sa fim calmi!!!

sunt zen...sunt zen...sunt zen...

sunt pe dreaq,c-as strange-o pe asta de gat!
precizilla
Postat pe 8 Mai 2011 18:59
daca n-are respect pentru tine ,n-ai ce cauta in patul lui ,indiferent cat l-ai iubi
garbo107589
Postat pe 17 Mai 2011 01:45
De la: demonsauinger, la data 2011-05-04 11:08:38mportant este sa invatam sa fim calmi indiferent de situatie.nimic sa nu ne disturbe linistea sufleteasca.nu trebuie sa ne lasam atrasi ca intr-o turbina de situatiile negative. cu calmitate si exercitiu de vointa putem evita "ce ne enerveaza".depinde numai de alegerea noastra daca vrem sau nu , sa fim calmi!


Da, dar nu ne putem totusi programa fix cum ai descris acolo incerc sa fiu , sa fac si in general imi iese, neh , dar alteori, eh - te coplesec problemutele, care se aduna si-ti creeaza stare de disconfort, de nervisori... eu am o astfel de stare chiar astazi, da' tot ce pot sa fac e sa o depasesc, si cat mai repede
hot_coffee
Postat pe 17 Mai 2011 11:07
voi altceva nu mai stiti? nu observati ca au fugit si ah- mezii si cu produsul extremilor? cu tatuatii si tatulatii, cu thorii si memonustiu cum? cind vine cind fuge, cind sinteti bune cind rele, cind calme cind necalmate. ce e asta? de la voi sint pretentii, voi aveti deschideri ample , plaja mintii este plina de idei precum plaja marii de mucuri de tigari din sezoanele trecute... mai, un subiect serios, pt lunmea care va ido-latri-zeaza
garbo007525
Postat pe 17 Mai 2011 11:33
hot _coffee,crezi ca merita ceva pe lumea asta sa te enervezi?cea mai mare bogatie a omului este sanatatea.iti doresc o viata fara probleme existentiale.
ratuscaceaurata
Postat pe 17 Mai 2011 11:59
525,ai prea buna parere despre umanoizi.atata timp cat se idoLATRA(cu i din a)zeaza si intre ei ,se merita unul pe altul.e chestie de "alchimie" inter-relationara!
ratuscaceaurata
Postat pe 17 Mai 2011 12:10
mmmda.... ! io am ramas calm de tot, am trecut prin topic ca rata prin apa... nu s-a prins nimic de mine ! apropo, parca mai era cineva care isi punea ruj pe sfarcuri, ca sa dezobisnuiasca copilul de tzatza.... !!! ahhhh... tzatzele alea... !!!
barboneli
Postat pe 17 Mai 2011 22:45
sa fim calmi !
intrebare la radio erevan " ce sa facem daca se anunta un cutremur mare ? "
raspuns " va infasurati in cearsafuri si va indreptati cu calm spre cimitir ! '
intrebare " de ce cu calm ? "
raspuns " ca sa nu produceti panica ! "
elodia
Postat pe 18 Mai 2011 16:57
e tare bancul!! se incadreaza in regulile topicului...
angy_033
Postat pe 21 Mai 2011 18:16
chiestia cu bancul bun,e ca "romanii au talent".....totusi fiti calmi !apocalipsa a intrat si ea in criza,iar dupa cum spune Baselu; "nu am iesit din criza inca".......
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Mai 2011 18:28
iesirea din criza a fost anuntata de vreo cateva ori bune ... ultima acum vreo 2 saptamani parca ... cred ca vroiau sa pacaleasca apocalipsa ...
sau poate chiar ma iesit din criza, de nu veni inca apocalipsa.... cica era programata pentru miezul noptii trecute
n'o fi prins ratabuzul sau o fi ramas prin gropi pe undeva
hai sa traim!
sau ne-a mai lasat sa sarbatorim costicii si leanele
ce chef ar fi fost azi in familia lui leana si costel ... pfffffffffff
alfheim
Postat pe 21 Mai 2011 18:33
Alfi,inca sarbatorim,asa ca la multi ani tuturor! nimic nu se va schimba ,iar noi tot intr-o dolce far niente vom coexista.....apropo de criza si politichie......in concluzie va invit la calm !
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Mai 2011 18:52
si eu va invit la bere, vin, dans, wisky si prajituri .. si fripturi ...
sau pentru cine doreshte ... am mancare chinezeasca : mici, pizza, kebap, shorma cu de toate si alte sortimente din astea!!!
alfheim
Postat pe 21 Mai 2011 19:22
da' de ce ne inviti ?
Mielutza
Postat pe 21 Mai 2011 19:26
ca sa va calmati.
daca nu stiai, "alfheim" vine de la "elena"
deci ie ziua lui!
Thor_again
Postat pe 21 Mai 2011 19:32
deci iel ie o iea?

esme
Postat pe 21 Mai 2011 19:55
atunci Elena ,la multi ani! si tot ce iti doresti......multumim pt invitatie si pastreaza cate ceva poate pt alta zi,sau iti este frica singurica.......ora sase a trecut!!......asteptam cu calm sa vedem ce mai zice iar Harold Camping-"prezicatorul".....
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Mai 2011 20:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PITIPOANCE 144 De la: dor72 27 Martie 2011 11:01
O zi obisnuita din viata voastra 37 De la: Yellowrose 11 Octombrie 2010 19:35
CUM SA SUPRAVIETUIESC DUPA O DRAMATICA DEZAMAGIRE ? 8 De la: sora_ilsi 4 Ianuarie 2011 00:23
Numai divorturi nimic interesant??? 43 De la: vieru_cezar_iasi 26 Iunie 2010 13:30
Elevii fac spondiloza de la ghiozdane! 15 De la: garbo193607 10 Iunie 2011 17:13
Setari Cookie-uri