ne vom impaca vreodata?

Calma Albastrea, nu dispera dupa Gigi sau cum il cheama :) Extraordinar domnule o face pe lovitul, s-a suit scroafa in copac. Ia nu-l mai lua in seama catva timp nu-l suna nu-i scrie, stai invizibila pe messenger numai pt el in caz ca te verifica sa vada ca esti invizibila numai pt el si sa-l doara cum te doare si pe tine acum. Mutu se mai uita la el ca si asa nu are prea multe de oferit...pt cateva ore seara la tine acasa da-l in......ma-sii. Iar tu gandeste-te....in caz ca te cauta (asta dupa ce nu-i raspunzi de cateva ori) vrei asa in continuare....adica la tine acasa si atat? sau nu vrei. Si functie de ceea ce vrei tu (ca tu esti cea mai importanta) decizi ce faci cu tampul.Da nu vrei si tu un barbat cu care sa pleci intr-un week-end, cu care sa iti faci concediul? Eu asa vad o relatie mai ales ca am inteles ca ai un job deci ai un salariu si poate iti doresti si tu sa te plimbi....stai dupa ratat sa-l astepti sa vina la tine?
Gandeste-te f bine ce vrei, nu te neglija pe tine pt un barbat. Mai are balta peste !!!
Iti doresc sa fii sanatoassa, iubita, sa ai grija de tine , fa-te frumoasa, iesi cu prietenii, du-te la coafor, fa orice si iesi din starea asta .
Astept vesti....vreau ca tu sa fii bine !!!
garbo031192
Postat pe 10 Iulie 2011 08:26
Sfaturi este usor sa dai este mai greu sa antelegi persoana care sufere . Parerea mea este sa lasi timpul sa decida . Daca va fi sortit sa fiti ampreuna te va cauta . Te-ai interesat mai are pe cineva in paralel cu tine?
garbo115814
Postat pe 10 Iulie 2011 09:08
e cumva feciora ???
Lucy1985
Postat pe 10 Iulie 2011 09:15
Mmmm... da
Cam multa vorbarie pentru a spune acelasi lucru ce la-i fi putut spune mult mai scurt dar... oricum, asculta, baietasul asta al tau e insurat sau in cel mai rau caz e intr-o relatie mult prea avansata ca sa-ti dea tie o cat de mica atentie, imi pare rau ca trebuie sa fiu dur cu tine dar crede-ma, tu esti pentru el o umplutura (nu am nici cea mai mica intentie sa te jicnesc), deschide ochii bine ca ai sa suferi enorm, acum iti cunoaste toate slabiciunile si se v-a juca cu tine pana se v-a plictisii, tu nu reprezinti nimic pentru el, din povestea ta e foarte clar dar... vorba prietenului de mai sus, e problema ta si tu stii cel mai bine in ce vrei sa te bagi...

Sfatul meu e sa-ti gasesti pe altul si incearca un pic de demnitate ca... e lipsa totala...

Hai o zi buna!
garbo088037
Postat pe 10 Iulie 2011 09:17
Albastrea, acum iti doresti din tot sufletul sa te impaci cu el pt ca te-ai atasat de el, dar crede-ma iti spun din experienta, ca astfel de oameni nu se schimba niciodata. Am o relatie similara care dureaza de 2 ani si jumatate. Nu am iesit in timpul asta nicaieri. Ne intalnim numai la mine acasa, cateodata si pe la el, exact o data la 2 zile cum e si in cazul tau. In cazul meu nu se pune problema ca ar fi casatorit, dar m-am gandit de multe ori ca ar putea avea alte relatii similare in paralel.Am incercat si eu de multe ori sa pun capat relatiei, nu i-am mai rasp la mesaje, telefoane, dar dupa max.o saptamana incepea sa ma caute, sa insiste sa ne vedem iar si sa-mi promita ca va incerca sa-si schimbe comportamentul.Am cedat de fiecare data si tot de fiecare data nu s-a schimbat nimic.
Sfatul meu este sa nu insisti sa o luati de la cap.Mai bine renunta acum, cand nu s-au strans prea multe sentimente, amintiri. Mai tarziu iti va fi f greu, aproape imposibil si nu vei avea decat tu de suferit.
Sa ne auzim cu bine!
garbo013319
Postat pe 10 Iulie 2011 09:41
sa stii ca asa ma purtam si eu ca tine cand aveam o relatie cu un baiat, dar mi-am dat seama ca e gresit. pune-te tu in locul lui. ti-ar fi placut ca el sa se fi despartit de tine intr-un timp asa de scurt de 3 ori, sau sa-ti intoarca spatele sau ce mai stiu eu ce i-ai facut tu! iti spun eu ca nu ti-ar fi placut, dar ai si tu dreptatea ta si te inteleg pentru ca unul din fostii mei era ceva de genul cum e al tau adica rece, tot asa venea numai seara ca el are treaba si alte chestii de genul. si la fel ca si tine eram disperata sa-i atrag atentia. oricum din cate am citit ce ai scris tu, mai bine o lasati balta chiar daca tu tii la el. si hai sa-ti mai spun ceva, sa stii ca atunci cand esti foarte indragostit si aici ma refer la el, nu conteaza ca ai 17 sau 25 de ani. e clar ca el nu era afectuos cu tine fie din cauza ca nu prea era atras de tine sau chiar asa e el mai lipsit de dragoste si de afectiune. si nici unei fete nu-i place sa stea cu un baiat care nu-i acorda atentie si care e ocupat toata ziua. n-are aface munca cu dragostea. ii urasc pastia care baga pretexte de genul ca vai eu muncesc dupa care ma duc la ai mei sa-i ajut! deci eu n-as discuta cu un ratat dasta. ce mama masii in final o sa se insoare cu ai lui? din contra atunci cand esti tanar macar pana in 30 de ani, trebuie sa conteze dragostea, afectiunea sai poti iubi tinereste. asa ca deaia iti spun ca daca o sa va impacati, o sa suferi mereu lanaga el. asa ca mai bine suferi fara el o perioada dupa care-ti trece si o sa dai in finla peste alt baiat care o sa te iubeasca asa cum vrei tu decat sa te chinui cu el mult si bine. da-l naibii sa stea la munca cu ai lui sau pe unde mai merge el. sunt baieti pe lumea asta cati vrei. capul sus si mergi inainte. sa vezi cand o sa-ti treaca ai sa razi. n-o sa-ti vina sa crezi ca ai putut suferi dupa unul ca el. succes in continuare!
garbo082745
Postat pe 10 Iulie 2011 09:42
CIND EXISTA IUBIRE ...EXISTA TOTUL, CEA MAI PUTERNICA ''ARMA DIN UNIVERS ''..IUBIREA ....NU UITA ....!!! SE PARE CA EL E MAI ''AERIAN''...IAR DACA NICI TU NU AI FOST USA DE BISERICA....RAMINE DE VAZUT ...!!! NU STIE CUM SA SE POARTE CU TINE , VIRSTA ....ISI SPUNE CUVINTUL...!!
garbo178917
Postat pe 10 Iulie 2011 10:00
mai bine intreaba-te daca va veti intelege vreodata...apoi daca va veti mai impaca...
garbo213139
Postat pe 10 Iulie 2011 10:07
Draga mea,am avut rabdare sa citesc intreg romanul tau...dar cred ca tu te agati de o persoana in disperare...Daca la sfarsit de saptamana nu petreceti timpul impreuna ci doar cateva ore ,destul de rar, cred ca ar trebui sa-l lasi in pace ceva timp si sa astepti sa te caute el ...Daca ii lipsesti,o va face,iar daca nu...arata-i indiferenta ,pt ca daca unui baiat iti deschizi inima de la inceput ai pierdut...nu mai esti interesanta pt el si se plictiseste,pt ca an primit pe tava tot ce-si dorea...Cauta sa fii putin enigmatica respecta-te mai intai pe tine si gandeste pozitiv,pt ca viata este o lupta si numai atunci esti invingatoare cand detii controlul.UIta-l, considera ca poti invata din propria-ti greseala,capul sus si mergi mai departe ,pt ca ce-i al tau este pus deoparte...Dar acum nu poti pretinde ca un "EL" va putea sa fie jumatatea ce-ti lipseste si ca totul va fi pecetluit.Succes ,Gina.
ginadavid64
Postat pe 10 Iulie 2011 10:18
pe scurt , asa cum ti-au mai spus si altii....timp putin petrecut impreuna, nepasare din partea lui, raspunsuri cu ,, poate , parca,,....fata draga , e insurat sau are o relatie mult prea avansata , chiar daca e greu de inteles, barbatii mint emorm inainte de si in timpul actului sexual....important e ce-ti spune dupa...iar tie dupa....pauza!....te inteleg , am intalnit si eu astfel de specimene....cea mai dura arma dupa cum vezi ar trebui sa fie ,, ignorarea totala,, a lui din partea ta....daca poti...e greu , dar incearca...acest om nu te merita , a abuzat de sinceritatea ta si de faptul ca ai fost generoasa...mult succes!
garbo072671
Postat pe 10 Iulie 2011 10:25
si eu am multe de zis dar daca vrei sa vb iti du id meu ernest_marian@yahoo.com
garbo105786
Postat pe 10 Iulie 2011 10:44
si eu am patit ceva assemanator dar la mine a durat un an jumate daca vrei sa vb iti las id meu ernest_marian@yahoo.com
garbo105786
Postat pe 10 Iulie 2011 10:47
Tu n-ai obosit?Eu am obosit numai citind.Si eu patesc ceva asemanator si am obosit tare de tot.La momentul asta chiar mi-e indiferent totul.Si nici nu-mi mai pasa asa mult daca l-as pierde.Ce relatie e asta care-ti aduce numai sentimente negative? Ce sa faci cu un om din asta o viata intreaga?..Vrei sa-ti plangi zilele?
nelutza_darjan
Postat pe 10 Iulie 2011 10:47
Tipul e expert in arta seductiei. Tu trebuie sa faci acelasi lucru care l-a facut el acum 3, 4 ani (aprox. din ce ne-ai divulgat despre comportamentul lui)

Nu pot sa te sfatuiesc, ptr. ca mi-as trada regnul :wink:

: Ce pot sa-ti spun, este sa continui sa nu-l suni foarte des, iar de la mesaje sa te abtii putin mai mult decat a-l telefona:))...voua ca si femei, am constatat ca e aproape imposibil ce-ti cer eu, dar majoritatea barbatilor au nevoie, contrar aparentelor si mentalitatii romanesti, de o femeie care sa dea dovada de ..si mi-am ales cuvantul cu greu, dar cred ca e vorba de AUTOSTAPANIRE.

Si plus de asta, ca un mic bonus, daca cumva inceteaza relatia voastra, asta va fi doar datorita lui ca n-a incercat nimic care sa o readuca la linia de plutire. Ptr ca e datoria lui de barbat ( asta de obicei daca iubeste), sa arate femeii ca este trup si suflet ptr ea si va lasa tachinarile, gen: care rezista mai mult fara sa dea vre-un semn de viata (si asta se pune tot la categoria 17 ani de care ti-a batut el apropou')

Ce as mai adauga, este ca daca nu te cauta, nu trebuie decat sa sti ca a fost un joc de seductie, din care de obicei mai si pierzi, mai si castigi, dar de obicei pierzi si nu trebuie sa suferi decat sa te perfectionezi si tu si daca consideri ca pana acum am fost cat de cat plauzibil, ti-as recomanda sa-l bati cu propia arma, daca intelegi unde vreau sa bat ;)
eidrian
Postat pe 10 Iulie 2011 10:57
In primul rand invata sa te comporti ca o persoana matura si abia apoi poti sa stai de vorba cu un barabat.Infantilismul de care dai dovada la varsta ta, nu face altceva decat sa indeparteze ORICE BARBAT din jurul tau, nu numai pe acesta...Sunt atat de multe femei care isi doresc sa fie alintate, dar nu stiu cum sa o faca, iar de aici pana la cearta nu e decat un simplu pas si tu chiar te afli in aceasta situatie penibila si lipsita de conprehensiune in viziunea unui barbat...Probabil ca ai pretentia sa ghiceasca si ce vrei.Ei, afla de la mine ca barbatilor trebuie sa le explici cu lux de amanunte tot ceea ce iti doresti, nu sa gndeti c i vor ghici gndul pt.ca astfel se duc de nu se mai uit n urm.i, apropo, dac nu stiai, acest lucru se numeste COMUNICARE n termeni psihologici.Toti vor fugi de tine daca nu iti vei imbunatati conditia morala si atitudinea de estoare.Barbatii nu suporta sa fie sufocati in aceast maniera abuyiv si prefera sa se duca pe MARTE ca sa fuga de o femeie cu comportament de clac...
Succes! Valentina
garbo171073
Postat pe 10 Iulie 2011 11:09
am citit jumatatae din ce ai postat m-a luat durerea de cap... tii minte zilele si orele in care vb cu el si e ciudat pt ca eu am simtit ca el e ingradit de tine.da-i libertate lasa-l sa se simta liber si sa te caute el singur.intradevar fiecare relatie se desfasoara diferit la orice varsta dar cred ca trebuie sa nu-l sufoci si sa-l cicalesti.
alinav12_09
Postat pe 10 Iulie 2011 11:10
Parea mea sincera(din proprie experienta)nu-i pasa deloc de tine.Lasa-l si nu il mai cauta.Incearca sa-ti gasesti pe altcineva.Asa sun unii barbati, cu cat esti mai draguta si atenta cu ei......cu atat se poarta ei mai urat si rece cu tine.Spunandu-i de atatea ori ca nu mai poti fara el nu ai facut altceva decat sa-i arati ca l-ai ierta si primi oricand are el chef.
garbo168107
Postat pe 10 Iulie 2011 11:11
Draga mea, eu trec printr-o situatie asemanatoare, desi mai grava, realatie mai lunga, despartire definitiva....Nu stiu ce sa-ti spun, adica, nu mi se pare ca ati atins dragostea....si el, posibil din cauza lipsei de timp, posibil sa nu fi avut o relatie serioasa, posibil sa nu fie obisnuit cu asa ceva, nu-si da seama de ce face si nu stie cum sa procedeze. Nu m-as arunca in afirmatii de genu, nu te iubeste, nu-l iubesti, las-o balta, mergi mai departe....cred ca nu stiti ce simtiti niciunul, adica eu n-am vazut pe acolo vre-un "te iubesc"...stiu ca tii la el si nu ai vrea sa-l pierzi, dar nu stiu cata placere iti face situatia asta sau o impacare, pentru ca (probabil) va continua la fel, nu va stii sa aprecieze, nu-ti va acorda locul, iar tu nu ai de ce sa te schimbi, ai dreptul sa ceri atentie si iubire, si ai dreptul sa o primesti neconditionat intro relatie, nu sa tanjesti dupa lucruri normale....Gandeste-te bine ce iti doresti, caci tu esti pe primul loc, gandeste-te daca chiar se va schimba pentru tine, si daca nu o va face, daca vei fi dispusa sa continui asa o relatie, sa te pui pe locul doi, iar timpul si restul ale lui pe locul intai. E greu, dar trece, timpul este in favoare ta, si cum ai spus, nu ai 17 ani (am inteles 25), deci nu cred ca-si mai au rostul copilarii de genu, tu meriti o relatie serioasa , care sa avanseze frumos si sa ajunga la ceea ce isi doreste orice femeie, o casnicie si o familie frumoasa. Gandeste-te daca vei avea parte de asa ceva cu actualul (sau fostul)...gandeste-te daca, casatorita fiind situatia ar continua asa, sau chiar asa, relatie neoficiala, tu pierzi cei mai frumosi ani din viata ta, asteptand....poate ceva ce nu-ti doresti....Meriti ceva mai bun si meriti sa fii iubita si meriti o relatie frumoasa! Sper din suflet sa iei decizia corecta si cea mai avantajoasa pentru tine ! Nu uita ca esti femeie, si asta spune totu! :*:*:*:*:*
garbo107343
Postat pe 10 Iulie 2011 11:18
De la: garbo088037, la data 2011-07-10 09:17:31Mmmm... da
Cam multa vorbarie pentru a spune acelasi lucru ce la-i fi putut spune mult mai scurt dar... oricum, asculta, baietasul asta al tau e insurat sau in cel mai rau caz e intr-o relatie mult prea avansata ca sa-ti dea tie o cat de mica atentie, imi pare rau ca trebuie sa fiu dur cu tine dar crede-ma, tu esti pentru el o umplutura (nu am nici cea mai mica intentie sa te jicnesc), deschide ochii bine ca ai sa suferi enorm, acum iti cunoaste toate slabiciunile si se v-a juca cu tine pana se v-a plictisii, tu nu reprezinti nimic pentru el, din povestea ta e foarte clar dar... vorba prietenului de mai sus, e problema ta si tu stii cel mai bine in ce vrei sa te bagi...

Sfatul meu e sa-ti gasesti pe altul si incearca un pic de demnitate ca... e lipsa totala...

Hai o zi buna!

Hai, o zi buna!
umplutura frumos n-am ce zice!
se va plictisi(se v-a plictisi)
jicnesc?...mai bine icnesti
sfatul meu,incearca sa inveti sa scriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!CORECT!
leu_59
Postat pe 10 Iulie 2011 11:49
E greu sa suferi din iubire,e greu sa iubesti si sa nu fi iubit,dar trebuie sa acceptam ca traim intro lume nebuna,in care nu mai exista dragoste adevarata,sau ma rog fiecare o intelege cum vrea,viata e un drum,un drum unde intilnim tot felul de persoane,si fiecare are rostul ei in viata noastra,de la fiecare putem invata cite ceva,unele persoane vin si pleaca repede altele ramin un timp si atunci cind pleaca ne lasa un gust amar.Am citit mesajul tau,te inteleg,tu il iubesti dar din cea ce am citit eu nu cred ca el te iubeste si chiar daca va impacati.(asta nimeni nu poate sti)nu cred ca vei putea fi fericita.Tu trebuie sa te gindesti foarte bine ce vrei de la viata,Daca in toti acesti doi ani tu nu ai putut sa accepti comportamentul lui nu incerca sal schimbi ca nu vei putea niciodata,atunci cind iubim pe cineva daca nu il putem accepta asa cum e nu trebuie sa incercam sa il schimbam niciodata pentru ca mai devreme sau mai tirziu isi va relua vechiul comportament,Daca se va intoarce la tine o va face doar pentru ca ii este mila de tine,si sfatul me sa nu accepti asta,o iubire din mila nu poate sa iti aduca fericireStiu ca e greu dar incearca sal uiti,vei plinge vei suferi dar cu timpul vei intelege ca asa e mai bine,Durerea sufleteasca se vindeca in timp,Pune mai mult pret pe tine si fi cu ce vrei de la viata,nu accepta compromisuri,daca cineva te iubeste asa cum esti acceptal in viata ta daca nu eliminal pina nu te face sa suferi din noi.Sufletul e ca o gradina cu flori daca nu ai grija de el incet incet se va ofili,ai grija de sufletul tau,ai grija de tine.ia de la viata numai ce e frumos,si credema frumosul nu se rezuma doar la un barbat pe care il iubesti.eu iti doresc sa iti gasesti linistea sufleteasca si multa bafta.....appropo am un sfat pentru cei care sau legat de partea gramaticala a mesajelor,aici nu sintem la scoala si nu trebuie sa ridel de cei care sufera ca niciodata nu poti sa sti ce iti aduce ziua de miine.













irina2ro
Postat pe 10 Iulie 2011 11:53
appropo(apropo)...nu radem(radel) de cei ce sufera...numai de cei ce nu stiu sa scrie
daca te deranjeaza, nu mai scrie!
eu credeam ca suntem la scoala, am gresit stabilimentul?

eu sufar cand vad postari cu n greseli,am voie?
leu_59
Postat pe 10 Iulie 2011 11:58
NU VA MAI CERTATI ridicati privirea spre cer si faceti-va vietile frumoase .............sta in puterea voastra sa fiti fericiti si sa alungati tristetea si nefericirea .SFAT:ia ceva timp da merita
floare_cu_colti
Postat pe 10 Iulie 2011 12:03
Am inteles !
leu_59
Postat pe 10 Iulie 2011 12:06
ma bucur VIATAAAAAAAAA
floare_cu_colti
Postat pe 10 Iulie 2011 12:09
Buna, "albastrea". Am citit cu atentie tot ceea ce ai scris si pot sa iti spun foarte clar ca nu ai contat pentru el. Stiu ca te va durea si nu am deloc aceasta intentie, dar voi incerca sa te ajut sa iesi din aceasta stare de tristete.
In primul rand, faptul ca mereu v-ati intalnit la tine sau in parc si niciodata nu a dorit sa il prezinti prietenelor tale, denota foarte clar ca pentru el tu ai fost doar o aventura. Apoi, ca va vedeati seara, dupa ora 22, trebuia sa te puna pe ganduri. Acest lucru arata fara drept de apel ca el mai are o relatie. Atunci cand un barbat nu are nici o intentie mai serioasa cu o femeie, decat un capriciu sau o alta cucerire masculina penibila de-a lui, nu se afiseaza in public cu respectiva femeie, o tine ascunsa. In timp ce tu iti exprimai sentimentele fata de el iar el nu schita nici un gest in acest sens intareste inca o data ca ai fost doar un capriciu sau o alta experienta pentru el.
Nu a avut nici un dram de sentimente pentru tine. Altfel, ar fi dorit sa petreceti mai mult timp impreuna.
Ca i-ai dat papucii de cateva ori a fost o miscare buna. Pacat insa ca ai revenit atat de usor asupra deciziei. Trebuie sa intelegi ca mintea barbatilor - din punctul meu de vedere complet bolnava - este total diferita de a femeilor. Pentru ei, relatia cu o femeie este precum a unei partide de vanatoare. Li se pare incitanta acea femeie care cedeaza foarte greu, este stapana pe situatia,foarte mandra si orgolioasa si care le arata ca nu se invarte lumea in jurul lor, ci este independenta. Nu trebuia sa ii spui clar ca mai iesi si cu alti baieti pentru a-l face gelos. Nu i-a pasat la modul serios, sa fii sigura. Doar l-a atins in orgoliul sau masculin. Atat si nimic mai mult. Trebuia sa-i induci acest sentiment, de nesiguranta, intr-un mod voalat si inteligent - nu fatis si declarativ. Era suficient sa te rezumi la a-i refuza uneori dorinta de a va intalni (inteleg ca tu voiai sa fiti cat mai mult timp impreuna, dar spunandu-i acest lucru nu ai facut decat sa il indepartezi, erai un trofeu prea usor castigat pentru el - ti-am spus, barbatii au un creier dereglat si se viseaza vesnic vanatori). Si daca tot se imagineaza vanatori, atunci fa-le jocul si cu inteligenta se vor prinde ei in plasa si vor ajunge vanat.
Este total gresit sa il mai cauti si sa-i trimiti sms-uri ca iti este dor de el etc. Nu il impresioneaza si nu il intereseaza. Doar isi ride in barba si nu are deloc vorbe magulitoare pentru tine cand iti arati disperarea. Stii foarte bine zicala "Capra raioasa cu coada pe sus".! Aplic-o si vei vedea ca vei avea doar de castigat. Concluzionand, sfatul meu sincer pentru tine este sa nu mai dai nici un semn de viata fata de el, ca si cum nu ar fi existat. Aceasta tacere fie il va pune pe ganduri, il va irita si te va cauta (dar atunci va trebui sa joci partitura cu inteligenta si sa nu te mai lasi doborata de sentimentele tale si sa reiei relatia ca si pana acum, desi cel mai bine ar fi sa-l uiti; nu este un barbat de calitate ci a cautat doar o aventura), fie va spune "Slava Domnului, am scapat de asta!". Apoi, nu crede declaratiile lui, ca te va cauta el. Sunt doar declaratii mincinoase si penibile.
Personal, cred ca nu are sens sa mai suferi dupa acest barbat. Gandeste la rece si vei vedea - cum chiar tu ai spus - ca nu ti-a oferit cine stie ce momente de fericire. Dimpotriva, te-a facut doar sa suferi cu indiferenta lui !
Iti doresc sa il uiti cat mai repede si sa gasesti barbatul care sa te iubeasca sincer si sa-ti si arate acest lucru ! Si, nu uita ! "Capra raioasa cu coada pe sus!" Mult noroc !
garbo090309
Postat pe 10 Iulie 2011 12:30
vreau doar sa vb
garbo105786
Postat pe 10 Iulie 2011 12:55
m-am inarmat cu rabdare si am reusit sa citesc tot ce ai scris aici.... am mai intalnit asemenea situatii si in procent destul de mare s-a dovedit ca dl care nu are timp de tine decat pe seara si prin locuri ascunse de fapt se fereste sa nu fie vazut. de ce si de cine numai el stie.... nu zic neaparat ca in tot acest timp te-a inselat cu altcineva, dar e posibil ca programul lui sa fi fost incarcat/ incurcat si de alte prezente feminine. poate ca omul este inca in cautari si de asta nu e decis unde sa se stabileasca, la tine sau in alta parte?
pe de alta parte, nici atitudinea ta fata de el nu a fost tocmai una corecta. nu mai incerca sa convingi pe cineva de niste lucruri de care trebuie sa se convinga singur. daca ii zici mereu, mereu ca tii la el si etc. sau stai de capul lui sa ii aduci aminte de lucrurile frumoase dintre voi nu ai sa faci decat sa il indepartezi si nicidecum nu ii vei deschide ochii sa vada asta. daca e ceva bun de vazut vede si singur, daca e sa ii fie dor ii este si daca nu ii scrii tu ca sa ii amintesti ca existi.... barbatul e prin natura vanator. lasa-l sa vaneze daca el considera ca esti o prada care merita vanata
sper ca ti-am fost de ajutor
dyana2208
Postat pe 10 Iulie 2011 13:09
buna
draga mea pt mine esti o victima si nu pot decat sa ma amuz, sincer relatia asta e doar in capusorul tau, fraierul ti-a servit doua stouri le-ai muscat si acum suferi ca fraiera in timp ce el e cu alta:))
sanatate!!! ca minte sigur nu este;)
garbo076222
Postat pe 10 Iulie 2011 13:27
O sa iti spun parerea mea in legatura cu toata istorisirea ta: nu are rost sa te mai agiti cu un specimen ca el.Tu, in sufletul tau, stii ca nu e al tau de aceea ai aceasta stare de nesiguranta. Cu insistenta ta, nu faci decat sa amani inevitabilul, adica o sa va despartiti definitiv. Prin faptul ca va vedeti numai pe ascuns si cam rar denota faptul ca el nu te prea ia in seama, ori e insurat sau are alta relatie in paralel( cu vreuna maritata probabil de vreme ce noaptea nu se vede cu ea). daca tu ai dubii atat de mari si v-ati certat de 3 ori in 2 luni ,sincer acum, ce sanse are relatia asta sa mearga?Nu te imbata cu apa rece, e o relatie deja sortita esecului. Imi pare rau ca iti spun toate astea, dar cam asta e realitatea. Nu esti nici prima femeie, nici ultima care a trecut prin asa ceva, si nu se moare din asta. eu am trecut printr-o drama mai mare ca a ta: am stat cu cineva un an in casa cu el si nu am stiut ce imi face : ma insela cu 2-3 o data, si acasa se purta impecabil.Bineinteles, cum am aflat, am fugit mancand pamantul. Deci, nu te lega la cap daca nu te doare, viata e atat de frumoasa atunci cand stii cu adevarat sa o privesti in spendoarea ei. Trebuie sa te respecti, si reusesti asta facand numai ce tie iti face bine.Succes si sa auzim numai de bine!
zara28
Postat pe 10 Iulie 2011 13:39
copii tineri si cu nervii neintinsi ............frateeee aveti rabdare sa scrieti si sa cetiti atata
floare_cu_colti
Postat pe 10 Iulie 2011 13:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de o parere 3 De la: garbo_490907 11 Februarie 2019 13:13
frica de singuratate 26 De la: garbo188392 13 Februarie 2011 21:25
Ceva sfaturi daca se poate. 8 De la: garbo_9967 29 Decembrie 2012 11:24
relatie extraconjugala 24 De la: Achmed 20 Septembrie 2010 16:06
Mai pot crede ca ma iubeste sau ca e doar un mare mincinos? 40 De la: eladaela 20 Decembrie 2009 09:44
Setari Cookie-uri