CUM SE PASTREAZA O RELATIE!!

Un barbat si o femeie, pensionari, erau impreuna de peste 60 de ani. Ei impartaseau totul si discutau despre orice.
Nu aveau secrete unul fata de celalalt, cu exceptia unei cutii de pantofi pe care femeia o tinea pe dulapul ei de haine; femeia l-a atentionat pe iubitul ei, inca la inceput, sa nu o deschida sau sa intrebe de ea vreodata.
In toti acei ani, el nici nu s-a gndit la cutie, dar intr-o zi, batrnica se imbolnavi foarte tare si doctorii ziceau ca nu prea mai are sanse sa se insanatoseasca.
Incercnd sa puna toate lucrurile in ordine, batranelul a
luat cutia de pantofi de pe dulap si a pus-o langa patul iubitei sale.
Era si ea de acord ca era timpul sa afle si iubitul ei ce era in acea cutie. Cnd a deschis cutia, erau doua papusi crosetate si o gramada de
bani: in total vreo 25.000 de dolari.
El a intrebat-o despre continutul acestei cutii.
"Cand ne-am mutat mpreun, spune ea, bunica mea mi-a spus ca secretul unei relații este sa nu te certi niciodata.Spunea ca intotdeauna cand ma suparam pe tine, sa tac din gurasi sa crosetez o papusica.
Batranelul era att de impresionat, incat abia isi putea stapani lacrimile...
Doar doua papusi erau in cutie ! Ea fusese suparata numai de doua ori in toti acesti ani in care au trait impreuna? Nu mai putea de fericire!
"Iubito, spuse el, inteleg existenta papusilor, dar toti acesti bani ?"
"Oh! sunt banii pe care i-am obtinut din vanzarea papusilor! zise ea."


Femeile astea! Cata intelepciune!

garbo106156
Postat pe 23 Iunie 2011 14:59
Pai o femeie inteleapta stie sa isi impuna punctul de vedere nu il lase pe barbat ca sa o faca cu nervii...Pt ca uite de ast educatia asta proasta s-a transmis de la barbat la barbat pt ca femeile au fost prea tolerante...Dar de acum ar trebui cam sa se schimbe situatia...pt ca din cauza asta avem parte doar de barbati prosti crescuti,pt ca femeile croseteaza papusi in loc sa isi puna barbatii in banca lor.,iti dai seama ce viata nefericita a avut biata femeie,daca atrebuit sa isi inghita supararea si sa croseteze papusi ca barbatul sa fie fericit...Eu cred ca si femeile au parte de fericire pe lumea asta,,nu sa inghita prostiile barbatilor....Chestia asta cu crosetat papusi cand esti nervoasa pe barbat,,,este in favoarea barbatilor...Eu i-as da cu tigaia in cap daca ma face cu nervii,,pt ca femeia l-a adus pe lume ca fara femeie nici nu ar fii existat,,asa ca sa aiba respect pt femei..Dar greseala femeilor ca a tolerat prea mult prostiile barbatilor si din cauza asta asta s-a ajuns in halul asta...Au distrus barbatii lumea cu prostiile lor..O femeie care tace sau croseteaza papusi atunci cand o enerveaza barbatul,,dupa parerea mea este o fraiera..Barbatii trebuie pusi la punct.....sa respecte femeia si sa isi cunoasca limitele
ingerasulluptator
Postat pe 23 Iunie 2011 15:54
..nah..
barbatilor......matriarhatul va paste...



p.s. am scris bine matriarhat?!?!?
cu atatea balbaieli...ne intimidifastacim p'ici-lea
LILO
Postat pe 23 Iunie 2011 16:10


..156...frumoasa istorioara...poate era mai potrivita pe alt topic....

daca si numai daca este creatie proprie
LILO
Postat pe 23 Iunie 2011 16:14
De la: LILO, la data 2011-06-23 16:14:15

..156...frumoasa istorioara...poate era mai potrivita pe alt topic....

daca si numai daca este creatie proprie


streanguri trebuia sa croseteze, asta te descarca mai bine chiar daca nu se strang multi bani din vanzarea lor.
charmelen
Postat pe 23 Iunie 2011 16:47
De la: LILO, la data 2011-06-23 16:14:15

..156...frumoasa istorioara...poate era mai potrivita pe alt topic....

daca si numai daca este creatie proprie


streanguri trebuia sa croseteze, asta te descarca mai bine chiar daca nu se strang multi bani din vanzarea lor.
charmelen
Postat pe 23 Iunie 2011 16:47

...charmelen...ce suparice esti pre ei....
LILO
Postat pe 23 Iunie 2011 16:49
Pfuuu...e al doilea subiect pe care il postez gresit!! Sorry, chiar nu mi-am dat seama...again! Si am uitat sa pun ghilimele, nu este scrisa de mine, este o istorioara destul de veche!

Ingerasule...cred ca ai un suflet tare bun, pari un copil cuminte Dar eu cred ca femeia a stiut ea de ce a stat sa croseteze!
garbo106156
Postat pe 23 Iunie 2011 17:10


stra-stra-stra istoeioarei era cu boabele de fasole....

LILO
Postat pe 23 Iunie 2011 17:24

Lilo, pare o idee buna totusi, dar ce-as putea strange eu, de ex., dar sa fiu siguraca strang niste banuti, ca cu kl de fasole....cam greu ma imbogatesc!



ei, clarmelen, multe te-om ajuta la impletit...
Eugenia69
Postat pe 23 Iunie 2011 17:36
Eu stiam istorioara cu cartofi...in cutie erau 3 cartofi si 50000 de euro! Si mai era una buc. istorioara...cu "de cate ori s-au inselat unul pe altul" Mosul avea in citia lui 6 boabe de fasole...si babuta doar una....din restul ii facuse de multe ori...iahnie!!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Iunie 2011 19:37
o relatie...o legatura, in speta....se tine cel mai bine cu noduri....multe si groase....
si se pastreaza la macerat vreo...x ani....dupa care se administreaza sub forma de tinctura...picatura cu picatura...
sigur, pot aparea reactii adverse...care pot duce la "leziuni" grave cauzatoare de moarte ( a relatiei)
in functie de organism...unora le poate parea de tolerat...altora acceptabila...altora...amara ca pelinul....sau chiar cucuta....( asta pentru cei slabi de inger)
administrata pe termen lung, in dozele recomandate, poate crea dependenta ( ceea ce e foarte bine)...sau dimpotriva...intoleranta 100% ...dommage...

dor72
Postat pe 23 Iunie 2011 21:04
De la: dor72, la data 2011-06-23 21:04:21o relatie...o legatura, in speta....se tine cel mai bine cu noduri....multe si groase....
si se pastreaza la macerat vreo...x ani....dupa care se administreaza sub forma de tinctura...picatura cu picatura...
sigur, pot aparea reactii adverse...care pot duce la "leziuni" grave cauzatoare de moarte ( a relatiei)
in functie de organism...unora le poate parea de tolerat...altora acceptabila...altora...amara ca pelinul....sau chiar cucuta....( asta pentru cei slabi de inger)
administrata pe termen lung, in dozele recomandate, poate crea dependenta ( ceea ce e foarte bine)...sau dimpotriva...intoleranta 100% ...dommage...



dar nodurile se mai si desfac daca nu sunt stranse bine
garbo106156
Postat pe 24 Iunie 2011 13:01
De la: elisabeta_boia, la data 2011-06-23 19:37:06Eu stiam istorioara cu cartofi...in cutie erau 3 cartofi si 50000 de euro! Si mai era una buc. istorioara...cu "de cate ori s-au inselat unul pe altul" Mosul avea in citia lui 6 boabe de fasole...si babuta doar una....din restul ii facuse de multe ori...iahnie!!



e mai buna povestioara ta...tine mai mult de foame!
garbo106156
Postat pe 24 Iunie 2011 13:02
156, eu cred ca am fost explicita...pot dezvolta daca crezi ca e nevoie pe undeva....
rolul macerarii este de a dizolva nodurile...pentru armonizare si finete....
ce ma tot provocati, ha?
dor72
Postat pe 24 Iunie 2011 13:07
De la: dor72, la data 2011-06-23 21:04:21o relatie...o legatura, in speta....se tine cel mai bine cu noduri....multe si groase....
si se pastreaza la macerat vreo...x ani....dupa care se administreaza sub forma de tinctura...picatura cu picatura...
sigur, pot aparea reactii adverse...care pot duce la "leziuni" grave cauzatoare de moarte ( a relatiei)
in functie de organism...unora le poate parea de tolerat...altora acceptabila...altora...amara ca pelinul....sau chiar cucuta....( asta pentru cei slabi de inger)
administrata pe termen lung, in dozele recomandate, poate crea dependenta ( ceea ce e foarte bine)...sau dimpotriva...intoleranta 100% ...dommage...





tête de l'homme blesse.....




ratuscaceaurata
Postat pe 24 Iunie 2011 13:12
nici cu franceza n-ai nicio legatura....
mai insista la "blesser" asta...poate, poate....

si pentru "l'homme" se impune alt termen...
iar articolul ala....hmmmm....

pe intelesul tau ( daca ar fi posibil asa ceva) termenii aceia, pusi impreuna...asa cum ai facut-o tu , nu inseamna nimic....intelegi?

dar parca ziceai ca esti unguroiaca...desi asta nu este deloc o scuza....
dor72
Postat pe 24 Iunie 2011 13:21
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-23 15:54:40Pai o femeie inteleapta stie sa isi impuna punctul de vedere nu il lase pe barbat ca sa o faca cu nervii...Pt ca uite de ast educatia asta proasta s-a transmis de la barbat la barbat pt ca femeile au fost prea tolerante...Dar de acum ar trebui cam sa se schimbe situatia...pt ca din cauza asta avem parte doar de barbati prosti crescuti,pt ca femeile croseteaza papusi in loc sa isi puna barbatii in banca lor.,iti dai seama ce viata nefericita a avut biata femeie,daca atrebuit sa isi inghita supararea si sa croseteze papusi ca barbatul sa fie fericit...Eu cred ca si femeile au parte de fericire pe lumea asta,,nu sa inghita prostiile barbatilor....Chestia asta cu crosetat papusi cand esti nervoasa pe barbat,,,este in favoarea barbatilor...Eu i-as da cu tigaia in cap daca ma face cu nervii,,pt ca femeia l-a adus pe lume ca fara femeie nici nu ar fii existat,,asa ca sa aiba respect pt femei..Dar greseala femeilor ca a tolerat prea mult prostiile barbatilor si din cauza asta asta s-a ajuns in halul asta...Au distrus barbatii lumea cu prostiile lor..O femeie care tace sau croseteaza papusi atunci cand o enerveaza barbatul,,dupa parerea mea este o fraiera..Barbatii trebuie pusi la punct.....sa respecte femeia si sa isi cunoasca limitele
Ratacita001
Postat pe 25 Iunie 2011 06:59
bravo si banii ia lasat tot lui sa ii cheltuie? mare proasta
Ratacita001
Postat pe 25 Iunie 2011 07:03
De la: garbo209548, la data 2011-06-25 07:03:19bravo si banii ia lasat tot lui sa ii cheltuie? mare proasta





nazdravana
Postat pe 25 Iunie 2011 08:31
De la: elisabeta_boia, la data 2011-06-23 19:37:06 Si mai era una buc. istorioara...cu "de cate ori s-au inselat unul pe altul" Mosul avea in citia lui 6 boabe de fasole...si babuta doar una....din restul ii facuse de multe ori...iahnie!!

asta e mai aproape de realitate!
marceltuky
Postat pe 25 Iunie 2011 11:12
De la: dor72, la data 2011-06-24 13:07:41156, eu cred ca am fost explicita...pot dezvolta daca crezi ca e nevoie pe undeva....
rolul macerarii este de a dizolva nodurile...pentru armonizare si finete....
ce ma tot provocati, ha?


Pai si in cazul de fata? Au stat oamenii atatia ani impreuna, a existat "armonizare si finete" ca doar au rezistat impreuna pana acum, dar la sfarsit ce s-a intamplat? Aa, da, ea i-a lasat o suma mare de bani, sa traisca in liniste...fara ea!!
garbo106156
Postat pe 25 Iunie 2011 12:36
De la: garbo209548, la data 2011-06-25 07:03:19bravo si banii ia lasat tot lui sa ii cheltuie? mare proasta


pai or fi fost mai multi bani, aia or fi ramas...femeia a tinut cu casa!!
garbo106156
Postat pe 25 Iunie 2011 12:38
De la: garbo106156, la data 2011-06-25 12:36:29
Pai si in cazul de fata? Au stat oamenii atatia ani impreuna, a existat "armonizare si finete" ca doar au rezistat impreuna pana acum, dar la sfarsit ce s-a intamplat? Aa, da, ea i-a lasat o suma mare de bani, sa traisca in liniste...fara ea!!


si asta nu e tot finete si "armonizare"?
dor72
Postat pe 25 Iunie 2011 12:50
De la: marceltuky, la data 2011-06-25 11:12:52
De la: elisabeta_boia, la data 2011-06-23 19:37:06 Si mai era una buc. istorioara...cu "de cate ori s-au inselat unul pe altul" Mosul avea in citia lui 6 boabe de fasole...si babuta doar una....din restul ii facuse de multe ori...iahnie!!

asta e mai aproape de realitate!
"RAULE!" trebuia sa spui...NU!Niciodata,dar niciodata..femeia nu-si insala..sotul..!1 Numai si numai..barbatii,isi insala sotiile cu..alte sotii..ale..altora..!!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Iunie 2011 16:12
La barbati oricum nu le plac femeile cinstite......Pt ca daca ele femeile sunt cinstite,,pretind si barbatilor sa fie cinstiti cu ele...sI BARBATILOR nu le place corectitudinea.....Sau le plac femeile corecte,,,,ca sa fie corecte cu barbatii,dar ei barbatii sa nu fie cinstiti si sa le faca pe femei sa moara de inima rea,,,sa se imbolnaveasca...sa nu lupte pt corectitudine...Este automat logic...o femeie care este cinstita in adevaratul sens al cuvantului vrea ca si sotul ei sa fie cinstit cu ea in adevaratul sens...Dar unde mai gasesti asa ceva...pt ca oamenii se strica unii pe altii
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2011 16:29
hahaha,mi-a placut/
dar e adevarat,trebuie sa nu te certi,sa certi cu iubire.
sa spui doar cu ton frumos,si daca nu se poate cu frumosul,sa o lasi balta.....
d
daniilia
Postat pe 25 Iunie 2011 21:05
daca nu se poate cu frumosul ( asta o fi sotul) sa o lasi balta...( asta o fi sotia...sau amanta?
da, da, da...sa certi cu iubire...mare iubire...de mori...
D
dor72
Postat pe 25 Iunie 2011 21:07
De la: daniilia, la data 2011-06-25 21:05:03hahaha,mi-a placut/
dar e adevarat,trebuie sa nu te certi,sa certi cu iubire.
sa spui doar cu ton frumos,si daca nu se poate cu frumosul,sa o lasi balta.....
d
Da a certa cu iubire inseamna....Sa iti arati ca iti pasa de aproapele tau,,,dar in acelasi timp sa fii si autoritar,,,sa nu il lasi sa profite de tine...Dar iubirea in suflet se castiga prin rugaciune...Trebuie sa il rogi pe Dumnezeu sa iti dea iubire in suflet....Sa te incarce de energie pozitiva...Pt ca daca un om nu are iubire si caldura in inima pt aproapele nu poate oferi iubire....si asta este ca a-ti impune punctul de vedere.....trebuie sa o faci hotarat,fara ura...
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2011 16:59
Si psihologia fiecarui om este ca daca iti impui punctul de vedere sa iti pretinzi niste drepturi si tu trebuie sa oferi aceleasi lucruri...Pt ca daca un om pretinde corectitudine de la ceilalti dar el nu este corect cu ceilalti degeaba isi bate gura pt ca nu il ia nimeni in serios...Pt ca un om sa te ia in serios tu trebuie sa ii demostrezi ca esti un exemplu pt el...si ca un om sa poata fii exigent cu ceilalti oameni mai intai trebuie sa se puna el insusi la punct cu regulile morale.....si sa fie exigent cu el insusi ca ceilalti sa il ia in serios....Pt ca atunci cand un om se impune,celalalt om se uita ce fel de om esti...Si daca tu nu esti un om cinstit si pretinzi ca ceilalti sa fie cinstiti cu tine esti considerat in ochii ceilalti chiar daca ei nu iti spun fata,,esti considerat nebun de legat
ingerasulluptator
Postat pe 27 Iunie 2011 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
legat de educatia copiilor 8 De la: ingerasulluptator 14 Octombrie 2012 21:04
oare cine ma poate intelege 189 De la: anastasya 19 Septembrie 2010 12:56
Am o problema-ejaculez prea repede:( 31 De la: garbo_506925 27 August 2020 07:32
Orgasmul feminin-o analogie interesanta 137 De la: garbo_11407 7 Ianuarie 2015 16:18
Elena Udrea a lipsit dela noaptea lui Hitler... 1 De la: VOIAJOR 30 Noiembrie 2012 15:34
Setari Cookie-uri