ne vom impaca vreodata?

Vei trece peste asta sunt sigura.Cum se spune TIMPUL le vindeca.Multa bafta si capul sus: CE NU TE OMOARA TE INTARESTE spune un proverb romanesc
babybb
Postat pe 24 Iulie 2011 16:39
draga mea el nu merita sacrificiu acesta la un barbat nu trbuie sa-i arati ca nu mai poti fara el cai dai totul pe tava si se satura iar in lagatura cu sa o lasati mai moale e aproape sigur ca are pe cineva si ii stai in cale veziti de viata in continuare ce este al tau e pus deoparte
mora12
Postat pe 25 Iulie 2011 16:40
De la: albastrea, la data 2011-07-03 17:32:57intradevar. mi-ar folosi mai mult o parere, un sfat, decat o constatare care este mai mult decat evidenta.


Inchide capitolul trecut si treci mai departe....daca ramai in starea sta esti slaba . Demonstreaza-ti ca mertiti mai mult si mai bun.
Pierzi timpul tot gandidu-te , pierzi poate lucruri si persoane importante care trec pe langa tine si tu nu le vezi.
melania33
Postat pe 26 Iulie 2011 16:32
De la: babybb, la data 2011-07-24 16:39:16Vei trece peste asta sunt sigura.Cum se spune TIMPUL le vindeca.Multa bafta si capul sus: CE NU TE OMOARA TE INTARESTE spune un proverb romanesc

Friedrich Nietzsche : Tot ceea ce nu te distruge te face mai puternic.

melania33
Postat pe 26 Iulie 2011 16:36
33...las' sa fie al nostru....(proverbu')
Axl_22
Postat pe 26 Iulie 2011 19:30
da!... noroc ca exista unii care mai gandesc!
esme
Postat pe 26 Iulie 2011 20:02
Buna tuturor! Am revenit,vroiam sa nu mai intru pe acest topic,ma suparasem pe..cineva,n-are importanta...mi-a trecut
Dar m-a atentionat un usier de ce s-a mai intamplat de cand eu nu am mai intrat pe acest topic,asa ca acum am citit tot!
Multumesc mult lui Barboneli ptr. aprecierile facute la adresa mea; Multumesc la fel si lui Esme si lui Eu_Geminy...ptr. ca in "dialogul"lor..indirect m-au aparat..,mi-au scuzat greselile mele ortografice!
Dar in mod special,am lasat la urma multumirile pentru CHARMELEN,AXL22 si DOR 72 care au fost si sunt niste dragute ca m-au aparat corectandu-ma in acelasi timp!
Da,poate ca repet o greseala de ortografie ptr. ca asa am invatat sa scriu,acum cu noile reguli de gramatica poate ca nu le-am asimolat bine,primesc orice sfat ptr. a ma corecta...Dar nu cred ca este corect ca cineva sa sustina ca "vai de copii pe care-i invat eu.."mi se pare ca am fost jignita...nu amestecam scrierea lb. romane cu educatia,sau profesia mea!!Eu ca educatoare NU fac scriere cu copii!!Si nimeni dintre d-tra,dragi usieri,nu-mi poate califica munca mea didactica!O fac in fiecare an inspectori mei de specialitate,si primesc de 37 de ani numai calificativul'F.Bine"
Dar asta e alta poveste,si multumesc si celei care a "provocat" acest mic "razboi" contra gramaticii mele,asa am descoperit ce PRIETENI BUNI si ADEVARATI AM!!Sunt mandra pana la lacrimi de calificativele primite"e o doamna"MULTUMESCCCCC!!!
elisabeta_boia
Postat pe 27 Iulie 2011 22:07
Acolo unde sunt doi: El si Ea sau Ea si EL si mai sunt si sentimente este o regula nescrisa care functioneaza cam asa: UNUL IUBESTE MAI MULT, CELALALT IUBESTE MAI BINE !
Tu in care jumatate a acestei reguli te incadrezi ?
Nu ofta, nu-l rechema, ci bucura-te ca ai avut parte de lectia asta, dar INVATA din ea. Iti va fi de folos si altadata. Nu ai de partea ta decat prezentul ACUM, asa ca nu-ti trai trecutul in ACUM, iar la viitor nu te gandi pentru ca inca n-a venit. ZAMBESTE ! Esti o persoana deosebita si mai ai multe de oferit. Esti optimista, esti o luptatoare. In alta ordine de idei INVINGATOARE !
Succes !!!
Blanche
Postat pe 31 Iulie 2011 00:49
draguta orgoliu .parca nai sti barbatii .nu te vrea .nul mai cauta .nu tea meritat.
garbo041615
Postat pe 21 August 2011 10:53
Parerea mea sincera este ca daca-l iubesti trebuie sa lupti pentru el ! Propunerea mea este sa nu-l mai cauti o perioada buna de timp pana se linisteste...timpul vindeca anumite rani si sterge ca un burete tot ce-a fost rau. Apoi incet,incet ar trebui sa reintri in viata lui facand numai lucruri bune si purtandu-te frumos cu el. Stiu ca-ti este greu, dar merita incercat daca intr-adevar il iubesti si il vrei inapoi. Incearca sa-ti amintesti cum era relatia voastra la inceput, analizeaza putin relatia voastra cu tot ce-a fost rau si ce-a fost bine...in toate relatiile exista si siusuri si coborasuri... Incearca sa redevii fata aceea de care s-a indragostit, ce-i placea la tine? dar tie la el? Dupa ce se va linisti si va uita momentele urate( dupa acea pauza) il vei putea recastiga ! Succes !
garbo243377
Postat pe 31 Octombrie 2011 21:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire si intrebari fara raspuns! 110 De la: tabita 6 Mai 2010 08:40
va cer ajutorul! 20 De la: margelatu 5 Mai 2010 15:52
Relatie sau distractie? 19 De la: garbo_441543 13 Iulie 2016 16:09
as dori un sfat 11 De la: rautatemika 16 Februarie 2010 21:44
Doar un sfat amical 35 De la: flory2006 12 Octombrie 2014 14:48
Setari Cookie-uri