dragoste impartita:(

buna dragilor!am intrat pe acest blog sa cer si eu un sfat...uneori e nevoie si de altcineva care sa te indrume spre calea cea buna nu numai cei de langa tine dar si cei din afara care nu au legatura cu subiectul.. :(am un prieten de 10 luni.akum o luna si jum..noi ne-am despartit.decizia a fost a mea pt ca..nu ne mai intelegeam,apareau zi de zi certuri din orice fel de prostie asa ka ajunsesem intr-un punct in care nu mai aveam chef de nimik.el a plecat akm 3 luni la sibiu..eu sunt din craiova.timp cat am fost noi despartiti (o luna)eu am cunoscut un baiat prieten cu iubitul colegei mele..in fine chestia este ca acesta era din acelas cartier cu iubitul meu nimik nu arata ca ei doi s-ar cunoaste.iub meu a aflat intr-un tarziu de la cineva de acest baiat crezand ca eu m-am desp de el pt ala a hotarat sa faca rost de id-ul meu si sa ii zika aluia ca eu inca mai sunt cu el,ca l-am inselat ca l-am mintit.eu atunci nu mai vroiam sa ma mai impac cu iub meu si am continuat sa vb cu acel baiat.acela era in spania si treb sa vina in iulie aksa.chestia e urmatoarea dupa toata incurcatura asta eu am ramas cu acel baiat dar am aflat pe parcurs ka defapt acela era tigan si ka iub meu il cunoaste dar nu au mari tangente.am aflat numai lucruri rele despre acel baiat de la mai multe pers.chestia este ca am hotarat sa ma desp de el.in timpul acesta m-am impacat cu iub meu dupa tot timpul cat am fost desp a venit aksa.am stat 2 sapt numai impreuna dupa care a treb sa plece iarasi.akm sunt cu el..eu acelui baiat i-am transmis prin colega mea ca nu mai are rost sa mai fim impreuna.eu afland de la colega mea ca acesta(tiganul)ar vrea ca atunci cand vine aksa sa se razbune pe mne pt ca l-am mintit in legatura cu iubitul meu si ka i-am mintit pe amandoi.de atunci insa el m-a mai cautat pe mess m-a intrebat ce fac dar de app 3 sapt nu am mai apucat sa ii vbesc niki pe mess,niki nu m-a sunat.eu mai muly din cauza asta m-am desp de el pt ca am aflat ca era tigan si pt ca aflasem de la colega mea(ea aflase de la iubitul ei,prieten cu acesta)ka vrea sa se razbune pe mne.chestia este ca pe iubitul meu cu care stau de 10 luni il iub iar akm merge totul mai bn intre noi dar akm am venit aksa de la tzara si stau mereu pe mess si ast sa intre acel baiat.imi sta gandul mereu la el desi stiu ka nu e bne ceea ce fac fiindca toata lumea mi-a zis.nu stiu ce sa fac.imi iubesc iubitul dar ma gandesc si la acesta.nu mai stiu nimik de el..cand vine aksa...ce face..pt ca nu are net si intra rar iar cand intra nu sunt eu pe mess si ma intreaba ce fac:(ce credeti ka e bine?sa mai continui sa vb cu baiatul acesta ori sa imi vad de rel mea?dar cu ceea ce simt pt acela?:(
luizika
Postat pe 28 Iunie 2011 17:12
da!
cricat
Postat pe 28 Iunie 2011 17:19
ce da?
luizika
Postat pe 28 Iunie 2011 17:22
iti raspund pentru chinuiala de a scrie atat... pe viitor ce ai scris intr-o pagina de garbo poti sintetiza in trei fraze.

nu ramai cu niciunul ... pana iti dai seama cu cine vrei sa continui relatia.
cricat
Postat pe 28 Iunie 2011 17:28
si-si serbeaza majoratul...
Eugenia69
Postat pe 28 Iunie 2011 17:29
esme ... gandim la fel ...
cricat
Postat pe 28 Iunie 2011 17:29
esme
Postat pe 28 Iunie 2011 17:32
cine? eugenia ...
cricat
Postat pe 28 Iunie 2011 17:34
lizuka nu patrocle


da ce-am zis? fata in fundal de flacara violeta are 17 ani
credeam ca a citit povestea....
Eugenia69
Postat pe 28 Iunie 2011 17:35
stiti...chestia este ka cel cu care sunt akm ar face orice pentru mine..adika iubitul meu cu care sunt de 10 luni...pana akm de cand sunt cu el nu mi s-a intamplat sa mai plac un alt baiat dar cand m-a desp de el atunci in luna aceea am inceput sa ma atasez de cel din strainatate:(
luizika
Postat pe 28 Iunie 2011 17:36
e normal la varsta ta
Eugenia69
Postat pe 28 Iunie 2011 17:37
ochii care nu se vad se uita .... lizuca ...


eugenia .. acum am intrat si eu pe profilul ei si am vazut ca are 17 ani.
cricat
Postat pe 28 Iunie 2011 17:46
no pb

luizika, nu-ti face griji, mai apar si alti baieti frumosi si destepti! nu lua o hatarare pripita!
Eugenia69
Postat pe 28 Iunie 2011 17:54
io n-am citi nimic...ca nu poci....ca e o sigura fraza....luuuuuuuuuuuuunga.
dar voi? nu aveti de lucru?....imi vine sa zic ca roby....
dor72
Postat pe 28 Iunie 2011 20:04
eu nu am citit decat .. pe cine sa aleg
si la aceasta dilema exista un singur raspuns .... pe niciunul
cricat
Postat pe 29 Iunie 2011 00:00
ma bucur ca te vad bucuroasa....
pe de alta parte, sunt trista....stii si tu de ce....
n-am inteles alegerea asta.....
dor72
Postat pe 29 Iunie 2011 09:21
asta este ... fiecare cu alegerile lui ..
cricat
Postat pe 29 Iunie 2011 09:36
mda....si eu spun mereu asta...probabil ca asa este....
iti doresc o zi foarte buna!
dor72
Postat pe 29 Iunie 2011 09:47
si tie doruleato, o zi frumoasa !

cricat
Postat pe 29 Iunie 2011 09:50
chiar mi-as dori-o...
dor72
Postat pe 29 Iunie 2011 09:54
Luizika De ce nu dai cu banul?La noroc,fie ce-o fii!!
elisabeta_boia
Postat pe 29 Iunie 2011 23:23
De la: luizika, la data 2011-06-28 17:22:53ce da?







frumoasa poza! .......mdaaaa....
ratuscaceaurata
Postat pe 29 Iunie 2011 23:35


luizica ... ieri indepartata poza .. azi mai aproape ... maine ne arati ca esti tanara si nu ai riduri ...
cricat
Postat pe 29 Iunie 2011 23:55
lizuca,glumim si noi .....indiferent de varsta.impartaseste-ne starea...!si traieste clipa....
ratuscaceaurata
Postat pe 30 Iunie 2011 00:12
Tu ai habar ce e aia dragoste? Ce varsta ai? Mai bine citeste o carte in loc sa stai pe mess sa astepti sa intre Fat-Frumos.
printzigirl
Postat pe 7 Iulie 2011 00:04
De la: luizika, la data 2011-06-28 17:22:53ce da?


dar pana sa afli tu ca celalalt e tigan nu mirosea la fel ca unul , ai fost oarba au n ai frut sa vezi , ai fi zis dar n ai avut gura
in fine , in loc sa ne plictisesti cu istorii d`astea triste mai bine spune ca sunteti un clan de tigani , plecati prin shpania la sersit si ca aia 2 sunt rude si s-au inteles sa si imparta printesa, de tine.....iaca adevarul colea
DaMarkus09
Postat pe 7 Iulie 2011 12:41
Draga prietena concluzia e mai simpla decit crezi si depinde numai de TINE,adica vreau sa-ti spun ca pina acum inca nu ai gasit in adevaratul cuvintului ceea ce cauti,si sa stii ca nu trebuie sa cauti tu te gaseste persoana potrivita,ceea ce relatezi tu sint lucruri care se intimpla des bine ca nu iese cu scandal,iar tu trebuie sa sti ce vrei cu adevarat.
tiberiosaraiva
Postat pe 12 Iulie 2011 08:36
DACA ACEST DOMN TRAIA AICI ACUM NU MAI AVEA TIMP SA VORBEASCA CU AUTORITATE ESECULUI,CI INVERS
tiberiosaraiva
Postat pe 12 Iulie 2011 08:47
luizika

Eu zic sa ramai cu tziganul, daca te duce in spania eee... super, se produce bine acolo, plata se face in euro si apoi tu la varsta ta ai nevoie de un viitor si viitorul se construieste cu bani, ce sa faci tu in romania si cu ala care te-a lasat si a plecat tocmai la sibiu, da-o draq de treaba, esti tanara, frumoasa, plina de energie, alege tziganul, el este viitorul tau....

Saracuta de tine... in ce mare dilema ai intrat... vai vai vai... Ei lasa, o sa treaca, pana te faci mare... ai destul timp sa inveti ce-i si cu viata asta...
garbo088037
Postat pe 12 Iulie 2011 09:32
De la: luizika, la data 2011-06-28 17:36:14stiti...chestia este ka cel cu care sunt akm ar face orice pentru mine..adika iubitul meu cu care sunt de 10 luni...pana akm de cand sunt cu el nu mi s-a intamplat sa mai plac un alt baiat dar cand m-a desp de el atunci in luna aceea am inceput sa ma atasez de cel din strainatate:(

stii ceva??,esti o rasista si juma'tu te-ai despartit de cel din strainatate pt k era tigan,mai mult k sigur.dar stii ceva??k unii din tigani sint mai cu bun simt ca multi din rasa ta si a mea.si ink ceva:tu nu ti-ai dat seama k e tigan??nu ati vb??mai lasa-ne cu povesti de adormit copii
alexya198305
Postat pe 15 Iulie 2011 10:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire fara sex 53 De la: mady 20 August 2009 01:49
Problema.. 11 De la: garbo_5587 22 August 2012 11:08
Ce sa fac? 25 De la: adella 5 Iulie 2011 12:44
Vreau ce nu pot avea, ajutor! 13 De la: pantera_neagra 25 Septembrie 2009 19:20
galina 7 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:19
Setari Cookie-uri