ne vom impaca vreodata?

desigur, era o gluma cu avocatul... doar nu vrei sa pierzi vreun proces...:P
;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Iulie 2011 00:06
ah, am modificat mesajul, ge! dar e bine ca l-ai pastrat tu! ;)
esme
Postat pe 8 Iulie 2011 00:07
ge, n-as vrea sa pierd! dar mi-a venit o idee, cred ca am face o echipa buna, ce zici?
esme
Postat pe 8 Iulie 2011 00:09
daca nu te fac cumva de ras, esme... ca uite ce zice lapovitza asta...:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Iulie 2011 00:09
bun, adevarul e ca imi cam place sa te lingusesc... spre disperarea unor tzoape.:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 8 Iulie 2011 00:10
tu? de ras? neee! ;)

esti tu jucaus, ge! si plin de solicitudine!
esme
Postat pe 8 Iulie 2011 00:10
da, sunt, esme... dar nu-mi place sa fiu chiar cu oricine...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 8 Iulie 2011 00:12
ei, e si firesc! ;)
esme
Postat pe 8 Iulie 2011 00:15
evident, esme... ar fi, de exemplu, firesc sa ninga vara?... ;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Iulie 2011 00:22
io stiu, ge?! din pdv teoretic, nu! dar te pui cu natura? ;)
esme
Postat pe 8 Iulie 2011 00:27
no, vezi?... pe caldura asta omatul ala se facuse oricum fleoscaraie...
da' trebuia sa se scurga cumva...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Iulie 2011 00:28
carevasazica, orice-am face, natura are legile ei care ne scapa! ;)
esme
Postat pe 8 Iulie 2011 00:32
si daca ne scapa,... crezi ca am pierdut ceva?!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Iulie 2011 00:35
ei, cum? noi ne vedem in continuare de ale noastre! bune, rele... ;)
esme
Postat pe 8 Iulie 2011 00:36
alea rele... sa se spele, mai intai...
dupa aia sa vorbeasca_cu noi...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Iulie 2011 00:37
O femeie poate ierta cateodat un brbat care incearc s o seduc, dar niciodat pe brbatul care rateaz o ocazie atunci cand i se ofer. (Talleyrand)
desprefengshui
Postat pe 10 Iulie 2011 02:30
Pffff... nu e placuta deloc situatia ta. Sincer. Hai sa te intreb ceva...Cat de bine ai discutat cu el despre ce se intampla si de ce se intampla cu el lucrurile astea care te deranjeaza pe tine? Daca da, atunci ai uitat sa mentionezi in povestea ta...Daca nu, atunci gandeste-te asa: cine stie ce probleme o fi avut omul inainte sa te cunoasca pe tine...esecuri, incercari, dezamagiri...copilarii chiar? Poate o fi avut vreo tipa care l-a stresat mereu, l-a sufocat, l-a enervat la culme!! Si poate are impresia ca si tu esti la fel...Un sfat de inceput: incearca 1 data, de 2 ori maxim sa scoti de la el informatii pretioase: poate ti le spune, poate nu. Dar o sa vada ca te straduiesti sa-l intelegi si sa-i fii aproape si o sa aprecieze. Asta daca e intreg la minte ...Asta inseamna sa-i fii aproape si sa se simta bine discutand cu tine. Nu inseamna sa aduci trecutul in prezent, atata timp cat el nu se descoase povestindu-ti...Eu sincer cred ca tu, vazand ca se poarta mai rece si ca te tine la distanta, te-ai gandit ca-ti ascunde ceva, cine stie ce, cine stie cat de important...si ai inceput sa-ti faci scenarii in legatura cu asta. Si e posibil sa fi mers un pic prea departe, in sensul ca te-ai agitat in preajma lui cand s-a purtat mai rece si el a simtit asta....
Ca o conluzie...nu stiu ce e in capul tipului...dar cred ca s-a speriat intr-un fel si de-aia ti-a zis ca ar fi mai bine sa o lasati mai moale. Stiu ce-as face in locul tau: i-as trimite un mesaj in care i-as spune ca o sa-mi dai toata silinta sa te inteleg si sa te sprijin, fara sa-ti cer prea multe explicatii, atata timp cat ma respecti si-mi dezvalui putin cate putin viata ta. Spune-i ca vrei sa-l cunosti asa cum e, ca vrei sa fii langa el asa cum n-ai fost pana acum...Iar pentru tine draga mea, invata ca barbatii sunt tare complecsi si au toane mai ceva ca o femeie in timpul sindromului premenstrual...Nu te lasa influentata sentimental de purtarea lui, dar lasa-l in schimb sa vada ca iti pasa si ca esti acolo pentru el cand are nevoie. Asa, chiar daca nu iese, macar esti impacata ca ti-ai dat toata silinta sa iasa bine. Aaa si era sa uit. Nu te enerva cand nu-ti da raspunsurile de care ai tu nevoie...Daca e sa fie bine intre voi, cu timpul, o sa vezi ca o sa-ti dea raspunsuri fara a mai fi nevoie sa intrebi :)
Sper din suflet sa-ti fie bine si sa te fi ajutat cu ceva...macar pentru viitor!
Cu drag,
Cris
flyhigh_tkd
Postat pe 10 Iulie 2011 02:56
@albastrea.....eu sincer cred ca el este insurat sau are o alta relatie,pentru ca voi nu ati avut o relatie in adevaratul sens al cuvantului,stand tot timpul la tine sau in parc si neiesind nicaieri
Sabrinushh
Postat pe 10 Iulie 2011 03:16
Pai ce mai pot spune euu ...??? Ca durata ... am fost aproape patru ani impreuna ... dar ca ... pe real , poate un an jumate ... nu sunt aici sa ma plang , nici sa arat cat de idiot si fraieram fost ... Chiar n stiu ce a vrut de la mine in afara de bani , situatie si ... nu mai stiu eu ce ... Cand am cunoscut-o , era deja in datorii pe la banci , am aplanat situatia , platindu-i datoriile , apoi disparea , ma lasa ... cu ochii-n soare cum sa spune , ca dupa 2 -4 luni iar sa ma contacteze si ... wow ...dragostea noastra nu avea limite ... avea un copil ... stdent , dar in primul an a renuntat ... si ... la naiba comp-uul meu e setat pe limba germana si vad ca da cu erori ...Pai ce sa va spun , am simtit ca ma cam minte , dar o ibesc ... chiar si acum cand ... dupa 2-3 saptamani imprena , apoi cateva luni de despartire ... apoi iar ... si iar ... a plecat in Italia ... si ... sa nu o deranjez sau stresez ... si acum o saptamana am reuusit sa intru pe adresa ei , adica m-a bagat in seama , sa imi spuna ca s-a maritat ... pardon, ea in tarea nu era divortata de priml ei sot , si cand am facuut afirmatia aceasta mi-a raspuns senina ca sta in concubinaj cu ineva in Benevento ... Pai ... fetelor nu am fost si ... suunt cel mai idiot barbat de pe fata pamantului ? Si ... Chiar ... o iubesc si acum ... Deci ce spuneti voi de asta ? Scuze , am uitat sa mentionez ca sunt barbat ... Radeti ? Dar char o iubesc ... si ... chiar imi dau seama ca a fost o duplicitare , pt ca cu cine e in Italia e un fost prieten de al ei , cu mult inaintea mea ... La naiba cu viata asta , voi femeile spuneti mereu ca voi sunteti persecutate sau ... stiu eu cum ... noi , barbatii , de ajungem aici ... pai suntem fraieri ...
timoktikaran
Postat pe 10 Iulie 2011 03:26
albastrea, ai zis ca o relatie la 25 ani nu e ca una la 17, deci trebuie sa ai pe undeva pe acolo varsta. Scuza-ma ca iti spun dar, pentru acesti ani nu esti destul de matura. Si se pare ca TU nu stii ce vrei, in primul rand. Si daca tu nu esti hotarata si nu stii ce vrei, cum sa te inteleaga el? Te-ai comportant ca o copila rasfatata cu el, ca si cand ar fi fost jucaria ta. Ai spus ca tii la el f mult si ca nu vrei sa il pierzi. De regula, cand ne dorim pe cineva atat de tare alaturi, il acceptam asa cum e, de teama sa nu il pierdem.nu? Da, ok, nu trebuie sa ne lasam calcate in picioare pt ai tine langa noi, dar nici nu trebuie sa ii tratam ca pe niste caini. Daca nu dau din coada cand ne vad, gata, ii aruncam in strada,pe ploaie si viscol. (vb la figurat, da?...sa nu fiu gresit inteleasa.) si inca ceva...."treaba" asta a lui, in ce consta? Adica, stii despre ce este vorba? Te-ai gandit ca poate e insurat? Si de aia nu poate sta cu tine decat asa, pe apucate? Si decat la tine? E o varianta... :/
garbo007878
Postat pe 10 Iulie 2011 03:41
Neata .... daca e sa te impaci atunci iti va veni cu flori daca totusi te-ai despartit cu adevarat ca vad ca ai scris un roman adevarat hai ca ar trebui sa fii optimista mai sunt atatea suflete care vor sa isi daruiasca dragostea .... stii acele persoane stiu sa iubeasca cred ca tu stii sa iubesti te felicit !
garbo169282
Postat pe 10 Iulie 2011 03:58
banuiesc eu cum ai reusit sa-i intorci... Si probabil au fost destul de multi
sorela
Postat pe 10 Iulie 2011 04:10
Sfatul meu: nu merita stresul si bataia de cap............urmatorul....daca ai nevoie de timp sa plangi,sa.....etc, acorda-ti timp si nu il transorma in refugiu sau colacul de salvare....tu esti cea mai importanta, tu contezi cel mai mult.......daca el nu te poate respecta pe tine si dorintele tale, gaseste pe cineva care poate
garbo104700
Postat pe 10 Iulie 2011 04:37
nu cred ca are rost sa te comporti asa cu el...sa-l suni si sa-i spui ca vrei sa fii cu el si sa nu va despartiti....nu ii da satisfactia asta de al suna si a-i pune la nesfarsit aceeasi intrebare....fii mai altfel cu el...ignoral cateva zile...iesi undeva, fa ceva ceea ceti face bine, numa nu-l mai cauta asa de mult. Si niciodata sa nu-l mai intrebi daca te mai vrea innapoi, ca nu iti va raspunde concret, cand simti tu ca el nu mai vrea atunci renunta pur si simplu.
Nu e usor, te cred, dar incearca si ai sa vezi ca o sati fie mai bine.
Incearca sa iesi cu alti baieti, chiar daca is amicii tai , dar sa observe ca nu stai si plangi dupa el.
Sper sa imi sfatu in considerare si toate cele bune.
anka89
Postat pe 10 Iulie 2011 06:09
Albastrea,am citit,si aveam impresia ca nu se mai termina povestea...e prea lunga,
Chiar il vrei pe barbatul asta?
Ce-ti poate oferi?Iti place sa te chinui?Daca in 2 luni de 3 ori i-ai dat papucii,crezi ca merita efortul
sa te tot intrebi,"ne vom impaca?'
Cine te iubeste cu adevarat isi face timp pt tine, vrea sa fie cu tine.
Parerea mea ,sunt barbati destui,care pot sa-ti ofere ceea ce iti doresti!poate te intalnesti si tu cu unul,care sa te merite!
leu_59
Postat pe 10 Iulie 2011 06:48
prea complicat draga mea....Tie iti trebuie un tip care sa ti confere siguranta si dragoste
Pai asta nu ti ofera nimic...
Plangi o luna doua dar macar gasessti altul mai bun
Da l dracu..nu merita
HeleneLefort
Postat pe 10 Iulie 2011 06:48
oi fi citit eu mai rapid, ca era cam lunga povestea, dar eu greseli gramaticale nu am vazut, poate una, doua de graba, dar astea nu se pun. nu stiu de ce se preocupa unii de chestiile astea pe forumuri. sa-si faca unul cu "sa scriem corect, bla, bla..." de parca nu au alta treaba decat sa arate celorlalti ce bine scriu ei. rahat!
deci, scumpo, pentru tine: sincer, nu cred ca va mai impacati. lucrurile sunt foarte simple. nu scoate pistolul daca nu esti pregatita sa omori pe cineva. prima data cand i-ai dat papucii sa zicem ca a fost de inteles sa va impacati, merita sa mai incerci odata sa vezi daca se schimba ceva, dar a doua oara daca ai decis s-o termini cu el nu trebuia sa o mai faci. mesajul pe care i l-ai transmis este ca, de fapt, nu vrei sa te desparti de el, dar vrei sa-l pedepsesti fiindca nu se comporta cum vrei tu. dreptate aveai, ar fi fost frumos sa-ti dea mai multa atentie, dar procedand asa nu ai facut decat sa-l ranesti, nu sa obtii ceea ce aveai nevoie. si, nici nu cred ca era dispus sa-ti dea mai mult. asa ca, a fost ok sa te desparti de el, nu e ok sa-l mai vrei inapoi in contextul in care nu esti fericita cu el. el percepe acelasi lucru, ca tu esti dispusa sa te calci in picioare pentru el. si atunci o va face si el. de ce? pentru ca poate.
termina relatia. stiu ca e greu, dar e singura ta optiune. si la un moment dat, daca va vedea ca i-a disparut presul de la usa, s-ar putea sa vina inapoi dupa tine. dar va fi doar un test, sa vada daca te mai are infasurata pe degetul lui mic. nu pica...
as mai avea si continuare, dar ma intind prea mult. si nici nu sunt sigura ca ai respecta un sfat, cred ca m-ai degraba, ca ai face tot ceea ce vrei tu, indiferent ce-ti spun altii. sper sa fii fericita si sa-ti gasesti pe alcineva. pari a fi o tipa isteata, doar ca putin cam rasfatata si nu a mers cu el. oricum, meriti pe cineva mai bun decat el.
jeannie
Postat pe 10 Iulie 2011 07:57
De la: jeannie, la data 2011-07-10 07:57:49oi fi citit eu mai rapid, ca era cam lunga povestea, dar eu greseli gramaticale nu am vazut, poate una, doua de graba, dar astea nu se pun. nu stiu de ce se preocupa unii de chestiile astea pe forumuri. sa-si faca unul cu "sa scriem corect, bla, bla..." de parca nu au alta treaba decat sa arate celorlalti ce bine scriu ei. rahat!
deci, scumpo, pentru tine: sincer, nu cred ca va mai impacati. lucrurile sunt foarte simple. nu scoate pistolul daca nu esti pregatita sa omori pe cineva. prima data cand i-ai dat papucii sa zicem ca a fost de inteles sa va impacati, merita sa mai incerci odata sa vezi daca se schimba ceva, dar a doua oara daca ai decis s-o termini cu el nu trebuia sa o mai faci. mesajul pe care i l-ai transmis este ca, de fapt, nu vrei sa te desparti de el, dar vrei sa-l pedepsesti fiindca nu se comporta cum vrei tu. dreptate aveai, ar fi fost frumos sa-ti dea mai multa atentie, dar procedand asa nu ai facut decat sa-l ranesti, nu sa obtii ceea ce aveai nevoie. si, nici nu cred ca era dispus sa-ti dea mai mult. asa ca, a fost ok sa te desparti de el, nu e ok sa-l mai vrei inapoi in contextul in care nu esti fericita cu el. el percepe acelasi lucru, ca tu esti dispusa sa te calci in picioare pentru el. si atunci o va face si el. de ce? pentru ca poate.
termina relatia. stiu ca e greu, dar e singura ta optiune. si la un moment dat, daca va vedea ca i-a disparut presul de la usa, s-ar putea sa vina inapoi dupa tine. dar va fi doar un test, sa vada daca te mai are infasurata pe degetul lui mic. nu pica...
as mai avea si continuare, dar ma intind prea mult. si nici nu sunt sigura ca ai respecta un sfat, cred ca m-ai degraba, ca ai face tot ceea ce vrei tu, indiferent ce-ti spun altii. sper sa fii fericita si sa-ti gasesti pe alcineva. pari a fi o tipa isteata, doar ca putin cam rasfatata si nu a mers cu el. oricum, meriti pe cineva mai bun decat el.

ups: "m-ai degraba" am pus-o cu corectorii de pe forum..............
jeannie
Postat pe 10 Iulie 2011 08:00
DRAGA MEA SA FACI EXACT CE ITI DICTEAZA INIMA.........CINEVA A SPUS SA FII PUTIN INDIFERENTA ...ARE DREPTATE .....STIU ESTE GREU ,DAR IN SITUATIA DATA .NU AI ALTA SOLUTIE ....!!!!BAFTA MULTA!
garbo059555
Postat pe 10 Iulie 2011 08:01
cred ca i mai bine sa l lasi daca se comporta asa de la inceput asa va ramine mereu crede ma sint trecuta prin asa ceva m am si casatorit cu el si mai rau se comporta un barbat care tine cu familia lui nu ti va da mare importanta chiar daca formati o familie
garbo213137
Postat pe 10 Iulie 2011 08:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
se poate!!!!! 8 De la: buna01 10 Ianuarie 2010 21:03
Adevar sau Provocare 346 De la: eu_geminy 30 Octombrie 2010 00:35
Scrisoare deschisa . continuare 50 De la: Ioana007 27 Decembrie 2009 12:06
Ajutor!! 4 De la: quasaria 2 Decembrie 2009 06:00
gelozie, posesivitate sau doar mi se pare 21 De la: r_ioana 15 Noiembrie 2009 20:25
Setari Cookie-uri