sa il intelegi si sa nu incerci sa-l schimbi pt ca nu vei reusii Are deja o personalitate formata Nu ai cum Desi este greu ar trebuii sa incerci sa te schimbi sa-l intelegi si sa-l accepti asa cum este far sa-l mai agasezi Nu este un titirez si nici tu nu poti trai cu indoiala in suflet Stiu cum e sa iubesti si sa-ti doresti mai mult decat ati ofera dar el nu este asa Poate ca pentru el cuvintele nu au valoare Poate vrea mai multa libertate Nu toti asi manifesta iubirea la cote maxime Cu timpul ia totul normal si cu calm Toti baietii au nevoie de cineva care sa-l inteleaga si sa-l accepte asa cum este el Sa-i vorbeasca si sa se apropie mai mult de el cu blandete nu cu acuze si fite Asa nu asi va deschide sufletul si va ramane in carapacea sa preferand sa te piarda decat sa se roage de tine caci stim cu totii ca au si ei orgoliul lor Daca vrei sa vb mai multe mirela_miruna_19 este id meu V-am pupat pe toti si pe toate
garbo172201
Postat pe 11 Iulie 2011 16:39
Draga mea ,te-ai gandit ca poate e casatorit sau are o iubita oficiala?Odata ce va vedeti doar cand are el chef,sau doar cand poate el! E cam dubios!Eu zic sa-l lasi ca nu te merita! Mai bine suferi putin acum decat mai mult dupa! E plin pamantul de baieti si va fi si unul bun si pt tine! Iubirea nu rebuie sa o cauti tu,ca te gaseste ea pe tine!
garbo206533
Postat pe 11 Iulie 2011 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cuvinte care dor .. 16 De la: garbo245338 21 Noiembrie 2011 14:51
Valentine's Day 38 De la: loving 5 Aprilie 2014 19:14
Ce ne opreste sa spunem Te Iubesc? 102 De la: TaniaTita 27 Mai 2012 15:46
TRADARE 111 De la: dor72 13 Mai 2011 21:43
Am fost un pariu 52 De la: faith74 14 Octombrie 2011 20:12
Setari Cookie-uri