Nu stiu ce vreau

De la: quasaria, la data 2011-05-02 19:02:01ea nu e fericita acum cu el...cum crezi ca ar fi fericita peste 20 de ani?


Pai tocmai asta incercam s-o fac si eu sa vada. Noi am vazut, am tras concluzii, trebuie sa-i deschidem si ei ochii, nu?
Lidiaolteanu
Postat pe 3 Mai 2011 16:17
Cam in situatia asta sunt eu si ostul meu!Eu ambitioasa,el lasa-ma sa te las.Avem copil mare nu s-a pus problema unui divort,suntem casatoriti de 20 de ani.Dar uite ca neavand nici un fel de initiativa nici macar cand facem sex,am ajuns sa-l insel.Cam tarziu ....cam de anul trecut.Iti garantez ca tu o vei face mult mai devreme..........pari o altfel de tipa.Eu zic sa te mai gandesti sa nu-si para rau mai tarziu!
garbo092820
Postat pe 5 Mai 2011 19:42
Cam in situatia asta sunt eu si sotul meu!Eu ambitioasa,el lasa-ma sa te las.Avem copil mare nu s-a pus problema unui divort,suntem casatoriti de 20 de ani.Dar uite ca neavand nici un fel de initiativa nici macar cand facem sex,am ajuns sa-l insel.Cam tarziu ....cam de anul trecut.Iti garantez ca tu o vei face mult mai devreme..........pari o altfel de tipa.Eu zic sa te mai gandesti sa nu-ti para rau mai tarziu!
garbo092820
Postat pe 5 Mai 2011 19:42
Cam in situatia asta sunt eu si sotul meu!Eu ambitioasa,el lasa-ma sa te las.Avem copil mare nu s-a pus problema unui divort,suntem casatoriti de 20 de ani.Dar uite ca neavand nici un fel de initiativa nici macar cand facem sex,am ajuns sa-l insel.Cam tarziu ....cam de anul trecut.Iti garantez ca tu o vei face mult mai devreme..........pari o altfel de tipa.Eu zic sa te mai gandesti sa nu-ti para rau mai tarziu!
garbo092820
Postat pe 5 Mai 2011 19:42
de trei ori deja...
dor72
Postat pe 5 Mai 2011 19:53
De la: dor72, la data 2011-05-05 19:53:47de trei ori deja...
Nu ca s-o apar..dar dupa ce scrii mesajul de raspuns,si apesi clic pe "adauga mesaj" nu pleaca raspunsul imediat,si ai impresia ca mai trebuie sa dai clic o data,de 2 ori..si intr-un final..apare replica..de 2-3 ori..si eu am patit-o!Si legat de tema...LASA-L daca nu simti fluturi in stomac..NU E!!Bine ti-a zis cineva ,mai repede dacat crezi..il vei insela..cu cel care-ti v-a da fluturii aceia..!!Noroc in dragoste-ti doresc!!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Mai 2011 07:39
dar si daca simti mereu fluturi...poate e toxiinfectie...
dor72
Postat pe 6 Mai 2011 09:02
De la: luizutzaomie, la data 2011-04-28 23:58:02Merci,o sa-l citesc,da-mi si un link ca nu stiu unde sa-l caut.

p.s. de cand ma stiu,toti preotii la care a fost maica-mea,si la care am ajuns si eu acum un an,din intamplare (am mers sa-i duc pe ai mei la o biserica si au insistat sa-mi deschisa mie personal preotul cartea) mi-au prezis ca ma voi casatori cu un barbat in uniforma si cu ochii verzi.Tipul meu are ochii albastri si evident fara uniforma. Acum stiu ca suna naiv,dar cand esti confuz,incepi sa mai iei in calcul si premonitiile astea, care nu mi-au fost spuse odata,ci de n ori si de n preoti,cred ca de la 18 ani tot aud asta.
Daca el chiar nu este cel sortit mie? Si chestia asta imi cauzeaza oarecare retinere din a ma arunca cu capul inainte intr-o casatorie.
Voi ce-ati face daca ati fi in locul meu? Suna stupid,dar asta e.


ti-au prezis preotii c-o sa fie in uniforma soi ochii verzi deschizand cartea. Mai bine ai deschde tu mai bine ochii, ca aia nu sunt preoti ci ghicitori si sarlatani. Un preot adevarat nu deschide cartea, caci dupa canoanele biserici se afurisesc si caterisesc.
Ma surprinde mereu sa vad persoane, care altfel se pretind culte, rationale, antiecleziale sau chiar atee, pur si simplu, tinand la supersititii prosteti, gata sa creada neabatut in zodii, horoscopuri, ghicituri, voodoo si alte vrajeli penibile.
charmelen
Postat pe 9 Mai 2011 13:04
consider ca nu e bine sa fii agitat si stresant in acelas timp , inteleg ca vrei mai mult dar daca el e calculat , calm vezi tu e exact opusul tau il obosesti si-l indepartezi in acest mod nu poate tine ritmul cu tine incearca sa te temperezi ,fati o lista cu prioritati nu se poate totul deodata iao mai incet viata e prea scurta sa o traiesti asa intens , iar astfel de barbati rabdatori se gasesc rar
gabitaberbec1
Postat pe 9 Mai 2011 14:15
nici unul nu e perfect,iar pentru casatorie tipul tau e ideal.
incearca sa te gandesti doar lA CALITATILE LUI.
pentru ca defecte avem cu totii,din belsug.....
succes,nu-l scapa.d
daniilia
Postat pe 10 Mai 2011 20:53
NU fa pasul acum . Asteapta, ca nu te ia apa si fa proba distantei...o despartire temporara, o vacanta altundeva, gasesti tu ceva...mie-mi suna atat de fara sare si piper relatia ta...incat...brrrrrrr...ma ia frigul...
El baiatul bun si firav si sec, ar putea gasi gazela vietii lui, cu care sa-si duca tihna mai departe, iar tu, nabadaioasa, luptatoare, sa gasesti cazonul din cartile preotilor de 2 parale, care sa-ti aplice o sfanta de batuta cu tot cu strigaturi, in stil valkirian, dar pe care-o sa-l astepti acasa cu blidul nici prea-prea, nici foarte-foarte, ca doar nu-ti imaginezi ca te mai lasa la servici....si uite-asa, o sa ai o viata agitata,, luptand zi de zi pt vise...
Iarta-mi ironia si mai cantareste. dar fiecare la casa lui...la iarna, cu ceaiu-n fata sobei cugeti mai bine...
Ah si du'te la un preot, un duhovnic, care-ti deschide sufletul, nu cartea...sau de ce nu, la cateva slujbe de miercuri si vinerea noaptea, la un schit de calugari, vreo 2-3 luni...si roaga-te, la intoarcere vino pe-aici si zi-ne ce-ai decis cu soarta-ti din propriile maini !
Mult noroc, incredere si Doamne ajuta !
m_arilena
Postat pe 11 Mai 2011 15:32
e clar ca tu nu il iubesti pe partenerul tau...doar pentru ca a intervenit obisnuinta, e intamplator faptul ca va mai iubiti si faceti sex, il vezi ca pe mamica sau colegul de apartament, iti incalzeste mancarea, face salata, etc...e posibil sa fii totusi confuza, daca el nu e pasional si nu stie sa te faca sa te simti femeie langa el spune-i!!!!!! se pare ca cea mai simpla metoda sa obtinem ce ne dorim este sa cerem...si ca femeile au asteptari de la parteneri, fara ca ei sa aiba habar...daca el nu stie ce iti doresti, cum sa te multumeasca? si daca insista ca el nu e asa, explica-i ca ar putea sa devina, un sarut pasional, un compliment, un buchet de flori nu au omorat pe nimeni pana acum. mai mult, ia tu initiativa, fa tu gesturi frumoasa fata de el, poate se simte, stii tu, bate saua sa priceapa iapa :))
ALISSA81ALINA
Postat pe 19 Mai 2011 03:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DESCIFRAREA VISELOR.. 14 De la: fleurdelis 22 Iulie 2010 19:19
iubesc un barbat insurat... 609 De la: garbo173858 5 Iunie 2011 16:43
ce sunt problemele cu nervii? 5 De la: fleurdelis 9 Iunie 2010 21:14
PREVIZIUNILE ANULUI 2012 43 De la: mariachim 30 Ianuarie 2012 06:16
Introducere 6 De la: Dor_marunt 20 Decembrie 2009 08:55
Setari Cookie-uri