ne vom impaca vreodata?

Daca ai privi cu atentie ce s-a intamplat, ai intelege ca baiatul ala chiar te-a placut. Problema? Functionati diferit. Ai nevoie de control, el are nevoie sa respire. L-ai sufocat. Si nu prin prezenta ta, cat prin modul in care ceri atentie. Ai spus ca e rece in manifestare, si totusi il placi. Atunci ia-l asa cum e, nu incerca sa il schimbi. Stii, asa cum toti stim, ca nimeni nu e perfect. Invata sa iubesti si defectele celui de langa tine si de ce nu, sa fi un pic mai rabdatoare. Daca o sa va impacati? Poate. Depide de ce simte si el, de cat de tare l-au deranjat "copilariile" tale...
Daca baiatul asta este indragostit de tine, te va cauta. Daca nu, cautandu-l, nu vei face altceva decat sa prelungesti o agonie.
klarpunctina
Postat pe 10 Iulie 2011 13:56
hai sa ma "bag" si eu...daca tot am avut rabdarea sa citesc tot ce ai scris...Mda, suferi,..dar suferind incepi sa te cunosti..nu crezi?...trebuie sa renunti la obiceiurile vechi, la amintirile de demult si..mergi inainte....si ai incredere in tine....trebuie sa iei o decizie la un moment dat...pentru ca, se intampla ca, oricat de mult iubesti pe cineva,sa nu-ti impartaseasca iubirea...Sa traiesti cu cineva care...nu te poate iubi,...te simti...mult mai mult insingurat decat ai fi...singura..Vrei sa fii totusi cu el?..OK!..lasa-i libertate, nu-l ingradi cu ..mesaje, telefoane ...intrebari de toate felurile...Barbatilor, trebuie sa le acorzi spatiul lor....sa gandeasca, sa reflecteze...asa cum trebuie sa faca si femeile...Tu, ai rabdare, reflecteaza daca acest om merita iubirea ta...Iubeste-te pe tine.. inainte de toate...ai grija de ..sufletul tau, de mintea ta, de trupul tau....Indiferent ce ne dorim noi, ce visam noi....SOARTA este cea care..alege pentru noi....Noi, suntem spectatorii propriei ..vieti..si..viata este complicata, oamenii sunt complicati...acestia gresesc in raport cu noi si..ne pun in situatia in care sa ne schimbam...Ai grija de tine,esti o persoana importanta pentru tine, in primul rand pentru tine....nu-ti irosi energia pentru..fleacuri,si daca cineva te merita , o sa vina la tine....Ps..cred, esti cam..posesiva...ai grija, barbatilor nu le place asta....
jazy_y
Postat pe 10 Iulie 2011 14:11
Chiar daca ai 25 de ani, te comporti ca la 14 ani. Tine minte, totul in viata este pe baza de rezonanta,deci, daruiesti iubire, primesti iubire, daruiesti mofturi, primesti mofturi si drept sa-ti spun este sau era o relatie dificila cu multe mofturi . Nimic nu-i intamplator, cred ca Dumnezeu va arata ca nu sunteti potriviti. In ceea ce priveste "la ce-ti foloseste", eu gemyni avea dreptate . Poate va mai trece putin timp si-ti vei da seama ca ceva de la inceput nu era in regula; cand iubesti nu poti sa dai "papucii", nu poti minti, nu va ajunge timpul sa stati impreuna si mai ales comunici cu persoana iubita fara mofturi,minciuni sau incapatanare. Timpul va decide, dar....PAREREA MEA este ca nu sunteti potriviti. Sa ai putere sa -ti revii repede !
oktaviatdy
Postat pe 10 Iulie 2011 14:40
Chiar daca ai 25 de ani, te comporti ca la 14 ani. Tine minte, totul in viata este pe baza de rezonanta,deci, daruiesti iubire, primesti iubire, daruiesti mofturi, primesti mofturi si drept sa-ti spun este sau era o relatie dificila cu multe mofturi . Nimic nu-i intamplator, cred ca Dumnezeu va arata ca nu sunteti potriviti. In ceea ce priveste "la ce-ti foloseste", eu gemyni avea dreptate . Poate va mai trece putin timp si-ti vei da seama ca ceva de la inceput nu era in regula; cand iubesti nu poti sa dai "papucii", nu poti minti, nu va ajunge timpul sa stati impreuna si mai ales comunici cu persoana iubita fara mofturi,minciuni sau incapatanare. Timpul va decide, dar....PAREREA MEA este ca nu sunteti potriviti. Sa ai putere sa -ti revii repede !
oktaviatdy
Postat pe 10 Iulie 2011 14:47
De la: garbo105786, la data 2011-07-10 12:55:38vreau doar sa vb

dar cine nu te lasa
leu_59
Postat pe 10 Iulie 2011 15:11
Tataie tu ce vrei ma?
Cu cine te certi? daca ai ceva de spus fetei, spunei ca nu suntem la ora ta de romana... ai intrat aici sa ne corectezi sau ??? poate tu esti individul de care se plange biata fata, daca e asa ai grije ca era unul "ernest" mai sus ce-i oferea ID-ul, vezi ca ti-o sufla ... Saracu te-ai bagat si tu in seama , hai ca ma distrez... I-a vezi acum am mai scris ceva incorect, hai ca tu prefesore esti mare literat...
Ha ce ma distreaza asta...
garbo088037
Postat pe 10 Iulie 2011 15:23
cre ca natura
floare_cu_colti
Postat pe 10 Iulie 2011 15:23
cred ca important este sa afli raspunsurile la dilemel tale....intrebari de genul:Spune-mi ce te intereseaza, ce cauti sa afli, cat esti dispus sa sacrifici ca sa gasesti...sunt destul de pertinente
si cu ocazia asta te vei lamuri

p.s.Multi vor sa ajunga in Rai, dar putini sunt gata sa moara pentru asta.
doar
Postat pe 10 Iulie 2011 15:23
Ma distreaza rau leu asta frate... ...
Dar are dreptate, la ani luii... are multa experienta, ai dreptate tataie cei al tau e-al tau...
garbo088037
Postat pe 10 Iulie 2011 15:25
De la: garbo088037, la data 2011-07-10 15:25:19Ma distreaza rau leu asta frate... ...
Dar are dreptate, la ani luii... are multa experienta, ai dreptate tataie cei al tau e-al tau...
bine macar ca face pe cineva fericit nici tu nu esti tocma tinerel si tras prin inel cre ca ar trebui sa cunosti userul inainte sa arunci cu ,cuvinte . ceri ce nu poti oferi?
floare_cu_colti
Postat pe 10 Iulie 2011 15:28
Buruiano, treci la col! Iete-aa, d-al dreaq ce mi-s io!
Thor_again
Postat pe 10 Iulie 2011 15:31
De la: Thor_again, la data 2011-07-10 15:31:51Buruiano, treci la col! Iete-aa, d-al dreaq ce mi-s io!
breee Thorule iar vrei sa sap la sofletelu lu matale ? si sa te nicajesc ?
floare_cu_colti
Postat pe 10 Iulie 2011 15:33
... lume multa... multa rau, pe bune...
garbo088037
Postat pe 10 Iulie 2011 15:34
"iar"???
"s sap"???
da' de unde i pn unde, buruiano?
"s te necjesc"???
cnd ai mai fcut-o, de nu tiu io?
Thor_again
Postat pe 10 Iulie 2011 15:35
De la: Thor_again, la data 2011-07-10 15:35:45"iar"???
"s sap"???
da' de unde i pn unde, buruiano?
"s te necjesc"???
cnd ai mai fcut-o, de nu tiu io?
am lucrat sub acoperire la varsta lu matale simti si stii mai greu dupa ce s-a intamplat
floare_cu_colti
Postat pe 10 Iulie 2011 15:38
037 care multa bre? multa nuuuu ......doar buna
floare_cu_colti
Postat pe 10 Iulie 2011 15:40
De la: garbo088037, la data 2011-07-10 15:25:19Ma distreaza rau leu asta frate... ...
Dar are dreptate, la ani luii... are multa experienta, ai dreptate tataie cei al tau e-al tau...

luii am dreptate, mai,ma bucur ca te distrezi, eu la fel, cand citesc ce postezi!Am experienta, din pacate, cu cei ca tine!
Literat? mai bine , decat incult! daca nu-i camasa ta n-o lua pe tine.!
Nu-mi povestesti, din nou faza aia cu autostopista care 3 ore , ti-a platit "in natura''?
leu_59
Postat pe 10 Iulie 2011 15:49
De la: floare_cu_colti, la data 2011-07-10 15:28:47
De la: garbo088037, la data 2011-07-10 15:25:19Ma distreaza rau leu asta frate... ...
Dar are dreptate, la ani luii... are multa experienta, ai dreptate tataie cei al tau e-al tau...
bine macar ca face pe cineva fericit nici tu nu esti tocma tinerel si tras prin inel cre ca ar trebui sa cunosti userul inainte sa arunci cu ,cuvinte . ceri ce nu poti oferi?

ofera si el ce poate, mult si bine
leu_59
Postat pe 10 Iulie 2011 15:52
Pi i io ce s-i mai zic acum, buruiano? Ti las s ti amgeti n continuare c ai fi putut vreodat s m necjeti pe MINE!
Thor_again
Postat pe 10 Iulie 2011 15:52
037,nu-mi trimite mesaje, si nu m-am bagat in profilul tau!
Am terminat,imi cer scuze!Chiar n-am vrut sa te distrez, ma crezi?
semnatura...TATAIE
leu_59
Postat pe 10 Iulie 2011 16:01
bre, get a fuckin' room dac v iombii atta!
Thor_again
Postat pe 10 Iulie 2011 16:03
mach nicht
garbo088037
Postat pe 10 Iulie 2011 16:04
wieso nicht?
leu_59
Postat pe 10 Iulie 2011 16:08
De la: Thor_again, la data 2011-07-10 15:52:34Pi i io ce s-i mai zic acum, buruiano? Ti las s ti amgeti n continuare c ai fi putut vreodat s m necjeti pe MINE!
multumesc om bun si bland
floare_cu_colti
Postat pe 10 Iulie 2011 16:34
am citit povestea ta cu atentie si chiar imi pare rau ca treci prin asa ceva!nu stiu dak sunt in masura sa vorbesc pentru ca nu il cunosc pe prietenul tau dar faptul ca va vedeti asa rar si doar seara ma face s cred ca el mai are o legatura cu alta femeie pe langa tine! chiar daca nu ar fi asa se vede faptul ca vre o relatie fara obligatii, in care sa va simtiti bine si atat iar in momentul in care incerci sa ai si alte activitati impreuna cu el se retrage!mie mi se pare ca tu reactionezi cat de cat normal ptr o fata indragostita iar el iti face fel de fel de reprosuri pentru ca stie ca vei ceda si in final vei face cum zice el ca sa nu il pierzi! am avut o experienta asemanatoare si este foarte trist sa nu ai deloc afectiune din partea omului de langa tine!gandeste te bine?meriti asta?
garbo189918
Postat pe 10 Iulie 2011 17:05
nu dispera totul depinde de tine dar nu uita pentru orelatie e nevoie de doi
garbo086033
Postat pe 10 Iulie 2011 17:29
Renunta fetito !
Nu jeli o dragoste perduta. In viata sunt multi ,,baieti" care te iubesc ,apoi te uita.
Mai devreme sau mai tarziu tot acolo ajungi .
vajaicadoru
Postat pe 10 Iulie 2011 17:41
918, imi permit o sugestie
data viitoare foloseste si ceva virgule, ca ne pierdem rasuflarea citind
nu e aici forumul academiei romane, da'parca totusi...

bro, nu mai stiu daca ti-am multumit pentru cele doua piese
o fac acum, fratioare...sa fii iubit!
eh, sper ca observi ca de o buna bucata de vreme nu te-am mai intrebat nimic de clipul meu...but, don't push your luck, hehehe...
michelle_
Postat pe 10 Iulie 2011 17:43
parerea mea e sa al lasi pe el sa te caute oro cit de greu tiar fii, dak te iubeste nu renunta la tine si la iubirea ta parerea mea e k el asi cam bate joc de sentimentele tale
garbo072388
Postat pe 10 Iulie 2011 17:50
88, e valabil si pentru tine ce am spus mai sus, doar ca la tine as mai aminti si de cratima
michelle_
Postat pe 10 Iulie 2011 17:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Multe intrebari 26 De la: garbo193766 26 Iunie 2011 22:56
putem trai si fara critica!...... 19 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:40
NEMULTUMIRE ! 44 De la: bya-bya 21 Septembrie 2013 15:05
Stiati ca infidelitatea poate afecta serios dantura? 25 De la: Sassette 21 Noiembrie 2013 23:47
nu mai suport ! 7 De la: cricat2002 12 Iunie 2010 11:15
Setari Cookie-uri