Relatie la distanta

Sunt foarte confuza si mi-am facut curaj sa imi descarc sufletul aici deoarece imi e greu sa ma gandesc la viitor.momentan am o relatie de aproape 3 ani cu un baiat.il iubesc enorm si el pe mine.problema este ca eu am primit o oferta de job in alt oras si urmeaza sa ma mut acolo la sora mea.familia mea ma sustine si crede ca este bine sa nu refuz.nu vreau sa raman de tot acolo,doar pentru cateva luni pentru a strange ceva bani.problema este ca el nu e prea increzator in ceea ce privese viitorul chiar daca voi fi acolo maxim 4 luni si ne-am vedea in weekendurii.voi ce parere aveti?merg relatiile la distanta?
Ralu_Garbo
Postat pe 12 Octombrie 2010 17:07
scuzati greselile de ortografie..:P
Ralu_Garbo
Postat pe 12 Octombrie 2010 17:13
Incearca! Ia-o ca pe-un examen si vei vedea in timp daca va rezista! E oricum vorba doar de patru luni iar in weekend aveti posibilitatea sa va intalniti! S-ar putea ca mai tarziu in viata sa trebuiasca sa va despartiti temporar pentru anumite cauze si atunci veti avea mai multa incredere unul in celalalt!
m_ada
Postat pe 12 Octombrie 2010 17:17
daca intr-adevar va iubiti, eu zic ca va merge! daca exista incredere reciproca si intelegere nu are ce sa se intample! si eu am o relatie tot de 3 ani, iar prietenul meu s-a mutat in madrid pentru studii si am asteptat 3 luni ca sa vin la el si a fost totul ok! mici certuri care sunt normale si inevitabile! si in prezent suntem impreuna dupa aceste 3 luni de asteptare! multa incredere, rabdare si iti doresc mult mult succes si cu noul job si cu relatia ta! va fi bine :)
buburuzza
Postat pe 13 Octombrie 2010 02:30
EH DE OBICEI DRAGOSTEA TINE 3 ANI .............POATE ESTE TIMPUL SA SCHIMBI .. SA F........ADEVARUL DOARE ............ DAR DACA ESTE SA FIE AL TAU ...AL TAU VA FI ,,,,,SI DACA RAMAI SI TE INSEALATI VIATA EL .......TOT ASHA VEI SUFERI .....MERGI INAINTE ......TRAIESTI VIATA ......TOT SINGURI MURIM ..CU SAU FARA PARTENER :)
Lory07
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:36
parerea mea este k nu trebuie sa-ti faci griji..si eu am fost intr-o situatie identica,doar ca la mine a durat mai mult "despartirea" asta...din cauza serviciului iubitului meu a trebuit sa stam separati aproape 1 an de zile :(...a fost f greu,dar a trecut si crede'ma ca distanta asta ne'a apropiat si mai tare...sincer,daca aveti incredere unul in altul si va iubiti, chiar nu ai de ce sa-ti faci griji...
garbo074789
Postat pe 15 Octombrie 2010 20:33
ma intreb care ar fi reactia unora daca as deschide un topic gen "sunt confuza"...
preci
Postat pe 15 Octombrie 2010 20:35
daaa.....confuza rau!
fleurdelis
Postat pe 15 Octombrie 2010 20:38

preci
Postat pe 15 Octombrie 2010 20:44
he he..,deschide-l...
roby_cado
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:41
Parca era si un banc referitor la ...distanta aia (cat de mare, cat de lunga, nu stiu sigur )

Acum serios: eu una nu cred in relatiile la distanta; again e doar parerea mea; mi-as dori, sau ti-as dori ... sa n-am dreptate:)
cat_13
Postat pe 16 Octombrie 2010 04:28
Eu cred ca nu esti confuza deloc, de fapt esti un pic cam nesigura... Drept ?
garbo004894
Postat pe 16 Octombrie 2010 08:30
asta va fii testul relatiei voastre...tine mergi mai departe..nu inseamna ca nu v-ati iubit suficient...de-ci du-te!o iubire adevarata tine in orice conditii..mai ales ca spune-ti ca va vede-ti in wek..vor fii si mai nabadaioase revederile voastre..crede-ma!!!succes!!!
garbo095597
Postat pe 16 Octombrie 2010 09:25
la mine a mers departarea ne-a apropiat si mai mult acum depinde de principiile fiecarui partener ,cit de mult aveti incredere in unul in altul
166116maryeta
Postat pe 16 Octombrie 2010 10:08
iubirea adevarata nu cunoaste distantele masurabile in kilometri. Poti fi linga cineva si neiubit/a si poti fi la km distanta dar sa simti cum inima lui/ ei bate neincetat in numele iubirii !
rupt_de_realitate
Postat pe 16 Octombrie 2010 11:49
da foarte adevarat si frumos!
166116maryeta
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:48
nu e vb aici de cum e iubirea sau cum poa sa fie sau cum ar trebui sa fie ......x..e simplu fapt k daca tine sau nu la distanta.....nu asta e? desi daca stam bine si ne gandim la cat de puternic de apropiati devenim sufleteste sau emotional atunci cnd formam un cuplu e normal sa te intrebi daca aceasta distantza nu cumva va da din nou sentimentulde libertate la iveala gen fac ce vreau cum vreau cnd vreau fara sa mai tin cont de dorintza sau parerea celui lalt partener....e greu dar sa stim sigur ca ki care nu se vad se uita..trebuie combatuta din capul locului...nu e chiar asha! intradevar un nou job..noi oameni..noi anturaje noi ideii mai ales..k mna fiecare dintre noi vrem sa socializam...si poa mai plecam urechea la ce spune unu si altu desi in sinea nuastra spunem gura lumii sloboda nu ma uit eu la ce spu uni si alti daar involuntar in capul nostru apare o idee daca oare?
dzr de susceptibilitate vine din increderea reciproca..daca ai incredere si partenerul tau..vb aia are tot ce vrea acasa pe principiul doamne in societate...gospodina acasa si nasty in pat..k am vas ca se pune accentu pe revederile cu nabadai....atunci go4 it ! nu ai de ce te teme..poa iei in considerare sa vina si parteneru acolo in new town with you..eu.....am lucrat in trun orash..am descoperit ceva frumos am plecat dupa ea...desi mna a trebuit sa vad ca intradevar merita sa fac asta si acum e minunat..simplu..acordati sansa asta testativa si daca merge revino cu un mesaj dupa10 luni si spune ne ca totul e asa cum era cnd erati ok..ma ref k locatie...succes diplin si multi relizari..pi tuatii planurili!!!..si iubitiva mult ca iubirea e mai buna decat tuate!
firstsnake
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:21
auzi mamy... da'de ce nu scrii tu omeneste, ca aici nu suntem pe mirc... tie nu-ti zgarie retina si creierii?:D
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:27
trebuie sa ne dam mai destepti sau mult mai destepti si superiori .
garbo172990
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:29
si eu am avut o relatie la distanta, el venea la mine, eu mergeam la el si tot asa, si asta pana m-am mutat aici, in brasov, apar niste chestii pe traseu, si e mai greu s-o mentii, daca e treaba cu "daca e mai departe si pot sa fac ce vreau' atunci mai bine sa n-o ai... altfel nu stiu cat ar dura si cata incredere ati avea unul in celalalt si nu stiu cat ti-ar conveni asa, cand ai avea nevoie de el ca sa fie langa tine, el nu e
Laura_M
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:30
920... nu am intentionat sa ma dau mai destept... prefer normalitatea, insa. daca e posibil.
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:31
daca vorvesti cu mine sant 990si uneori nu e posibil
garbo172990
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:34
normalu tau poate fi anormal pentr altii
garbo172990
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:34
scuze 990... cu tine vorbeam, intr-adevar, dar nu stiu cum sa-ti spun... esti mult prea "complicata" pentru mine.:P
asa ca renuntz.
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:36
foarte bine .asa e viata complicata diferenta e ca eu nu renunt.
garbo172990
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:40
bine... tine-te strans de ea... inclusiv cu dintii...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:42
asta facem toti chiar daca nu recunoastem.
garbo172990
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:44
Si eu am o relatie de 2 ani si am stat despartita de iubitul meu timp de 3 luni, cat el a lucrat in alt oras.A fost o decizie pe care am luat-o de comun acord si am stiut ca asta n-o sa ne indeparteze sau ca o sa ne rupa relatia. Ne-am vazut in fiecare weekend si ne vedeam in fiecare seara pe webcam, deci am supravietuit:) asa ca n-ai de ce sa-ti faci griji:)
Just_a_girl
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:03
Mai Ge, sigur vorversti cu 990?

990, Ge se da mult mai destept si superior pentru singurul motiv ca pana acum a dovedit ca este. Ce sa faci?
Doara
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:31
ei, hai, Doara, nu-s chiar asa...

insa stii ca am eu un hobby sa vorbesc cu fiecare idiotzel...
adesea, fara sa vrea, un idiotzel poate emite idei interesante. si chiar poate avea umor... involuntar, desigur... ;)

bun, nu a fost cazul lui 990, care s-a dovedit a fi o clona constipata..:)) :P
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadou! :) [ Criza de timp.si inspiratie] 8 De la: Doara 29 Noiembrie 2010 19:27
Relatie la distanta 45 De la: garbo091118 13 Noiembrie 2010 05:32
Mi-e dor 118 De la: daria_pet 16 Mai 2011 10:45
Doresc un sfat ..o solutie.. 16 De la: Diana_DM 20 Martie 2014 17:51
Cine sa ii mai inteleaga ???? 29 De la: fitze_21 8 Decembrie 2009 12:34
Setari Cookie-uri