ne vom impaca vreodata?

Si tacerea e un raspuns....
garbo208650
Postat pe 6 Iulie 2011 04:32
....ca o sa se elibereze ...de cine?
Nu zic sa stai toata ziua bot in bot,dar nici asa cum sunteti voi,cand iubesti un om (si mai ales la inceput cum sunteti voi),il vrei in preajma ta cat mai mult,pe cand el.....iti ofera doar ramasite.
Restul timpului cu cine si-l imparte(inafara de parinti),la asta te-ai gandit?scuze ca intreb....
garbo208650
Postat pe 6 Iulie 2011 06:19
eu, adica el... ia raspuns exact ce trebuie si cum trebuie... partea nasoala e diferentza de varsta si minte ! evident si de experientza... ! restul e umplutura... !
dar chestia asta mi s-a parut exagerata un pic ! "Iar eu cred ca este inadmisibil ca cineva care are ca profesie sa modelarea mintilor si punerea bazelor cunostintelor celor mici, sa scrie cu greseli elementare de gramatica, Vai si amar de copii! " Betty a raspuns logic, legat de varsta copiilor si ce invata ei acolo... dupa mine unele chestii mai importante ptr. varsta lor, adica un fel de "cei sapte ani de acasa"... pe care unii, chiar daca scriu corect, nu-i are..... ! pentru un "i" in plus si o liniutza in plus.... CARE MAI MULT CA SIGUR POT APAREA SI DIN CAUZA GRABEI LA SCRIS..... !!! si eu, din anumite motive mai mananc din litere sau le incurc... intre ele, mai ales cand o musca mi se aseaza pe nas sau in ureche... si nu vreau sa intrerup ideia, care e mai importanta decat un i sau 2 de ff... ! asacacineneaparatvreasainteleagacesescrienuartrebuisaselegedechestiiminore... !darsuntpentruasescriecorectsiromanestesigramatical..... !!!!!
barboneli
Postat pe 6 Iulie 2011 12:07
De la: garbo208650, la data 2011-07-06 06:19:55....ca o sa se elibereze ...de cine?
Nu zic sa stai toata ziua bot in bot,dar nici asa cum sunteti voi,cand iubesti un om (si mai ales la inceput cum sunteti voi),il vrei in preajma ta cat mai mult,pe cand el.....iti ofera doar ramasite.
Restul timpului cu cine si-l imparte(inafara de parinti),la asta te-ai gandit?scuze ca intreb....




Asta era mesajul pt.tine ,,albastrea"
garbo208650
Postat pe 7 Iulie 2011 08:48
De la: garbo208650, la data 2011-07-06 04:32:25Si tacerea e un raspuns....



...iar asta pt.tine ,,lennu''
garbo208650
Postat pe 7 Iulie 2011 08:51
tocmai pt ca replica a venit de la cineva care nu scrie doar ca sa umple paginile pe aici (asta e parerea mea) o sa justific afirmatia mai dura.
Nu a fost facuta decat dupa o oarecare perioada in care am tot citit. Greselile sunt aceleasi si sunt repetate. Asta denota lipsa cunostintelor si nu greseli datorate grabei. Si, din pacate, minimalizarea lor nu-ti face prea mare cinste nici tie, barboneli!

Tinand cont ca a urmat ceva cursuri de pedagogie, extensive sau intensive, ca sa poata exercita acea profesie, lacunele elementare ma fac sa ma indoiesc de capacitatea de asimilare a oricaror competente. E valabil pentru oricare dintre noi ...ca sa nu fie luta drept atac personal.
As_ninge
Postat pe 7 Iulie 2011 16:00
Traiesti linga un om o viata....si nu stii daca-l cunosti.....Probabil ca ii este teama sa-ti spuna ca nu va potriviti......teama sa nu te raneasca.Si tacerea este un raspuns.(pt.lennu)
constance
Postat pe 7 Iulie 2011 16:31
pauza e folositoare in o relatie,cand vrem sa se uite ce ne-a suparat.
de aia a zis ca i-a facut bine pauza.nu inseamna ca nu te iubeste.
asa ca nu trimite mesaje,nu il cauta vreo saptamana,doua.
apoi te va cauta el,si va gasi un echilibru in relatia voastra/.
la inceputul unei relatii,,cand te supara ceva,spui frumos,nu ca un repros,ci ca o constatare.
si pentru ca nici o relatie nu e perfecta,mai ai rabdare cum a spus,si-si va face timp,mai mult.
daca pentru cateva luni vei fi doar intelegere si iubire,fara reprosuri,apoi face pe naiba in patru,sa fie cat mai mult cu tine.
cand relatie e doar de cateva luni,e prea devreme pentru reactii extreme.
poti sa iti exprimi sentimentele,spunand cat de rau te deranjeaza ceva,fara sa spui totul s-a terminat.
nervii celuilalt nu vor rezista.
dar totul se poate corecta.
el a luat in serios cuvintele tale,si a fost ranit,cand i-ai spus de despartit.
ii va trece in pauza asta,apoi ceva trebuie s ase schimbe.
si eu am tendinta sa il incarc pe al meu,cu stresul problemelor mele.
gresit.
uiti de toate cand sunteti impreuna,sau le discutati,si iubirea si intelegerea le atenueaza.
orice problema ai avea cu bunica,serviciul etc,nu le varsa pe el.
asta deterioreaza o relatie rapid.
iar a voastra are nevoie acum de lucru,ca sa se intareasca,in timp.
la o relatie de inceput,trebuie sa ne straduim,pana ne adaptam,pana rezolvam problemele relatiei,trebuie rabdare,abea dupa cinci sase luni,relatia a prins radacini solide,si nu mai conteaza chiar asa de mult o cearta,sau vorba aiurea.
va trece totul,lasa-l un pic,ca sa uite.
apoi va fi bine.
succes,d
daniilia
Postat pe 7 Iulie 2011 20:39
daniila, scrii o carte, carticica?
Eugenia69
Postat pe 7 Iulie 2011 20:44
ok... sa zicem ca ai dreptate la anumite puncte... teoretic, pentru ca practic, eu inca nu am vazut pe cineva de pe Garbo care sa nu mai manance ceva litere sau sa nu puna virgula unde trebuie sau cine stie ce liniuta amarata... !!! hai sa te dau exemplu chiar pe tine, draga As... "lacunele elementare ma fac sa ma indoiesc de capacitatea de asimilare a oricaror competente. E valabil pentru oricare dintre noi ...ca sa nu fie luta drept atac personal." nu, nu cred ca o sa fie luata ca atac personal... Betty e o fata deosebita si intelegatoare ! ca si alte 126,6 de pe Garbo... ! eu mis mai de la tzara... asa ca nu prea le observ... greseli din astea simple... numai daca vreau in mod deosebit !!! si tu, esti o fata deosebita... !!!! si ca sa fim on topic... noi nu ne certam... asa ca nu avem de ce sa ne impacam... !!!!
barboneli
Postat pe 7 Iulie 2011 22:49
barbo, ai dreptate, nu trebuie sa confundam agramatismul cu scpari de genul celor mentionate de tine! pana la urma, necunoasterea limbii si a intrebuintarii ei corecte te izbeste una-doua la nivel discursiv. adica, necunoasterea intrebuintarii corecte a limbii e in stransa legatura cu nivelul cunostintelor acumulate. cunoasterea te fereste de astfel de erori!
esme
Postat pe 7 Iulie 2011 23:06
asa, esme, incurca-le tu ca sa fie mai clar!
As_ninge
Postat pe 7 Iulie 2011 23:08
sesizez ceva ironie, as_?
or fi prea incurcate pt tine, as_! da` ce sa-i faci! e greu cu proprietatea conceptelor si notiunilor! insa eu tocmai iti luam apararea si spuneam ca nu esti agramata! dar vezi tu, am uitat sa adaug in postarea mea anterioara ca nu e valabila si reciproca, cum ca a sti sa intrebuintezi corect limba nu presupune si altfel de acumulari in ce priveste cunoasterea!
esme
Postat pe 7 Iulie 2011 23:17
esme...

bingo!;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 7 Iulie 2011 23:26
pacat! in momente de astea o inteleg pe madame tussaud aia de irina! Simtul umorului se mosteneste sau se dobandeste?
Si tu, mey? nu mai lingusi ca tare rau iti sede!
As_ninge
Postat pe 7 Iulie 2011 23:37
Ca sa fiu ca o scolarita cuminte in banca, cum vad ca place pe aici, intelesesm, esme, ca mi-ai luat apararea. dar imi place sa simplific mesajele:)! Multumesc ca mi-ai luat apararea!
As_ninge
Postat pe 7 Iulie 2011 23:39
iti dai seama, esme, ca a scris "pe intelesul" tau...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 7 Iulie 2011 23:43
mey si pe al tau!
As_ninge
Postat pe 7 Iulie 2011 23:45
n-ai pt ce sa-mi multumesti, as_! pur si simplu mi s-a parut de bun simt sa fac o asemenea precizare! cui nu-i place, s-o ignore!

ge! ;) :)))
esme
Postat pe 7 Iulie 2011 23:46
MEY ASS...
sa mi te adresezi DOAR atunci cand ma voi adresa tie... pana atunci, ia de ninge in kooor_tea ta...:))
si hai pa...:P
eu_geminy
Postat pe 7 Iulie 2011 23:47
esme... :))))
eu_geminy
Postat pe 7 Iulie 2011 23:49
jalnic, mey! si patetic! daca n-ar fi inainte de toate penibil!
As_ninge
Postat pe 7 Iulie 2011 23:49
=))
eu_geminy
Postat pe 7 Iulie 2011 23:50
Iar cu vocabularu-ti , o faci de ras pe esme! ai de grija, ca nu-i de gluma!
As_ninge
Postat pe 7 Iulie 2011 23:51
vezi, esme? o bagaram (si anume) in seama, am fericit-o...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 7 Iulie 2011 23:52
esme... ti-ai luat avokkata si nu mi-ai spus nimic!... secretoaso!:)))
eu_geminy
Postat pe 7 Iulie 2011 23:57
Buna,eu sant noua concurenta,am citit povestea ta,imi pare rau sa iti spun,stiu ca doare dar nu il mai astepta,daca te iubea iti dadea explicati,sau se intorcea la tine,in schimb el nu a facut nimic.
esti tanara,nu mai pierde timpul sa il astepti,ocupati timpul mereu,iesi cu prietenele tale,si vei vedea ca il vei uita,iti spun ca si eu am trecut de doua ori prin experiente din astea,am iubit ca o tampita si am fost tratata rau,dar sa nu uitam ca viata merge inainte si este prea frumoasa sa asteptam pe alti,pe cei ce nu ne merita.Ai rabdare si vei vedea ca ti se va dechide o alta usa.dar fi tot timpul atenta,invata din aceasta experienta.
iti urez tot binele din lume,sa ai parte de o iubire adevarata si mult succes.
te pup
garbo206945
Postat pe 7 Iulie 2011 23:58
ge, se pare ca uneori fericirea nu cere mult! ;)

in ce priveste avocatul, nicidecum! ma descurc singura! ;)
esme
Postat pe 8 Iulie 2011 00:03
noua concurenta... la ce?:D
:))
eu_geminy
Postat pe 8 Iulie 2011 00:03
De la: esme, la data 2011-07-08 00:03:06ge, se pare ca uneori fericirea nu cere mult! ;)

as_, uneori solidaritatea nu are de-a face cu vreo instanta de care pomenesti tu! e pur si simplu vorba de perceptie si o logica a ei!

evident, esme... numai ca uneori se intampla sa mai calcam si in cate... o astfel de sugativa (sa zicem:P), care - fara a se lipi - are toate sansele de a-si primi ignore-ul binemeritat...;):)))
eu_geminy
Postat pe 8 Iulie 2011 00:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
se mai poate reveni 11 De la: luptatoareacurajoasa 26 Mai 2010 19:56
Ce sa fac? 25 De la: adella 5 Iulie 2011 12:44
Parintii lui 1 De la: garbo_491410 26 Iunie 2018 00:44
cu un picior in groapa 13 De la: garbo_2175 6 Mai 2012 16:19
mai poate o relatie sa fie resuscitata....? 27 De la: angy_dor 23 Decembrie 2009 21:37
Setari Cookie-uri