ne vom impaca vreodata?

De la: albastrea, la data 2011-07-11 11:09:22michelle, dintr-un anumit punct de vedere. Am avut o perioada nasoala si mi-am dorit sa am macar un punct fix. Acela era relatia cu el, cu bune si cu rele. Acum am trecut peste, dar am ramas asa cu o frustrare. Nu ma asteptam sa se termine asa. A fost ciudat. Iar faptul ca m-am umilit, evident ca nu l-a atras. Nici pe mine nu m-ar atrage un barbat umil. Am gresit. SI nu doar aici. Am cerut atentie intr-un mod pe care el nu l-a inteles. Nu am rezonat. Am comunicat diferit.


poate ca-ti va raspunde si michelle, dar punctele fixe nu prea le gasesti la barbati;
ai prietene? ai amice? cu ele poti vorbi (e diferenta intre cele doua categorii) dar incearca sa iesi cu ele , si uita-te in jurul tau ca barbati sunt destui.
As vrea si eu sa pricep, n-ati facut nimic altceva decat ati stat de vorba.... asta nu e barbat mai fata si nu te mai invinuim atat cu rezonanta si comuniucarea, dragostea este sau nu este si atat

michelle, te-am tot vazut aici pe topicul asta cu tigara in gura, fumezi cam mult, nu? iti dau bataie de cap fetele astea?! cred ca ma apuc si eu de fumat ...
adeline
Postat pe 11 Iulie 2011 20:18
adelino, de cand fumez tigari de pitzipoanca, fumez cu mult mai mult decat afurisitele alea de marlboro...da' au inceput sa-mi placa, ehehe...
michelle_
Postat pe 11 Iulie 2011 21:00
De la: garbo206533, la data 2011-07-11 16:45:40Draga mea ,te-ai gandit ca poate e casatorit sau are o iubita oficiala?Odata ce va vedeti doar cand are el chef,sau doar cand poate el! E cam dubios!Eu zic sa-l lasi ca nu te merita! Mai bine suferi putin acum decat mai mult dupa! E plin pamantul de baieti si va fi si unul bun si pt tine! Iubirea nu rebuie sa o cauti tu,ca te gaseste ea pe tine!


Nu avea/are pe nimeni. De asta sunt sigura. Pur si simplu asa este el, mai rece si mai calculat, cel putin la exterior, la prima vedere. Mai ma gandesc daca sa-l sun peste ceva timp si sa fim amici... mi-ar placea.
albastrea
Postat pe 11 Iulie 2011 21:39
mai puneti si voi de-o ghidusie, din cand in cand. asa, de dragul amintirilor, he he...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 11 Iulie 2011 21:41
albastro, m-ai dezamagit!
tocmai cand ziceam ca ai priceput ideea si ti-a venit mintea la locul ei, te-a lovit aia cu prietenia
michelle_
Postat pe 11 Iulie 2011 21:45
Michelle, dar este cu totul altceva. Am trecut peste, si vreau sa ramanem amici, si nu pt a pune de o ghidusie, ci pt ca sentimentul de frustrare a ramas. Simt ca trebuie razbunat intr-un fel. Asa simt acum, maine poate voi simti altfel. Nu ma mai umilesc, dimpotriva, cred ca atitudinea mea il va surprinde complet. Nu se va astepta la asa ceva. Apoi, pt el n-am simtit iubire, nu a fost iubire in stare pura, nealterata. Cred ca mai degraba a fost o dorinta foarte mare de a petrece timp cu el pt a-l cunoaste, iar cand acest lucru nu s-a putut, s-a declansat nebunia. Posibil ca rasfatul meu sa-si fi spus cuvantul. Oricum, daca se poate bine, nu se poate, iar bine. Nu-mi voi consuma energia si mintea pe el. Am treburi mult mai importante, mai ales acum cand am si cunoscut pe cineva. :)
albastrea
Postat pe 11 Iulie 2011 22:01
alta ghidusie...
bitcho, ce le mai ghicesti tu...
dor72
Postat pe 11 Iulie 2011 22:38
Ce tare!
zara28
Postat pe 11 Iulie 2011 23:11
Un singur lucru mi se pare evident, din toata ciorba rasfiarta de aici: Cand vrea, vrea! Ce-i al ei, e pus deoparte! Noroc ca-i trece repede si vrea imediat altceva!
As_ninge
Postat pe 11 Iulie 2011 23:22
Daca ai dedus ceea ce ai spus si te consideri in aceeasi situatie, precum afirmi, inseamna ca pentru tine chiar nu a fost doar o relatie fizica. A fost mult mai mult. poate ca a fost o sansa...
Inteleg doar ca tie ti-a fost mai usor sa faci ceea ce ii sfatuiesti pe ceilalti. Doar ca ai dubii ca ar fi corect sau nu...poate te-ai pripit.... Poate ca acesta e punctul in care "merit" sau "nu merita" sunt una si aceeasi notiune, pe care nu ai sesizat-o. Nu poti fi in aceeasi situatie pentru ca tu de fapt ai o solutie de succes." Nu merita " - apanajul nereusitei, insa un factor deosebit de "personal". "Live and let other live".
Eu cred si simt ca "merita", pentru ca exista, si este doar suficient. Altfel, nu ai fi in aceeasi situatie.
Mai multe, in viata reala.

Laurentiu
laurentiu_chiper_yahoo_com
Postat pe 11 Iulie 2011 23:33
ai reusit sa cazi in capcana unui "barbat" care nu cauta decat placerea fizica ,nu insemni nimic pt.el ,esti a cinspea roata la caruta ,un barbat care nu petrece zilele de sambata si duminica cu iubita lui si gaseste scuze penibile este clar implicat in alta relatie.Poate sunt prea dura,dar daca te agati de el vei ramane mereu amanta lui ,verifica si vei vedea ca nu esti singura femeie din viata lui,esti un trofeu pe care al va trece in palmares.Spune pa unei astfel de relatii ,esti tanara ,priveste anainte si fii putin mai egoista cauta sa primesti tu atentie si apoi sa daruiesti,si nu te mai lasa pacalita de vorbe dulci.Succes in viata!
ecaterinagarbo
Postat pe 12 Iulie 2011 08:46
ia sa mai aprind eu o tigara
michelle_
Postat pe 12 Iulie 2011 10:13
stai linistita ca o sa fii ok,eu m am despartit dupa 8 ani jumatate si acuma dupa aproape 2 luni mi am dat seama ca mai mult mi am pierdut timpul sperand ca el se va schimba.
garbo097248
Postat pe 12 Iulie 2011 15:26
PENTRU ALBASTREA DACA VREI SA VB ITI DAU ID MEU ernest_marian
garbo105786
Postat pe 12 Iulie 2011 17:28
Uite ca se mai ofera cineva....
constance
Postat pe 12 Iulie 2011 17:53
topicul asta imi face un apetit de fumat, ceva de groaza
michelle_
Postat pe 12 Iulie 2011 18:21
michello, ai afumat pe-aicea...nici nu mai vad a citi mesajele stimabililor! neeeexttt
ufishor
Postat pe 12 Iulie 2011 19:22
iarta-ma ca-ti spun dar un asemenea prieten nu merita nici macar o lacrima ,esti tinara ai toata viata inainte iti spun asta din propria experienta si credema am fost casatorita 16 ani si tot nu l-am cunoscut suficient de bine incit sa-mi dau seama ca nu ma merita ,uitate in jurul tau si ai sa descoperi lumea succes!!!
mora12
Postat pe 17 Iulie 2011 10:02
@As ninge: Betty nu are romana ca limba materna si cunosc putini romani care sa vorbeasca si sa scrie maghiara la fel de bine pe cat o face Betty cu romana,
In plus este o femeie de milioane si nu merita catusi de putin sa fie admonestata in felul acesta.

P.S. Betty, stii ca te ador, dar te implor scrie va la viitor legat (ex, va merge, va lucra). Ma enerveaza cand se leaga toti care nu te cunosc de ortografia ta.
charmelen
Postat pe 17 Iulie 2011 23:21
Betty, pana una alta, isi face cererile de concediu in romana, nu? Si pe buletinul ei scrie tot in romana! Daca nu-i asa, imi cer scuze! Dar daca-i asa, argumentul tau e cumva fara valoare.
As_ninge
Postat pe 17 Iulie 2011 23:26
De la: As_ninge, la data 2011-07-17 23:26:19Betty, pana una alta, isi face cererile de concediu in romana, nu? Si pe buletinul ei scrie tot in romana! Daca nu-i asa, imi cer scuze! Dar daca-i asa, argumentul tau e cumva fara valoare.

Pai daca toti cei care au buletin de Romania ar trebui sa-si faca cererea de concediu intr-o ortografie perfecta, ma tem ca mai mult de trei sferturi dintre romani (si aici ma refer la vorbitorii nativi) nu si-ar mai lua concediu sau ar apela la firme specializate in redactari.
Nu stiu cata ''valoare'' o avea argumentul meu, dar al tau e demn de Vadim Tudor.

Betty chiar daca are buletin de Romania, este etnic maghiar si n-are romana ca limba materna si nici nu preda limba romana la gradinita. Cred ca i-am putea semnala pe un ton civilizat micile scapari de ortografie, dar nu in felul arogant in care ai facut-o, pentru ca e o persoana foarte cumsecade si inteligenta care nu a ironizat niciodata pe nimeni si a oferit pareri amuzante si intelepte.

Am cunoscut educatoare romance native care faceau greseli de ortografie, oameni cu facultate care scriau servici si aveau probleme cu pluralul unor substantive. Intr-un articol, de ex, Plesu vorbea de conture.

Exista de asemenea multi medici si profesori de origine straina ce au obtinut cetatenia romana si lucreaza aici, predand elevilor si studentilor si care fac inca greseli de ortografie. dupa zeci de ani petrecuti in Romania.
Ca filolog si mama a unui copil bilingv stiu foarte bine ca nu poti stapani in mod egal si absolut doua limbi diferite. Le poti cunoaste foarte bine pe amandoua, dar va exista intotdeauna un decalaj lingvistic, cel mai adesea sesizat la nivel de ortografie.

charmelen
Postat pe 18 Iulie 2011 11:46
erata: decalaj ... sesizabil la nivel de ortografie.
charmelen
Postat pe 18 Iulie 2011 11:49
Draga mea,....., sa inteleg ca el e familist iar tu......amanta ?........atunci,...lasa omul cu familia lui,......., gaseste-ti un tip singur ....pt. care tu sa contezi;...asa,.... nu vei ramane decat ...O AMANTA !
maryaug_0809
Postat pe 18 Iulie 2011 14:39
eh..,ea il lasa bre..,da' animalu' nu si nu..
roby_cado
Postat pe 18 Iulie 2011 15:29
ei, robitza, robitza...a dreaq mai e chielea aia pe tine
michelle_
Postat pe 18 Iulie 2011 16:16
roby_cado
Postat pe 19 Iulie 2011 10:02
charmelen numai atat pt tot ce ai scris
eu tot unguroaica sunt-pe CI tot romaneste scrie - si de f multe ori am vazut -aici nu ma refer la postarile de pe garbo-n greseli de ortografie la romani( nativi ).
si ai dreptate Betty e o "doamna"
Axl_22
Postat pe 19 Iulie 2011 22:25
PS:am uitat, puteti sa-mi sesizati orice greseala.....nu ma supar!
Axl_22
Postat pe 19 Iulie 2011 22:43
da' daca iti si spunem...dupa ce o sesizam?
da sa te pup, ca simpatica ai mai fost...
dor72
Postat pe 19 Iulie 2011 22:46
In primul rand as vrea sa-ti spun ca-ti admir extraordinar de mult parintii pt. decizia de a-ti fi aproape si n-au aruncat cu pietre ( sunt raritati pt. Romania ! ) .... Eu nu sunt de acord cu avortul , e rusine ca inca se mai recurge la asa ceva in conditiile in care exista prezervative , pilula , etc ...Sa-ti traiasca Luca , sa creasca mare si sa te bucuri de el !
In ceea ce priveste relatia cu ex-ul tau am si eu o intrebare : Dupa cat ai patimint singura , el nefiindu-ti aproape in momentele dificile , te-ai mai impaca cu el ?
Fata_Morgana
Postat pe 19 Iulie 2011 22:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Calea cea simpla! 9 De la: TaniaTita 19 Aprilie 2012 13:46
Pe cine sa aleg ? 29 De la: elisabeta_boia 30 Iunie 2011 00:00
Ce parere aveti despre analingus? 6 De la: garbo_485388 19 Martie 2018 16:07
Parintii lui 1 De la: garbo_491410 26 Iunie 2018 00:44
Cele mai originale locatii pentru nebunii 49 De la: pik_nik 27 Mai 2010 15:33
Setari Cookie-uri