Un job a la Roumanie...

De ceva timp tot intru pe garbo si ma uit la postarile tuturor..unele ma amuza, altele ma intristeaza, dupa caz...iete ca ma gandii sa scriu si eu despre un subiect, mai mult sau mai putin interesant. De curand, mi-am schimbat jobul. Asistent manager, un birou nou, frumos, spatios, nu f mult de munca, ce mai! pe placul meu :). Buuun...fara pic de experienta in domeniu, patronii (turci) m-au angajat nu doar pe mine, ci inca alte doua fete pe aceeasi pozitie, proba timp de o luna. Nu ni s-a spus exact in functie de ce anume ne selecteaza, ideea este ca la sfarsitul perioadei respective, fiecare dintre noi va avea un loc de munca; una pe postul de asst.mng, iar celelalte doua vor fi repartizate la alte firme pe care ei le detin.
Momentan, nu am de ce sa ma plang. Teama mea inca de la inceput a fost ca seful se va da la mine, eu voi refuza si uite-asa raman fara loc de munca. Nu s-a intamplat nimic de genul acesta, eu imi vad de treaba mea. Am uitat sa mentionez faptul ca, printre cerintele pe care trebuie sa le indeplinesc, intra si insotirea sefului meu la anumite intalniri. Sambata, baiatul lui isi serbeaza ziua de nastere intr-un club de fite,unde suntem invitati cu totii (fara iubiti/iubite)! Una dintre fete (secretara de cateva luni in firma) a spus ca nu stie daca poate veni singura, nedorind sa aiba probleme cu iubitul. Ce credeti ca s-a intamplat? Domnisoarei i s-a facut lichidarea si i s-a spus ca nu mai au nevoie de serviciile ei. Hmmm, cum o veni asta?? Eu sunt curioasa, asa se intampla doar in Romanica sau peste tot in lume intalnesti si cazuri de genul...?!
garbo106156
Postat pe 21 Iunie 2011 15:08
normal ca nu ai de ce sa te plangi ...
n-am vazut secretara sa se planga!
hai sa ai spor si turcii mai ales!

apropos... si mai lasa beutura si mai invarte in cafeaua aia si mai lasa-l pe shef sa si respire ... ca e vanat deja la fatza ca tzapul....

iar se plictiseste staful!
alfheim
Postat pe 21 Iunie 2011 15:21
Garbolino, vezi ce face gura pacatosului? In cazul de fata, ce scrie mana pacatosului, adica a ta?
Iote unde ai postat. Din faptul ca ai postat acest topic la Sex, imi dau seama ca e cu substrat. Prin urmare, se pare ca nu ai nici o dilema in ce priveste unele obligatii de serviciu. So... de ce ai mai postat?

Adevarul este ca butonistii garboletzi au cam facut o pauza in ultima vreme, trebuia sa apara un topic- prospatura. Sau, ma rog, un dobic - brozbadur, vorba lui Achmed
Thor_again
Postat pe 21 Iunie 2011 16:12
cum o veni asta??


...o veni...ca pana la urma "ti-o pune"

LILO
Postat pe 21 Iunie 2011 16:14


thorele...give my five


am avut aceeasi inspiratiune....
LILO
Postat pe 21 Iunie 2011 16:16
Domnisoara stie foarte bine ca asa se va decide cine si ce post ocupa...nelamurirea ei ramane daca tot asa e si in alte tari...adica ...cu CV bun, ar vrea sa emigreze...Din pacate nu chiar peste tot se practica genul asta de proba...asa ca, tot mai bine in Romanica...aici se pot etala adevaratele talente
ROI2009
Postat pe 21 Iunie 2011 16:53
"Asistent manager, un birou nou, frumos, spatios, nu f mult de munca,"

Nu, nu se intimpla asa nicaieri (mai ales ultima parte a afirmatiei tale).
Ciresica
Postat pe 21 Iunie 2011 20:44
mdap.. zise thorelu' cam ce era de zis... restu-i numa' asa, ca sa ne bagam in seama... da' ma gandii sa nu dea si adminii astia-n depresie, daca tot o sa le ignoram topicele...
zambil
Postat pe 21 Iunie 2011 21:06
zambil
alfheim
Postat pe 21 Iunie 2011 23:02
zambil...ce gura ai...a aparut deja unu' e rau di tat...cre' ca le-ai dat idei...
e depresiv...pana la nevroza....de la prea multa avere...
dor72
Postat pe 21 Iunie 2011 23:27
Ce sa zic, foarte draguti voi, prin comentariile voastre (ca de obicei, de altfel)...
@Alf, cand iti incerci norocul cu CV-ul la n firme, nu te plangi indiferent de job (in limita decentei).
@Thor, am postat la "sex" din neatentie, fiind prima data cand scriu aici. Cat despre motivul pt care am scris acest text, ei bine, incepusem sa ma plictisesc de restul subiectelor. Si am pus eu unul, poate la fel de plictisitor si de neinteresant ca altele. Dar pt ca imi place sa stiu parerile celorlalti, mai experimentati decat mine...asa ca voi ;) intru destul de des pe garbo.
@Lilo draga, mi-o pune daca eu sunt dispusa la genul asta de compromisuri...si daca pana la varsta asta am avut niste principii nu vad de ce le-as incalca acum.
@Ciresica, asa se intampla in multe firme, n-am zis ca sunt platita pt ochi frumosi
Acum, daca nu aveti placere de a conversa, ignorati acest subiect, e simplu!







"Daca n-as avea sentimente, as putea deveni cea mai inteligenta femeie de pe pamant" (Anais Nin)




garbo106156
Postat pe 22 Iunie 2011 16:03
Rectific:

raspunsul meu era de fapt pentru ultima ta intrebare:
"Eu sunt curioasa, asa se intampla doar in Romanica sau peste tot in lume intalnesti si cazuri de genul...?! "
Ciresica
Postat pe 22 Iunie 2011 22:08
156,da-mi voie sa nu te cred..
elisabeta_boia
Postat pe 22 Iunie 2011 23:08
De la: elisabeta_boia, la data 2011-06-22 23:08:39 156,da-mi voie sa nu te cred..


ce anume nu crezi? povestioara scrisa de mine?! hmmm....
garbo106156
Postat pe 23 Iunie 2011 11:25
sunt multe chestii incredibile acolo!
dar las-o asa! ca e de bine!

nici nu o sa se dea turcul / turcii la tine... si tu n-o sa cedezi
"stiu eu cum sa procedez, la ispite nu cedez!!!" - mo
deci, nu ne indoim, ca riscam sa ramanem cocoshatzi!
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 11:41
De la: alfheim, la data 2011-06-23 11:41:21sunt multe chestii incredibile acolo!
dar las-o asa! ca e de bine!

nici nu o sa se dea turcul / turcii la tine... si tu n-o sa cedezi
"stiu eu cum sa procedez, la ispite nu cedez!!!" - mo
deci, nu ne indoim, ca riscam sa ramanem cocoshatzi!



Dragule, n-am avut de-a face cu turci pana acum, dar am incredere in mine!
garbo106156
Postat pe 23 Iunie 2011 12:09
pai ziceai ca patronii sunt turci si te-au angajat.... deci?????

in fine .. aurelile tale!
oricum ma bucur ca ai incredere in tine... si io am!
cum era cantecul ala? "fetelor nu cedati din prima seara!"
la ce bun sa mai asteptzi prima seara, cand timpul costa bani?
cedezi din prima ora! ... decat sa stai degeaba.....(ziceai ca n-ai de facut mare lucru la munca)!?!?
alfheim
Postat pe 23 Iunie 2011 12:33
Ah! Intru prea mult in polemica cu tine si... e o zi asa frumoasa!

garbo106156
Postat pe 23 Iunie 2011 14:51
De la: alfheim, la data 2011-06-23 12:33:16pai ziceai ca patronii sunt turci si te-au angajat.... deci?????

in fine .. aurelile tale!
oricum ma bucur ca ai incredere in tine... si io am!
cum era cantecul ala? "fetelor nu cedati din prima seara!"
la ce bun sa mai asteptzi prima seara, cand timpul costa bani?
cedezi din prima ora! ... decat sa stai degeaba.....(ziceai ca n-ai de facut mare lucru la YESSSS!! Cineva ma sustine!! munca)!?!?
elisabeta_boia
Postat pe 23 Iunie 2011 19:40
Ce-am vrut sa scriu...si ce-a iesit.. Cu scuze!! Am vrut sa spun ca ma bucur ca ..cineva=Alf, ma sustine..in parerea mea ca nu se poate crede asa ceva!! Si noi,cei de pe Garbo..credem orice!!Dar sa fie mai putin ..basm!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Iunie 2011 19:43
De la: elisabeta_boia, la data 2011-06-23 19:43:45 Ce-am vrut sa scriu...si ce-a iesit.. Cu scuze!! Am vrut sa spun ca ma bucur ca ..cineva=Alf, ma sustine..in parerea mea ca nu se poate crede asa ceva!! Si noi,cei de pe Garbo..credem orice!!Dar sa fie mai putin ..basm!


Basmele sunt frumoase in general, nu? Pot fi povestite pe mai departe!
garbo106156
Postat pe 24 Iunie 2011 11:14
io m-am plictisit de basme...zi-ne morala...ne-o insusim...si gata...esti si tu usurata...

ce inseamna " pe mai departe"? ma intereseaza in mod special acel "pe"
merci...
dor72
Postat pe 24 Iunie 2011 12:00
De la: dor72, la data 2011-06-24 12:00:05io m-am plictisit de basme...zi-ne morala...ne-o insusim...si gata...esti si tu usurata...

ce inseamna " pe mai departe"? ma intereseaza in mod special acel "pe"
merci...


Hai bine, fara "pe" Morala trebuie sa o gasesc eu singurica!
garbo106156
Postat pe 24 Iunie 2011 12:59
mai fata, orice basm, are rolul de a educa...
astfel, la sfarsit, apare o invatatura morala , pe care copilul ( cititorul) ar trebui sa o perceapa, sa o inteleaga si sa si-o insuseasca, drept principiu de viata...(asa cum Scufita a promis sa nu mai stea de vorba niciodata cu necunoscuti)
.... cam la asta m-am referit...
dor72
Postat pe 25 Iunie 2011 11:21
Lool..basmele au morala? Si eu care credeam k fabulele-s cu morala....bn k mai sunt oameni inteligentzi sn mai deschida capul si noua astora mai incuiatzi
Pistruiata
Postat pe 26 Iunie 2011 17:53
fetico, tie nu ti-a citit nimeni basme atunci cand erai pitica... sau inca mai esti....

P.S. nu poti descuia nimanui mintea, daca ma-nelegi...
daca tu ti-ai descuiat capul... tot degeaba...e curent...
si daca tot consideri ca ti-ai descuiat capul, macar citeste tot, ca de priceput, ioc...
dor72
Postat pe 26 Iunie 2011 19:23
generatiile.....vorbesc intre ele.....si se inteleg separat.....insa se pare ca nimeni nu realizeaza acest aspect!
ratuscaceaurata
Postat pe 26 Iunie 2011 20:00
Fiecare are dreptul la opinie... Nu e niciun basm in subiectul postat de mine, e cat se poate de real, fiecare intelege ce si cum vrea...
garbo106156
Postat pe 27 Iunie 2011 12:31
ba mi s-au citit basme,dar se incheiau cu acelashi final fericit''shi au trait fericitzi pana la adanci batranetzi''..n-am gasit morala..ink o mai caut...
Pistruiata
Postat pe 27 Iunie 2011 19:32
Dor72,eu te''neleg'' perfect,eshti plictisit k-n toata copilaria ta tzi s-au citit prea multe basme...
Pistruiata
Postat pe 27 Iunie 2011 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Indepartarea ridurilor 14 De la: garbo_407365 24 Aprilie 2017 19:43
Vechiul regim ne-a pedepsit cu viata in comun,.Noul regim ne pedepseste cu "munca pentru degeaba"!. 15 De la: garbo269824 20 Septembrie 2012 21:36
M-am indragostit de.....varul meu!!! 139 De la: cordor 25 Noiembrie 2012 16:30
ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 70 De la: activplus2008activ 7 Iunie 2012 16:16
scoli 2 De la: alfheim 6 Septembrie 2011 17:23
Setari Cookie-uri