ne vom impaca vreodata?

Nici nu stiu cu ce sa-ncep. Vreau sa ma descarc, dar nu pot. M-am blocat si sunt asa de aproape o saptamana. Nu pot sa trec peste, indiferent cat de mult incerc. Ma simt mintita, tradata si nu neparat de el, ci de mine. Pentru ca m-am amagit ca va fi bine, am zis ca se poate, am zis ca-i pasa de mine...chiar am crezut. N-am fost mult timp impreuna, doar 2 luni. Prea putin ar spune unii pt a vorbi despre sentimente si implicatii emotionale, dar cand iti place foarte mult de cineva si tanjesti dupa compania lui, timpul nu mai are nicio relevanta. In tot acest timp, ne vedeam cam o data la 2 zile, seara, tarziu, in jur de 10 si stateam la mine. Nu faceam multe lucruri impreuna, nu aveam cand. Asta a fost marea mea problema. Lipsa timpului. In timp ce eu-mi doream sa stam cat mai mult impreuna, el imi spunea ca are treaba si ca trebuie sa inteleg ca o relatie la 25 nu se compara cu una la 17 cand ai toata ziua la dispozitie si sa stai bot in bot. Nu contest acest lucru, dar imi doream sa avem macar o activitate impreuna, sa iesim si noi undeva, sa-l prezint prietenelor mele. Mereu imi spunea sa am putina rabdare, ca o sa se elibereze si vom avea mai mult timp si sa-l inteleg. Asta se-ntampla in timpul saptamanii, in weekend, abia ne vedeam. Tot asa, seara tarziu si petreceam cateva ore impreuna, in parc, sau la mine. Se ducea la ai lui acasa deoarece trebuie sa-i ajute cu casa. Stiu ca-i familist si inteleg ca trebuie sa-i ajute, dar eu, in calitate de iubita, nu contez?! Ne-am certat, de 3 ori pe faza asta. Prima data, i-am dat papucii, m-a sunat sa ne impacam, am discutat, a zis ca-si va face mai mult timp pt mine. A doua oara, i-am dat din nou papucii, iar m-a sunat si a zis ca se va rezolva, ca trebuie sa am putina rabdare. A treia oara, i-am dat din nou papucii, intr-o sambata, acum 2 sapt mai exact, cand mi-a zis ca vine si el in oras sa se vada cu mine ca duminica sa se-ntoarca acasa. Si m-am suparat si i-am spus ca gata, eu nu mai rezist asa. Si i-am inchis telefonul. Nu m-a mai cautat. Duminica, l-am sunat, i-am spus ca-mi pare rau, ca nu vreau sa ne despartim. Nu mi-a dat niciun semn toata ziua, nu mi-a raspuns la tel, la mesaj, nimic. Abia luni la pranz m-a sunat si mi-a zis ca sa termin cu copilarismele si cu fitzele astea de 17 ani. Mi-a zis ca vrea sa fim impreuna, dar nu i se pare normal sa ma comport asa, sa-i dau papucii de 3 ori intr-o luna. Ca el este barbat si as nu-mi bat joc de el. Am inteles, si chiar imi doresc sa fiu cu el, am fost dragastoasa si iubitoare, afectuasa si calda. Asa am fost mereu cu el. El cu mine, nu. Mereu a fost asa, mai rece in cuvinte. Rar mi-a facut vreun compliment. Nu zic, cand eram impreuna, ma facea sa ma simt bine, era cald, ma pupa, ma lua in brate, dar dupa ce pleca, mesaje seci si reci. Am incercat sa-i cer atentie comportandu-ma uneori aiurea, spunandu-i de cum ma curteaza pe mine baietii, in ideea de a vedea ca daca nu-i atent, ma poate pierde. Nimic, nicio reactie din partea lui. Mi-a spus doar ca lui nu i se pare normal ca eu sa ies si cu alti baieti. N-am mai facut asta. Oricum, pt mine era doar el. I-am spus-o si i-am aratat-o cum am putut eu mai bine. I-am aratat ca tin la el, ca vreau sa fiu cu el, chiar daca in acelasi timp i-am facut faze nasoale, gen plecat din parc fara sa ma uit la el. In fine, totul s-a cam rupt acum o sapt. Eram la mine si ne jughineam si mi s-a parut ca m-a invinetit deoarece m-a strans tare de brat. Si-a cerut scuze, dar mi-a zis ca eu sunt vinovata ca nu i-am spus ca ma doare din mandrie. Si m-am evervat, iar cand a plecat, nici nu m-am uitat la el. Seara, am vb prin mesaje, deoarece el era la ai lui iar eu ma dusesem cu ai mei la munte si eram in masina. L-am intrebat daca-i fericit, si mi-a zis ca momentan ii este ok si ca se bucura ca nu a cedat usor la fazele mele, dar ca nu-si mai doreste situatii limita. Asta vineri. Sambata, mi-a dat 2 mesaje, dimineata si seara, iar duminica, m-a sunat seara sa ma intrebe daca ne vedem luni. Eu eram suparata din cauza atitudinii lui reci vis a vis de mine si i-am zis ca nu pot. Luni, abia daca am vb 2 min la tel. Marti, am iesit cu niste preiteni, iar nu ne-am vazut. Seara, il sun si-l intreb daca lui i se pare ok relatia noastra si cum suntem acum. MI-a zis ca lui i-a prins destul de bine pauza asta. Vorbele lui m-au iritat, asa ca i-am spus ca nu ma simt dorita langa el, ca el nu-si doreste sa fim impreuna ca mine, si ca eu nu mai intentionez sa fac nimic pt aceasta relatie. Ca lui ii lipseste acea scanteie fara de care nu merge nicio relatie. Mi-a zis sa ne calmam si sa vb a 2-a zi. Miercuri, imi da invis pe mess si nu vb cu mine decat abia la ora 4, cand ne schimbam 2 vb, ca pe la 8.30 sa-mi dea un mesaj in care sa-mi spuna ca s-a gandit al discutia noastra si ca nu stie daca i-a trecut entuziasmul sau este doar tracasat de ce s-a tot intamplat intre noi, dar e clar ca eu am luat o decizie si ca i-ar placea sa ramanem prieteni si sa mai iesim prin parc la o plimbare. Evident ca l-am sunat, si am discutat vreo ora, din nou. Mi-a zis ca m-am comportat urat cu el si ca nu stie ce sa mai creada in privinta lui. Ca ce-au insemnat toate fazele cu despartitul si intorsul spatelui in parc? Ca niciodata nu s-a-ntors de 2 ori dupa o fata si ca nu-i carpa nimanui. I-am explicat, din nou, ca am reactionat asa din cauza lipsei lui de atentie, ca tin la el nespus de mult si ca ma doare sa vad ca reciproca nu este valabila. Pana la urma, l-am rugat sa vina la mine seara, sa ne vedem. Mi-a spus ca daca vine, nu garanteaza nimic Am acceptat si a venit. Am petrecut seara impreuna, am discutat din nou, i-am spus ca tin la el, l-am intrebat daca-i pasa de mine, mi-a spus ca daca i-as fi fost indiferenta, n-ar fi mai stat la discutii. De asemenea, mi-a zis ca eu sunt de vina pt toata situatia de acum, ca sunt rasfatata , impulsiva si ca trebuie sa gandesc inainte sa actionez. Dupa ce ne-am simtit bine, am stat in bratele lui, ne-am pupat, inainte sa ne culcam, l-am intrebat daca mai este confuz si mi-a raspuns ca da. M-am culcat suparata, iar a 2-a zi, i-am dat un mesaj ca nu pot sa continui sa fiu cu el asa, ca ma raneste si-mi face rau si ca pana nu se lamureste, sa nu mai ma caute. Mentionez ca momentan trec printr-o perioada proasta, atat la birou, cat si acasa, bunica mea urmand sa fie operata sapt viitoare, deci el a reprezentat cireasa de pe tort in aceste zile. Si nu mi-a dat niciun mesaj. Deoarece am actionat pe baza unui impuls, i-am dat mesaj dupa o ora in care-i spuneam ca nu vreau sa ma despart de el, ca vreau sa ne vedem in continuare si ca mi-e drag de el. Mi-a zis ca poate ar fi mai bine sa luam o pauza, sa ne linistim, sa nu agravam situatia. Dupa-amiaza zilei de joi, pe fond nervos, deoarece simt ca nu mai rezist sa nu mai am niciun punct fix, nici la birou, nici acasa, nici el iar instabilitatea asta ma omoara, l-am sunat plangand. Am discutat despre problemele pe care le am la birou, cu bunica mea si cu noi. Mi-a zis ca intelege ca ma simt coplesita si s-au adunat la mine foarte multe griji, dar ar fi mai bine sa o lasam mai moale. Ca nu inseamna ca ne despartim, sa nu mai ne vb sau sa nu ne mai vedem, dar simte nevoia sa o lasam mai moale. Ca atunci cand n-am prea vb, i-a fost ok, ca vrea sa aiba timp pt el. (repet, noi ne vedeam o data la 2 zile, seara, in jur de 10 si nu faceam mai nimic, restul zilei fiind ocupat de problemele lui si treburile lui) L-am intrebat daca nu vrea sa-l mai sun si daca-i mai bine fara mine, si mi-a zis ca n-a spus ca-i mai bine fara mine, si ca nu inseamna sa nu-l sun, ca oricum ma va suna el si ma va cauta el. I-am spus din nou ca tin la el, si ca vreau sa fim impreuna, la care el imi spune ca poate mi-am dat seama de asta cam tarziu, si ca nu trebuia sa ma comport asa cu el. L-am intrebat daca-i prea tarziu pt impacari si mi-a zis ca poate, nu stie. DIscutia s-a incheiat cu ne auzim mai tarziu, mai pe seara". Si nu m-a mai sunat de atunci. Vineri, sambata, azi duminica. Nici eu nu l-am mai cautat, azi i-am dat un simplu mesaj in care i-am spus ca mi-e dor de el. Nu mi-a raspuns nimic pana acum. Nu stiu ce sa mai cred...nu am fost eu usa de biserica cu el, dar nici el cu mine. Oare ma va cauta? Sa-l caut tot eu? Ne vom mai impaca vreodata? Am nevoie de o parere, de un sfat, de orice. Nu vreau sa-l pierd....
albastrea
Postat pe 3 Iulie 2011 16:14
da' nici macar nu te-ai descarcat, din cate vad...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 3 Iulie 2011 16:16
m-am mai calmat, nu zic. dar tot imi vine sa plang dupa el. nu stiu ce sa mai cred... ce-i in mintea lui, nu inteleg...

albastrea
Postat pe 3 Iulie 2011 16:25
da' la ce-ti foloseste?.... :P
:)))
eu_geminy
Postat pe 3 Iulie 2011 16:36
La linistea mea sufleteasca. Dar tie, la ce-ti foloseste sa-ti bati joc?
albastrea
Postat pe 3 Iulie 2011 17:02
nu stiu cum ai dedus ca mi-as bate joc. eu nici macar n-am reusit sa citesc atata amar de polologhie. intrebandu-te, ti-am sugerat un sfat, dar tu faci cum vrei...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 3 Iulie 2011 17:05
De la: eu_geminy, la data 2011-07-03 16:36:19da' la ce-ti foloseste?.... :P
:)))


asta nu-i bataie de joc?
albastrea
Postat pe 3 Iulie 2011 17:17
nu, nu e bataie de joc.
voiam sa-ti spun ca nu-ti foloseste la nimic. poate cel mult ca sa-ti pierzi vremea, nervii, sanatatea, poate si altele.
dar repet, e treaba ta ce crezi. :))
eu_geminy
Postat pe 3 Iulie 2011 17:28
intradevar. mi-ar folosi mai mult o parere, un sfat, decat o constatare care este mai mult decat evidenta.
albastrea
Postat pe 3 Iulie 2011 17:32
ceea ce ti-am si oferit.
a-ti spune ca te vei impaca sau nu, cum inutil intrebi in titlu... hai sa fim seriosi: nimeni in afara de voi n-are cum s-o stie cu siguranta.
eu_geminy
Postat pe 3 Iulie 2011 17:38
cu siguranta, nu, evident. dar, macar o parere, ca am gresit, ca a gresit, ca nu-i pasa, ca este inutil.... sunt debusolata rau. simt ca si-a batut joc de mine.
albastrea
Postat pe 3 Iulie 2011 17:45
nimeni nu e abilitat sa va judece pe niciunul dintre voi.
sa ridice piatra numai cei ce nu gresesc. ia sa-i vedem, care-or fi aia.:P

a da vesti/sfaturi proaste, nu e deloc greu, pentru nimeni.

cel mai bine e sa nu te autoculpaboilizezi si sa gandesti pozitiv.
cu totii gresim, important e sa mai si invatam din greseli... macar atat cat se poate.
in orice relatie care se rupe, cel putin unul pierde (sau traieste cu senzatia asta), si doar rareori niciunul. ia viata asa cum este si mergi inainte. ce-o fi, vei vedea...
:)
eu_geminy
Postat pe 3 Iulie 2011 17:51
Ai dreptate! Vorba cantecului...Que sera, sera! :)
albastrea
Postat pe 3 Iulie 2011 19:27
vrei sa nu-l pierzi?Vrei sa vina el in genunchi la tine? E greu sa faci ce te sfatuiesc,dar..crede-ma...merita! NU-L MAI SUNA!!.NU-I MAI DA MESAJE!NU-I RASPUNDE macar LA 3-5 TELEFOANE... Sa vezi schimbare la el..te v-a cauta NEBUN,v-a fii ca un catel sluj -stapanului!
Daca nu se v-a intampla asa,NU TE MERITA..si tot TU iesi castigatoare-doar tu nu i-ai mai raspuns,cautat!! FII MANDRA SI ORGOLIOASA-asa ar trebui sa fie toate femelie!! Succes!!
elisabeta_boia
Postat pe 3 Iulie 2011 22:23
betty,
parca esti animatoare de miting...:)))))))
eu_geminy
Postat pe 3 Iulie 2011 22:25
parerea mea este ca ai gresit flagrant...si ai persistat in greseala....l-ai sufocat,i-ai impus sa spuna ce vrei tu, nu ce simte, l-ai alungat, l-ai chemat....un barbat nu accepta asa ceva..sa stii...
eu cred ca este o relatie incheiata...niciun barbat nu poate sa suporte atatea fite....iar cand ti-a spus, ai inteles invers....se intampla mereu....
am citit rapid ce ai scris....dar cam aceasta este concluzia mea...nu aveti un viitor impreuna, pentru ca l-ai dezamagit si l-ai jignit....
dor72
Postat pe 3 Iulie 2011 22:33
De la: eu_geminy, la data 2011-07-03 22:25:15betty,
parca esti animatoare de miting...:)))))))

serios? Asa pare?nu asta am vrut,dar daca zici tu ca asta a iesit...asa o fii! Cred ca e deformatie profesionala..!
elisabeta_boia
Postat pe 3 Iulie 2011 22:40
Iar eu cred ca este inadmisibil ca cineva care are ca profesie sa modelarea mintilor si punerea bazelor cunostintelor celor mici, sa scrie cu greseli elementare de gramatica, Vai si amar de copii!
As_ninge
Postat pe 3 Iulie 2011 22:49
acu' ti-o iei...
dor72
Postat pe 3 Iulie 2011 22:54
De la: As_ninge, la data 2011-07-03 22:49:53Iar eu cred ca este inadmisibil ca cineva care are ca profesie sa modelarea mintilor si punerea bazelor cunostintelor celor mici, sa scrie cu greseli elementare de gramatica, Vai si amar de copii!
Iubita..noi nu facem scriere cu cei mici..scriere se face doar din cls I..daca nu stiai?!Si as dori multora sa scrie gramatical ca mine..dar te-ai gasit sa te iei de mine,de ce?Nu t-a placut mesajul meu? Cautam nod in papura..mai las..e vacanta si e bine sa fim mai toleranti,nu faci riduri! Hai ca te pup!
elisabeta_boia
Postat pe 3 Iulie 2011 22:58
Dar de clasa a cincea ati trecut (sau o fi a-ti) si voi, nu? si ceva examene (a-ti) dat? nu ma iau de nimeni, ziceam parerea mea si-i deplangeam pe copii!
As_ninge
Postat pe 3 Iulie 2011 23:03
betty, am mai avut discutii la tema...are dreptate...

@.te v-a cauta NEBUN,v-a fii ca un = te va cauta ( este particula viitorului- eu voi, tu vei, el va)
= va fi ( acelasi viitor) iar problema i-urilor...am mai lamurit-o
chiar nu e cazul sa te superi tu...
dor72
Postat pe 3 Iulie 2011 23:03
P.C !!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Iulie 2011 01:15
P.C !!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Iulie 2011 01:15
vreau si eu sa va zic kte ceva,poate mi da ti un sfat ceva,am knoscut un baiat pe mes akm aproape un an,am inceput sa vb k el in fiecare seara si kteodata ziua,imi povestise despre el cate ceva,k a avut o rel k cnv si sau despartit,si mai zis ca tine mult la el,eu la fel iam zis despre mine k am avut si eu o rel k cnv si k ne am desp si noi,si k si eu tin la fostu pr,am inceput sa vb atat de mult pe mess si la telefon inkt incepusem sa am anumite sentimente pt el,ne intelegeam super bine,dupa kteva luni de knd ne cunoscusem nu a mai vb k mine...nu mia mai rasp la tlf nici pe mes,si intr un final am auzit k sa impakt k fosta lui prietena:((,normal k mam simtit naspa,dar am zis ca nui nimik,,a mai sta kk ea vreo luna si cv,in timpul ala nu prea am mai vb k el aproape deloc nici pe mes nici la tlf,si mi era tare nasol,dar nu aveam ce sa fc,pana la urma intr o sera eram pe mess si era si el,vb k pr lui,am intrat in vb k el si mia zis ca mai tarziu putin vrea sa vb k mine cv,nu mi imaginam ce,am zis ca il astept,a term de vb k pr lui si a intrat k mn,mia zis ca sa desp de ea ...din nou dar ca e definitiv,k au aflat parinti ei despre rel lor,ea avand 14 si el.......26,si de atunci am inceput sa vb din nou...mia zis ca vrea sa vina sa ne cunoastem,euu am zis de ce nu?nu am mai sta pe ganduri sa ma mai gandesc,mia zis ca vine dupa ceva timp,si a venit la mine akm o luna,mia cunoscut parinti,si am plecat k el,nu am stat prea mult pe ganduri,poate asa am simtit eu k era bn ce am facut,am pl cu el,nea mers bine in prima saptamana...dupa prima saptamana si ceva mia zis printr un mesaj ca nu e pregatit de o relatie...si k ar fi mai bn sa luam o pauza de kteva sapt poate se intampla cv,si poate o sa vina dupa mine inapoi,parca mia pikt cerul in kp knd am auzit astea,eu am inceput sa tin la el mult de tot,mia zis ca sunt o pers minunata,ca i place de mine ca persoana,dar knu e pregatit de o rel,eu stiind ca el mai tinea la fosta lui,am plecat acasa la mn,k o mare tristete,si am 3 sapt aproape de knd am plecat de la el,nu a mai vb k mine de atunci,nici la tlf nici pe mess,nu styu km sa fc sa pot vb k el sa lamurim unelelucruri,daca era sa zica ca nu mai vrea sa tinem legatura si k nu mai poate fi nimik intre noi imi putea zicea,dar nu mia zis nici asta,ma tot gandesc ce ar putea sa fie,poate se gandeste k ar mai putea fi cv intre noi dar nu e sigur?si de asta nu vb k mn?am pus un prieten de al lui sa vb k el sal intrb ce mai face,ia zis ca e singur,si era suparat,nu stiu ce sa fc,oare mai exista posibilitatea sa ne impacam?vreau un sfat de la voi,
lennu
Postat pe 5 Iulie 2011 02:54
Iennu ,te-ai grabit.....Voi nu a-ti ajuns sa va cunoasteti.Lui nu i-a placut ceva la tine...Imi pare rau sa spun dar nu cred ca ar vrea sa va impacati..
constance
Postat pe 5 Iulie 2011 08:55
pfffff.... cata-i hudaaaaaaaa
cum se facu topic 2in1...
pe care sa-l mai citesti? la care sa mai raspunzi?
fetili.... dar spre un roman mai serios, chiar bazat pe fapte si intamplari reale, nu vreti voi sa va orientati?
sau macar vreo nuvela....
alfheim
Postat pe 5 Iulie 2011 12:03
ce tot vorbiti aiurea....a fost o "vanatoare" reusita
care va fi pusa la panoplie....cat de naive puteti sa fiti, sa credeti ca era ceva de viitor....
nu are rost sa mai ceri sfaturi, acum...daca ne ziceai inainte de a merge cu el, ar mai fi fost ceva de discutat...asa....
dar tu nu ai pe nimeni care sa te sfatuiasca intr-un mod corect? cu cine ai vorbit inainte?
dor72
Postat pe 5 Iulie 2011 12:21
panoplie, carnetel, catastif..... album, cartoteca.... pfffffff si lista poate continua in continuare prin continuitate...
cica pana la fat-mishto ... multi broscoi.....
hai lasa .. ca stiti si voi restul...
alfheim
Postat pe 5 Iulie 2011 12:50
posibil sa ma fi grabit,dar eu zic ca ne am cunoscut destul de bine,stiam aproape totul unu despre celalalt,chiar daca am vb pe mes sau la tlf,timp de un an de zile aproape am tot vb despre noi,si ne am knoscut atat cat am crezut ca e nevoie,si daca ar gandi k nu ne vom mai impaca de ce nu mi spune ?asa ar fi corect nu?ar zice pe fata ce e de zis,dar el nu vb k mine despre nimk,nu scoate o vorba,ce sa cred din asta?oricine are dreptu de a sti km stau lucrurile din viata lui,trebuie sa zica ce e de zis dar el nu zice nimik,de ce?si unui strain i se da sansa de a spune ceva sau de a afla ceva de la pers k care a avut o rel.sa fie treaba rezolvata nu?si asta nu inteleg,de ce nu zice?
lennu
Postat pe 6 Iulie 2011 00:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credeam c fac bine. dar mi-am fcut ru mie 102 De la: garbo001386 10 August 2011 10:28
buna ziua 2 De la: anaROBERT 20 Septembrie 2010 16:09
Ce se intampla? Vrea sa ma paraseasca? 64 De la: garbo_405132 13 Octombrie 2014 07:56
ne apreciem indeajuns ........ 1 De la: garbo083116 2 Aprilie 2011 03:52
merita sa aibe un tata ca el? 244 De la: garbo215201 25 Iulie 2011 00:22
Setari Cookie-uri