confuza

Buna , sunt ioana , am 21 de ani ... hmm nu de mult mi-am facut si eu cont aici e foarte interesant pot spune ..
acum 2 ani si ceva am cunoscut un baiat , ne-a facut cunostinta un prieten comun ... am inceput sa ne vedem ... la inceput destul de des ... dupa o cina si cateva zambete s-a ajuns la sex ... si oricum eu vroiam asta ( in opinia mea a-ti place sa faci sex cat mai des e un lucru bun ) atentie nu extrem de des :)
in fine au urmat intalniri peste intalniri dar odata cu trecerea timpului s-au cam schimbat lucrurile .. adica , inainte ne vedem ieseam in oras si apoi mergeam si faceam sex era chiar amuzant apoi cand intaLnirile au fost tot mai rare asta dupa un an jumate ... eu am cam inceput sa intru in depresii ... chiar daca intre timp mai faceam sex si cu alte pers (destul de rar) tot la el imi era gandul .. am incercat sa tot neg ca tin la el ... pana intr-o zi in octombrie anul asta in care am sunat-o pe mama si printre lacrimi si sugituri i-am zis tot , mama m-a intrebat daca in afara faptului ca avem o relatie sexuale ft interesanta se intampla sa mai avem alte lucruri in comun .... si daca mai vb din cand la tel in afara datilor in care ne vedem ... eu dezamagita i-am rasp ca nu ... si asa este chiar daca atunci cand ne vedem el pare ft dragostos si afectuos si atent ... e doar pe momrent cat stau cu el ... 24 de ore sau mai mult ... apoi nimic ...
mai trebuie mentionat un lucru : la inceputul relatiei eu eram ft emotionata si bucuroasa ca l-am cunoscut insa el si-a dat seama si mi-a taiat elanul imediat spunandu-mi ca daca vreau o relatie serioasa nu este el pers potrivita ..... atunci am inghitit in sec si am ajuns la acest compromis ... ne vedem cand si cand si ptr mine acele momente sunt de vis apoi ignorare totala ... mama mi-a zis doar atat : tu ptr el esti doar o oaza de liniste si relaxare si senzatii tari si atat .... nu merita sa il iubesti .. ptr ca da in cele din urma mi-am dat seama ca il iubesc .. ptr ca de cate ori ajungeam la o cumpana in viata mea inainte de a lua o decizie ma gandeam si la el cum va afecta relatia cu el ...
STIU CA POATE MA CREDETI NEBUNA ! insa as vrea totusi sfaturi realiste
asa nu mai pot continua nu am curajul nici sa ii spun ce simte ptr mine si unde duce relatia asta .... precizez el face acum in februarie 30 de ani
your_mind
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:44
Pai vine la tine ca la prostituate, doar ca nu plateste.
Doara
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:30
Eu nu stiu de ce iti faci asa de multe probleme,doar ai spus ca,ai avut si alte relatii,in paralel,astea se simt,asa ca....
scrichy
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:33
285, tu il iubesti, el nu te iubeste: lucrurile sint simple. E o relatie pur sexuala. Si e putin probabil sa se schimbe ceva... a trecut momentul cind ar fi putut sa se indragosteasca.
Gaseste un pretext si spune-i pa. El poate continua sa se vada cu tine joi si toamna pina imbatrineste si moare. Dar penru tine asta nu face decit sa iti alimenteze niste sperante care n-au nici o sansa sa devina realitate.
quasaria
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:38
Am observat ca se intampla foarte des asa...

balanta sa para mai..."grea"...intr-o parte...

Situatii in care "ei" ofera foarte putin si "ele" ofera foarte mult...

Si cazuri in care "ele" ofera foarte putin si "ei"...totul...

sau,ma rog,asa au ei impresia...pentru ca "nemultumitul" tinde sa isi exagereze implicarea,frustrarile,reprosurile...

Poate ca e bine sa ceri parerea cuiva din afara...
poate ca e bine sa analizezi ce pot spune altii despre ceea ce crezi tu ca traiesti...
si poate ca,daca tii catusi de putin la tine si te respecti vei recunoaste ca...nu toate sunt...asa cum le vezi tu...

Da...mi s-a intamplat si mie...
DORI_
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:58
De la: Dor_marunt, la data 2010-01-17 18:30:59Pai vine la tine ca la prostituate, doar ca nu plateste.
poate ii da un kg de cartofi, sau ii plateste mancarea la restaurant, ca doar si asta e o plata dar ....iasa mai ieftin
yanyacharberet
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:28
Trebuia sa te opresti atunci cand ti-a zis sa nu iti imaginezi o relatie serioasa cu el !
Acum...cred ca ar trebui sa intrerupi intalnirile cu el, sa renunti la acest obicei, iar atunci cand iti mai gasesti cate un f_ckbuddy, sa ramai la stadiul de FB si sa nu mai visezi la floricele pe campii !
Kid0
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:52
imi place de tine ca esti o persoana tare destupata la cap! doar ca te-ai impiedicat in ceva care ai crezut ca e de bine si de durata!

eu n-am nimic cu faptul ca ai avut niste relatii pasagere intre timp... e ok. asta arata insa ca nu erai "full comitment" (sper ca am scris corect) adica angajata cu totul in aceasta relatie. asa ca .... de ce iti faci probleme? ti se pare ca el e "the one"? ti-a spus el ca NU este!

TRECI MAI DEPARTE! URMATORUL!
clippy
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:59
..mie nu mi se pare c ești confuz: ai ntlnit un tip care ți-a plcut, dar el ți-a tiat aripile....așa c te-ai gndit c mai sunt și alți brbați pe lume...

...dac l-ai fi iubit, așa cum susții, nu ai fi putut s faci sex și cu alții...

...nu te mai ntlni cu el și ncearc s ai relații cu un singur partener nainte de a te plnge c nu ești bgat n seam...
daria_
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:08
De la: garbo093285, la data 2010-01-17 17:44:37Buna , sunt ioana , am 21 de ani ... hmm nu de mult mi-am facut si eu cont aici e foarte interesant pot spune ..
acum 2 ani si ceva am cunoscut un baiat , ne-a facut cunostinta un prieten comun ... am inceput sa ne vedem ... la inceput destul de des ... dupa o cina si cateva zambete s-a ajuns la sex ... si oricum eu vroiam asta ( in opinia mea a-ti place sa faci sex cat mai des e un lucru bun ) atentie nu extrem de des :)
in fine au urmat intalniri peste intalniri dar odata cu trecerea timpului s-au cam schimbat lucrurile .. adica , inainte ne vedem ieseam in oras si apoi mergeam si faceam sex era chiar amuzant apoi cand intaLnirile au fost tot mai rare asta dupa un an jumate ... eu am cam inceput sa intru in depresii ... chiar daca intre timp mai faceam sex si cu alte pers (destul de rar) tot la el imi era gandul .. am incercat sa tot neg ca tin la el ... pana intr-o zi in octombrie anul asta in care am sunat-o pe mama si printre lacrimi si sugituri i-am zis tot , mama m-a intrebat daca in afara faptului ca avem o relatie sexuale ft interesanta se intampla sa mai avem alte lucruri in comun .... si daca mai vb din cand la tel in afara datilor in care ne vedem ... eu dezamagita i-am rasp ca nu ... si asa este chiar daca atunci cand ne vedem el pare ft dragostos si afectuos si atent ... e doar pe momrent cat stau cu el ... 24 de ore sau mai mult ... apoi nimic ...
mai trebuie mentionat un lucru : la inceputul relatiei eu eram ft emotionata si bucuroasa ca l-am cunoscut insa el si-a dat seama si mi-a taiat elanul imediat spunandu-mi ca daca vreau o relatie serioasa nu este el pers potrivita ..... atunci am inghitit in sec si am ajuns la acest compromis ... ne vedem cand si cand si ptr mine acele momente sunt de vis apoi ignorare totala ... mama mi-a zis doar atat : tu ptr el esti doar o oaza de liniste si relaxare si senzatii tari si atat .... nu merita sa il iubesti .. ptr ca da in cele din urma mi-am dat seama ca il iubesc .. ptr ca de cate ori ajungeam la o cumpana in viata mea inainte de a lua o decizie ma gandeam si la el cum va afecta relatia cu el ...
STIU CA POATE MA CREDETI NEBUNA ! insa as vrea totusi sfaturi realiste
asa nu mai pot continua nu am curajul nici sa ii spun ce simte ptr mine si unde duce relatia asta .... precizez el face acum in februarie 30 de ani
BUNA...EU ZIC CA ESTE BINE SA ITI CAUTI UN SINGUR PRIETEN...Serios si de incredere.....Si nu mai folosi sexul ca pe un sport....Sa nu iei vreo boala Doamne fereste....
omulsincer
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:31
serios, irina?
Si daca n-are fata unul "de incredere", poate ii spui tu ce ar trebui sa faca, daca sport nu.
Asa si mersul pe jos spre biserica e sanatos, da'nu cred ca ar compensa. La sanatate ma refer, desigur.
quasaria
Postat pe 18 Ianuarie 2010 00:33
SEX=sport extrem,|rino
scrichy
Postat pe 18 Ianuarie 2010 00:36

bunjee jumping (de pe turnu'bisericii, adica)
quasaria
Postat pe 18 Ianuarie 2010 02:28
a face sex si a iubi nu au legatura una cu alta dar a face dragoste si a iubi se completeaza una pe alta
your_mind
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:59
e adanc.. prea adanc. O incadrez la postulate.

anakin
Postat pe 18 Ianuarie 2010 16:32

Si eu am zis unui prieten ca am iubit tare ...un barbat...
la care sec m-a intrebat ce iubire e aia...fara sex...de gradinita?...hai sa fim seriosi...!!!
DORI_
Postat pe 18 Ianuarie 2010 16:41
De la: garbo093285, la data 2010-01-18 15:59:36a face sex si a iubi nu au legatura una cu alta dar a face dragoste si a iubi se completeaza una pe alta


asta e tare profunda! si e de data recenta, adica mai la moda in zilele noastre! e tare cool sa desparti sexul de iubire si sa spui ca faci sex in unele cazuri si ca faci dragoste in alte cazuri sau doar intr-un caz ....

rahat cu perje! ma tut azi ca am chef , ma tut cu tine ca ai trecut pe aici si-mi place de zambetul tau cu ochi albastri dar in week-end sau miercuri seara sunt cu iubirea vietii mele! pe el il iubesc duios si tandru tare, el e cel care-mi face sufletul sa vibreze ! ete na!
clippy
Postat pe 18 Ianuarie 2010 18:35
Ce e asa de greu? Sexul e si o necesitate. Te mananca, te scarpini. Pac, pac.Cu unul te iubesti, cu restul te intretii. Face bine la ten.
Doara
Postat pe 18 Ianuarie 2010 19:04
si face bine si la vertebre deplasate,jur!
elodia
Postat pe 18 Ianuarie 2010 19:08
la vertebre deplasate? asta e o veste buna! nu stiu daca am asa ceva dar ma doare rau spatele intr-un anumit punct! din cand in cand!

asa ca .... pe cai ca se filmeaza!
clippy
Postat pe 18 Ianuarie 2010 19:15
intretine tenul si buna dispozitie!
clippy
Postat pe 18 Ianuarie 2010 19:16
De la: Dor_marunt, la data 2010-01-18 19:04:50Ce e asa de greu? Sexul e si o necesitate. Te mananca, te scarpini. Pac, pac.Cu unul te iubesti, cu restul te intretii. Face bine la ten.
:smlhappy0009: fataaaa ma omori , ma doare pe sub coaste ioiiiiiiiii , dar ce bine le spui
yanyacharberet
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:33
Sunt doar consternata. Observ ca niciodata nu poti spune ca ai vazut de toate. Mereu apare cineva care sa te contrazica. Sau poate oi fi eu demodata. Chiar asa, ce se mai poarta im materie de sex Pana acum am vazut in afara sexului clasic: sexul de intretinere, sexul platonic.
Doara
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:43
sex platonic?? ai nu pe bune, ala=i sex mai?? mamaaaaaaaaa
fleurdelis
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:47
Da fleur. Ma gandeam la fata aia de pe celalalt topic, cea care spunea ca de 2 ani sotul ei iubeste platonic o colega de serviciu.
Doara
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:56
de "sex platonic" e prima data cind aud...

285,
nu se completeaza, ba chiar se anuleaza una pe alta... Daca iubesti, pa pa sex sportiv. scrie pe tine.
quasaria
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:59
bai i orisice caz, asta inseamna ca am facut de-a seeeeeeeeeecs
daca platonicul e sex marfa! vai deci rad de numai pot!
fleurdelis
Postat pe 18 Ianuarie 2010 21:03
tare chestia.....
si....prea multe "din putul gandirii" deodata...nici nu stiu la care sa "ma aplec"....
cat despre "sexu'nu e ca iubirea"...ma raliez concluziei mamei lui bula careia i se plangea nora ca bula merge la altele.....
"las'mama....ca n-o uzeaza......o exerseaza !!!!"
TheDarkRose
Postat pe 18 Ianuarie 2010 21:06
De la: garbo093285, la data 2010-01-18 15:59:36a face sex si a iubi nu au legatura una cu alta dar a face dragoste si a iubi se completeaza una pe alta



Chiar ca esti confuza !
Kid0
Postat pe 18 Ianuarie 2010 22:25
ei nu e kiar aasa confuza, o vrut ea sa spuna ceva acolo...
fleurdelis
Postat pe 19 Ianuarie 2010 01:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DESPRE NOI, FEMEILE! 4 De la: nazirra 8 Iulie 2011 19:31
nelamuriri 7 De la: garbo_2127 4 Mai 2012 16:36
ce pot face cu un sot "bolnav" de inernet? 62 De la: miky65 27 August 2020 14:31
Cum scapi de inhibitii? 10 De la: quasaria 3 Aprilie 2010 19:31
daca as avea 20 de ani.. 55 De la: rica_mld 23 Septembrie 2009 18:13
Setari Cookie-uri