alcoolul-dusmanul fericirii

sau hamey, mey!
As_ninge
Postat pe 15 Mai 2011 23:45
De la: As_ninge, la data 2011-05-15 23:45:16sau hamey, mey!


hamey sau japitza, ma rog... :D
astea or fi treburile tale, mey...
eu nu ma amestec...
ia incearca sa sari peste postarile mele, pls...:P
:)))

eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 23:46
Mai pleja, cif! Gat it! Mey!
As_ninge
Postat pe 15 Mai 2011 23:49
no bine,....ia si ninge peste tine, daca vrei, ca eu nu agreez zapada.
:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 23:52

... "cif"....
quasaria
Postat pe 15 Mai 2011 23:52
deeaaa... vorbeste si ea in limbi...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 15 Mai 2011 23:54
facandu-ma ca nu observ iritatul ieftin, "mey", o sa te rog sa ti vezi de discutiile serioase de aici, mey, si sa ignori limbile si ce fac eu, gat it, "mey-cif"? Senc iu!
As_ninge
Postat pe 15 Mai 2011 23:58
bai za uei, mei, e ultima adresare directa! Mi se cam indoaie de intepaturi de genul asta...!
As_ninge
Postat pe 16 Mai 2011 00:00
De la: As_ninge, la data 2011-05-15 23:58:48facandu-ma ca nu observ iritatul ieftin, "mey", o sa te rog sa ti vezi de discutiile serioase de aici, mey, si sa ignori limbile si ce fac eu, gat it, "mey-cif"? Senc iu!


ca daca nu... ce, MEY?! :)))
eu_geminy
Postat pe 16 Mai 2011 00:00
De la: As_ninge, la data 2011-05-16 00:00:04bai za uei, mei, e ultima adresare directa! Mi se cam indoaie de intepaturi de genul asta...!

pai vezi-ti de treaba ta si de nutretzurile tale, ca nu eu te-am interpelat...
:))))

PS: MEY...:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Mai 2011 00:01
De la: quasaria, la data 2011-05-15 23:52:43
... "cif"....


Se referea la Codul de Identificare Fiscala, mey q...
deh, obsesii si angoase ca la toti oamenii...:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Mai 2011 00:11
cei cu apelativul CIF, nu au obsesii si angoase. doar toti ceilalti!!
As_ninge
Postat pe 16 Mai 2011 00:16
da' chiar toti ceilalti, MEY?!!! :O
vai vai vai...

hai s...erios... :))))
:P
eu_geminy
Postat pe 16 Mai 2011 00:19
Sa nu iti para rau ca te-ai despartit de el .
Alcoolul e dusmanul nr.1 al familiei.
Iti spun din propria experienta.
Am avut un frate alcoolic ,am incercat tot ce e omeneste cu el si noi familia lui si sotia lui si fata.
L-am dus la clinica ,l-am supravegheat am vorbit de multe ori si nu am reusit sa il facem sa scape de boala.Ca in definitiv e o boala de care nu poate scapa decat cel f f f foatre puternic.
Problema e ca au de suferit toti cei dein jurul celor alcoolici.
Nepoata mea ani de zile nu a vrut sa aiba nici un prieten pentru ca credea ca toti barbatii sunt alcoolici..Abia acum dupa 5 ani de la moatea fratelui meu are un prieten care noroc ca nu bea.
Cumnata mea a ramas cu trauma pe viata.
Amprenta a ramas si asupra baiatului meu care foarte rar bea un pahar de alcool.
Nu te uita inapoi uitate inainte pentru ca sigur nu ai pierdut nimic .ai castigat dreptul tau la o viata fericita.
garbo176391
Postat pe 18 Mai 2011 12:48
multumesc ptr sfaturi si pareri...mai greu...dar voi trece si peste acest lucru....pacat de cat de mult ne-am iubit..
tzuk24
Postat pe 19 Mai 2011 00:29
Chiar l-ai iubit? sau ai iubit doar " imaginea"?Acorda-i o sansa, daca l-ai iubit atit de mult daruieste-i inca o luna din viata ta si demonstreaza-i ca ii esti alaturi, poate inca nu e "cronic". Demonstreaza-i cit de multe se pot face impreuna daca nu bea. De obicei bautura schimba fizionomia , cum de nu ti-ai dat seama la inceputul relatiei? doar nu te-ai indragostit de un barbat desfigurat de bautura? sau poate esti tu" PROBLEMA" lui ?
marianamirela
Postat pe 19 Mai 2011 20:08
SCHIMBARI AU FOST TOT TIMPUL, DAR IN BINE.I-AM ACORDAT INK O SANSA...DE FAPT NE-AM ACORDAT INCA O SANSA...INCA MAI SPER CA IUBIREA O SA INVINGA...SI TOTUL SE VA TERMINA BINE....
tzuk24
Postat pe 20 Mai 2011 18:17
fata, n-are legatura cu iubirea pentru tine, omul are o problema cu el, intelegi ?
si-o sa/ti faca viata un iad , intre perioade de abstinenta si promisiuni ca va fi ca inainte si recaderi..
el trebuie sa/si dea sansa si sa ceara ajutor profesionist...pentru 7 luni de relatie, nu/ti strica o viata si nu suporta mizerii traind din amintiri frumoase. Nu fa pe salvatorul.
parerea mea..sunt barbati garla pe lume, da o sansa reala cuiva care nu te minte, zic eu..

da-ti tie, in primul rand. succes.
Freya__
Postat pe 20 Mai 2011 18:39
AHA! Cunosc..primul meu sot..avea acest viciu..pana ne-am casatorit,s-a abtinut ,desi multi mi-au spus de viciul lui nu i-am crezut..ziceam c-o sa reusesc EU sa-l fac sa nu mai bea..Aiurea!Cui ii place sa bea..v-a mai bea..e un drog!si dupa 5 ani de incercat..am renuntat,am divortat..noroc ca n-am avut copii cu el!!Cu cel de-al 2-lea sot,nu am astfel de probleme-alcoolul,dar in fiecare casnicie e ..o problema,mai mult,mai putin sau de loc...ascunsa,spusa...dar peste unele se poate trece cu vedera.Dar peste "patima'alcoolului..niciodata!1Sfat:renunta la el,cat ar fii de greu..!!
elisabeta_boia
Postat pe 21 Mai 2011 11:12
AHA! Cunosc..primul meu sot..avea acest viciu..pana ne-am casatorit,s-a abtinut ,desi multi mi-au spus de viciul lui nu i-am crezut..ziceam c-o sa reusesc EU sa-l fac sa nu mai bea..Aiurea!Cui ii place sa bea..v-a mai bea..e un drog!si dupa 5 ani de incercat..am renuntat,am divortat..noroc ca n-am avut copii cu el!!Cu cel de-al 2-lea sot,nu am astfel de probleme-alcoolul,dar in fiecare casnicie e ..o problema,mai mult,mai putin sau de loc...ascunsa,spusa...dar peste unele se poate trece cu vedera.Dar peste "patima'alcoolului..niciodata!1Sfat:renunta la el,cat ar fii de greu..!!
elisabeta_boia
Postat pe 21 Mai 2011 11:12
de ce a ales calea asta?intreaba`l pe el nu o gramada de necunoscuti care,de cele mai multe ori,fac misto...consulta`te cu prietenii si familia si nu mai cere sfatul unor necunoscuti
mihaela908
Postat pe 21 Mai 2011 11:27
Si tu te numeri printre apropiati? Vai ce pretentie absurda.
garbo172845
Postat pe 21 Mai 2011 11:34
ladyDY
Postat pe 21 Mai 2011 11:37
Unele doamne s-au apucat si ele de bautura ca sa injumatateasca portia. Cand sotii se intorceau acasa le gaseau pe sotii bete moarte piuind prin gradine.Ei si-au dat seama de mai multe aspecte.
-Daca si sotia bea, raman ei fara bautura.
-Daca sotia bea, s-ar putea sa devina violente, sa-l bata pe directorul manager si sa ramana fara servici, ceea ce este o situatie nasoala, fiindca disparea sursa de finantare.
Singura situatie acceptabila era sa interneze sotia la dezalcoolizare si s-o treaca pe sucuri: Pepsi cola, Coca-cola, Fanta si sprite.Iar a doua solutie era sa schimbe restaurantul si sa bea la un bufet in cartier, undeva unde pana si cainilor le era frica sa treaca pe acolo.
garbo172845
Postat pe 21 Mai 2011 11:41
Buna scumpa mea Lady. Salutari de la prietenul tau piratul Jack Sparrow.
garbo172845
Postat pe 21 Mai 2011 11:42
piratule unde ai ajuns cu scrisul???? ai ramas dator cu un raspuns !!! o zi placuta !!!!
ladyDY
Postat pe 21 Mai 2011 11:50
La multi ani cu sanatate tuturor!
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Mai 2011 12:00
BUNA SEARA!MI AU ATRAS ATENTIA RANDURILE SCRISE DE TINE,EU LA RANDUL MEU AM TRAIT UN ASTFEL DE CALVAR ,IAR ACUM TRAIESC CONSECINTELE! AM TRAIT 12 ANI LANGA UN BARBAT CARE AM CREZUT CA MA VREA CU ADEVARAT IN VIATA LUI SI MA IUBESTE!A FOST O TOTALA EROARE !DACA LA INCEPUT A INCEPUT SA BEA IN GLUMA ,DUPA CATIVA ANI A DEVENIT UN OBICEI ZILNIC,SE NASCUSE DEPENDENTA !SA TRANSFORMAT IN BOALA CRONICA ,IAR DE 1 AN A DEVENIT SI CONSUMATOR DE ENDOBOTANICE !ANI LA RAND AM INCERCAT DIVERSE METODE PT AL INDUPLECA SA ACCEPTE UN TRATAMENT SI AJUTOR PSIHIATRIC ,TOTUL A FOST IN ZADAR AVEM UN COPIL INPREUNA DE 3 ANI JUMATAE,PT EL A INCERCAT SA SALVEZ ACEASTA RELATIE !TOT EFORTUL ,DRAGOSTEA SI SPRIJINUL MEU AU FOST IN ZADAR !!!DUPA 4 INTERNARI LA DEZALCOLIZARE DE CATEVA ZILE SI ABSISTENTE DE MAX 8-10 LUNI DECADEA DIN NOU !IN FINAL AM LUAT HOTARAREA SA RENUNT DEFINITIV LA TOT PT CA AM INTELES CA PANA NU CONSTIIENTIZEAZA CA ARE O GRAVA DEVIERE DE COMPORTAMENT SI SANATATEA DISTRUSA NU SE VA LASA NICIODATA DE ACESTE VICII CARE I AU DISTRUS VIATA SI SANATATEA ,IAR EU M AM DISTRUS PSIHIC DANDUI PREA MULTE SANSE SA SE INDREPTE .DACA NU PRACTICI ABSISTENTA TOT RESTUL VIETI SI NU LUPTI IN FIECARE SECUNDA SA TE REABILITEZI FACAND PSIHOTERAPIE SI DUCAND UN MOD DE VIATA SANATOS NU TE VEI VINDECA NICIODATA !EL ARE 32 ANI ACUM ARE VIATA INAINTE DAR SI A DISTRUSO !IAR EU MI AM DISTRUSO PE A MEA STAND ALATURI DE EL SI LUPTAND INPOTRIVA ACESTUI VICIU!!! AM RAMAS SINGURA CU UN COPIL FARA CASA SI CU FOARTE MULTE DATORII!!! ESTE UN SACRIFICIU FOARTE MARE PE CARE IL FACI INTR UN ASTFEL DE CAZ ,STAND ALATURI DE UN OM CARE A ALES CEA MAI JOSNICA CALE DE A SI SOLUTIONA PROBLEMELE!!!INCERCAND SA IL SALVEZI PE EL TE AUTODISTRUGI PE TINE PSIHIC!!!NUMAI CINE A SI DORESTE CU TOATA FIINTA SA SE INDREPTE SI SA PUNA CAPAT UNUI ASTFEL DE VICIU VA REUSI ,CINE NU CONSTIENTIZEZA CAT DE SCUMPA ESTE VIATA SI SANATATEA SI CAT RAU FACE CELOR DIN JURUL LUI NU SE VA INDREPTA NICIODATA!!!
ALYZE
Postat pe 21 Mai 2011 20:38
OK, nu reusesc sa citesc, ma ustura ochii de atatea majunscule...
de ce pana ta zbieri?!...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 21 Mai 2011 21:00
De la: tzuk24, la data 2011-05-15 20:32:39astazi mi-am luat si eu inima in dinti si am sa spun ce "durere" am pe suflet...in septembrie 2010 am cunoscut un tip care parea sa fie "printul"...asha a si fost timp de 7 luni,cel mai calculat,destept, descurcaret,respectuoas barbat...din pacate in ultima luna a inceput sa bea...prima data a zis k a fost o intamplare,a doua oara m-am gandit ca poate are ceva probleme...dar a refuzat sa vorbeasca si..a refuzat sa mai stea treaz.are o situatie foarte buna un loc de munca pe care multi si l-ar dori, are casa...si ma avea si pe mine...femeia care il iubea mai mult decat orice pe lume.am incercat sa ii fiu alaturi, sa il ascult, sa il inteleg..in speranta ca o fi doar o "perioada" mai grea si k impreuna vom trece peste ea.el s-a afundat si mai mult in alcool...iar eu l-am lasat cu alcoolul.v-as ruga sa imi spuneti, dk aveti vreo idee, de ce a ales aceasta cale??????????
A e un betiv cauta-ma pe mine sint model
ion_11
Postat pe 22 Mai 2011 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce pot face sa ies din stare asta 86 De la: Doinita201 2 Septembrie 2010 22:28
DANSURI FOLCLORICE ROMANESTI 47 De la: floare_cu_colti 1 Ianuarie 2011 21:11
dragoste imposibila... 45 De la: crina92 25 Martie 2010 18:28
Rugaminte fierbinte catre doamnele inteligente 133 De la: garbo265966 5 Iulie 2012 17:40
demoralizat 8 De la: fleurdelis 17 Martie 2010 02:33
Setari Cookie-uri